Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες ξεκινάμε εξωσωματικη τον Οκτώβρη?


Lovely

Recommended Posts

στις πριν 40 λεπτά, ο/η papou είπε:

2 μετά την εμβρυομεταφορά...ήταν τριών ημερών,όχι βλαστοκύστες

ααα εγώ με βλαστοκύστες, ίσως παίζει ρόλο κ αυτό !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Ναι εχεις δίκιο!!! :) ετσι την είχα πατησει όταν είχα κάνει σπερματεγχυση.... περίμενα το mail και κόντευε η καρδια μου να σταματησει... 

@peacock λες και το κάνουν επίτηδες μωρέ !

Μην σχολιάσω την κορύφωση όταν βλέπεις το mail μέχρι να το ανοίξεις ..... 

Τίποτα θα κάνω έρευνα τώρα από πριν, θα παίρνω τηλ: σε πόση ώρα θα έχω τα αποτελέσματα ; ευχαριστώ γεια σας ! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ξερεςι ότι αυτό ακριβως εκανα κι εγω και ήταν αποτελεσματικό! :)  Παλιότερα πήγαινα στα γνωστα μεγάλα διαγνωστικά μεχρι που βρήκα ενα μικρό μικροβιολογικό εργαστηριο και κανω τη δουλεια μου χωρίς καθυστερησεις και μάλιστα δίνει τα αποτελέσματα και τηλεφωνικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να ρωτήσω κάτι βρε κορίτσια...11η μέρα μετά την εμβρυομεταφορά...και ξαφνικά πρηστηκε η κοιλιά μου απίστευτα!!!να είναι από τα φάρμακα και την κορτιζόνη...;;;:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω με βλαστοκυστες εκανα χωριακη την 11η μερα !!!!και την επαθα οπως λετε και εσεις με την ωρα πηγα εδωσα αιμα και μου ειπε το απογευμα αντε το συντομοτετο στης 3-4 οκ της ειπα εφυγα και πηγα αλου μεσα σε μια ωρα ειχε βγει!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η papou είπε:

να ρωτήσω κάτι βρε κορίτσια...11η μέρα μετά την εμβρυομεταφορά...και ξαφνικά πρηστηκε η κοιλιά μου απίστευτα!!!να είναι από τα φάρμακα και την κορτιζόνη...;;;:?

Μήπως είναι από την κορτιζόνη, προσέχεις καθόλου το αλάτι; αν και παίρνουμε λίγη ποσότητα. 

εγω την πρώτη φορά ήμουν σαν έγκυος 4-5 μηνών από το πρήξιμο (αλλά είχα και θέματα τουαλέτας λόγω των φαρμάκων), ένοιωθα απίστευτη δυσφορία. 

Αντε υπομονή λίγο ακόμα, έφτασε η Τρίτη (σχεδόν...):thumbup:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η dimitra1976 είπε:

Κορίτσια έκανα 10 ωαριακια. Αύριο το πρωί θα πάρω να δούμε τι γονιμοποιηθηκε. ευτυχώς ξεφουσκωσε η κοιλιά μου..  θα τα αφήσει βλαστοκύστες και θα τα βάλουμε μάλλον το Σάββατο αν όλα πάνε καλά. Τα βλέπω τα ωάρια μου να κάνουν παρέλαση στο Σύνταγμα. Μου είπε να κάνω και αντιπηκτική ένεση από Πέμπτη . Και utrogestan εννοείτε.

Μπράβο Δήμητρα.Σουπερ αριθμός .Αντε να προχωρήσουν βλαστοκύστες και όλα να πάνε καλά.Ειμαι κι εγω στη φαση διέγερσης και περιμένω να δω τι θα φανεί στον υπέρηχο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η papou είπε:

Tην Πέμπτη...αν δεν έχω πάθει πρώτα εγκεφαλικό...ό, τι καλύτερο και σε' σενα!!!

Σας δεν σε θέλω με εγκεφαλικά. Μην είσαι απαισιόδοξη δεν είναι δύσκολο ούτε ακατόρθωτο η επιτυχία της πρώτης μας προσπάθειάς θέλουμε να πετύχουμε αυτό τον καλό κύκλο. Εμβρυακια με δυναμική και το εισιτήριο μας να χει στρώσει κατάσταση να υποδεχθεί το σποτάκι μας. Χαλάρωσε και σκέψου όμορφα πράγματα ότι ήταν να γι ει έχει γίνει αναμονή της χοριακης σου εύχομαι ολόψυχα να ναι θετική ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η dimitra1976 είπε:

Κορίτσια έκανα 10 ωαριακια. Αύριο το πρωί θα πάρω να δούμε τι γονιμοποιηθηκε. ευτυχώς ξεφουσκωσε η κοιλιά μου..  θα τα αφήσει βλαστοκύστες και θα τα βάλουμε μάλλον το Σάββατο αν όλα πάνε καλά. Τα βλέπω τα ωάρια μου να κάνουν παρέλαση στο Σύνταγμα. Μου είπε να κάνω και αντιπηκτική ένεση από Πέμπτη . Και utrogestan εννοείτε.

Μπράβο ψυχή μου ευχές για δυνατά γερά γονιμοποιησημα ωάρια που θα σε φτάσουν σε εμφύτευση  ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η peacock είπε:

Εμενα θα είναι κρυοσυντηρημενα οπότε θα παει μια εβδομάδα αναμονή.....ε?

Τι σκέψεις είναι αυτές   ας έρθει η στιγμή εμβρυομεταφορας ας πάνε ολα καλά και ας είναι και 14 μέρες αναμονής θα περάσουν όσες και να ειναι ο χρόνος δεν σταματα περπατάει μη τον κάνετε να φαίνεται αιώνιος απασχολειστε το μυαλό σας με άλλα θέματα όσο μπορείτε τις μέρες αυτές χαλαρώστε και απολαύστε τη φροντίδα των συζύγων σας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η papou είπε:

να ρωτήσω κάτι βρε κορίτσια...11η μέρα μετά την εμβρυομεταφορά...και ξαφνικά πρηστηκε η κοιλιά μου απίστευτα!!!να είναι από τα φάρμακα και την κορτιζόνη...;;;:?

Αχ μην αγχώνεσαι τούμπανο τις είχαμε όλες μας κατακράτηση υγρών πρόσεχε διατροφή και το άτιμο το αλατι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η karen είπε:

Αχ μην αγχώνεσαι τούμπανο τις είχαμε όλες μας κατακράτηση υγρών πρόσεχε διατροφή και το άτιμο το αλατι

Υποτίθεται οτι κάνω διατροφή με διατροφολόγο...και καθ'όλη τη διαρκεια της εξωσωματικης,εχασα και δύο κιλα...τι να πω;;;λες και ειμαι 3 μηνών...ας είμαι εγκυος....κι ας γινω και τριπλάσια...για να μγ συζητησω για το ρεψιμο...ακομα και με το νερό...ατιμα utrogestan...Ευχαριστώ τοσο πολύ για τα θετικά σας μηνύματα!!!!ευχομαι για ολες μας...να κρατησουμε στα χεράκια μας άμεσα....αυτά τα τοσοδουλια εμβρυακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η karen είπε:

Τι σκέψεις είναι αυτές   ας έρθει η στιγμή εμβρυομεταφορας ας πάνε ολα καλά και ας είναι και 14 μέρες αναμονής θα περάσουν όσες και να ειναι ο χρόνος δεν σταματα περπατάει μη τον κάνετε να φαίνεται αιώνιος απασχολειστε το μυαλό σας με άλλα θέματα όσο μπορείτε τις μέρες αυτές χαλαρώστε και απολαύστε τη φροντίδα των συζύγων σας 

Ρωτάω καθαρα για το θεμα της δουλειας γιατί θελω να ζητησω αδεια να είμαι ηρεμη σπιτακι μου τις ημέρες αναμονής.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η papou είπε:

Υποτίθεται οτι κάνω διατροφή με διατροφολόγο...και καθ'όλη τη διαρκεια της εξωσωματικης,εχασα και δύο κιλα...τι να πω;;;λες και ειμαι 3 μηνών...ας είμαι εγκυος....κι ας γινω και τριπλάσια...για να μγ συζητησω για το ρεψιμο...ακομα και με το νερό...ατιμα utrogestan...Ευχαριστώ τοσο πολύ για τα θετικά σας μηνύματα!!!!ευχομαι για ολες μας...να κρατησουμε στα χεράκια μας άμεσα....αυτά τα τοσοδουλια εμβρυακια!!!

Καλημέρα @papou,τα utrogestan από το στόμα τα παίρνεις; Δεν σε πειράζουν? 

Εμένα μου προκαλούν τρομερή ζαλάδα και υπνηλία. 

στις Just now, ο/η peacock είπε:

Ρωτάω καθαρα για το θεμα της δουλειας γιατί θελω να ζητησω αδεια να είμαι ηρεμη σπιτακι μου τις ημέρες αναμονής.

Γεια σου @peacock ο γιατρος (τουλάχιστον εμένα) είπε 3 μέρες να κάτσω (έπεσε το ΣΚ οπότε μόνο χτες έκατσα). Δε ξέρω οτι προτιμάς, πάντως εγώ θα τρελαινόμουν χειρότερα σπίτι χωρίς να κάνω κάτι, ενώ στο γραφείο περνάει κάπως η ώρα ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@eriv προτιμώ να κάτσω σπίτι, είναι κατι που το εχω σκεφτεί και το εχω συζητησει με τον αντρα μου και το γιατρό μου... Είναι η θεση μου τετοια στην εταιρεία που δουλευω που μόνο ηρεμη δεν θα είμαι οπότε λεω να κατσω σπίτι και να δωσω λίγο χρόνο στον εαυτό μου.. Δε ξερω αν θα οφελήσει στο αποτελεσμα, θα πω όμως οτι οκ το εκανα κι αυτό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η peacock είπε:

@eriv προτιμώ να κάτσω σπίτι, είναι κατι που το εχω σκεφτεί και το εχω συζητησει με τον αντρα μου και το γιατρό μου... Είναι η θεση μου τετοια στην εταιρεία που δουλευω που μόνο ηρεμη δεν θα είμαι οπότε λεω να κατσω σπίτι και να δωσω λίγο χρόνο στον εαυτό μου.. Δε ξερω αν θα οφελήσει στο αποτελεσμα, θα πω όμως οτι οκ το εκανα κι αυτό..

Και πολύ καλά θα κάνεις τότε ! Σαφώς και πρέπει να είσαι ήρεμη και αυτό έρχεται πρώτο ! 

Εγώ χτες τρωγόμουν με τα ρούχα μου, ειμαι και στη φάση που μείωσα  το τσιγάρο οπότε για μένα είναι καλύτερο, σ αυτό το κομμάτι έστω, να είμαι γραφείο να μην "μπορώ" να κάνω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δυστυχώς η πρώτη μου προσπάθεια απέτυχε πανηγυρικά...ούτε για χωριακή δεν πρόλαβα να πάω...αδιαθέτησα...τι άσχημο συναίσθημα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/10/2017 at 2:11 ΜΜ, ο/η papou είπε:

δυστυχώς η πρώτη μου προσπάθεια απέτυχε πανηγυρικά...ούτε για χωριακή δεν πρόλαβα να πάω...αδιαθέτησα...τι άσχημο συναίσθημα...

Λυπάμαι πολύ αλλά μη το βάζεις κάτω ....?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζήτω συγγνώμη αλλά δε ξέρω ποτέ θα εγκριθούν τα μνμ μου γιατί είμαι νέα εδώ ....όποτε μπορεί να τα δείτε και ετεροχρονισμένα ...  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Τι ωραιααααααααααα🥳🥳🥳🥳μπραβο κοριτσάκι μου πολύ ομορφα νεαααα❤️ απόλαυσε το σκ σου πιες και τα τελευταία κρασακια σου και την Δευτέρα θα γίνει χαμουλης με τα αυγουλακια σου🙏
    • Κορίτσια μου γλυκά! Σας ευχαριστώ τοοοοοσο πολύ για τα θετικά σας μνμ..δε μπορεί μέρα από όλα αυτά σίγουρα θα πιάσω!!!!!Μετά από μια μεγααααλη μέρα επιτέλους ήρθε η ώρα της χαλάρωσης κ να σας πω και τι είδαμε σήμερα στον γιατρό! Είδαμε λοιπόν πως το ένα ωοθηλακιο που είχα την 7η μέρα στα 15 χιλιοστά,σήμερα είναι 25 κ είναι κυστικό...αλλά έχω αλλά 3!!! 17-18-19 χιλιοστά!! Οπότε με το καλό πάμε την Μ.Δευτερα για σπερματεγχυση!!! Χάρηκα και ανακουφιστηκα είναι η αλήθεια!    
    • Κορίτσι μου έτσι σε θέλω να είσαι θετική ! Φίλη μου 34 χρονων όπου θα έμπαινε σε πρόωρη  εμμηνόπαυση στην 2η εξωσωματικη εμεινε έγκυος και έχει μια πανέμορφη μπεμπουλα 9 μηνων🥰 να κανεις τις απαραίτητες ενέργειες και να ξερεις ότι υπάρχουν παρά πολλοί τρόποι! Πάντως να ξερεις πως η σπερματεγχυνση είναι πολύ απλή διαδικασία ! Κανεις διεγερση παρακολούθησε με υπερήχους και συγκεκριμένη μέρα που θα ορίσει ο γυναικολόγος κανεις την σπερματεγχυνση ! Εγώ πρώτα ο θεος μάλλον τον Ιούνιο θα κάνω την Τρίτη μου σπερματεγχυνση🙏  ευχομαι κορίτσι μου πολύ συντομα να μας πεις και εσυ τα χαρμοσυνα 🥰
    • Μας βλέπω όλο για φαγητά να λέμε 😄😄 Να πάνε όλα καλά να τρώω μετά του σκασμού! Αυτό λέω στον άντρα μου, θέλω μια φορά να φάω έτσι να σκάσω από το φαγητό 😄😄 Άσχετο, πήγαμε σήμερα να δούμε για κούνια και συρταριέρα γτ δεν έχουμε κάποιον να μας δώσει δυστυχώς.. Μας άρεσαν δύο κούνιες αλλά η μία διπλάσια τιμή από την άλλη..Η ακριβή μας είπε ότι ήταν από ξύλο οξιάς και η οικονομική από mdf. Η αλήθεια είναι ότι η οικονομική πέραν από την τιμή της μας άρεσε  πιο πολύ και σαν σχέδιο, πειράζει λέτε που είναι από mdf? Θα εκπέμπει βλαβερές ουσίες κτλ;
    • Γειά σου κορίτσι μου, φυσικά κ επιτρέπεται..έχω μια πρόωρη γήρανση ωοθηκών.🥺🥺🥺 Είμαι 38 χρόνων και το ξέρω αυτό απ τα 34, που ήταν και η 1η φορά που κάναμε κουβέντα με τον γιατρό μου για το εάν θέλω να αποκτήσω παιδί. Εκείνη την περίοδο δεν ήμουν σε τέτοια φάση και η αλήθεια είναι ότι όταν το έμαθα μου κόπηκαν λίγο τα πόδια..😟☹️ Τέλος πάντων μην στα πολυλογώ.. Η μία μου ωοθήκη δείχνει αρκετά γερασμένη και δεν κάνει αυγουλακια ενώ η άλλη κάνει αλλά μάλλον όχι και πολύ καλά (τουλάχιστον αυτό επιβεβαίωσαν κ οι ορμονολογικες που έκανα). Γιαυτό λέω ότι δεν ξέρω τι ελπίδες έχω, αλλά σίγουρα θέλω να κάνω τις απαραίτητες ενέργειες για να βοηθήσω όσο μπορώ την κατάσταση. Επίσης πόσο πολύ χάρηκα που μοιράστηκες μαζί μας την δική σου εμπειρία με την σπερματεγχυση γιατί είναι κ αυτό στα άμεσα πλάνα μου. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...