Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η eriv είπε:

@anni7 σκαστα εφυγα νωριτερα να παω να δουν που χα ενα θεμα με συναγερμο του αυτοκ. 

@Diwni και εγω σπαστα εχω μωρε απλα το καλοκαιρι που στεγνωνουν μονα τους γινονται πολυ ωραια, το χειμωνα με σεσουαρ αφανα!! 

Μωρε αραζουμε τωρα που μπορουμε αλλα δε σου κρυβω οτι καλοζηλευουμε εσας τις μανουλες που δεν προλαβαινετε να ξεκουραστειτε... 

ας μου ελεγε εμενα προσωπικα καποιος οτι θα ερθει αυτη η ωρα και τουλαχιστον να μου εφευγε αυτο το αγχος ? 

αλλα οπως λεμε εδω ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΘΕΤΙΚΑ ?

@Kat-Cat σημερα ξεσαλωσαμε οντως.. ενταξει μια φορα δεν πειραζει που δεν πολυδουλεψαμε! ?

Και εγώ έτσι έφυγα δε είχε τπτ όποτε την έκανα τώρα σπίτι φάγαμε αραζουμε βλεπουμε σηρουλα αγαπημένη !!!! Τρελαινομαστε για σηρες και ταινίες!!!! 

Οσο αφορά αυτό που είπες Εννοοιτε θα το ζήσουμε και θα λέμε η μια στην άλλη ποσό κοιμόμαστε όρθιες από την αϋπνία !!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@eriv κ γω έτσι σκεφτόμουν. Έλεγα αε έρθει κ ας μην ξανά κοιμηθώ ποτέ. Αλλα θα ρθει μια μέρα σύντομα πολύ εύχομαι που θα με θυμηθείς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@eriv κ γω έτσι σκεφτόμουν. Έλεγα αε έρθει κ ας μην ξανά κοιμηθώ ποτέ. Αλλα θα ρθει μια μέρα σύντομα πολύ εύχομαι που θα με θυμηθείς!

ολες ετσι λεμε! ο υπνος ειναι απαραιτητος κ αναντικαταστατος αλλα και το "μανουλα" δεν ξεπερνιεται! οποτε ας ερθουνε τα μωρακια με το καλο κ ας ειναι μετα ο υπνος το προβλημα μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni δε θα κανω αλλες. Κατι τελευταιες ειναι αυριο και τελειωνω. Ο,τι εκανα εκανα. αχαχαχαχ. Ασε γιατι δε θα μου μεινει και φλεβα στο τελος

@eriv ναι σημερα τα φορτωσαμε λιγο, αλλα πιο κουρασμενη νιωθω απο αλλες φορες. αχαχαχ. Επισης οπως τα λες. Ωραια περναμε και μονες μας αλλα ζηλευουμε και λιγο το μαμαδομανι. Τωρα ειχε ερθει η ανηψια μου, περασα τελεια μαζι της αλλα ξεγλυστρισα μετα απο καποια ωρα να ρθω σπιτακι μου να αραξω γιατι ειναι ανεξαντλητη η ενεργεια. Αυτο που με ελιωσε βεβαια ειναι οτι ακουμπησα το κεφαλι μου στα ποδια της και τελειως αυθορμητα μου το αγκαλιαζε και αρχισε να μου χαιδευει τα μαλλια. Με ελιωσε!

@anni7 χαμος θα γινει με τους κωδικους :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Dim83 κάθε περίοδος είναι μοναδική. Κ η ευγενική ζωή, κ η σχέση, κ η συγκατοίκηση, κ ο γάμος χωρίς παιδιά, κ η μητρότητα. Όλες θα περάσουμε από αυτά τα στάδια. Θα ρθει κ η σειρά σας για Όλα! Γι αυτό κ είπα ξεκουραστείτε όσο προλαβαίνετε γτ θα τ ζήσετε όλες κ οι περισσότερες πολύ σύντομα.

@Μπλε Εγώ μετά τ 7ο άρχισα να κοιτάω κ να ψωνίζω. Αλλα έριχνα κάτι ματιές στα καροτσάκια γτ τα είχα μια αδυναμία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Dim83 κάθε περίοδος είναι μοναδική. Κ η ευγενική ζωή, κ η σχέση, κ η συγκατοίκηση, κ ο γάμος χωρίς παιδιά, κ η μητρότητα. Όλες θα περάσουμε από αυτά τα στάδια. Θα ρθει κ η σειρά σας για Όλα! Γι αυτό κ είπα ξεκουραστείτε όσο προλαβαίνετε γτ θα τ ζήσετε όλες κ οι περισσότερες πολύ σύντομα.

@Μπλε Εγώ μετά τ 7ο άρχισα να κοιτάω κ να ψωνίζω. Αλλα έριχνα κάτι ματιές στα καροτσάκια γτ τα είχα μια αδυναμία.

συμφωνω κ επαυξανω σε οσα ειπες!

τωρα σε οτι αφορα εμενα προσωπικα.....επειδη τις εχω περασει ολες αυτες τι φασεις κ τις χαρηκα στο επακρον....νιωθω χορτατη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni μακαρι ? το συμπαν μας ακουει;!;!; 

@Kat-Cat και εγω πηγα στον ξαδερφο μου που εχει διδυμακια 11 μηνων. Ενταξει μονο τα γελακια τους εβλεπα και ελιωνα!!

αρα σημερα ηταν ημερα κωλοβαρεματος στη δουλεια και παιδικου απογευματος ☺️ 

@Dim83 και εγω κ εγω χορτατη ειμαι❣️ Ειμαστε ετοιμες ..?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ναι ετοιμες ειμαστε! Αχχχχχχχχ. Δε λεω οτι δε θα μου λειψει ο υπνος, η ηρεμια, οι πιο λιγες ευθυνες κλπ, αλλα στη ζυγαρια γερνει το νινι πλεον. Ασε που στην ηλικια μου εχω ζησει και υπνους, και ξενυχτια, και βολτες και φυσικα εξακολουθω και τα ζω πολλα απο αυτα. Το μονο λιγο που με αγχωνει ειναι το οικονομικο γιατι με εχει στειλει αδιαβαστη φετος το δημοσιο ενω χωρις αυτο δε θα χαμε προβλημα. Αλλα αν περιμενω να γινω μεγαλη και τρανη σωθηκα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Dim83 Ναι κορίτσι μ τ ξέρω. Όπως κ οι περισσότερες εδώ μέσα. Απλά λέω πως θα μπείτε κ σεις σε αυτή τη θέση. Είναι αναπόφευκτο! Μήπως κ αυτή της κούρασης πόσο κραταει; μεγαλώνουν τόσο γρήγορα. Σήμερα είμαστε αυτοκόλλητες κ αύριο θα μ λέει Εγώ θα κάτσω στη γιαγιά εσύ πήγαινε όπου θες και μεθαύριο θα μ λέει Εγώ θα μείνω σπίτι θα φωνάξω κ την κολλητή μου.

@eriv δίδυμα ο ξάδερφος ε; κ μεις όταν ήταν να κάνουμε εξωσωματική λέγαμε λες να ρθουν δυο; κ τώρα π έχουμε ένα λέμε λες στο επόμενο τελικά να πάμε σε εξωσωματική κ να ρθουν δυο; πραγματικά μπράβο στις διδυμομανουλες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat ο ύπνος είναι ανάλογα στο παιδι. Έχει πολλά μωρά π κοιμουνται από νωρίς συνεχόμενα. Η ηρεμία ε; δ θα θυμάσαι πως ήταν με ηρεμία. Αλλα θα έρχονται κάποιες στιγμές π θα θες για μια μόνο ωρίτσα να χαλαρώσεις στον καναπέ χωρίς να σε νοιαζει κάτι αλλο. Έτσι λίγο να αδειάσει τ μυαλό. Προσαρμόζεσαι σε όλα ευτυχώς. Όσο για τ οικονομικό Δυστυχώς πολλά ζευγάρια βρίσκονται σε δύσκολες καταστάσεις άλλα αν περιμένουμε να πάει αυτ ή η χώρα μπροστά για να κάνουμε παιδιά μας βλέπω με μπαστούνι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diwni είπε:

@Kat-Cat ο ύπνος είναι ανάλογα στο παιδι. Έχει πολλά μωρά π κοιμουνται από νωρίς συνεχόμενα. Η ηρεμία ε; δ θα θυμάσαι πως ήταν με ηρεμία. Αλλα θα έρχονται κάποιες στιγμές π θα θες για μια μόνο ωρίτσα να χαλαρώσεις στον καναπέ χωρίς να σε νοιαζει κάτι αλλο. Έτσι λίγο να αδειάσει τ μυαλό. Προσαρμόζεσαι σε όλα ευτυχώς. Όσο για τ οικονομικό Δυστυχώς πολλά ζευγάρια βρίσκονται σε δύσκολες καταστάσεις άλλα αν περιμένουμε να πάει αυτ ή η χώρα μπροστά για να κάνουμε παιδιά μας βλέπω με μπαστούνι.

ε, ναι ακριβως. Εκει που ειπα οκ με το οικονομικο μου δωσε μια ο εφκα και η εφορια που δεν ξερω ποτε θα τελειωσει. Υπαρχει μεγαλη ανασφαλεια καθε χρονο οποτε πολυ απλα δε γινεται να περιμενω γιατι καθε χρονο και χειροτερα θα ειναι. Για την ηρεμια που λες λιγο με απασχολει αν και τονιζω οτι στη συγκεκριμενη φαση το θυσιαζω και θελω οσο τιποτα ενα παιδακι. ΟΜΩΣ δε θα πω ψεματα οτι δεν ειμαι καλοπερασακιας, οτι δε μου αρεσει η ταξη στο σπιτι, οτι θελω να αραζω στον καναπε μου με τις ωρες και να κοιταω βλακειες στην τηλεοραση, οτι δε θελω να μιλαω σε ανθρωπο για καποια ωρα, οτι κανω τσατ με τις φιλες μου και λεμε του κοσμου τις μπουρδες κλπκλπ. Τα θελω αυτα και γνωριζω παρα παρα πολυ οτι θα μου λειψουν. Απλα θελω να πιστευω οτι με τη λιγη βοηθεια που θα εχω θα μπορω μια στο τοσο να το ζω. (Με τον υπνο εχω θεματαρα αλλα θα το δω στην πραξη :P )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@anni7 εδω θα τα λεμε οταν ερθει εκεινη η ωρα, ξημερωματα στο φορουμ ?❣️ Θα εχουμε θεμα :ωρα 4 το πρωι, ποσες ειμαστε εδω;; ? 

@Kat-Cat το οικονομικο ειναι ενα θεμα που δε βλεπω να φτιαχνει συντομα δυστυχως! Και εμενα με αγχωνει αρκετα + ολα τα αλλα αγχη βεβαια!! Μην ξεχνιομαστε! 

@Diwni ειναι αυτα τα διδυμα.. δε ξερεις ποιο να πιασεις, να πρωτοπροσεξεις, να παιξεις κλπ! Αλλα μ αρεσουν βρε παιδια τα διδυμα πολυ! Απο μικρη ελεγα θα ηθελα διδυμα (ειναι και η μαμα μου διδυμη, οποτε το ειχαμε στην οικογενεια). 

Ρε παιδια νομιζω στη γυναικα του ξαδερφου μου τα «χρωσταγε» τα διδυμα. Μενει η κοπελα εγκυος φυσιολογικα, το χανει στον 3ο μηνα. Κανουν 1η εξωσωμ μενει και στον 6ο αναγκαστικη γεννα ειχε προβλημα το παιδακι και μεχρι να γεννησει το εχασε. Και μετα ηρθαν τα διδυμακια μας.. ❤️?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια, καλησπερα σε ολες σας! Καλως σας βρηκα!Ειμαι καινουργια στο forum και χαιρομαι που το "ανακαλυψα", γιατί θα ηθελα κι εγω με τη σειρα μου να παραθεσω τον προβληματισμο μου..Ειμαι 40χρονων και προσπαθουμε με τον αντρα μου για πρώτο μωράκι εδω κ 3 μηνες.Πριν ενα χρονο κ για 2-3 μηνες ειχα κηλιδες αιμα στα μισα του κύκλου-ο κυκλος μου ειναι 23-24 ημερων-η γυναικολογος μου εδωσε το agnus castus για 3μηνες και μου ειπε ισως ειναι απο ωορρηξία..Αφου περασε αυτη η διαταραχη,τους τελευταιους δύο μηνες φέτος Μαρτη κ Απριλη ειχα καθυστερηση περιόδου 23 κ 28 μερες αντιστοιχα..μου καθυστερουσε πολυ, αλλα μου ερχόταν περιοδος..Παραλληλα εκανα κ τεστακια ωορρηξιας αλλα τιιιποτα...τζίφος..Με εστειλε για εξετασεις η γυναικολογος κ η προγεστερονη  μου ειναι 0,13ng/ml.Η εξεταση εγινε 23η μερα του κυκλου μου. Παρακατω ειναι οι φυσιολογικες τιμες του εργαστηρίου.Ειναι φυσιολογικη η προγεστερονη μου?? Σε ποια φαση βρισκομαι???Οποια γνωριζει ας μου απαντησει παρακαλω..Αγωνιώ.. Εχω ραντεβου με τη γιατρο την αλλη εβδομαδα(ειναι στο εξωτερικο) .. Τι να πω βρε κορίτσια... Ελπίζω κ ευχομαι να γινω μανουλα.. Ο.τι καλυτερο ευχομαι και σε σας!

0.057 - 0.893 Ωοθυλακικήφάση

0.121 - 12.0 Φάση ωορρηξίας

1.83 - 23.9 Ωχρινική φάση
<0.05 - 0.126 Μετά την
εμμηνόπαυση
11.0 - 44.3 1ο τρίμηνο
κύησης
25.4 - 83.3 2ο τρίμηνο
κύησης
58.7 - 214 3ο τρίμηνο
κύησης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η eriv είπε:

@anni7 εδω θα τα λεμε οταν ερθει εκεινη η ωρα, ξημερωματα στο φορουμ ?❣️ Θα εχουμε θεμα :ωρα 4 το πρωι, ποσες ειμαστε εδω;; ? 

@Kat-Cat το οικονομικο ειναι ενα θεμα που δε βλεπω να φτιαχνει συντομα δυστυχως! Και εμενα με αγχωνει αρκετα + ολα τα αλλα αγχη βεβαια!! Μην ξεχνιομαστε! 

@Diwni ειναι αυτα τα διδυμα.. δε ξερεις ποιο να πιασεις, να πρωτοπροσεξεις, να παιξεις κλπ! Αλλα μ αρεσουν βρε παιδια τα διδυμα πολυ! Απο μικρη ελεγα θα ηθελα διδυμα (ειναι και η μαμα μου διδυμη, οποτε το ειχαμε στην οικογενεια). 

Ρε παιδια νομιζω στη γυναικα του ξαδερφου μου τα «χρωσταγε» τα διδυμα. Μενει η κοπελα εγκυος φυσιολογικα, το χανει στον 3ο μηνα. Κανουν 1η εξωσωμ μενει και στον 6ο αναγκαστικη γεννα ειχε προβλημα το παιδακι και μεχρι να γεννησει το εχασε. Και μετα ηρθαν τα διδυμακια μας.. ❤️?

ε, ναι τουλαχιστον της τα εφερε μαζεμενα!!! Λες να ανοιγουμε τετοιο τοπικ? τι καλα. θα εχουμε παρεα τετοιες ωρες. Μακαρι να μας πανε καλα και ολα τα αλλα θα τα παλεψουμε. Κουραση/οικονομικα ολα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η eriv είπε:

@anni7 εδω θα τα λεμε οταν ερθει εκεινη η ωρα, ξημερωματα στο φορουμ ?❣️ Θα εχουμε θεμα :ωρα 4 το πρωι, ποσες ειμαστε εδω;; ? 

@Kat-Cat το οικονομικο ειναι ενα θεμα που δε βλεπω να φτιαχνει συντομα δυστυχως! Και εμενα με αγχωνει αρκετα + ολα τα αλλα αγχη βεβαια!! Μην ξεχνιομαστε! 

@Diwni ειναι αυτα τα διδυμα.. δε ξερεις ποιο να πιασεις, να πρωτοπροσεξεις, να παιξεις κλπ! Αλλα μ αρεσουν βρε παιδια τα διδυμα πολυ! Απο μικρη ελεγα θα ηθελα διδυμα (ειναι και η μαμα μου διδυμη, οποτε το ειχαμε στην οικογενεια). 

Ρε παιδια νομιζω στη γυναικα του ξαδερφου μου τα «χρωσταγε» τα διδυμα. Μενει η κοπελα εγκυος φυσιολογικα, το χανει στον 3ο μηνα. Κανουν 1η εξωσωμ μενει και στον 6ο αναγκαστικη γεννα ειχε προβλημα το παιδακι και μεχρι να γεννησει το εχασε. Και μετα ηρθαν τα διδυμακια μας.. ❤️?

τι κριμα η κοπελα.να ηξερες ποσο τη νιωθω.δικαιωθηκε ομως.καλα να ειναι η μανουλα να τα χαιρεται τα παιδακια της.

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

 ΟΜΩΣ δε θα πω ψεματα οτι δεν ειμαι καλοπερασακιας, οτι δε μου αρεσει η ταξη στο σπιτι, οτι θελω να αραζω στον καναπε μου με τις ωρες και να κοιταω βλακειες στην τηλεοραση, οτι δε θελω να μιλαω σε ανθρωπο για καποια ωρα, οτι κανω τσατ με τις φιλες μου και λεμε του κοσμου τις μπουρδες κλπκλπ. Τα θελω αυτα και γνωριζω παρα παρα πολυ οτι θα μου λειψουν. Απλα θελω να πιστευω οτι με τη λιγη βοηθεια που θα εχω θα μπορω μια στο τοσο να το ζω. (Με τον υπνο εχω θεματαρα αλλα θα το δω στην πραξη :P )

Και εγω τα ιδια ? για μενα μιλας καλε;; 

Αλλα ναι και εγω θελω και ειμαι ετοιμη να τα θυσιασω οοοοολα αυτα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα!!! Τι μου κανετε;; Εγώ πριν λίγο γύρισα ...

Λοιπόν για αρχή είμαι πολύ ευχαριστημένη.. είδαμε ενδομήτριο σάκο μεγαλούτσικο , μέτρησε λογικά τον λεκιθικο σάκο μέσα στο σάκο 1.7 χιλιοστά.. είδε τις ωοθήκες μου , είναι όλα καλά.. μου έδειξε που έγινε η «ζημιά» , στη δεξια ωοθηκη,  όπου είδαμε κάτι στρογγυλό το οποίο με ενημέρωσε η γιατρός πως παράγει προγεστερονη.. μου είπε πως για την εβδομάδα που είμαι είδαμε και αρκετά.. μου έδωσε να καταλάβω πως είδε πράγματα που θα εξελιχθούν σε εμβρυικα στοιχεία.. επίσης μου έδωσε  βιταμίνες και λόγω ιστορικού κενού σάκου μου έγραψε εξετάσεις για αντισώματα, θυρεοειδή και θρομβοφιλιας.. αν δεν μου το πρότεινε δεν θα το έκανα το τελευταίο παντως.. 

Αυριο λοιπόν θα πάμε στο ΡΕΑ να δώσω αίμα και περιμένουμε τα αποτελέσματα..

Μπορω να πω ότι ένα άγχος μου έφυγε αλλά τώρα θα το ξαναδώ σε 15 μέρες μήπως ακούσουμε και καρδούλα μου είπε!!! Ανυπομονώ κορίτσια μου, σας ευχαριστώ που είστε εδώ!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat οι περισσότερες πλέον έτσι είμαστε. Αλλα δ θυσιάζεις τπτ απλά τα προσαρμόζεις ανάλογα τις συνθήκες. Αυτή τη στιγμή έχω αράξει κ χαζεύω μια χαζοσειρα. Κατά τη διάρκεια της ημέρας χαζολογησα με την κολλητή μ κ την ξαφςδδη μ κάνοντας τσατ μέσω βαιμπερ ανάμεσα σε ταισματα, πάνες, μαγειρέματα. Ναι δ απαντούσα στο λεπτό άλλα την έκανα την κουβέντα μου. Το πρωί στη βόλτα μίλησα με την κούμπαρα μ στο τηλ ενώ είχα καφεδάκι στο χέρι κ έσπρωχνα τ καρότσι. Πήγα κ γυμναστήριο τ απόγευμα. Ναι δ θα πω ψέμματα μ λείπει πχ να βγω για ψώνια στην αγορά χωρίς άγχος άλλα η μικρή δ θα είναι για πάντα μωρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η eriv είπε:

Και εγω τα ιδια ? για μενα μιλας καλε;; 

Αλλα ναι και εγω θελω και ειμαι ετοιμη να τα θυσιασω οοοοολα αυτα ?

Ακους συμπαν? Θυσιαζουμε την καλοπεραση μας. Ελα σε παρακαλώ κανε τη δουλίτσα που πρέπει.....?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

ε, ναι τουλαχιστον της τα εφερε μαζεμενα!!! Λες να ανοιγουμε τετοιο τοπικ? τι καλα. θα εχουμε παρεα τετοιες ωρες. Μακαρι να μας πανε καλα και ολα τα αλλα θα τα παλεψουμε. Κουραση/οικονομικα ολα.

καταρχην πιστευω τα αγχη δεν τελειωνουν ποτε στο θεμα "παιδι".

αν θα μεινεις στην αρχη.αν θα προχωρησει μετα.κ οταν γεννησεις τρεμεις μη σου παθει τπτ και επισης μην παθεις κ εσυ τπτ κ αφησεις το παιδακι σου.

νομιζω τα οικονομικα κλπ ειναι σοβαρα μεν αλλα εχουν λυσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Irene_D είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!!! Τι μου κανετε;; Εγώ πριν λίγο γύρισα ...

Λοιπόν για αρχή είμαι πολύ ευχαριστημένη.. είδαμε ενδομήτριο σάκο μεγαλούτσικο , μέτρησε λογικά τον λεκιθικο σάκο μέσα στο σάκο 1.7 χιλιοστά.. είδε τις ωοθήκες μου , είναι όλα καλά.. μου έδειξε που έγινε η «ζημιά» , στη δεξια ωοθηκη,  όπου είδαμε κάτι στρογγυλό το οποίο με ενημέρωσε η γιατρός πως παράγει προγεστερονη.. μου είπε πως για την εβδομάδα που είμαι είδαμε και αρκετά.. μου έδωσε να καταλάβω πως είδε πράγματα που θα εξελιχθούν σε εμβρυικα στοιχεία.. επίσης μου έδωσε  βιταμίνες και λόγω ιστορικού κενού σάκου μου έγραψε εξετάσεις για αντισώματα, θυρεοειδή και θρομβοφιλιας.. αν δεν μου το πρότεινε δεν θα το έκανα το τελευταίο παντως.. 

Αυριο λοιπόν θα πάμε στο ΡΕΑ να δώσω αίμα και περιμένουμε τα αποτελέσματα..

Μπορω να πω ότι ένα άγχος μου έφυγε αλλά τώρα θα το ξαναδώ σε 15 μέρες μήπως ακούσουμε και καρδούλα μου είπε!!! Ανυπομονώ κορίτσια μου, σας ευχαριστώ που είστε εδώ!!!

 

Τελειααααα!!!Αφου ειδε λεκιθικο ασκο σημαινει εμβρυακι πιθανοτατα οποτε τα βλεπω να εξελισσονται ολα πολυ καλα! Καθε τυχη γλυκουλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kat-Cat είπε:

Ακους συμπαν? Θυσιαζουμε την καλοπεραση μας. Ελα σε παρακαλώ κανε τη δουλίτσα που πρέπει.....?

αν σε ακουσει....πες του κ για μενα τπτ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Irene_D αχ μπράβο κοριτσάκι μου!!!! Θα ακούσετε καρδούλα σίγουρα!

@Dim83 έτσι όπως τα λες είναι. Από τη στιγμή π Θα πεις κάνω προσπάθεις για μωρο ένα μόνιμο άγχος. Το θέμα είναι να είναι σε λογικά πλαίσια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Dim83 και οχι μονο αυτο.. παει στα διδυμα για εξεταση και της λεει ο γιατρος που της την εκανε (δε θυμαμαι τι εξεταση) αμεσα περιδεση, παιρνει τον γυναικολογο της επιτοπου, του το λεει και της λεει ελα αυριο το πρωι να σε δω. Παιρνει το τηλ ο αλλος γιατρος, του μιλαει δε ξερω και μην στα πολυλογω ετρεξε ο γιατρος αμεσα και της εκανες, στο τσακ να τα χασει ηταν. Και επισης η περιδεση ηταν δυσκολη. 

Η κοπελα απο 5ο νομιζω για ενα μηνα ηταν κρεβατι ΜΟΝΟ. Ουτε καν τουαλετα και μετα απλα σηκωνοταν για τουαλετα. Κοριτσια πηγαιναμε να την δουμε και ηταν μες το χαμογελο!! Δεν παραπονεθηκε στιγμη. Ειχαν ατροφισει τα ποδια της που δεν περπαταγε.  

Ναι ρε @Kat-Cat θα το παλεψουμε βεβαια και ολα θα πανε καλα ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...