Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Γεια σας εχω μια απορια επρεπε να αδιαθετησω 6/1 αλλα δεν αδιαθετησα, δεν ηρθα σε επαφη ουτε τις γονιμες μερες ουτε τις μερες ωορρηξιας εχω λιγο πρησμενο στηθος ομως δεν εχω κανενα αλλο συμπτωμα..πρεπει να ανησυχω για εγκυμοσυνη;;;

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
Pick Store

Καλησπερα,εισαι σταθερή στον κύκλο σου?ο κύκλος μας ειναι πολυ ευαίσθητος και πολλές φορές επιρρεαζεται απο εξωτερικούς η εσωτερικούς παράγοντες..οπως άγχος,στεναχώρια,ταραχή,η ακομη και το κρύο..τωρα οι μερες ωορρηξιας ειναι λιγάκι περίεργες..γενικώς εχετε ελεύθερες επαφές?αν δεν επιθυμείτε εγκυμοσυνη πάντως καλο θα ηταν να παίρνετε προφυλάξεις..το λεω επειδη χρησιμοποίησες την λέξη ανησυχω,γίαυτο..

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Καλημέρα Νινα εκανες χοριακή?
    • Ναι το είδα το πιο πανό που έγραψες νόμιζα χωρίς να με παρεξηγήσεις ότι εισουν πιο μικρή και ζητώ συγγνώμη για αυτό.. Δεν ξέρω για αυτό που σου έδωσε ο γιατρός σου αν δεν είσαι σίγουρη πάρε και άλλη γνώμη δεν έχεις κάτι να χάσεις και βλέπεις πιος σε καλύπτει. Εγώ είμαι μικρή αλλα με διαφορά θεματάκια όπως πολιτιστικές ωοθήκες όπως και θυροειδη ειναι ο λογος που δεν έχω καταφέρει ακόμη αλλά πλέων δεν το σκέφτομαι καθόλου οπότε έρθει εγώ θα κάνω αυτά που πρέπει και θα έρθει αν θες σου στέλνω πμ να σου πω πιο  έχω εγώ και είναι πάρα πολύ ευχαριστημένη.
    •  Αυτές είναι για αυτόν ... Θέλει τον φάκελο που τον αφορά !!
    • Είμαι 38 ετών Nikh, θα διαβάσεις και παραπάνω περισσότερα για την κατάσταση μου. Παρακολούθηση ωορηξιας μου είπε θα κάνουμε όταν αρχίζω κομιλφαινη. Δεν μου το έχει ζητήσει ως τώρα ούτε και μου είπε ποτέ να κάνω κάποια εξέταση για να δούμε αν όντως υπηρχαν ωάρια στις ωορηξιες σε κάποιους κύκλους. Μπορείς να μου πεις σε προσωπικό μήνυμα ποιος είναι ο γιατρός σου; Εισαι ικανοποιημένη μαζί του; Αν επιτρέπεται ποια είναι η δική σου κατάσταση.
    • Καλημέρα Rosemary, Είναι πολύ σωστές οι παρατηρήσεις σου. Μενω Αθηνα. Είμαι 38 ετών και ο σύζυγος 36. Σιγουρα η ηλικία μου δεν είναι στα υπέρ μου αλλά το γεγονός ότι η ΑΜΗ μου και η FSH είναι καλές και έχω μία πολύ καλη εικονα στους υπερήχους,χωρίς κυστες, παχύ ενδομήτριο και κανονικό σταθερό κύκλο, 2 μήνες αναζήτησης αιτίας δεν θα μου στοιχισουν πολύ. Αντίθετα φοβάμαι μην μου διαταράξει την εικόνα αυτή η κομιλφαινη αν δεν έχω αποτέλεσμα παίρνοντας την.Σκέφτομαι πχ ότι σε τρεις μήνες με την κομιλφαινη θα κατεβασω τα ωάρια ενός εξαμήνου ή εννιαμηνου και με προβληματίζει στην ηλικία μου αυτο. Γενικά πολλές σκέψεις. Επίσης είναι ένα τρίμηνο που κάνω τεστ ωορηξιας και οταν του το είπα δεν ήταν ενθαρρυντική η αντίδραση του, τα υποτίμησε με μία έννοια.  Όλα αυτά αντί για να με διευκολύνουν να πάρω την απόφαση για την κομιλφαινη και για τα περαιτέρω μου κάνουν το αντίθετο. Αναρωτιεμαι αν είναι όντως η τελευταια και καλύτερη λύση; Και η εξωσωματικη νόμιζαμε με την εικόνα μου ότι ήταν πιο μακρυά μου ενώ εκείνος την βλέπει για 3 μήνες μετά αν δεν έχει αποτέλεσμα η κομιλφαινη. Γιαυτό θέλω μία δεύτερη γνώμη. Σευχαριστω πολύ για το ενδιαφέρον
  • Νέες συζητήσεις