Μετάβαση σε περιεχόμενο

Συμπτώματα


Recommended Posts

Καλημέρα!!!!! @babybaby δεν μπαίνει κολποδιαστολεας στους υπερήχους εγκυμοσύνης εκτός και αν πρέπει να κανεις τεστ παπ ή κάποια άλλη εξέταση.. Σε πολύ μικρή ηλικία εγκυμοσύνης συνήθως απλά σου βάζει κολπικο υπέρηχο που δεν πονάει καθόλου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 147
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 ώρες, ο/η babybaby είπε:

Ναι κι εμένα απ'ότι βλέπω θα μου πει να πάω μάλλον κατευθείαν γύρω στην 7η.. Έτσι τον κόβω. @Λευτέρης εσύ που το έχεις περάσει, στο πρώτο ραντεβού τι ακριβώς σου κάνει;; Κάνει και τεστ παπ και τέτοια; Γενικώς τον κολποδιαστολέα δεν τον γλυτώνω στο πρώτο ραντεβού ε; 

Καλημέρα! 

@babybaby από ότι πιστεύω τουλάχιστον δεν έχει κάποια σχέση το παπ με την εγκυμοσύνη. Αν ήταν ο καιρός τώρα που είσαι στις αρχές της εγκυμοσύνης για παπ και σε πρόλαβε η εγκυμοσύνη τότε θα Σου κάνει, αλλιώς δεν θα σου κάνει. Εγώ είχα κάνει πριν όποτε δεν χρειάστηκε. Γενικά στο πρώτο τρίμηνο μέχρι μην αυχενική ο υπέρηχος γίνεται κολπικά γιατί είναι πολύ μικρό και δεν φαίνεται κάτι από την κοιλιτσα. Μετά την αυχενική γίνεται απο την κοιλιά και στο τρίτο τρίμηνο γίνεται και από τα δυο συνήθως για να ελέγχεται και ο τράχηλος. 

Αυτο που γίνεται στον πρώτο υπέρηχο είναι κολπικος υπέρηχος και θα σου γράψει να κανεις τον προγεννητικό αν θυμάμαι καλά, εξετάσεις αίματος δηλαδή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια @Mariloux και @Λευτέρης! Εγώ είχα κάνει τεστ παπ τον Ιούλιο αλλά τον Οκτώβρη έκανα υστεροσκόπηση οπότε τα είδε όλα και πήρε και βιοψιες από τον τράχηλο, άρα δε νομίζω να θέλει να μου ξανακάνει τεστ παπ! Αυτός ο κολποδιαστολέας εφιάλτης μου χει γίνει!! Ο υπέρηχος ενδοκολπικά δε με πειράζει, με ενοχλεί πολύ λιγότερο, κι αφού περάσει την είσοδο τον αντέχω. Για όλα τα υπόλοιπα δλδ (να δει τον τράχηλο κτλ) δε χρειάζεται κολποδιαστολέα, ε; Αχ τι καλά μακάρι να τον γλυτώσω (θα μου πεις εδώ θα γεννήσεις αυτό σκέφτεσαι;χαχαχα)

Τις αίματος του προγεννητικού τις έκανα όλες το καλοκαίρι. Μπορεί να με ξαναβάλει να τις κάνω όμως, δε ξέρω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@baby Κι εγώ το καλοκαίρι είχα κάνει και Παπ και προγεννητικό έλεγχο ακριβώς πριν ξεκινήσουμε τις προσπάθειες δηλαδή. Έχουμε κάνει ακριβώς τα ίδια βήματα δεν το πιστεύω.χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Λευτέρης ναι εκανα, ξανατριπλασιαστηκε! Μου εκλεισε ο γιατρος ραντεβου για 3/1 θα ακουσουμε λετε καρδουλα; θα ειμαι λεει 6 εβδομαδων!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η babybaby είπε:

@Λευτέρης ναι εκανα, ξανατριπλασιαστηκε! Μου εκλεισε ο γιατρος ραντεβου για 3/1 θα ακουσουμε λετε καρδουλα; θα ειμαι λεει 6 εβδομαδων!

Πιθανόν να ακούσετε! Αλλά ακόμα κι αν δεν να μην ανησυχήσεις, πολλοί δεν ακούνε στις 6 εβδομάδες αλλά στις 7... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η babybaby είπε:

@Λευτέρης ναι εκανα, ξανατριπλασιαστηκε! Μου εκλεισε ο γιατρος ραντεβου για 3/1 θα ακουσουμε λετε καρδουλα; θα ειμαι λεει 6 εβδομαδων!

Καλημέρα! Ειναι πολυ πιθανόν εγω ειχα ακούσει 6 και 2 ημερών..αλλα μην ανησυχεις αν δεν ακουσετε το καθε μωρακι ειναι διαφορετικό! Με το καλό, ολα να πανε καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλησπερα κ χρονια πολλα.. δε θελω να σκεφτομαι αρνητικα ουτε να το γκαντεμιαζω αλλα ρε γαμωτο απο χθες δεν εχω κανενα συμπτωμα. Η ταση για εμετο εχει εξαφανιστει κ μπορω κ παλι ν τρωω κανονικα, το στηθος δεν ποναει τοσο κ δεν εχω πια πονακια. Το χειροτερο ομως ειναι οτι δε νιωθω στην κοιλια μ αυτες τις ""διεργασιες"" που ενιωθα κ δε τη νιθω σκληρη κ πρησμενη οπως πριν. Φοβαμαι πολυ κ η μερα που θα παω στο γιατρο αργει ακομη... συγγνωμη που σας εχω πρηξει αλλα με εχει πιασει ""καταθλιψη"" κ νιωθω οτι τ γκαντεμιαζω... @Mariloux @beauty bunny

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@babybaby κοριτσάκι μου μην πας το μυαλό σου στο κακό, γιατί σκέφτεσαι τα χειρότερα; Δεν σημαίνει πως σε όλη την εγκυμοσύνη θα έχεις ακριβώς τα ίδια συμπτώματα, μπορεί τη μια μέρα να νιώθεις καλα και την άλλη όχι!! Καταλαβαίνω την ανησυχία σου γτ και εγώ τα ίδια σκέφτομαι αλλά υπομονή, μια εβδομάδα έμεινε ακόμα!!! Τίποτα δεν γκαντεμιαζεις και εννοείται πως δεν μας έχεις πρήξει.. Η καθεμία μια έχει τις ανησυχίες της και είναι απόλυτα φυσιολογικό!! ??

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Mariloux είπε:

@babybaby κοριτσάκι μου μην πας το μυαλό σου στο κακό, γιατί σκέφτεσαι τα χειρότερα; Δεν σημαίνει πως σε όλη την εγκυμοσύνη θα έχεις ακριβώς τα ίδια συμπτώματα, μπορεί τη μια μέρα να νιώθεις καλα και την άλλη όχι!! Καταλαβαίνω την ανησυχία σου γτ και εγώ τα ίδια σκέφτομαι αλλά υπομονή, μια εβδομάδα έμεινε ακόμα!!! Τίποτα δεν γκαντεμιαζεις και εννοείται πως δεν μας έχεις πρήξει.. Η καθεμία μια έχει τις ανησυχίες της και είναι απόλυτα φυσιολογικό!! ??

 

Λες δηλ ολα να ειναι καλα; μπορει ν ειναι ολα καλα κ ας εξαφανιστηκαν τα συμπτωματα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχει 18 ώρες που απάντησα αλλά δεν μου το εμφανίζουν το μήνυμα. Το ξαναστέλνω:

 

Χρόνια πολλά!!! Μην ανησυχείς @babybaby μου. Κι εμένα δεν με ενοχλεί πλέον τόσο το στήθος. Μπορώ και κοιμάμαι και μπρούμυτα. Είναι όμως ακόμα πρησμένο και πιο μεγάλο από ότι ήταν πριν μείνω έγκυος. Φαντάζομαι και το δικό σου. Τάση για εμετό ακόμη να αποκτήσω. Τα πονάκια σταμάτησαν και σε εμένα. Μπορεί να μας ξαναπιάσουν. Μπορεί και να ήταν μόνο στην αρχή που ήταν οι μέρες που κανονικά θα αδιαθετούσαμε. Εγώ λέω να χαιρόμαστε που τη βγάζουμε "καθαρή" και μακάρι να συνεχίσουμε να το κάνουμε και να μην αγχωνόμαστε. Η χοριακή σου ήταν πολύ καλή. Αν ήταν έκτοπη, διάβασα πως θα είχαμε κανονικούς πόνους περιόδου. Οπότε πιστεύω πως όλα πάνε καλά και μακάρι να συνεχίσουμε έτσι.  Εγώ με τα πονάκια να σου πω πιο πολύ αγχώνομαι ότι μπορεί να αποβάλω, παρά όταν είμαι μια χαρά. Επίσης από ό,τι είδα δεν δουλεύεις κι εσύ αυτές τις μέρες. Μπορεί η ξεκούραση να βοήθησε στο να μην έχουμε τόσο έντονα συμπτώματα. Διάβασα πως η κούραση επειδεινώνει την αδιαθεσία, τάση για εμετό κλπ. Κατάθλιψη εγώ νομίζω θα πάθω που δεν θέλω πλέον να βγαίνω. Για φαγητό φοβάμαι, για ποτό (μη αλκοολούχο εννοείται) φοβάμαι τα τσιγάρα, την πολυκοσμία και ότι θα κουραστώ. Έκοψα τα ψιλοτάκουνα. Φοβάμαι τα περισσότερα καλλυντικά και γενικά κάνω σαν κλώσσα χαχαχα Ας κάνουμε υπομονή μέχρι το πρώτο ραντεβού να μας λύσει όλες τις απορίες ο γιατρός, ο οποίος πιστεύω πως θα είναι πιο καθησυχαστικός από εμάς που γινόμαστε λίγο υπερβολικές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια πολλά σε όλες τις κοπέλες!!!με το καλο να έρθουν τα μωρά μας !!!baby συμφωνώ με τις κοπέλες που σχολίασαν !!μην ψάχνεις τόσο πολύ τα συμπτώματα αν υπάρχουν η όχι γιατί είναι λίγο ψυχαναγκαστικο....πως κάποια νιώθει όλα της εγκυμοσύνης και δεν είναι; Έτσι κ εσύ να σκέφτεσαι αχ δεν έχω κανένα σύμπτωμα δεν πάει καλά κάτι !!οι χοριακες σ ήταν τέλειες!!τ μπεμπάκι σ  μεγαλωνει ..θα πας πολύ σύντομα κ θα το δεις κιόλας! μια μικρή κουκίδα!!!βγάλε τις κακές σκέψεις !!μη διαβάζεις πολλά 

..βεβαια κ εγώ τώρα δίνω συμβουλές αλλά ένα εισα ι πρώτη φορά εγ κυος αγχώνεσαι για όλα αλλά πίστεψέ με δε χρειάζεται!!!Όσο για τ εμετούς κ εγώ είχα αναγουλςς όταν τ έμαθα σταμάτησαν κ επανήλθαν 7η εβδ περίπου μέχρι 12η..αλλα κάθε γυναίκα είναι αλλιώς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@babybabyΕγώ πάντως σαν τρελή είχα κάνει 5-6 χοριακες γιατί συνέχεια δεν ένιωθα τα συμπτώματα και όλο νόμιζα ότι κάτι δεν πάει καλά. Η αλήθεια είναι ότι η ναυτία σε είχε πιάσει πολύ νωρίς ενώ συνήθως εμφανίζεται αργότερα. Εμένα θυμάμαι με είχε πιάσει καμία βδομάδα μετά την καθυστέρηση και σταμάτησε εντελώς και δεν με ξανά έπιασε από τότε καθόλου. Μόνο υπνηλία μόνιμη και πόνους περιόδου κοντά τις μέρες που θα αδιαθετουσα, όχι όλο το μήνα. Όσο περνάει ο καιρός και μεγαλώνει η μήτρα και ο μωρό με πιάνει πιο συχνά  πόνος περιόδου. Κι μένα έτσι μου έλεγαν να λες ευτυχώς που όλα καλά και δόξα το θεό που δεν έχεις αναγούλες αλλά εγώ εκειιιιιι χοριακεεεεες ?

Ολα καλά θα είναι! Ηρέμησε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε! Η γαϊδούρα ξέχασα να πω χρόνια πολλά σε όλες ❤️ Με το καλό τα μωράκια μας του χρόνου να τα έχουμε αγκαλίτσα :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου @Mariloux @beauty bunny @Rena28 @Λευτέρης πόσο σας ευχαριστώ και πόσο μου αλλάξατε τη διάθεση δεν περιγράφεται!!!!! Αλήθεια αν δεν είχα κι εσάς, στους γονείς μου δε θέλω να τους αγχώνω με τέτοια και ο άντρας μου στενοχωριέται όταν του λέω όλη την ώρα "δεν καταλαβαίνω τίποτα, δεν πάνε καλά τα πράγματα". Μωρε πάντως ας με πιάσουν εμένα εμετοί και ναυτίες και μια χαρά θα νιώθω ότι είμαι!!!χαχαχααχ! ο άντρας μου λεει "δεν πας καλά, αντί να χαρείς που είσαι μια χαρά"! 

Άρα απ' ό,τι κατάλαβα κι εσείς δεν τρελαίνεστε με συμπτώματα. Πάνω κάτω τα ίδια έχουμε (κι εμένα το στήθος δεμ έχει ξεπρηστεί κι ακόμα πονάει) για όλα τα άλλα μάλλον είναι νωρίς τι να πω!

Άντε φτανει η ωρα να ακούσουμε και να δούμε τα νινάκια μας (κι αισθάνομαι και ενοχές που σκεφτόμουν ότι ίσως δεν δω και δεν ακούσω τίποτα και το γρουσούζευα). Εσείς @Mariloux και @beauty bunny είστε αυτή τη βδομάδα ε; Αύριο η μία και μεθαύριο η άλλη;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως ακριβώς τα ίδια! Έλεγα αχ να είχα ναυτίες να καταλάβαινα ότι όλα πάνε καλά και ο άντρας μου μου έλεγε δεν πας καλά αντί να το φχαριστηθεις εσυ αγχώνεσαι! Τελικά ναυτίες δεν μου ήρθαν ποτέ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η beauty bunny είπε:

Έχει 18 ώρες που απάντησα αλλά δεν μου το εμφανίζουν το μήνυμα. Το ξαναστέλνω:

 

Χρόνια πολλά!!! Μην ανησυχείς @babybaby μου. Κι εμένα δεν με ενοχλεί πλέον τόσο το στήθος. Μπορώ και κοιμάμαι και μπρούμυτα. Είναι όμως ακόμα πρησμένο και πιο μεγάλο από ότι ήταν πριν μείνω έγκυος. Φαντάζομαι και το δικό σου. Τάση για εμετό ακόμη να αποκτήσω. Τα πονάκια σταμάτησαν και σε εμένα. Μπορεί να μας ξαναπιάσουν. Μπορεί και να ήταν μόνο στην αρχή που ήταν οι μέρες που κανονικά θα αδιαθετούσαμε. Εγώ λέω να χαιρόμαστε που τη βγάζουμε "καθαρή" και μακάρι να συνεχίσουμε να το κάνουμε και να μην αγχωνόμαστε. Η χοριακή σου ήταν πολύ καλή. Αν ήταν έκτοπη, διάβασα πως θα είχαμε κανονικούς πόνους περιόδου. Οπότε πιστεύω πως όλα πάνε καλά και μακάρι να συνεχίσουμε έτσι.  Εγώ με τα πονάκια να σου πω πιο πολύ αγχώνομαι ότι μπορεί να αποβάλω, παρά όταν είμαι μια χαρά. Επίσης από ό,τι είδα δεν δουλεύεις κι εσύ αυτές τις μέρες. Μπορεί η ξεκούραση να βοήθησε στο να μην έχουμε τόσο έντονα συμπτώματα. Διάβασα πως η κούραση επειδεινώνει την αδιαθεσία, τάση για εμετό κλπ. Κατάθλιψη εγώ νομίζω θα πάθω που δεν θέλω πλέον να βγαίνω. Για φαγητό φοβάμαι, για ποτό (μη αλκοολούχο εννοείται) φοβάμαι τα τσιγάρα, την πολυκοσμία και ότι θα κουραστώ. Έκοψα τα ψιλοτάκουνα. Φοβάμαι τα περισσότερα καλλυντικά και γενικά κάνω σαν κλώσσα χαχαχα Ας κάνουμε υπομονή μέχρι το πρώτο ραντεβού να μας λύσει όλες τις απορίες ο γιατρός, ο οποίος πιστεύω πως θα είναι πιο καθησυχαστικός από εμάς που γινόμαστε λίγο υπερβολικές.

Στην εκτοπη κυηση δε διπλασιαζεται η χοριακη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι εγω πιο πολυ για παλινδρομη φοβαμαι... αλλα ειπαμε τελος αυτα, δεν τα ξανασκεφτομαστε κοιταμε μπροστα κ ολα θα πανε τελειααα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lila..! είπε:

Στην εκτοπη κυηση δε διπλασιαζεται η χοριακη.

Διορθώστε με πάλι αν κάνω λάθος αλλά στην έκτοπη ή εξωμήτριο νομίζω πως ανεβαίνει κανονικά η χοριακή απλά στον υπέρηχο φαίνεται να είναι το έμβρυο εκτός μήτρας και συνήθως στη σάλπιγγα. Στην παλίνδρομη πέφτει σιγά-σιγά η χοριακή αντί να ανεβαίνει.

@babybaby Αυτήν την εβδομάδα έχω ραντεβού αλλά Παρασκευή, όχι μεθαύριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιτα εγω γιατρος δεν ειμαι αλλα οταν πηρα το γιατρο στην αρχη τοτε με τις χοριακες κ του ειπα τα νπυμερα μου ειπε: απο αυτα καταλαβαινω οτι ειναι μεσα στη μητρα κ αναπτυσσεται κανονικα. ΑΡα νομιζω καπως θα καταλαβαινε για εκτοπη....δε ξερω κιολας ετσι καταλαβα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!! @babybaby συμφωνώ απόλυτα με τον άντρα σου, να χαίρεσαι που είσαι καλα και δεν έχεις εμετούς και ναυτίες δεν υπάρχει χειρότερο πράγμα!! Και εγώ δεν τρελαίνομαι με συμπτώματα, έχω πρησμένο στήθος και νυστάζω οοοοοληηηηηη μέρα είναι απίστευτο μόλις ξυπνάω απο 12ωρο ύπνο νυστάζω πάλι!! Μπορώ να κοιμάμαι και όλη μέρα... 

Σημερα έχουμε τον πρώτο μας υπέρηχο!!! Ανυπομονώ.... 

Οσον αφορά την εκτοπη κύηση απο όσο ξέρω έχει φοβερούς πόνους.. Αλλά μην τα σκέφτεστε αυτά, να σκέφτεστε όμορφα πράγματα και όλα θα πάνε καλα!!!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mariloux είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!! @babybaby συμφωνώ απόλυτα με τον άντρα σου, να χαίρεσαι που είσαι καλα και δεν έχεις εμετούς και ναυτίες δεν υπάρχει χειρότερο πράγμα!! Και εγώ δεν τρελαίνομαι με συμπτώματα, έχω πρησμένο στήθος και νυστάζω οοοοοληηηηηη μέρα είναι απίστευτο μόλις ξυπνάω απο 12ωρο ύπνο νυστάζω πάλι!! Μπορώ να κοιμάμαι και όλη μέρα... 

Σημερα έχουμε τον πρώτο μας υπέρηχο!!! Ανυπομονώ.... 

Ολά καλά εύχομαι με τον υπέρηχο! Ενημέρωσε μας :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Mariloux είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!! @babybaby συμφωνώ απόλυτα με τον άντρα σου, να χαίρεσαι που είσαι καλα και δεν έχεις εμετούς και ναυτίες δεν υπάρχει χειρότερο πράγμα!! Και εγώ δεν τρελαίνομαι με συμπτώματα, έχω πρησμένο στήθος και νυστάζω οοοοοληηηηηη μέρα είναι απίστευτο μόλις ξυπνάω απο 12ωρο ύπνο νυστάζω πάλι!! Μπορώ να κοιμάμαι και όλη μέρα... 

Σημερα έχουμε τον πρώτο μας υπέρηχο!!! Ανυπομονώ.... 

Οσον αφορά την εκτοπη κύηση απο όσο ξέρω έχει φοβερούς πόνους.. Αλλά μην τα σκέφτεστε αυτά, να σκέφτεστε όμορφα πράγματα και όλα θα πάνε καλα!!!  

Με το καλο ο υπερηχος σας!! Ολα να πάνε καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια και καλή Παρασκευούλα.Ξεκιναω σήμερα το φαρμακευτικό μου πρωτόκολλο.Πρωτος υπέρηχος 8 Μαϊου.Ευχομαι η δεύτερη ετ να είναι η τυχερή ♥️🙏♥️
    • Πωπω βρε κορίτσι μου τι περασες;! Δόξα το Θεό είσαι καλύτερα τώρα, εύχομαι περαστικά να είναι όλα στο τέλος και θα ηρεμήσετε μετά! Μην ακούς κανέναν, να κάνεις όπως νιώθεις εσύ καλά, οι γύρω πάντα λένε!
    • Καλημέρα Ιωάννα μου, πως είσαι; το μικρό σου; καλά εμείς δόξα το Θεό, τώρα περιμένω από μέρα σε μέρα το δεύτερο😊
    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...