Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες ξεκινάμε εξωσωματικη τον Οκτώβρη?


Lovely

Recommended Posts

στις πριν 7 ώρες, ο/η nikona είπε:

Κορίτσια καλημέρα!!!

The baby to be και πάλι σου εύχομαι καλή επιτυχία!! Θα περιμένουμε τα νέα σου!!

Κορἰτσια εγώ σήμερα πήγα για υπέρηχο και ο γιατρός είδε ότι έχω ένα κυστικό ωοθηλάκιο στη μία ωοθηκη 26 χιλ. Είμαι στη 10η μέρα ενε΄σεων καταστολής και περίμενα περιοδο χθες ή σήμερα. Αλλά ΄μαλλον θα εχω καθυστέρηση. Στεναχωρέθηκα λίγο. Αν δεν φύγει με την περιοδο τι θα γινει;;;Σας εχει τυχει κάτι αναλογο;;

Κοριτσάκι μου δε ξερω αν σε βοηθαω αλλα σε μενα πριν την ωοληψια εβλεπε ο γιατρος 25 ωοθηλακια μεγαλα εκ των οποιων τα 12 τελικα ήταν κυστικα, βεβαια εγω εχω και πολυκυστικες ωοθηκες. Εχω την αίσθηση παντως πως δεν ειναι κατι σοβαρο. Ο γιατρος τι σου ειπε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου!!! Ολα πήγαν καλά!!! ???? ?????❤️❤️ Η χοριακη 124. Ειμαι τόσο μα τόσο χαρούμενη!!! Δεν το εχω πιστέψει ακόμη!!

Δε ξέρω αν ειναι ικανοποιητικό το νούμερο, αλλα ως τωρα είχα μόνο μηδενικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@The Baby To Be Μπράβο κοπέλα μου!!! ❤❤ Τι ευχάριστα νέα είναι αυτά, δεν έχει σημασία η τιμή της χοριακης αρκεί να αυξάνεται με τον κατάλληλο ρυθμό!!! Σου εύχομαι μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη!! Άντε να παίρνουμε και εμείς σειρά σιγά σιγά.... ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η The Baby To Be είπε:

Κορίτσια μου!!! Ολα πήγαν καλά!!! ???? ?????❤️❤️ Η χοριακη 124. Ειμαι τόσο μα τόσο χαρούμενη!!! Δεν το εχω πιστέψει ακόμη!!

Δε ξέρω αν ειναι ικανοποιητικό το νούμερο, αλλα ως τωρα είχα μόνο μηδενικά. 

The baby to be συγχαρητηρια!!! Μπράβο!!! Εύχομαι να έχεις μία τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!! Μας έκανες καλό ποδαρικό!!!

Και πάλι συγχαρητήρια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Κοριτσάκι μου δε ξερω αν σε βοηθαω αλλα σε μενα πριν την ωοληψια εβλεπε ο γιατρος 25 ωοθηλακια μεγαλα εκ των οποιων τα 12 τελικα ήταν κυστικα, βεβαια εγω εχω και πολυκυστικες ωοθηκες. Εχω την αίσθηση παντως πως δεν ειναι κατι σοβαρο. Ο γιατρος τι σου ειπε;

Peacockaki μου σε ευχαριστώ που μου απάντησες. Δεν ξερω αν ειναι ιδια περιππτωση με τη δική σου. Ο ντοκ μου είπε να μην ανησυχω και οτι θα φυγει με την περιοδο. Αν δεν φυγει λεει θα αναρροφησουν το υγρο της. Ελπιζω να φυγει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η The Baby To Be είπε:

Κορίτσια μου!!! Ολα πήγαν καλά!!! ???? ?????❤️❤️ Η χοριακη 124. Ειμαι τόσο μα τόσο χαρούμενη!!! Δεν το εχω πιστέψει ακόμη!!

Δε ξέρω αν ειναι ικανοποιητικό το νούμερο, αλλα ως τωρα είχα μόνο μηδενικά. 

Με το καλό!!!!!σου ευχομαι μια υπέροχη εγκυμοσυνη κι ενα-δυο...υγιεστατα μωρά!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια βοήθεια!!!Θέλω τη γνωμη σας!!!απο την προηγουμενη παρασκευη που εκανα την υστεροσκοπηση- λαπαροσκόπηση εχω αιμα,για το οποιο ήμουν ενήμερη.Παράλληλα αδιαθετησα αλλά δεν καταλαβαινω ποτε,καθώς είχε προηγηθει η επέμβαση.Σήμερα εχω πααααααρα πολύ αιμα κι εχω αγχωθεί. Ο γιατρος μου ειναι αε χειρουργείο και δεν μπορει να μου μιλησει.τι μπορει να συμβαίνει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@The Baby To Beσυγχαρητήρια κοπελα μου.Είδες που σου είπα ότι θα είναι το δώρο σας για τα Χριστούγεννα?! Να σου πάνε όλα τέλεια και όπως επιθυμείς, μια τελειόμηνη και υγιέστατη εγκυμοσύνη να έχεις. Και πάντα ευτυχισμένοι εσύ και ο αντρουλης σου. Στείλε μας θετική ενέργεια να περνουμε και εμείς σειρά. Και πάλι μπράβο, πολύ χάρηκα. ?????????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η papou είπε:

Κορίτσια βοήθεια!!!Θέλω τη γνωμη σας!!!απο την προηγουμενη παρασκευη που εκανα την υστεροσκοπηση- λαπαροσκόπηση εχω αιμα,για το οποιο ήμουν ενήμερη.Παράλληλα αδιαθετησα αλλά δεν καταλαβαινω ποτε,καθώς είχε προηγηθει η επέμβαση.Σήμερα εχω πααααααρα πολύ αιμα κι εχω αγχωθεί. Ο γιατρος μου ειναι αε χειρουργείο και δεν μπορει να μου μιλησει.τι μπορει να συμβαίνει;

Κορίτσι μου πως λες ότι αδιαθέτησες αλλά δεν ξέρεις πότε ενώ είχες ήδη αίμα από την επέμβαση. Μήπως είχες πιο λίγο και ξαφνικά έγινε περισσότερο και για αυτό λες ότι σου ήρθε περίοδος? Τον γιατρό σου τελικά τον βρήκες? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η elena 2 είπε:

Κορίτσι μου πως λες ότι αδιαθέτησες αλλά δεν ξέρεις πότε ενώ είχες ήδη αίμα από την επέμβαση. Μήπως είχες πιο λίγο και ξαφνικά έγινε περισσότερο και για αυτό λες ότι σου ήρθε περίοδος? Τον γιατρό σου τελικά τον βρήκες? 

Ήταν οι ημέρες για να αδιαθετησω.το καταλαβα απ 'τα σύμπτωματα. Δεν βρηκα ακομα το γιατρο μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Papou μου μην αγχωθείς. Δεν ξερω να σε βοηθησω γιατι εχω μετα την επεμβαση ειχα λιγο αιμα καφε για μια βδομαδα κ αδιαθετησα με καθυστερηση καποιες μερες πιο μετα οποτε καταλαβα οτι ηταν περιοδος κανονικα. 

Οταν λες εχεις πολυ αιμα εννοεις ασυνηθιστα πολυ σε σχεση με τις περιοδους που ειχες;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η The Baby To Be είπε:

Κορίτσια μου!!! Ολα πήγαν καλά!!! ???? ?????❤️❤️ Η χοριακη 124. Ειμαι τόσο μα τόσο χαρούμενη!!! Δεν το εχω πιστέψει ακόμη!!

Δε ξέρω αν ειναι ικανοποιητικό το νούμερο, αλλα ως τωρα είχα μόνο μηδενικά. 

Συχαρητηρια!!!με συγκινήσεΣ !!!!!ολα να Σου παν καταπληκτικά από εδώ κ πέρα!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ πολύ πολύ για τις ευχές και τα καλά σας λόγια!!! ??? για την παρέα και τη συμπαράσταση!! ??? γνωστοί και φίλοι μου έλεγαν να μην μπαίνω να διαβάζω στα φόρουμ γιατί  θα στενοχωρηθώ.... καμία σχέση! πραγματικά κανείς δεν μπορεί να καταλάβει την αγωνία μιας εξωσωματικής παρά μόνο όσες την ζούμε. ! ?

Σας στέλνω όλη τη θετική μου ενέργεια και τις καλύτερες ευχές στην καθεμία ξεχωριστά! Μακάρι το 2018 να  φέρει σε όλες μας υγιέστατα μπεμπακια!! ?? 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nikona μην επηρεάζεσαι! Συνέχισε τις ενεσουλες με θετική σκέψη και πίστη ότι όλα θα πάνε καλά και ΘΑ ΠΑΝΕ! 

@papou κι εγώ στην πρώτη μου περίοδο μετά τη λαπαροσκόπηση είχα πολύ αυξημένο αίμα, το θυμάμαι χαρακτηριστικά. Ως ένα βαθμό μου φαίνεται λογικό... τώρα, μόνο ο γιατρός θα σου πει με σιγουριά τι ισχύει. Εύχομαι να μην είναι τίποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η The Baby To Be είπε:

Κορίτσια μου!!! Ολα πήγαν καλά!!! ???? ?????❤️❤️ Η χοριακη 124. Ειμαι τόσο μα τόσο χαρούμενη!!! Δεν το εχω πιστέψει ακόμη!!

Δε ξέρω αν ειναι ικανοποιητικό το νούμερο, αλλα ως τωρα είχα μόνο μηδενικά. 

Μπραβο κοριτσι μου!! Τελεια νεα μας ειχες!! Ευχομαι να πανε ολα καλα και μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!!! ?❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/11/2017 at 10:55 ΜΜ, ο/η elena 2 είπε:

Κοριτσάκι μου γλυκό, πρώτα από όλα δεν θέλω να απογοητευεσε σε παρακαλώ πολύ.Δεύτερον αν θέλεις μπορώ να σου προτείνω τον δικό μου που είναι στην Αθήνα. Και να σου πω  και καποια πραγματα για αυτον.Εσύ σε ποια περιοχή μένεις, εννοώ Αθήνα ή επαρχία. Τρίτον όχι δεν μπορείς να αναφέρεις το όνομα του. Μόνο με προσωπικό μήνυμα. 

@antzy9  @elena 2 δεν μπορώ να στείλω προσωπικό μήνυμα ακόμα... Είμαι απο Τρίπολη αλλά ο γιατρός που πηγαίνω είναι στην Αθήνα,στο Χαλάνδρι,με πήρε εχθές τηλέφωνο και μου είπε να μου κάνει υστεροσκοπηση, η απάντηση μου ήταν ότι θέλω να ηρέμησω λίγο και θα τον πάρω εγώ όταν θα είμαι έτοιμη, αλλά έχω κλείσει ραντεβού σε κάποιον άλλον στις 5 Δεκεμβρίου, θα πάω να πάρω την γνώμη του και αποφασίζω τι θα κάνω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Jennaki F άκου. Η Υστεροσκοπηση είναι από της βασικές εξετάσεις πριν την εξωσωματική μαζί βέβαια και η σαλπιγγογραφια. Και πιστεύω πολύ σε αυτήν την εξέταση (το έχω ξαναγράψει κι ολας).Θα έπρεπε να στην είχε κάνει πριν σε προχωρήσει σε εξωσωματική.Να δει τι γίνεται εκεί, που θα μεγαλώσει το σπορακι σου.Θεωρώ ότι αν δεν γίνει αυτή προχωράει στην τύχη μετά ο γιατρός.Πάρε τον χρόνο σου και μία δεύτερη γνώμη αν δεν σε καλύπτει ο γιατρός σου, δεν είναι κακό πάντα και μια δεύτερη γνώμη.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Σας παρακολουθώ καθημερινά κ αγωνιώ για την κάθε μια από εσάς. Μπορεί να μην έφθασα στην εξωσωματική άλλα καταλαβαίνω απόλυτα την αγωνία σας, τ άγχος σας, τη λαχτάρα σας. Κπ γνωρίζετε την ιστορία μας κπ είστε νέα μέλη.

Εμείς προσπαθούσαμε 2 χρόνια για μωράκι. Τ ένα εντατικά το δεύτερο ψάχνοντας το με γιατρούς εξετάσεις κτλ. Είχαμε θέμα στο σπέρμα ολιγοασθενοσπερμια. Ωστόσο κάναμε πολλές εξετάσεις και οι δύο κ αποφασίσαμε να προχωρήσουμε σε εξωσωματική. 8 Δεκεμβρίου πέρυσι περασαμε επιτροπή κ στος 13 ςιχα θετικη χοριακη. Σημερα εχω μια μπεμπα 3.5 μηνων.Ούτε τα φάρμακα πρόλαβα να πάρω καθώς θα καναμε την εξωσωματική αρχές Ιανουαρίου η οποία ποτέ δ έγινε.

Έχω να πω ότι υστεροσκοπιση Εγώ δ έκανα. Δ γίνεται σε όλες τις περιπτώσεις, εξαρτάται κ από τ θεμα π αντιμετωπίζει τ ζευγάρι. Όταν πήγαμε στο κέντρο εξωσωματικής ο γιατρός εκεί μας είπε ότι σαν ζευγάρι είχαμε κάνει αρκετές εξετάσεις επιπλέον από τις βασικές. Όλες μετά από προτροπή τ δικού μ γυναικολόγου, ο οποίος δ είναι εξωσωματικος απλά ήθελε να καλύψει τα περισσότερα ενδεχόμενα. 

@Jennaki F ο γιατρός στο κέντρο π συζητήσαμε μ είπε ότι τ ιδανικό είναι να κάνω από 12 έως 15 ωαρια. Μετά αν ζοριστει πολύ ο οργανισμός μπορεί να πέσουν σε ποιότητα. Το 38 είναι υπερβολικά μεγάλος αριθμός. Γι αυτό έπαθες κ υπερδιέγερση. Έπρεπε μάλλον να πας με άλλο πρωτόκολλο γι'αυτό σ είπανε ότι έφταιγε ο γιατρός. Στο γιατρό π θα πας για δεύτερη γνώμη ρωτα τον αν όντως επηρεάζει. Γτ εμένα έτσι μ είπε.

@The Baby To Be πολλά πολλά συγχαρητήρια! Με τ καλό να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη κ ένα γερό μωρο!

Κοριτσια ευχομαι σε όλες σας όλος αυτός ο αγώνας ν φέρει τ μωράκι στην κοιλίτσα σας κ όλα αυτά να είναι η ιστορία π θα έχετε να τους λέτε. Πόσο τ θελήσατε, πόσο τ παλεψατε κ πόσο λαχταρησατε τ ερχομό τους.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγαπημένη @Diwni τι κάνεις?Κάιρο έχω να σε διαβάσω εδώ. Είσαι καλά κοπέλα μου?

Διάβασα για την υστεροσκοπηση που έγραψες και σαφώς θα συμφωνήσω ότι δεν γίνεται σε όλες τις περιπτώσεις. Αλλά όταν ξεκινάς την διαδικασία της εξωσωματικής είναι βασικό να την κάνεις. Θεωρώ ότι πρέπει να γνωρίζει ο κάθε γιατρός τι γίνεται εκεί μέσα. (Πφφφ έχω γίνει υστερικη με αυτή την υστεροσκοπηση χαχαχα, ούτε 'μίζες' να επερνα) ΛΕΥΤΕΡΙΑ ✌✌✌στην υστεροσκοπηση κορίτσια ???

Να χαίρεσαι την όμορφη οικογένεια σου κοριτσάκι μου.? και να περάσετε όμορφα Χριστούγεννα. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια χαρά είμαι κοπέλα μου σας διαβάζω ανελλιπώς.

Σ ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου!

Η αλήθεια είναι ότι όσες περισσότερες εξετάσεις κάνεις τόσο καλύτερη εικόνα έχεις για τ τι γίνεται. Εμένα οι εξετάσεις μ ήταν άψογες λ επειδή είχαμε θέμα στο σπέρμα κάνεις δ μ είπε να την κανω αν κ τελικά τπτ δ χρειάστηκε να κάνω.

Καλές γιορτές κορίτσια μου, με υγεία πάνω από όλα! Να είστε καλά με τον άνθρωπος σας κ τ νινι θα βρει τ δρόμο του! Κ μην ξεχνάτε το 2017 δ έφυγε ακόμη! Πολλά αστεράκια εύχομαι στο παρά Πέντε του έτους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@The Baby To Be τι ωραια νεα τελεια ολα καλα να πανε και να κρατησεις το-τα μπεμπακια αγκαλια!!!!!!!!!!πολη χαρηκα κοριτσι μου!!!! ????

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/11/2017 at 8:46 ΜΜ, ο/η The Baby To Be είπε:

Κορίτσια μου!!! Ολα πήγαν καλά!!! ???? ?????❤️❤️ Η χοριακη 124. Ειμαι τόσο μα τόσο χαρούμενη!!! Δεν το εχω πιστέψει ακόμη!!

Δε ξέρω αν ειναι ικανοποιητικό το νούμερο, αλλα ως τωρα είχα μόνο μηδενικά. 

Μπραβο κοπελα μου!!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/11/2017 at 8:46 ΜΜ, ο/η The Baby To Be είπε:

Κορίτσια μου!!! Ολα πήγαν καλά!!! ???? ?????❤️❤️ Η χοριακη 124. Ειμαι τόσο μα τόσο χαρούμενη!!! Δεν το εχω πιστέψει ακόμη!!

Δε ξέρω αν ειναι ικανοποιητικό το νούμερο, αλλα ως τωρα είχα μόνο μηδενικά. 

Συγχαρητήρια???!!!Να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη!!!!και μη χαθείς, να είσαι εδώ να μας δίνεις κουράγιο!!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...