Μετάβαση σε περιεχόμενο

:) :)


Scooby!

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2.6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 5 λεπτά, ο/η OLY10 είπε:

Εγώ πάντα έκλαιγα,κλαίω και θα κλαίω με τέτοια θέματα! Επίσης με θέματα που αφοτούν εγκατάληψη ηλικιωμένων,γηροκομεία κλπ Είναι τα 2 ευαίσθητα σημεία μου....Κατά τα άλλα είμαι άτρωτη...χαχαχχα

Καλά κι εγώ με ηλικιωμένους και όταν ακούω διαφορά κλαίω δεν μπορώ.. Και ιδικά για παιδάκια.. Όπως και πολύ σε βάφτιση... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μ θα πάρετε κ Εμένα? Στο γιατρουλι.? 

@babybaby να πάνε όλα Καλά κορίτσι μ! Μέσα από την καρδιά μ να είναι η πιο όμορφη Παρασκευή της ζωής σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νίκη οχιιι δεν είσαι του γιατρού απο μικρή όταν έβλεπα κάτι που αφορά παιδιά ηλικιωμένους...και γενικότερα ομάδες ανθρώπων π.θελουν Αγάπη κ φροντίδα κι δεν την έχουν ..βαλαντωνα στ κλαμα....περιττο να σας πω στο πακέτο ΤΟ ΤΙ ΚΛΑΜΑ ΈΧΩ ΡΙΞΕΙ....μανα π χάνει τ παιδί ...παιδι τη μανα.. κτλ κτλ...οσο γι'αυτή την εκπομπή...ναι...κ εγώ συγκινήθηκα πολύ!!!απλα εισα ι μια καλή ευαίσθητη ψυχη....??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια δεν κρατιέμαι, ανυπομονώ να πάω στις 5μιση! Εντωμεταξυ τωρα μολις μπηκα σπιτι εκανα αλλο ενα (σιγα μην κρατιομουν). Πως το βλεπετε; ειμαι 2 μερες πριν την περιοδο...

 

DSC_0068.JPG

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Rena28 είπε:

Baby στείλε μας με το καλο όταν έχεις τα αποτελέσματα !!????

Ναι εννοειται θα σας τα στειλω αμεσως... Αν ειναι αρνητικα θα πεσω να πεθανω ετσι που εχω ξεσηκωθει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η babybaby είπε:

Κορίτσια δεν κρατιέμαι, ανυπομονώ να πάω στις 5μιση! Εντωμεταξυ τωρα μολις μπηκα σπιτι εκανα αλλο ενα (σιγα μην κρατιομουν). Πως το βλεπετε; ειμαι 2 μερες πριν την περιοδο...

 

DSC_0068.JPG

Το βλέπω!!! Δεν υπάρχει περίπτωση να ειναι αρνητικη η χοριακη..3 τεστ κ να ειναι λάθος δε νομιζω..με το καλο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Rena28 είπε:

Νίκη οχιιι δεν είσαι του γιατρού απο μικρή όταν έβλεπα κάτι που αφορά παιδιά ηλικιωμένους...και γενικότερα ομάδες ανθρώπων π.θελουν Αγάπη κ φροντίδα κι δεν την έχουν ..βαλαντωνα στ κλαμα....περιττο να σας πω στο πακέτο ΤΟ ΤΙ ΚΛΑΜΑ ΈΧΩ ΡΙΞΕΙ....μανα π χάνει τ παιδί ...παιδι τη μανα.. κτλ κτλ...οσο γι'αυτή την εκπομπή...ναι...κ εγώ συγκινήθηκα πολύ!!!απλα εισα ι μια καλή ευαίσθητη ψυχη....??? 

Με το πακέτο δεν έχω κλάψει. Γιατί δεν το βλέπω αν θα το δω κατά τύχη. Πολύ ευαίσθητη όμως..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μόλις γύρισα... Στις 7μιση 8 παρα θα ξερω... Τι να πω... Είναι και τα γενέθλιά μου αύριο, τι δώρο θα είναι αυτό Παναγία μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα είναι πιο έντονη απο χθες, εντάξει δεν μπορεί τρία τεστ να είναι και τα τρία λάθος!!! Με το δίκιο σου έχεις ξεσηκωθεί!!! Σίγουρα η χοριακή θα μας επιβεβαίωση την εγκυμοσύνη σου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@babybaby αχχχχχ αυτές οι χοριακες!!!!! 

Τι μου θύμισες.... 4.5 μήνες πριν πω πω :) 

περιμενω εναγωνίως!!!! Εύχομαι καλά αποτελέσματα!!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσιαααααα!!!!!! Είμαι έγκυος!!!!! Δε μπορώ να το πιστέψω!!!!! Μου είπαν στο μικροβιολογικό ότι η τιμή είναι 62,1. Πήρα το γιατρό και με μάλωσε που βιάστηκα να πάω για χοριακή, λέει ότι έπρεπε να περιμένω την καθυστέρηση... Τέσπα, μου είπε τώρα να ξαναπάω σε 48 ώρες και θα πρέπει να είναι τουλάχιστον 120. Πώς σας φαίνονται αυτές οι τιμές; Εγώ δεν έχω ιδέα...Και μετά άρχισε τα πρέπει και τα μη!!! χαχαχαχα!! είμαι πολύ ευτυχισμένη αλλά και αγχωμένη. Θα πάνε όλα καλά; Θα μεγαλώνει η χοριακή; Εντωμεταξύ δεν ήθελα να το πω από τώρα στη δουλειά μου αλλά μου είπε να πάω οπωσδήποτε Δευτέρα πρωί οπότε θα πρέπει μάλλον να το πω και δε θέλω ακόμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο κοπέλα μου!!!! Σου εύχομαι μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!! Προσπάθησε να χαλαρώσεις, όλα καλα θα πάνε & η χοριακή θα αυξανεται, ειναι το δώρο γενεθλίων σου!! ?? Απο όσο ξέρω δεν μετράει η τιμή της χοριακης, όσο μετράει η αύξηση της ανα 2 μέρες!! Δεν ξέρω τη δουλειά κανεις, αλλά αν δεν θες να τους το πεις ίσως να έβρισκες κάποια δικαιολογία για να λείψεις λίγο το πρωί, μια αιμοληψία διαρκεί ελάχιστα λεπτά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η babybaby είπε:

Κορίτσιαααααα!!!!!! Είμαι έγκυος!!!!! Δε μπορώ να το πιστέψω!!!!! Μου είπαν στο μικροβιολογικό ότι η τιμή είναι 62,1. Πήρα το γιατρό και με μάλωσε που βιάστηκα να πάω για χοριακή, λέει ότι έπρεπε να περιμένω την καθυστέρηση... Τέσπα, μου είπε τώρα να ξαναπάω σε 48 ώρες και θα πρέπει να είναι τουλάχιστον 120. Πώς σας φαίνονται αυτές οι τιμές; Εγώ δεν έχω ιδέα...Και μετά άρχισε τα πρέπει και τα μη!!! χαχαχαχα!! είμαι πολύ ευτυχισμένη αλλά και αγχωμένη. Θα πάνε όλα καλά; Θα μεγαλώνει η χοριακή; Εντωμεταξύ δεν ήθελα να το πω από τώρα στη δουλειά μου αλλά μου είπε να πάω οπωσδήποτε Δευτέρα πρωί οπότε θα πρέπει μάλλον να το πω και δε θέλω ακόμα...

Μπραβο κοριτσι μου!!!! Συγχαρητηρια!!!! 

Αν δε θες να πεις στη δουλεια ακομα δε χρειαζεται, απλα θα αναφερεις καποιες εξετασεις, δεν ειναι υποχρεωτικο να πεις εφοσον δε θες ακομη.. 

ολα καλα να πανε!!! ❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω ολες κοριτσια! Επειδη με την προϊσταμενη μ εχω καλη σχεση και θα με ρωτησει "τι εξετασεις ετσι ξαφνικα" κτλ, θα ρωτησω το γιατρο αν μπορω να την κανω δευτερα απογευμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια! Μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη....

Αν σε ρωτήσει να της πεις ένα γενικό τσεκ απ. Μην βιαστείς να τους το πεις....όσο καλή σχέση και να έχετε, δεν θα πετάξουν και από την χαρά τους!

Αχ πολύ χάρηκα....με το καλό κοριτσάκι μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η babybaby είπε:

Κορίτσιαααααα!!!!!! Είμαι έγκυος!!!!! Δε μπορώ να το πιστέψω!!!!! Μου είπαν στο μικροβιολογικό ότι η τιμή είναι 62,1. Πήρα το γιατρό και με μάλωσε που βιάστηκα να πάω για χοριακή, λέει ότι έπρεπε να περιμένω την καθυστέρηση... Τέσπα, μου είπε τώρα να ξαναπάω σε 48 ώρες και θα πρέπει να είναι τουλάχιστον 120. Πώς σας φαίνονται αυτές οι τιμές; Εγώ δεν έχω ιδέα...Και μετά άρχισε τα πρέπει και τα μη!!! χαχαχαχα!! είμαι πολύ ευτυχισμένη αλλά και αγχωμένη. Θα πάνε όλα καλά; Θα μεγαλώνει η χοριακή; Εντωμεταξύ δεν ήθελα να το πω από τώρα στη δουλειά μου αλλά μου είπε να πάω οπωσδήποτε Δευτέρα πρωί οπότε θα πρέπει μάλλον να το πω και δε θέλω ακόμα...

Αχ τι καλαααααα! 

Επειδη Τα έχω πρόσφατα, η χοριακη πρέπει να υπερδιπλασιάζεται κάθε 48-72ωρες... 

εμενα η πρώτη χοριακη ήταν 74 νομίζω... 

για τη δουλειά θα σου έλεγα να μην πεις κάτι ακόμα...ειδικά αν ήδη το σκέφτεσαι και δεν θέλεις. Τα μικροβιολογικά συνήθως ανοίγουν 7 αν πας νωρίς νωρίς σε 5' θα έχεις τελειώσει! Πες ότι ειχε κίνηση ρε παιδί μου ?

Τι καλαααααααα με το καλοοοοοοοοο :):):) 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η babybaby είπε:

Σας ευχαριστω ολες κοριτσια! Επειδη με την προϊσταμενη μ εχω καλη σχεση και θα με ρωτησει "τι εξετασεις ετσι ξαφνικα" κτλ, θα ρωτησω το γιατρο αν μπορω να την κανω δευτερα απογευμα...

Επίσης ξεκινά φιλισιν!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Λευτέρης είπε:

Επίσης ξεκινά φιλισιν!!!! 

Παίρνω φιλισίν από όταν αρχίσαμε προσπάθειες, με ρώτησε τώρα κι ο γιατρός!

Επειδή δουλεύω 7, είμαι όμως πολύ τυχερή γιατι μεγάλη αλυσίδα ανοίγει 6, οποτε μιλησα και θα παω εκει στις 6 το πρωι!!! τελεια, δε μπορω να το πιστεψω ακομα ουτε εγω ουτε ο αντρας μου... το λεμε και το ξαναλεμε μεταξυ μας μηπως και το πιστεψουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλά πολύ καλά, καμία σχέση αλήθεια, καμένα άγχος πέρα από την αρχή λίγο μετά τπτ! Το άκρως αντίθετο με την πρώτη😅 αγοράκι περιμένω τώρα😊
    • Καλημέρα Μαριλού!!!! ☀️  Μπράβο κορίτσι μου!!! τέλειες οι εξετάσεις και ξεκινάς!!!!!! Με το καλό!!!! 🙏❤️😍
    • Καλημερα Νεφέλη μου!!! ☀️ Καλή αρχή στη διέγερσή σου και εύχομαι να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος!! 🙏❤️  βήμα βημα με εμπιστοσυνη στο γιατρο και πίστη θα γίνουν όλα!! το σωμα σου κάνει ό,τι καλύτερο μπορεί!! βοήθησε το κι εσυ όσο μπορεις και ευχομαι πολυ συντομα να μας πεις τα ευχαριστα! 🤞🥰
    • Καλημέρα κορίτσι μου! Σε καταλαβαίνω πάρα πολύ γιατί κι εγώ έχω τον ίδιο φόβο και το μωρό μου είναι ακριβώς στην ίδια ηλικία. Έχω δώσει μπισκοτάκι και πατημενη μπανάνα μόνο κι αυτά με πολύ φόβο. Δε γνωρίζω να σου απαντήσω αν μπορεί κάποιος να σε βοηθήσει σε αυτό, αλλά κάτι που βοήθησε πάρα πολύ εμένα και έχω πλέον περισσότερη σιγουριά όταν του δίνω κάτι, είναι ένα σεμινάριο πρώτων βοηθειών που παρακολούθησα. Με βοήθησε ουσιαστικά ψυχολογικά ότι - πέρα απ' το ότι τον προσέχω πολύ όταν τρώει (να μην πάει να μιλήσει, να μην κλαίει, να μη γελάει) - οτιδήποτε κι αν συμβεί ξέρω τι πρέπει να κάνω.
    • Καλημέρα κορίτσι μου! Κι εγώ δεν μπορούσα να κάνω τίποτα με τους εμετούς τους πρώτους μήνες. Το πρωί μόνο που σηκωνόμουν απ' το κρεβάτι, με έπιανε κατευθείαν έντονη ναυτία και πήγαινα για εμετό. Γι αυτό πέρναγα όλη τη μέρα ξαπλωμένη. Μόνο το βράδυ αισθανομουν λίγο καλύτερα και σηκωνόμουν. Έτρωγα 2-3 πολύ συγκεκριμένα πράγματα και το να τρως πολύ συχνά από πολύ λίγο νομίζω βοηθάει πολύ. Οπότε βρες κάτι που να μπορείς έστω λίγο να φας και φάε πολύ συχνά, μη μένεις πολλές ώρες νηστική γιατί χειροτερεύει η κατάσταση. Εγώ δεν έπαιρνα κάτι, οπότε δε γνωρίζω γι αυτό να σε βοηθήσω. Υπομονή, θα περάσει κι αυτό! Να πάνε όλα καλά στην εγκυμοσύνη σου και με το καλό! ❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...