Μετάβαση σε περιεχόμενο
Lovely

Πόσες ξεκινάμε εξωσωματικη τον Οκτώβρη?

Recommended Posts

Jennaki F καλή επιτυχία σου εύχομαι!! Καλώς ήρθες στην παρέα!!!

Εγώ δεν μπορώ να σε βοηθήσω δεν έχω ακόμη εμπειρία!!

Ποιο πρωτόκολλο ακολούθησες;;

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
Pick Store

@Jennaki F καλα αποτελεσματα καλη επυτυχια ολα καλα να πανε !!!! Δεν ειναι και 100% πως θα ειχες αιμα στην εμβρυομεταφορα εγω δεν ειχα καμια φορα!!!

ΚΑλησπέρα κορίτσια και εγώ έκανα μια προσπάθεια εξωσωματικης αυτόν τον μηνα ..ειμαι 22 χρονών ο άντρας μου 24 ..4 Χρόνια προσπαθούμε να κάνουμε παιδάκι και τίποτα   ..τελικα βρίσκουμε το πρόβλημα στο σπέρμα.  Πάμε για εξωσωματική με μακρύ πρωτόκολλο   ..22 αυγουλακια πήραν τα 17 δυστθχως γονιμοποιηθηκαν τα 5 και αυτά παρουσίασαν ανωμαλία και δεν προχωρήσαμε σε ευμριομεταφορα ...και μου λένε φταίνε τα ωαρια ..εντωμεταξυ ολες μου οι εξαιτασεις τέλειες..τι να πω είμαι χάλια..

Καλησπερα @Gina 955 Λυπαμαι πολυ για την καταληξη της προσπαθειας σου..😞

Ο γιατρος πως βγαζει το συμπέρασμα οτι φταινε τα ωαρια; σου ειπε να κανεις καποιες εξετασεις η πως θα προχωρησετε;

Καλησπέρα...οι εμβρυολογοι το έβγαλαν αυτό το συμπέρασμα..τωρα μας φόρτωσε με εξετάσεις οπως καρυοτυπος ζεύγους και τέτοιες..ο γιατρός μου μου είπε ότι είναι πολύ δύσκολο να έχω πρόβλημα λογο εξετάσεων που έχω ήδη κάνει και ηταν άριστες  και ότι μάλλον έτυχε λογο κάκου κύκλου μου  ...

στις πριν 6 ώρες, ο/η nikona είπε:

Jennaki F καλή επιτυχία σου εύχομαι!! Καλώς ήρθες στην παρέα!!!

Εγώ δεν μπορώ να σε βοηθήσω δεν έχω ακόμη εμπειρία!!

Ποιο πρωτόκολλο ακολούθησες;;

Δεν θυμάμαι τι έγραφε το χαρτί... Ξεκίνησα με ενέσεις daronda και μετά cyclacur και ultrogestan... 

στις πριν 3 ώρες, ο/η love30 είπε:

@Jennaki F καλα αποτελεσματα καλη επυτυχια ολα καλα να πανε !!!! Δεν ειναι και 100% πως θα ειχες αιμα στην εμβρυομεταφορα εγω δεν ειχα καμια φορα!!!

Έχω ανχωθει αρκετά και έχω και τον άντρα μου 5 φορές την ημέρα να με ρωτάει αν πήρα τα χάπια....οι άντρες μας μάλλον ανησυχούν πιο πολύ από εμάς.... Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας... Μακάρι να σας πάνε όλα καλά και του χρόνου να έχουμε στην αγκαλιά μας τα μωράκια μας!!!!! 

Μεγάλη αλήθεια αυτο!!! Οι άντρες μας ανησυχούν πολυ κι αυτοί κι ας μη το δείχνουν! Ο δικός μου με έχει εκπλήξει ευχάριστα. Εχει γίνει τοςο υπομονετικός και τοσο προστατευτικος!! Αλλα κατα τ αλλα το παίζει άνετος..!!!

@Jennaki F καλη επιτυχία!! Με το καλο να ακούσεις τα υπέροχα νεα!!

στις πριν 1 ώρα, ο/η love30 είπε:

Αχ μακαρι @Jennaki F να γινει οπως τα λες!!!!!! Να πανε ολα καλα!!!

:x

• Like 1

@nikona ωωωω έφτασε η μερα!! Καλη αρχή!!! Καλη επιτυχία!!!  🎉🎉😀 σου στέλνω όλη τη θετική μου ενέργεια!!  Να πάνε ολα τέλεια και σύντομα να ακούσουμε τα ευχάριστα!!!  😀

Εγώ 5η μερα σπιτι σήμερα, απο συμπτώματα τιποτα ιδιαίτερο. Λίγα τςιμπηματα μόνο, αλλα μάλλον ειναι ιδέα μου. Ο γιατρος μου είπε οτι ειναι νωρίς ακόμα, όποτε περιμένω να περάσουν οι μερες...

• Like 1

στις πριν 2 ώρες, ο/η nikona είπε:

The baby to be τι κάνεις εσύ;; Εγώ σήμερα έκανα την πρώτη αρβεκαπ!

Καλη αρχη κοριτσακι μου! ❤

• Like 1

στις On 11/15/2017 at 8:14 ΜΜ, ο/η The Baby To Be είπε:

@nikona ωωωω έφτασε η μερα!! Καλη αρχή!!! Καλη επιτυχία!!!  🎉🎉😀 σου στέλνω όλη τη θετική μου ενέργεια!!  Να πάνε ολα τέλεια και σύντομα να ακούσουμε τα ευχάριστα!!!  😀

Εγώ 5η μερα σπιτι σήμερα, απο συμπτώματα τιποτα ιδιαίτερο. Λίγα τςιμπηματα μόνο, αλλα μάλλον ειναι ιδέα μου. Ο γιατρος μου είπε οτι ειναι νωρίς ακόμα, όποτε περιμένω να περάσουν οι μερες...

Mε το καλό The baby to be  να περασουν οι μέρες και να έχεις μια θετική χοριακη!!!!

στις On 11/15/2017 at 9:51 ΜΜ, ο/η peacock είπε:

Καλη αρχη κοριτσακι μου! ❤

Ευχαριστώ Peacock Μου!!!

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Κορίτσια like δεν μπορώ να κάνω. Έχω φτάσει το όριο.
    • @Scooby! κάθε γιατρός είναι διαφορετικός εμένα που είχα μιλήσει μόνο μια φορά όταν του είπα στο τηλ ότι θέλουμε μα αρχίσουμε προσπάθειες μας είπε καλό είναι να μας δει από κοντά και να μιλήσουμε όπως και βασικές εξετάσεις. Μπορει να σου πει οχι λογο οτι ειστε στην αρχή. Ήταν απότομη η αλλαγή για εμένα.. Μόνο την μαμα μου έχω κοντά τα πεθερικά μου είναι κάποιους μήνες Αθήνα και μετά όλους τους λαούς στο χωριό του άντρα μου @babybaby εγώ δεν είπα τίποτα και λέει λίγο πριν φύγουμε α κάτσε να κάνουμε και προγεννετικο έλεγχο λέω ωραία..!! Περισσότερο άγχος γιούπι.. αχαχα 
    • 26 στα 27... κοιτα απλα εμενα μου ειπε οτι οταν μεινω να ξερω οτι λογικα θα τις ξανακανω, γιατι το "πρωτοκολλο" ειναι να υπαρχουν αυτες οι εξετασεις στο φακελο μου αφου ξεκινησει η εγκυμοσυνη. Αλλα ειναι δικαιωμα σου να τις θελεις απο πριν, και ειναι καλυτερα αν υπαρχει κατι (κατα την αποψη μου) να το ξερεις πριν μεινεις εγκυος (που ειναι πολυ τυπικες εξετασεις, συνηθως δε σου βρισκουν κατι, μην ανησυχεις!)
    • @babybaby α ναι.? Εγώ θα τ πω να τα γράψει λες να πει όχι? Θα τ πω κ εγώ ότι θέλω.. Πόσο χρονών είσαι.? 
    • Προγεννητικο οπως μου ειπε κι εμενα συνηθιζουν να κανουν αμεσως μολις μεινεις εγκυος... Απλα εγω επεμενα οτι ηθελα απο πριν και μου τις εγραψε...
  • Νέες συζητήσεις