Μετάβαση σε περιεχόμενο

5η βδομάδα κυησης


Marcy32

Recommended Posts

Καλησπέρα,  Σήμερα πήγα στο γυναικολόγο μου γιατί είδα χτες λίγα καφέ υγρά.. μου έκανε κολπικό υπέρηχο αλλά δεν είδε σάκο( λογικά είμαι 5 εβδομαδων), πήγα έκανα και β  χοριακη και έδειξε 380.99! Ειναι οριακα!Μου είπε να ξαναπάω το Σαββάτο για χοριακη.επισης μου χορήγησε και outrogistan.δεν τα βλεπω καλα τα πραγματα,Έχω σκάσει από το πρωί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου κοπελα μου. Αρχικά είμαστε κοντά (ειμαι λιγο πριν μπρω στην 5η) . Δεν θα σου πω να μην αγχώνεσαι γτ καταλαβαίνω οτι ειναι αδύνατον αλλα εχω ερωτηση η προηγούμενη χοριακη σου ποσο ηταν;  γιατι σαν τιμη κοιτάζοντας το χαρτί της δικής μου αιματολογικης ειναι εντός οριου για 5η βδομάδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιατί δεν τα βλέπεις καλα? Ο γιατρός δε σου είπε τι είναι φυσιολογικό στις 5 εβδομαδες? Μήπως δε φαίνεται ακόμα ο σάκος? Η χοριακή σε σχέση με άλλα που ακούω μια χαρά μου φαίνεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο σάκος κορίτσι μου φαίνεται όταν η χοριακη ξεπεράσει τις 1500 μονάδες οπότε λογικό είναι να μην φάνηκε κ δεν βλέπω γιατί πρέπει να απογοητευεσαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Μπλε είπε:

Γεια σου κοπελα μου. Αρχικά είμαστε κοντά (ειμαι λιγο πριν μπρω στην 5η) . Δεν θα σου πω να μην αγχώνεσαι γτ καταλαβαίνω οτι ειναι αδύνατον αλλα εχω ερωτηση η προηγούμενη χοριακη σου ποσο ηταν;  γιατι σαν τιμη κοιτάζοντας το χαρτί της δικής μου αιματολογικης ειναι εντός οριου για 5η βδομάδα.

Ήταν η πρώτη που έκανα, αύριο θα κάνω τη δεύτερη.απλα ανησυχώ γιατί έχω περισσότερα καφέ υγρά και κάπου κάπου έχω και τα συμπτώματα περιόδου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Kat-Cat είπε:

Γιατί δεν τα βλέπεις καλα? Ο γιατρός δε σου είπε τι είναι φυσιολογικό στις 5 εβδομαδες? Μήπως δε φαίνεται ακόμα ο σάκος? Η χοριακή σε σχέση με άλλα που ακούω μια χαρά μου φαίνεται!

Πριν κάνουμε τον υπέρηχο μου είπε ότι οριακά είμαστε να δούμε το σάκο.οταν ΚΆΝΑΜΕ τον υπέρηχο ΔΕΝ  είδε σάκο.. από προχθές έχω περισσότερα καφέ υγρά και συμπτώματα περιόδου γι αυτό φοβάμαι ότι δεν θα πάει καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν χρειάζεται να ανησυχείς άραξε και πάρε τα χαπακια σου και θα περάσει. Η χοριακη σου είναι εντελώς νορμάλ. Για τον σάκο οπως αναφέρθηκε και παραπάνω είναι εξαιρετικά νωρίς  βάση της  χοριακης σου. Επίσης πονάκια περιόδου έχω και εγώ κ η γυναικολόγος μου είπε οτι είναι φυσιολογικό. Στην θέση σου θα την έβγαζα ξάπλα και ενα με το κρεβάτι μέχρι την χοριακη. Να μας πεις νέα αύριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είχα κι εγώ καφέ στην αρχή και πόνους περιόδου και ο γιατρος και για τα δυο μου ειχε πει πως ειναι φυσιολογικα. Εμενα μου ειχε πει να παω για πρωτο υπερηχο 6η εβδομαδα γιατι στην 5η υπηρχε πιθανοτητα να μη φανει τιποτα οπως μου ειπε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ πρώτη φορά 6+2 πήγα στο γιατρό και είδαμε και σάκο και έμβρυο. Μην ανησυχείς και χαλάρωσε γιατί το άγχος μόνο ζημιά κάνει. Πολλές κοπέλες από εδώ μέσα ξεκίνησαν με καφέ υγρά ή λίγο αιματάκι. Καλή επιτυχία εύχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/1/2018 at 8:34 ΜΜ, ο/η Marcy32 είπε:

Καλησπέρα,  Σήμερα πήγα στο γυναικολόγο μου γιατί είδα χτες λίγα καφέ υγρά.. μου έκανε κολπικό υπέρηχο αλλά δεν είδε σάκο( λογικά είμαι 5 εβδομαδων), πήγα έκανα και β  χοριακη και έδειξε 380.99! Ειναι οριακα!Μου είπε να ξαναπάω το Σαββάτο για χοριακη.επισης μου χορήγησε και outrogistan.δεν τα βλεπω καλα τα πραγματα,Έχω σκάσει από το πρωί.

Κοριτσι μου εγω με πρωτη χοριακη για να καταλαβεις 965,5 σακος δεν φαινοταν. Δυο μερες μετα με χοριακη 2628 μια χαρα φαινοταν και με αιμα να φανταστεις. Νομιζω οτι ο σακος αρχιζει να φαινεται πανω απο 1000 με 1500 μοναδες χοριακης. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου Καλησπέρα! Δυστυχώς η χοριακη μου σήμερα ήταν 174.15 . Σας ευχαριστώ πολύ όμως για τη συμπαράσταση ΣΑΣ! 

 

 

στις On 25/1/2018 at 10:39 ΜΜ, ο/η Kat-Cat είπε:

Γιατί δεν τα βλέπεις καλα? Ο γιατρός δε σου είπε τι είναι φυσιολογικό στις 5 εβδομαδες? Μήπως δε φαίνεται ακόμα ο σάκος? Η χοριακή σε σχέση με άλλα που ακούω μια χαρά μου φαίνεται!

Πριν κάνουμε τον υπέρηχο μου είπε ότι οριακά είμαστε να δούμε το σάκο.οταν ΚΆΝΑΜΕ τον υπέρηχο ΔΕΝ  είδε σάκο.. από προχθές έχω περισσότερα καφέ υγρά και συμπτώματα περιόδου γι αυτό φοβάμαι ότι δεν θα πάει καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Marcy32 είπε:

Κορίτσια μου Καλησπέρα! Δυστυχώς η χοριακη μου σήμερα ήταν 174.15 . Σας ευχαριστώ πολύ όμως για τη συμπαράσταση ΣΑΣ!

ΤΟ έχω περάσει 2 φορες! Συνήθως είναι τυχαίο γεγονός. ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολλες το έχουμε περάσει δυστυχώς κ ειναι πολυ άσχημο ομως πάντα να σκέφτεσαι οτι εφόσον συλλάβατε μία τοτε θα ξανα γίνει εύκολα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/27/2018 at 4:22 ΜΜ, ο/η Marcy32 είπε:

Κορίτσια μου Καλησπέρα! Δυστυχώς η χοριακη μου σήμερα ήταν 174.15 . Σας ευχαριστώ πολύ όμως για τη συμπαράσταση ΣΑΣ! 

πολύ κρίμα! Αλλά όπως λενε και τα κοριτσια ειναι συνηθες και το γεγονος οτι συνελαβες ειναι πολυ θετικο απο μονο του. Η επομενη να ειναι και τυχερη!!!

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/1/2018 at 4:22 ΜΜ, ο/η Marcy32 είπε:

Κορίτσια μου Καλησπέρα! Δυστυχώς η χοριακη μου σήμερα ήταν 174.15 . Σας ευχαριστώ πολύ όμως για τη συμπαράσταση ΣΑΣ! 

 

 

Πριν κάνουμε τον υπέρηχο μου είπε ότι οριακά είμαστε να δούμε το σάκο.οταν ΚΆΝΑΜΕ τον υπέρηχο ΔΕΝ  είδε σάκο.. από προχθές έχω περισσότερα καφέ υγρά και συμπτώματα περιόδου γι αυτό φοβάμαι ότι δεν θα πάει καλά.

Έχοντας περάσει 2 φορές ότι περνάς κ η μία δίδυμα,έχοντας πάρει κουβάδες φάρμακα κ έχοντας κάνει σουρωτηρι το σώμα μου από τις ενέσεις εξωσωματικής αλλά έχοντας πια 2 παιδια θα σου πω προχωρά....πονάς λυπάσαι κι όντως δε θα ξεχάσεις αλλά δε θα πονάς όταν με το καλό γίνεις μαμά κοίτα μπροστά..η φύση ήξερε κ σου τελείωσε την κύηση..κάποιο θέμα θα υπήρχε όπως σε χιλιάδες γυναίκες..ήρθε για να σε δυναμώσει..να σε προετοιμάσει να γίνεις μια σπουδαία μανουλιτσα..κοίτα μπροστά κ θα έρθει το μωρό σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...
στις On 25/1/2018 at 7:34 ΜΜ, ο/η Marcy32 είπε:

Καλησπέρα,  Σήμερα πήγα στο γυναικολόγο μου γιατί είδα χτες λίγα καφέ υγρά.. μου έκανε κολπικό υπέρηχο αλλά δεν είδε σάκο( λογικά είμαι 5 εβδομαδων), πήγα έκανα και β  χοριακη και έδειξε 380.99! Ειναι οριακα!Μου είπε να ξαναπάω το Σαββάτο για χοριακη.επισης μου χορήγησε και outrogistan.δεν τα βλεπω καλα τα πραγματα,Έχω σκάσει από το πρωί.

Γεια σου κοπέλα μου , και σε εμένα έχει συμβεί κάτι ανάλογο και δύο φορές μάλιστα, τώρα το ψάχνουμε με τον γυναικολόγο να δούμε αν οφείλεται κάπου. Σε εσένα τι είπε ο γιατρός? Ξέρω είναι πολύ στεναχωρώ αλλά πάντα να σκεφτόμαστε θετικά, προσπαθώ και εγώ η ίδια να πείσω τον εαυτό μου να σκέφτομαι θετικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 15/2/2018 at 2:04 ΜΜ, ο/η Lenakidol είπε:

Γεια σου κοπέλα μου , και σε εμένα έχει συμβεί κάτι ανάλογο και δύο φορές μάλιστα, τώρα το ψάχνουμε με τον γυναικολόγο να δούμε αν οφείλεται κάπου. Σε εσένα τι είπε ο γιατρός? Ξέρω είναι πολύ στεναχωρώ αλλά πάντα να σκεφτόμαστε θετικά, προσπαθώ και εγώ η ίδια να πείσω τον εαυτό μου να σκέφτομαι θετικά.

Γεια σου λενακι, συγγνωμη που αργησα να απαντησω. ημουν απο της τυχερες που δεν χρειαστηκε να κανω αποξηση και μου ηρθε και περιοδος.Ο δικος μου γιατρος με εβαλε να κανω ορμονικες εξετασεις και μια καλιεργεια αλλα οταν θα ερθει η 2η περιοδος.τωρα ειμαι στην αναμονη της περιοδου αυτες τις μερες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Marcy32 είπε:

Γεια σου λενακι, συγγνωμη που αργησα να απαντησω. ημουν απο της τυχερες που δεν χρειαστηκε να κανω αποξηση και μου ηρθε και περιοδος.Ο δικος μου γιατρος με εβαλε να κανω ορμονικες εξετασεις και μια καλιεργεια αλλα οταν θα ερθει η 2η περιοδος.τωρα ειμαι στην αναμονη της περιοδου αυτες τις μερες!

Γεια σου Marcy32, μόλις μπήκα στο φόρουμ και είδα την απάντηση σου. Και εγώ ευτυχώς και τις δύο φορές δεν χρειάστηκε να κάνω απόξηση. Ορμονολογικες έκανα και ο γιατρός που είπε ότι έχω υποθυρεοειδισμό με TSH 3,4. Η καλλιέργεια υγρών έγινε ακριβώς μετά την αποβολή και όταν τελείωσε η αιμορραγία. Δεν είχα όμως κατι ανησυχητικό. Τώρα μου δημιουργείτε μια απορία και ανησυχώ, εγώ όλες τις εξετάσεις τις έκανα όταν τελείωσε η περίοδος, δηλαδή ακριβώς μετά την αποβολή. Μήπως έπρεπε να περιμένω μερικούς κύκλους και να γίνουν μετά οι εξετάσεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/2/2018 at 5:43 ΜΜ, ο/η Lenakidol είπε:

Γεια σου Marcy32, μόλις μπήκα στο φόρουμ και είδα την απάντηση σου. Και εγώ ευτυχώς και τις δύο φορές δεν χρειάστηκε να κάνω απόξηση. Ορμονολογικες έκανα και ο γιατρός που είπε ότι έχω υποθυρεοειδισμό με TSH 3,4. Η καλλιέργεια υγρών έγινε ακριβώς μετά την αποβολή και όταν τελείωσε η αιμορραγία. Δεν είχα όμως κατι ανησυχητικό. Τώρα μου δημιουργείτε μια απορία και ανησυχώ, εγώ όλες τις εξετάσεις τις έκανα όταν τελείωσε η περίοδος, δηλαδή ακριβώς μετά την αποβολή. Μήπως έπρεπε να περιμένω μερικούς κύκλους και να γίνουν μετά οι εξετάσεις?

Δεν γνωριζω καθολου!!! Εγω επειδη ειχα αγχωθει πολυ του ειπα να τις κανω με το που τελειωσει η πρωτη περιοδος αλλα μου ειπε οτι μετα τη δευτερη πρεπει να τις κανω!!! Σε μια φιλη μου ο δικος της γυναικολογος της ειπε να μην κανει καμια εξεταση και οτι μπορει αμεσως να ξαναπροσπαθησει για μωρακι... τι να πω;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...