Μετάβαση σε περιεχόμενο
AthinaP

Περιοδος μετα τη γεννα

Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια!!! Ειμαι νεα μαμα και θελω τα φωτα σας! Γεννησα τον Πετρο τον Μαιο. Για πρωτη φορα αδιαθετησα μεσα Σεπτεμβριου. Τον προηγουμενο μηνα δεν μου ηρθε η περιοδος και ακομα περιμενω. Κινδυνος για εγκυμοσυνη δεν υπαρχει.  Ξερετε γιατι συμβαινει αυτη η ανωμαλια στον κυκλο; Μηπως χρειαζεται χρονος για να σταθεροποιηθει; 

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
Pick Store

Γεια σου! Να σου ζησει το μωρακι σου! Μήπως θηλαζεις ακόμα; θέλει χρονο για να φτιαξει ο κύκλος πάντως.

Μάλλον γιατί κ εμένα έτσι είναι ο κύκλος μου.. Κ εγώ θηλάζω κ γεννησα πριν έξι μηνες.

Kαλησπερα στις θηλαζουσες ετσι γινεται κι εγω Μαη γεννησα το δευτερο παιδι μου κ μου ρθε τωρα

Όσο θηλάζεις ο κύκλος σου μπορεί να μην είναι σταθερός. Συμβαίνει στις γυναίκες που θηλάζουν.

• Like 2

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Γάλα Μαγνεσησιας λεγεται..
    • @Vivi.Nik. και η δικιά μ μπουσουλαει άλλα πάει εκεί που θεκει για να πιαστεί να σηκωθεί. Στο τραπεζάκι, στον καναπέ, μέχρι κ στο καλοριφέρ πάει κ προσπαθεί να σηκωθεί. Δηλ έλεος! Δ μπορείς να απέχεις πάνω από μισό μέτρο γτ κάπου θα τ φάει τ κεφάλι της. Ναι κ ο γιατρός αυτό μας είπε ότι όταν αρχίσει να περπατάει θα αλλάξει πολύ. Μπορεί κ για μήνες να μην πάρει ούτε γραμμάριο. Ρε κορίτσια έμας μας έχει τρελάνει στο θέμα ύπνος. Πότε δ κοιμήθηκε ώρες συνεχόμενες η εύκολα. Για 2.5 μήνες ενώ κοιμόταν από τις 10 στην αγκαλιά μ μόλις την έβαζα στο κρεβατάκι ούρλιαζε λες κ την χτυπούσε ρεύμα. Μέχρι τις 2 2.30 δ μπορούσα να την αφήσω. Μετά ξυπνούσε ανά μισή με μια ωρα. Είχα να κοιμηθώ πάνω από μιάμιση ώρα συνεχόμενα 2.5 μήνες. Έστρωσε κάπως τ πράγμα όταν ξεκινήσαμε τ αποθηλασμο δηλ 7.5 μηνων. Κοιμόταν στις 10 ξυπνούσε 2 φορές ως τις 12 ίσα ίσα για αγκαλιά μετά στις 3 για γάλα μετά στις 7 πάλι για γαλα κ στις 8 μια κ εξω. Ενδιάμεσα βέβαια ξυπνουσε μια δύο φορές. Αλλά για πολύ λίγο. Σύνολο δηλ μετά τις 12 σηκωνομουν γύρω στις 4 φορές λ ήμουν πολύ ικανοποιημένη σε σχέση με τις 10 κ 15 π ξυπνούσα. Τώρα έχει 15 μέρες περίπου π αν δ πάει 12 δ κοιμάται. Δ χορταίνει παιχνίδι. Νυστάζει γύρω στις 10 την κάνουμε μπάνιο πίνει γάλα κ χαζό κοιμάται μόλις τελειώσει τ γάλα με σμπρωχνει κ παλεύει να ξύπνησει. Τελικά ξυπνάει κ θέλει παιχνίδια ως τις 12. Κ να πω μετά τ παίρνει ως τ πρωι πάει κ έρχεται. Ξυπναει 3 4 φορες. Μας έχει τεντωσει κανονικα. Δ έχουμε πλέον ούτε μισή ώρα τ βράδυ να χαλαρώσουμε. Ελπίζω να είναι φάση γτ πραγματικά δ θα την παλέψουμε.  Άσχετο με τ θέμα μας αλλα ήθελα να πω τον πόνο μου.
    • Θέλει κάτω από 2 να είναι μια χαρά πίεση έχω θα το δω 
    • Κάνε ένα τεστακι!!!!!εύχομαι να είναι θετικοτατο! !!!!!!😊😊😊
    • Ο επόμενος μήνας θα είναι ο τυχερός! !!!!!!!😊😊😊😊
  • Νέες συζητήσεις