Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες ξεκινάνε προσπάθεια Φεβρουάριο


loralora

Recommended Posts

@Mairh32καλημερα. Θετική σκέψη κ σε περιμένουμε σε λίγες ώρες με μια μεγάλη χοριακή.

Κορίτσια καλημέρα!!!! Είναι καμία άλλη που περιμένει σήμερα να μάθει? Νομίζω μόνο η Mairh εεε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mairh32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου πήγα έδωσα αίμα στις 12.30 θα είναι έτοιμη οπότε κάθομαι στα καρφιά.

Καλημερα!!! Ελα μια χαρα! Δεν θα αργησει να βγει! Κανε υπομονη! Ολα καλα θα ειναι! Βλεπεις που εχεις συμπτώματα ποσες μερες και δεν αδιαθετεις; Το εμβρυακι σου θα τα κανει αυτα τα συμπτώματα! 

Ευχομαι τα καλυτερα!!!!!! Να εχεις την πιο ωραια εβδομαδα της ζωής σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mairh32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου πήγα έδωσα αίμα στις 12.30 θα είναι έτοιμη οπότε κάθομαι στα καρφιά.

καλη επιτυχία εύχομαι!!! Αυτή η αναμονή κάθε φορά, αυτό το άγχος. Σε κάθε περίπτωση θα τελειώσει όλη αυτή η τσίτα και θα ηρεμήσεις. Ο,τι καλυτερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mairh32 καλή επιτυχία κορίτσάκι μου...όλα αυτα που περιγράφεις για καλά μου φαίνονται κ γενικά για κάποιο λόγο έχω καλό προαίσθημα για σενα!! 

@deppy85 καλά αποτελέσματα κ σε σενα..λίγη υπομονή ακόμη..

@Cat! πως είσαι εσύ;; εμένα κορίτσια μου κατέβηκε λίγο αίμα χθες κ πανικοβλήθηκα λίγο αλλά ευτυχώς ήταν της στιγμής..κανονικά θα είχα περίοδο αυτές τις μέρες κ μπορεί να ήταν απο αυτό..τι να πω...

@nikona ξεκινάς αυτόν τον μήνα;;εύχομαι να είναι ο τυχερός σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Smurf88 Καλημερα! Το ΣΚ ημουν καλυτερα απο θεμα πόνου και αιματος και χθες ξεθαρρεψα λιγο και εκατσα να σιδερωσω λιγο(δεν εχω ρούχα πια η καημένη) και στο 40λεπτο με επιασε πονος,ειδα παλι αιμα καφε και κοκκινο και τρομαξα και σταμάτησα και μετα απο κανα δυωρο ηρεμησα. Ε σημερα στη δουλειά ξεκινησε παλι πονος και αιμα... αλλα καφε.

γενικα εχουν σπασει πολυ τα νευρα μου με το αιμα. Ειναι πολυ τρομακτικό... :(

παιζει ρολο οτι έβγαλες λιγο οταν θα ειχες κανονικα. Γινεται αυτο! Μην σε ανησυχεί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Cat! είπε:

@Smurf88 Καλημερα! Το ΣΚ ημουν καλυτερα απο θεμα πόνου και αιματος και χθες ξεθαρρεψα λιγο και εκατσα να σιδερωσω λιγο(δεν εχω ρούχα πια η καημένη) και στο 40λεπτο με επιασε πονος,ειδα παλι αιμα καφε και κοκκινο και τρομαξα και σταμάτησα και μετα απο κανα δυωρο ηρεμησα. Ε σημερα στη δουλειά ξεκινησε παλι πονος και αιμα... αλλα καφε.

γενικα εχουν σπασει πολυ τα νευρα μου με το αιμα. Ειναι πολυ τρομακτικό... :(

παιζει ρολο οτι έβγαλες λιγο οταν θα ειχες κανονικα. Γινεται αυτο! Μην σε ανησυχεί!

Απαιτητικό το εμβρυάκι σου..χαχα!!μόλις λες να κάνεις κάτι σου αλλάζει τα σχέδια!!τώρα που θα πας στο γιατρό θα σου πει γιατί γίνεται αυτό..εμένα μου αύξησε το utrogestan και έκανα παύση το σαλοσπιρ..θα πάω κ στην αιματολόγο μέσα στην εβδομάδα για να δούμε αν θα συνεχίσουμε τις αντιπηκτικές..

Όσο ψύχραιμες κ να το παίζουμε πάντως,σαν φανεί αυτό το αίμα ένα σοκ το παθαίνουμε!!δε θα περάσει το τρίμηνο..που θα πάει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Gina 955 είπε:

Κορίτσια εσείς που πήρατε θετικές χωριακες είχατε δέκατα?? 

Δε ξέρω να σου απαντήσω γιατί δε μετρήθηκα ποτέ..κ γενικά για να ανεβάσω έστω κ δέκατα πρέπει να είμαι χάλια!!γενικά όμως ακούω κοπέλες που είχαν στην αρχή της εγκυμοσύνης..θα σου απαντήσουν καλύτερα αυτές..καλή επιτυχία να έχεις??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Smurf88 είπε:

Δε ξέρω να σου απαντήσω γιατί δε μετρήθηκα ποτέ..κ γενικά για να ανεβάσω έστω κ δέκατα πρέπει να είμαι χάλια!!γενικά όμως ακούω κοπέλες που είχαν στην αρχή της εγκυμοσύνης..θα σου απαντήσουν καλύτερα αυτές..καλή επιτυχία να έχεις??

Σε ευχαριστώ πολύ...μακαρι γιατί εδω και μέρες έχω 37.4 μόνιμα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Που εισαι @Mairh32???

@Gina 955 εγω ειχα δεκατα! Μεχρι 37,3!

@Smurf88 εγω δεν μπορω ουτε να το παίξω άνετη... πριν 2 ωρες με επιασε δυνατός πονος και εβγαλα αρκετό αιμα (καφε και κοκκινο) & πηρα τηλ τον γιατρο και επιτελους σημερα θα με δει αργα το βραδυ. Να σκασω ειμαι. Με το ζορι θα παω ως εκει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Cat! είπε:

Που εισαι @Mairh32???

@Gina 955 εγω ειχα δεκατα! Μεχρι 37,3!

@Smurf88 εγω δεν μπορω ουτε να το παίξω άνετη... πριν 2 ωρες με επιασε δυνατός πονος και εβγαλα αρκετό αιμα (καφε και κοκκινο) & πηρα τηλ τον γιατρο και επιτελους σημερα θα με δει αργα το βραδυ. Να σκασω ειμαι. Με το ζορι θα παω ως εκει...

@Cat! μου Επειδή έχω χαθεί λίγο με σενα για πες μου με λίγα λόγια τι γίνεται???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Gina 955 είπε:

@Cat! μου Επειδή έχω χαθεί λίγο με σενα για πες μου με λίγα λόγια τι γίνεται???

Εγω ειμαι με θετικη χοριακη απο 3/3 αλλα παράλληλα με αιμα (άλλοτε καφε,σπανια κοκκινο) και πονους κατα διαστήματα (κυριως οταν ειμαι στη δουλειά) και σημερα επιτελους εχω το πρωτο ραντεβου με τον γιατρο για να δουμε αν ολα ειναι καλα και σάκο.

μακαρι να ειναι ολα καλα και θα τον ρωτησω μηπως πρεπει να αλλαξω αντιπηκτικες ενέσεις η να κοψω το Σαλοσπίρ.... δεν ξερω πια... κ αν γινεται να μου γραψει λιγη αδεια η να δουλευω λιγότερες ωρες. Εχω το κακο πως η γυναικα του αφεντικού μου εχει τον ιδιο γιατρο και ειναι γνωστοί χρονια και φοβαμαι μηπως γιαυτο δεν μου εχει πει να κατσω. Οπως και να εχει σημερα ας ειναι ολα καλα και θα του δειξω εγω... ;)

Ειμαι και μακρυα απο τον αντρα μου και μου την εχει βαρέσει λιγο. Αν ηταν εδω θα τον έπρηζε περισσοτερο στις ερωτήσεις και στο θεμα της δουλειάς.καθε μερα την ιδια μουρμούρα εχω που πηγαινω... τι να κανω;;; Αν δεν πει εκεινος να κατσω... 

Αντε κοντευεις και εσυ για τη χοριακη σου!!! Καλη επιτυχια σου ευχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Cat! είπε:

Εγω ειμαι με θετικη χοριακη απο 3/3 αλλα παράλληλα με αιμα (άλλοτε καφε,σπανια κοκκινο) και πονους κατα διαστήματα (κυριως οταν ειμαι στη δουλειά) και σημερα επιτελους εχω το πρωτο ραντεβου με τον γιατρο για να δουμε αν ολα ειναι καλα και σάκο.

μακαρι να ειναι ολα καλα και θα τον ρωτησω μηπως πρεπει να αλλαξω αντιπηκτικες ενέσεις η να κοψω το Σαλοσπίρ.... δεν ξερω πια... κ αν γινεται να μου γραψει λιγη αδεια η να δουλευω λιγότερες ωρες. Εχω το κακο πως η γυναικα του αφεντικού μου εχει τον ιδιο γιατρο και ειναι γνωστοί χρονια και φοβαμαι μηπως γιαυτο δεν μου εχει πει να κατσω. Οπως και να εχει σημερα ας ειναι ολα καλα και θα του δειξω εγω... ;)

Ειμαι και μακρυα απο τον αντρα μου και μου την εχει βαρέσει λιγο. Αν ηταν εδω θα τον έπρηζε περισσοτερο στις ερωτήσεις και στο θεμα της δουλειάς.καθε μερα την ιδια μουρμούρα εχω που πηγαινω... τι να κανω;;; Αν δεν πει εκεινος να κατσω... 

Αντε κοντευεις και εσυ για τη χοριακη σου!!! Καλη επιτυχια σου ευχομαι!!!

Σου εύχομαι να πάνε ολα Καλά..μου φαίνετε παράξενο να σου πω την αλήθεια το ότι ο γιατρος σου σου "επιτρέπει " να δουλεύει..εμενα ο  γιατρός μου μου είπε ξεκούραση αυστηρά.  .Εγώ εχω μια βδομάδα ακόμα για την εξέταση και τρωγομαι με τα ρούχα μου...πολλες οι μέρες αναμονής ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Gina 955 μονο 4 μερες μετα την εμβρυομεταφορα ηθελε να κατσω. Και μετα απλα να προσέχω... η αληθεια ειναι πως και η πλήρη ακινησία δεν ειναι ιδανική κατασταση. Τωρα που προέκυψε το αιμα δεν ξερω... απτον πλακούντα λεει θα ειναι. Θα δειξει ελπιζω σημερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Cat! είπε:

@Gina 955 μονο 4 μερες μετα την εμβρυομεταφορα ηθελε να κατσω. Και μετα απλα να προσέχω... η αληθεια ειναι πως και η πλήρη ακινησία δεν ειναι ιδανική κατασταση. Τωρα που προέκυψε το αιμα δεν ξερω... απτον πλακούντα λεει θα ειναι. Θα δειξει ελπιζω σημερα...

Μακάρι να είναι ολα Καλά...αλλα εσύ Προσοχή...ξεκουρασου μην σηκώνεις βάρη...απο τη στιγμή που πιάστηκαν όλα καλά θα πανε ...πολλες είχαν αίμα στην αρχή της εγκυμοσύνης τους ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Cat! είπε:

Που εισαι @Mairh32???

@Gina 955 εγω ειχα δεκατα! Μεχρι 37,3!

@Smurf88 εγω δεν μπορω ουτε να το παίξω άνετη... πριν 2 ωρες με επιασε δυνατός πονος και εβγαλα αρκετό αιμα (καφε και κοκκινο) & πηρα τηλ τον γιατρο και επιτελους σημερα θα με δει αργα το βραδυ. Να σκασω ειμαι. Με το ζορι θα παω ως εκει...

Άντε επιτέλους θα πας..να δεις τι σου το προκαλεί όλο αυτό κ να ηρεμήσεις..θα περιμένουμε νέα σου.πάντως σου προτείνω να του ζητήσεις κ από μόνη σου καμια αναρρωτική αν δε σου το πει αυτός..να ξεκουραστείς,να χαλαρώσεις κ να "δέσει"..τόση προσπάθεια έκανες είναι κρίμα!!ίσως σου κόψει κ εσένα το σαλοσπιρ..σε παρακολουθεί κ αιματολόγος;μήπως να μιλούσες μαζί της;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Smurf88 ρευματολογος με παρακολουθεί. Εχω αδιαγνωστο αυτοάνοσο. Εχω συμπτωματολογία που ανήκει σε διαφορα αυτοάνοσα οποτε παιρνω προληπτικα Σαλοσπίρ και αντιπηκτικες. Και μου ειχε πει ο ρευματολογος να παιρνω Σαλοσπίρ σε επικείμενη εγκυμοσύνη...

οποτε δεν ξερω αν θα ηταν σωστο να το κοψω. Πω αν χρειαστει να βρω τον ρευματολόγο σώθηκα... επικοινωνεί με ραντεβου,μετα απο ποσες μερες βρισκω παντα και περιμενω και κανα 3ωρο καθε φορα ... ουφ... θα δειξει! Θα σας ενημερωσω!!!

@mayra_d οχι δεν εχουμε... ελπιζω να εχει πάρει τα ευχάριστα και να εχει ξεμυαλιστει και να μας ξεχασε! Μακαρι!!! Μπαινω συνεχεια μηπως δω νεα της...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Όπως είπε και η @anna_30 μπορεί εκεί που τα τεστακια δειχνουν άχνα μια μέρα ξαφνικός να δειξει θετικο🙏
    • Γι αυτο ειμαστε εδω κοριτσι μου!! η μια στηριγμα της αλλης!!! 🤗❤️ κι εγω μονο εδω στο φορουμ νιωθω οτι καποιος μπορει να νιωσει οπως νιωθω.. οσο και να με αγαπανε οι φιλες μου και οι ανθρωποι μου, αν δε το βιωσεις, δεν ξερεις πως ειναι...
    • Τελειααααα❤️❤️❤️ αρχικά ας μην προτρέχουμε γτ το θαυματακι μπορεί να ήρθε ❤️ αν δεν… τοτε πατε στα επόμενα πλάνα💪 από ότι κατάλαβα στον μεθεπόμενο κύκλο αν χρειαστεί που το απεύχομαι θα πατε με ενεσουλες γοναδοτροπινων και χάπια όπως έκανα και εγώ στη δεύτερη σπερματεγχυνση🙏❤️🙏 εύχομαι σε λίγες μέρες να μας πεις τα ευχαριστα κοριτσάκι μου❤️ 
    • Κορίτσια καλησπέρα! Πήγα κ μίλησα σήμερα μ το γιατρό γιατί αν μ έρθει περίοδος τελικά τη περιμένω Κυριακή τ Πάσχα άρα θ έπρεπε ν προμηθευτώ χάπια και ν μάθω διαδικασία από πριν!  μ είπε πως κανονικά κάνουμε εξετάσεις 1 2η μέρα τ κύκλου ορμονικές και μετά ξεκινάμε τα χάπια 2η με 7η μέρα και μετά κάνουμε παρακολούθηση , κατι ενεσακια λέει γ ν πολλαπλασιαστούνε και μετά τη τελική ένεση γ ν σκάσουν!  αλλα επειδή πέφτει μέσα στο Πάσχα η περίοδος αν έρθει εμένα , γ αυτόν τον κύκλο θ πάρω μόνο τα χάπια τα serpafar πρωί βράδυ , και μετά θ ξεκινήσουμε παρακολούθηση !  αν είναι ένα μ λέει δν θ κάνουμε την ένεση την τελική! Αν είναι περισσότερα τότε θ κάνουμε και την ένεση , θα το δούμε εκείνες τις μέρες! Κ στον κύκλο τ ιουνιου μ είπε ν προχωρήσουμε σε σπερματέγχυση!  Αυτα!!!! Σήμερα είμαι 7η ΜΤΩ δν έχω κανένα συμπτωμα , αλλά νιώθω πως έχω νεύρα και σαν μια σύγχυση εσωτερική , σν ν μην έχω υπομονή ένα πράγμα !    @Girly μουυυυυυ αγαπημένη μουυυυ φωτεινό μ πλασμα περιμένουμε νέα από το γιατρό! Αιντε σχολνα έχουμε πανηγυρια μπροστά μας , πρέπει ν είμαστε με κοιλιά είπαμε 😂😂🤰🤰🤰
    • Τι κάνετε κορίτσια μου?? @Demy93 τι έκανες τελικά με το δόντι? Όλα καλά ?  Εμείς πήγαμε γιατρο.. όλα πολύ καλά .. έφτασε το ένα κιλό η μπέμπα μας 🩷🩷
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...