Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια :) 

Ηθελα να σας ρωτησω επειδη εχω μπερδευτεί λιγάκι.. Ειμαι 30 εβδομάδων.. Γεννάμε κανονικά πάνω κάτω στις 38 εβδομάδες;; 

Δηλαδη μου μένουν ακόμα μόνο 8 εβδομάδες ;;;;;;; ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φαιη μου όταν ο γιατρός σου δίνε πιθανή ημερομηνία τοκετού εννοεί την ημέρα που θα μπεις στην 40η εβδομάδα μετρωντας παντα από την ημέρα εναεξγς της τελευταίας σου περιόδου. Στον μηνα σου μπαίνεις στην 36 η εβδομάδα και οι πρισδοτετοι τοκετοι ξεκινούν μετά την 38η-40η εβδομάδα.❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Βικυ88 είπε:

φαιη μου όταν ο γιατρός σου δίνε πιθανή ημερομηνία τοκετού εννοεί την ημέρα που θα μπεις στην 40η εβδομάδα μετρωντας παντα από την ημέρα εναεξγς της τελευταίας σου περιόδου. Στον μηνα σου μπαίνεις στην 36 η εβδομάδα και οι πρισδοτετοι τοκετοι ξεκινούν μετά την 38η-40η εβδομάδα.❤

Ναι μέτρησα και ακριβως μέχρι τς 17 Ιουνίου που εχω ΠΗΤ ειναι 40 εβδομάδες ακριβως !!! Σ ευχαριστω πολυ :*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/4/2017 at 0:02 ΠΜ, ο/η Φαιη Μυλωνα είπε:

Γεια σας κορίτσια :) 

Ηθελα να σας ρωτησω επειδη εχω μπερδευτεί λιγάκι.. Ειμαι 30 εβδομάδων.. Γεννάμε κανονικά πάνω κάτω στις 38 εβδομάδες;; 

Δηλαδη μου μένουν ακόμα μόνο 8 εβδομάδες ;;;;;;; ?

Με το καλο κοπελα μου το μπεμπακι σου και με ενα πονο! Ειτε σε 8, ειτε σε 10, ειτε ακομα και σε 12 που λενε πολλες μαιες οτι ειναι φυσιολογικο (καλα σου ευχομαι απο τις 8 για να μην περιμενεις&αγωνιας) να ναι γερο και συ συντομα θα το χεις στην αγκαλια σου! Τελικα οντως περνα γρηγορα ο καιρος&παντα ελεγα, εγω απολειεται να αντεξω την αναμονη 9 μηνων!! Χεχε. Εγω ειμαι στην 27η, κοντευουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/4/2017 at 9:43 ΜΜ, ο/η Χριστιαννα* είπε:

Με το καλο κοπελα μου το μπεμπακι σου και με ενα πονο! Ειτε σε 8, ειτε σε 10, ειτε ακομα και σε 12 που λενε πολλες μαιες οτι ειναι φυσιολογικο (καλα σου ευχομαι απο τις 8 για να μην περιμενεις&αγωνιας) να ναι γερο και συ συντομα θα το χεις στην αγκαλια σου! Τελικα οντως περνα γρηγορα ο καιρος&παντα ελεγα, εγω απολειεται να αντεξω την αναμονη 9 μηνων!! Χεχε. Εγω ειμαι στην 27η, κοντευουμε!

Με το καλό και σένα το μωράκι σου :) ναι περνάει πολυ γρήγορα!!! 

Εγβ τωρα ειμαι 30 και κατι :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Φαιη Μυλωνα είπε:

Με το καλό και σένα το μωράκι σου :) ναι περνάει πολυ γρήγορα!!! 

Εγβ τωρα ειμαι 30 και κατι :) 

Αρα διανυεις την 31η βδομαδα! Τι ωραια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Χριστιαννα* είπε:

Αρα διανυεις την 31η βδομαδα! Τι ωραια!

Καλά ειναι, απλα αρχίζω να εχω πονάκια αρκετά, να ποναει υπερβολικά πολυ η μέση μου.. Αλλά όλα καλά ευτυχώς !!! :) ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/4/2017 at 11:50 ΜΜ, ο/η Φαιη Μυλωνα είπε:

Καλά ειναι, απλα αρχίζω να εχω πονάκια αρκετά, να ποναει υπερβολικά πολυ η μέση μου.. Αλλά όλα καλά ευτυχώς !!! :) ❤

Εμ οσο παει βαραινουμε τι να κανει&η δολια η μεση πρεπει να ανταπεξελθει στο βαρος της κοιλιας. Καμια ειδικη ζωνη μηπως σε βοηθησει; ξερεις υποστηριξης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...