Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σπερματεγχυση!


Nantia_14

Recommended Posts

Κοριτσια μου καλησπερα! Φακελος σπερματεγχυση ........θελω να με διαφωτισετε οσες μπορειτε. Εχω κανει βεβαια μια πρωτη κουβεντα με τον γιατρο μου. Γινεται σε ιατρειο η κλινικη/νοσοκομειο κτλ? αξιζει να αρχισω να το σκεφτομαι σοβαρα? και το κυριοτερο....ποναει? Γενικα οτι πληροφορια/εμπειρια εχετε θα μου φαινοταν χρησιμη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 90
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν εχω κάνει ποτε αλλά το είχα ψάξει κάποια στιγμη για να κανω.. Τα θετικά: 1)είναι εύκολη και απλή διαδικασία 2)είναι σχετικά οικονομική, νομιζω κοστίζει γύρω στα 200 ευρω σε κάποια κέντρα ίσως και φθηνότερα. Το αρνητικό: δεν εχει τόσο μεγάλες πιθανότητες επιτυχίας όσο πιστεύει ο περίσσότερος κόσμος.. (είναι 15-20% σχεδόν όσες έχει και η σύλληψη με φυσιολογικό τρόπο σε ένα ζευγάρι που δεν αντιμετωπίζει κανένα προβλημα). Τωρα όσο αφορά τη διαδικασία κάνεις κάποιες ενέσεις, μια κάθε μέρα προκειμένου να έχεις διέγερση ωοθηκων και να παραχθούν 2 ωάρια έτσι ωστε να έχει περισσότερες πιθανότητες να γονιμοποιηθεί τουλάχιστον να ένα αν όχι και τα δύο. Δεν ξέρω αν επικουρικά χρειαστεί να πάρεις και κάποια ήπια αγωγη συμπληρωματικά με τις ενέσεις.. Ο γιατρός παρακολουθεί τα ωαρια με τον υπέρηχο και τη μέρα που είναι να γίνει η ωορρηξία πάτε με τον  αντρα σου στην κλινική οπου είναι να διεξαχθεί η διαδικασία, εκείνος δίνει σπέρμα, το επεξεργαζονται, στο βάζουν μέσα σου με μια διαδικασία ανωδυνη που μοιαζει μαλλον με τεστ παπ. Μένεις 10 λεπτα ξαπλωμένη .Σε 12-13 μερες κάνεις χορική και ελπίζεις σε θετικό αποτέλεσμα...   

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαλιστα! σ ευχαριστω για την απαντηση,εχουμε θεματακι με το σπερμα κ μετα απο μια ερευνα στο διαδικτυο δεν διαβασα κα πολλες πετυχημενες περιπτωσεις,ισως το δοκιμασω μια φορα κ μετα τελος δεν εχω σκοπο να κανω κατι αλλο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι το θυμαμαι που το είχες αναφερει πριν απο μερικές μερες... Μην αγχωνεσαι τοσο πολύ.. Στο ξαναπα και τότε.. Οι κουμπαροι μου είχαν ακριβώς το ίδιο θέμα.. 25.000.000 σπερμοτοζωαρια και κινητικότα 0. Πήρε ο κουμπαρος μου 3 μήνες προφερτίλ, το δευτερο μηνα τσουπ.. έγκυος η κουμπαρα...!!!! Και έτσι γεννηθηκε η ζουζουνοβαφτιστήρα μου που είναι τώρα 2 χρονων κουκλάκι!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α επίσης είχα διαβασει στο site ενός πολυ γνωστού γυναικόλογου ότι η διαδικασία αυτή ενδείκνυται όταν το σπέρμα έχει πρόβλημα σε έναν ΜΟΝΟ τομέα πχ στην κινητικότητα ή τον αριθμό.. Οπως στην περίπτωση σας δηλαδη... Τέλος να ξέρεις ότι κατα τα λεγόμενα του ίδιου γυναικολόγου καλό είναι να γίνονται 2 εγχύσεις και να εφαρμόζεται η μέθοδος 6 ωρες πριν την ωορρηξία και 6 ωρες μετα.. Βέβαια στην πράξη εκείνος δε νομίζω το εφαρμόζει αυτο γιατί γνωρίζω κοπέλα μέσα από το φόρουμ που απευθύνθηκε στη μονάδα του και της έκανε τις εγχυσεις Παρασκευη πρωι και Δευτερα πρωι...  Αυτο με δυσαρέστησε ιδιαίτερα όταν το άκουσα γιατί αν το σπέρμα του συζύγου της κοπελας είχε περιορισμενη ζωτικότητα (24 ωρες) και η ωορρηξια έγινε πχ σαββατο βραδυ οι προσπάθειες πήγαν και οι δύο στο βρόντο... Θεωρω πως αντιμετώπισε το περιστατικό "στο πόδι" με μεγάλη προχειρότητα επειδή έχει πολλη δουλεια... Τυπου " αντε να τελειωσετε εσεις, να περάσουν οι επόμενοι". Για αυτό μεγάλη προσοχη στο που θα απευθυνθείς!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Gelie είπε:

Ναι το θυμαμαι που το είχες αναφερει πριν απο μερικές μερες... Μην αγχωνεσαι τοσο πολύ.. Στο ξαναπα και τότε.. Οι κουμπαροι μου είχαν ακριβώς το ίδιο θέμα.. 25.000.000 σπερμοτοζωαρια και κινητικότα 0. Πήρε ο κουμπαρος μου 3 μήνες προφερτίλ, το δευτερο μηνα τσουπ.. έγκυος η κουμπαρα...!!!! Και έτσι γεννηθηκε η ζουζουνοβαφτιστήρα μου που είναι τώρα 2 χρονων κουκλάκι!!!!!

πλεον δεν αγχωνομαι αλλα δεν ελπιζω κ σε κατι. Εξωσωματικη δεν θα κανω. Οποτε η τελευταια τεχνικη που θα εφαρμοσουμε  ειναι αυτη ,αν δεν πετυχει πιανουμε την ζωη μας απο κει που την αφησαμε κ ολα καλα. Ξερεις τι μωρε gelie μου? πολυ αισιοδοξη η περιπτωση που μου αναφερεις αλλα ξερω οτι τα ποσοστα επιτυχιας ειναι απογοητευτικα κ επιπλεον δεν ειμαι αισιοδοξη οποτε......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την περίπτωση που σου ανεφερα δεν την ακουσες ακόμη ολοκληρη.... Οι προφερτιλ ηταν τοσο δραστικες που ελυσαν το θεμα της κινητικότητας δια παντος. 6 μηνες αφότου γεννησε η κουμπαρα μου και ενω ηταν ακόμη λεχωνα και δεν είχε αδιαθετησει καν ξαναμεινε εγκυος και τωρα έχουν ΚΑΙ έναν ζουζουμπουρλουδικο μπεμπακο.... Και σκέψου πως είχε και πολυκυστικες.. Το ξερω ότι ισως σου φαίνεται πολυ καλο για να ναι αληθινο αλλά συνεβη.. Και εμενα ίσως να μου φαινόταν έτσι αν δεν τυχαινε να γνωρίζω από πρωτο χέρι πως εξελίχθηκαν τα πράγματα και τι ακριβώς συνεβη... Είναι βεβαιο πως εχετε πιθανότητες ΚΑΙ φυσιολογικά.. Τώρα αν μπεις στη διαδικασία της σπερματέγχυσης δεν ξέρω κατα πόσο θα έχει νόημα να κάνεις μόνο μια και αν δεν πετύχει, να αποχαιρετησεις το όνειρο σου δια παντος.. οι περισσότεροι τα καταφέρνουν με τη δευτερη ή τρίτη..Βεβαια αυτα είναι και προσωπικές επιλογές..Μπορεί να σου φαίνεται τόσο ψυχοφθόρα η διαδικασία μου να μη μπορείς να την αντέξεις.. Να σε ρωτήσω και κάτι.. Αν επιτρεται δηλαδη.. Για ποιο λόγο είσαι τόσο κατα της εξωσωματικής;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Gelie είπε:

Την περίπτωση που σου ανεφερα δεν την ακουσες ακόμη ολοκληρη.... Οι προφερτιλ ηταν τοσο δραστικες που ελυσαν το θεμα της κινητικότητας δια παντως. 6 μηνες αφότου γεννησε η κουμπαρα μου και ενω ηταν ακόμη λεχωνα και δεν είχε αδιαθετησει καν ξανμεινε εγκυος και τωρα έχουν ΚΑΙ έναν ζουζουμπουρλουδικο μπεμπακο.... Και σκέψου πως είχε και πολυκυστικες.. Το ξερω ότι ισως σου φαίνεται πολυ καλο για να ναι αληθινο αλλά συνεβη.. Και εμενα ίσως να μου φαινόταν έτσι αν δεν τυχαινε να γνωρίζω από πρωτο χέρι πως εξελίχθηκαν τα πράγματα και τι ακριβώς συνεβη... Είναι βεβαιο πως εχετε πιθανότητες ΚΑΙ φυσιολογικά.. Τώρα αν μπεις στη διαδικασία της σπερματέγχυσης δεν ξέρω κατα πόσο θα έχει νόημα να κάνεις μόνο μια και αν δεν πετύχει, να αποχαιρετησεις το όνειρο σου δια παντως.. οι περισσότεροι τα καταφέρνουν με τη δευτερη ή τρίτη..Βεβαια αυτα είναι και προσωπικές επιλογές..Μπορεί να σου φαίνεται τόσο ψυχοφθόρα η διαδικασία μου να μη μπορείς να την αντέξεις.. Να σε ρωτήσω και κάτι.. Αν επιτρεται δηλαδη.. Για ποιο λόγο είσαι τόσο κατα της εξωσωματικής;;

θαυμαζω  πολυ τις γυναικες που κανουν εξωσωματικη,αλλα εγω δεν θα μπορουσα,δεν ειμαι τοσο δυνατος ανθρωπος κ σ'αυτη την φαση που βρισκομαι τωρα δεν το σκεφτομαι.Δεν ξερω πως θα σκεφτομαι αργοτερα βεβαια,για το παρον μιλαω. η αληθεια ειναι οτι η περιπτωση  της κουμπαρας σου ειναι τρομερα αισιοδοξη ,δεν το συζητω και μακαρι να σταθουμε ολες τοσο τυχερες.Αλλα παραειμαι ρεαλιστρια  για να πιστεψω οτι θα συμβει κ σε μενα.Ετσι αλλιως αρχες Μαρτιου θα γινει η επομενη εξεταση σπερματος οποτε ειναι νωρις για οτιδηποτε. Ο γιατρος μου λεει να συνεχισω την παρακολουθηση για να αυξησουε τις πιθανοτητες φυσικες συλληψης,δεν ξερω......μπερδευτηκα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα εχεις χρόνο να τα σκεφτείς και να τα ξενασκεφτείς...... Ευτυχώς είσαι μικρή σε ηλικία, κάτω απο 32 αν θυμαμαι καλα οποτε δε σε πιεζει φοβερα ο χρόνος.. Θέλω να πω, αν ήσουν 38 θα έπρεπε να πάρει κάποιες αποφάσεις πιο βεβιασμένα.. Πάντως να ξέρεις πως ο ανθρωπος κρύβει μέσα του τόση δυναμη όση δε  φανταζεται τελικά... Μη νομίζεις ότι και εγω που ετοιμαζομαι να μπω στη διαδικασία της εξωσωματικής είμαι τόσο δυνατη σαν ανθρωπος και σαν χαρακτήρας.. Συχνα νιώθω να λυγίζω και παίρνω να δυναμη από του κοντινους μου ανθρώπους, το αντρα μου, τους γονεις και την αδερφή μου... Πολλές φορες λέω οτι δεν αντεχω.. Αν όμως πρώτα ο θεός καταφερω να γεννησω το μωρο μου, είμαι σιγουρη πως τη στιγμη που θα το πάρω πρωτη φορα αγκαλια θα τα ξεχασω όλα... Και ύστερα από χρόνια, όταν θα το βλέπω να μεγαλώνει ούτε που θα εχει σημασία πια η όλη κουραση και ψυχική φθορα που περασα για να κανω την εξωσωματικη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Gelie είπε:

καλα εχεις χρόνο να τα σκεφτείς και να τα ξενασκεφτείς...... Ευτυχώς είσαι μικρή σε ηλικία, κάτω απο 32 αν θυμαμαι καλα οποτε δε σε πιεζει φοβερα ο χρόνος.. Θέλω να πω, αν ήσουν 38 θα έπρεπε να πάρει κάποιες αποφάσεις πιο βεβιασμένα.. Πάντως να ξέρεις πως ο ανθρωπος κρύβει μέσα του τόση δυναμη όση δε  φανταζεται τελικά... Μη νομίζεις ότι και εγω που ετοιμαζομαι να μπω στη διαδικασία της εξωσωματικής είμαι τόσο δυνατη σαν ανθρωπος και σαν χαρακτήρας.. Συχνα νιώθω να λυγίζω και παίρνω να δυναμη από του κοντους μου ανθρώπους, το αντρα μου, τους γονεις και την αδερφή μου... Πολλές φορες λέω οτι δεν αντεχω.. Αν όμως πρώτα ο θεός καταφερω να γεννησω το μωρο μου, είμαι σιγουρη πως τη στιγμη που θα το πάρω πρωτη φορα αγκαλια θα τα ξεχασω όλα... Και ύστερα από χρόνια, όταν θα το βλέπω να μεγαλώνει ούτε που θα εχει σημασία πια η όλη κουραση και ψυχική φθορα...

τι καλα που σκεφτεσαι ετσι! την τελευταια διετεια εχουν συμβει τοσα πραγματα στην ζωη μου που ψυχικα βλεπω οτι τελειωνουν τα αποθεματα μου. Ναι 29 ειμαι. Δεν ξερω αν θα κανω ποτε παιδι,οποτε δεν μπορω να σκεφτω μακροπροθεσμα ουτε πως θα ναι αν γεννηθει κτλ.Να σε ρωτησω κ κατι αλλο,πιστευεις οτι ειναι καλο να συνεχισω την παρακολουθηση? ποια ειναι η γνωμη σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εννοειται πως πρεπει να συνεχισεις..Στενη παρακολουθηση ωορρηξιας για 4-5 μηνες ακομη οπωσδηποτε. Και προφερτιλ φυσικα!!!!. Ισως χρειαστει να σας δώσει αλλη μια τρίμηνη θεραπεια αν στο μεταξυ δεν εχετε ευχαριστα.. Εγω παντως ειμαι αισιοδοξη για εσας αν τα ωαρια σου ειναι οκ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Gelie είπε:

εννοειται πως πρεπει να συνεχισεις..Στενη παρακολουθηση ωορρηξιας για 4-5 μηνες ακομη οπωσδηποτε. Και προφερτιλ φυσικα!!!!. Ισως χρειαστει να σας δώσει αλλη μια τρίμηνη θεραπεια αν στο μεταξυ δεν εχετε ευχαριστα.. Εγω παντως ειμαι αισιοδοξη για εσας αν τα ωαρια σου ειναι οκ!!!

ναι ευτυχως τα ωαρια ειναι σουπερ αν εξαιρεσεις το γνωστο θεμα δεν υπαρχει αλλο προβλημα.Ουφ! δεν ξερω,λιγη απο την αισιοδοξια σου να'χα και τι στον κοσμο :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η αισιοδοξια μου οσον αφορα εσενα πηγαζει απο πραγματικα γεγονοτα.. αυτα που σου προανεφερα..Τωρα γενικοτερα δεν είμαι εκ φυσεως καθόλου αισιοδοξος ανθρωπος... Μαλλον απαισιοδοξη θα με χαρακτηριζα... Απλα αυτη τη στιγμη δεν εχω την επιλογη να μεινω με σταυρωμενα τα χερια..Ειμαι ηδη 33 και μαλιστα ανηκω στην κατηγορια των γυναικων για τις οποίες η μητρότητα αποτελεί ΑΥΤΟΣΚΟΠΟ!!! Λατρευω τον αντρα μου αλλά χωρις παιδια νιώθω μέσα μου ένα τεραστιο κενο... Ετσι λοιπόν οσο περναει αυτο το χέρι του γιατρού και της επιστήμης θα κάνω τα πάντα για να αποκτησω παιδια... Δε σκοπεύω να ξυπνησω μια μέρα 60 χρονων και να καταριέμαι την ώρα και τη στιγμη που δεν έκανα ό,τι μπορουσα για να γίνω μητερα... Γιατι τότε το τρένο θα εχει φύγει προ πολλού.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΓΛΥΚΑ ΕΧΩ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΜΠΩ,,,ΝΑΝΤΙΑΚΙ ΜΟΥ Η ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΤΗΝ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ ΣΥΛΛΗΨΗ.ΑΠΛΑ Κ ΤΠΤ ΑΛΛΟ.Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΕΥΚΟΛΗ Κ ΠΟΛΥ ΑΝΩΔΥΝΗ.ΣΑΝ ΤΕΣΤ ΠΑΠ.ΑΠΛΑ Κ ΟΜΟΡΦΑ ΣΤΟ ΛΕΩ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ.ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΠΑΛΙ ΠΡΙΝ 15 ΜΕΡΕΣ Κ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΜΑΘΩ ΑΝ ΠΕΤΥΧΑΜΕ!!!!! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ....ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ....

ΑΑΑΑ Κ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΤΥΧΕΙ Η ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ ΠΡΕΠΕΙ ΤΟ ΣΠΕΡΜΑ ΝΑ ΝΑΙ ΚΑΛΟ.ΑΚΟΥΣΕ ΜΕ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Anthi1402 είπε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΓΛΥΚΑ ΕΧΩ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΜΠΩ,,,ΝΑΝΤΙΑΚΙ ΜΟΥ Η ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΤΗΝ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ ΣΥΛΛΗΨΗ.ΑΠΛΑ Κ ΤΠΤ ΑΛΛΟ.Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΕΥΚΟΛΗ Κ ΠΟΛΥ ΑΝΩΔΥΝΗ.ΣΑΝ ΤΕΣΤ ΠΑΠ.ΑΠΛΑ Κ ΟΜΟΡΦΑ ΣΤΟ ΛΕΩ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ.ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΠΑΛΙ ΠΡΙΝ 15 ΜΕΡΕΣ Κ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΜΑΘΩ ΑΝ ΠΕΤΥΧΑΜΕ!!!!! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ....ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ....

ΑΑΑΑ Κ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΤΥΧΕΙ Η ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ ΠΡΕΠΕΙ ΤΟ ΣΠΕΡΜΑ ΝΑ ΝΑΙ ΚΑΛΟ.ΑΚΟΥΣΕ ΜΕ....

χαμηλη κινητικοτητα οσο αφορα το σπερμα,και ο συζυγος ξεκινησε προφερτιλ. Αν επιτρεπεται για πιο λογο εκανες? σου ευχομαι ολοψυχα μια τεραστια χοριακη κοριτσι μου :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Gelie είπε:

Η αισιοδοξια μου οσον αφορα εσενα πηγαζει απο πραγματικα γεγονοτα.. αυτα που σου προανεφερα..Τωρα γενικοτερα δεν είμαι εκ φυσεως καθόλου αισιοδοξος ανθρωπος... Μαλλον απαισιοδοξη θα με χαρακτηριζα... Απλα αυτη τη στιγμη δεν εχω την επιλογη να μεινω με σταυρωμενα τα χερια..Ειμαι ηδη 33 και μαλιστα ανηκω στην κατηγορια των γυναικων για τις οποίες η μητρότητα αποτελεί ΑΥΤΟΣΚΟΠΟ!!! Λατρευω τον αντρα μου αλλά χωρις παιδια νιώθω μέσα μου ένα τεραστιο κενο... Ετσι λοιπόν οσο περναει αυτο το χέρι του γιατρού και της επιστήμης θα κάνω τα πάντα για να αποκτησω παιδια... Δε σκοπεύω να ξυπνησω μια μέρα 60 χρονων και να καταριέμαι την ώρα και τη στιγμη που δεν έκανα ό,τι μπορουσα για να γίνω μητερα... Γιατι τότε το τρένο θα εχει φύγει προ πολλού.

τοτε σιγουρα θα αποκτησεις κ πιστευω οτι θα γινει και συντομα! Το κενο αυτο δεν μπορει να αναπληρωθει απο κανεναν κ τιποτα ειδικα για τις γυναικες που ειναι σκοπος ζωης,απο τοτε που θυμαμαι τον εαυτο μου θυμαμαι να θελω οικογενεια κ μαλιστα μεγαλη,μονο που τελευταια νιωθω αδυναμη να το αντιμετωπισω. Μακαρι να παρω τα πανω μου παλι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε @Nantia_14 μου πολυ στεναχωριεμαι π σε "Ακουω" ετσι απαισιοδοξη!! γιατι ρε κοριτσακι μου?μην το κανεις αυτο!το θεμα με το σπερμα τ ειχατε και οταν εμεινες εγκυος και παρολα αυτα μια χαρα τα καταφερε και με μειωμενη κινητικοτητα!αυτο λεει παρα πολλα!!! ασχετως αν δεν προχωρησε που ειναι ανεξαρτητο γεγονος! νομιζω οτι στη δικια σου περιπτωση απλα ειναι θεμα χρονου να ξαναγινει!! τωρα ειδικα με τις βιταμiνες θα παρει μπρος! εχω πολυ θετικο προαισθημα και νομιζω οτι στο επομενο 3μηνο θα μας ανακοινωσεις τα ευχαριστα νεα!! δεν στο λεω για να σε ανεβασω εχω διαβασει και ακουσει και δει πολλες παρομοιες καταστασεις!!

οσο για τη σπερματεγχυση θα συμφωνησω απολυτα σε οτι σου ειπε η gelly ( θελει τουλαχιστον 2 φορες) αλλα αστην προς το παρων!παρακολουθα οωρηξια κλπ  μεχρι μαρτιο και το βλεπεις πως θα παει!αλλα ειμαι σιγουρη οτι θα τα καταφερεις!! ξερεις π βαδιζεις και ειναι πολυ θετικο!

χαμογελα και πες στον εαυτο σου παμε δυνατα!!! :) τουλαχιστον για οσο εχουμε δυναμη να προσπαθησουμε να το βλεπουμε θετικα!! και αν δεν γινει τοτε εδω ειμαστε και θα τα ξαναπουμε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η miniatoura87 είπε:

Ρε @Nantia_14 μου πολυ στεναχωριεμαι π σε "Ακουω" ετσι απαισιοδοξη!! γιατι ρε κοριτσακι μου?μην το κανεις αυτο!το θεμα με το σπερμα τ ειχατε και οταν εμεινες εγκυος και παρολα αυτα μια χαρα τα καταφερε και με μειωμενη κινητικοτητα!αυτο λεει παρα πολλα!!! ασχετως αν δεν προχωρησε που ειναι ανεξαρτητο γεγονος! νομιζω οτι στη δικια σου περιπτωση απλα ειναι θεμα χρονου να ξαναγινει!! τωρα ειδικα με τις βιταμiνες θα παρει μπρος! εχω πολυ θετικο προαισθημα και νομιζω οτι στο επομενο 3μηνο θα μας ανακοινωσεις τα ευχαριστα νεα!! δεν στο λεω για να σε ανεβασω εχω διαβασει και ακουσει και δει πολλες παρομοιες καταστασεις!!

οσο για τη σπερματεγχυση θα συμφωνησω απολυτα σε οτι σου ειπε η gelly ( θελει τουλαχιστον 2 φορες) αλλα αστην προς το παρων!παρακολουθα οωρηξια κλπ  μεχρι μαρτιο και το βλεπεις πως θα παει!αλλα ειμαι σιγουρη οτι θα τα καταφερεις!! ξερεις π βαδιζεις και ειναι πολυ θετικο!

χαμογελα και πες στον εαυτο σου παμε δυνατα!!! :) τουλαχιστον για οσο εχουμε δυναμη να προσπαθησουμε να το βλεπουμε θετικα!! και αν δεν γινει τοτε εδω ειμαστε και θα τα ξαναπουμε!!!!

ευχαριστω για το κουραγιο κοριτσι! να 'σαι καλα :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/12/2016 at 11:20 ΜΜ, ο/η Nantia_14 είπε:

χαμηλη κινητικοτητα οσο αφορα το σπερμα,και ο συζυγος ξεκινησε προφερτιλ. Αν επιτρεπεται για πιο λογο εκανες? σου ευχομαι ολοψυχα μια τεραστια χοριακη κοριτσι μου :) 

ΕΓΩ ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΚΑΛΗ ΩΟΡΗΞΙΑ,ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΛΑ ΑΥΓΑ.ΑΠΟ ΣΠΕΡΜΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΘΕΜΑ,Κ Η ΧΟΡΙΑΚΗ ΜΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΗΤΑΝ ΑΡΝΗΤΙΚΗ...:cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Anthi1402 είπε:

ΕΓΩ ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΚΑΛΗ ΩΟΡΗΞΙΑ,ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΛΑ ΑΥΓΑ.ΑΠΟ ΣΠΕΡΜΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΘΕΜΑ,Κ Η ΧΟΡΙΑΚΗ ΜΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΗΤΑΝ ΑΡΝΗΤΙΚΗ...:cry:

Ανθή μου λυπηθηκα για την αρνητική χοριακή σου.. Η δεύτερη προσπάθεια ήταν;; Πως σκέφτεστε να κινηθείτε τώρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Anthi1402 είπε:

ΕΓΩ ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΚΑΛΗ ΩΟΡΗΞΙΑ,ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΛΑ ΑΥΓΑ.ΑΠΟ ΣΠΕΡΜΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΘΕΜΑ,Κ Η ΧΟΡΙΑΚΗ ΜΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΗΤΑΝ ΑΡΝΗΤΙΚΗ...:cry:

Να σου κανω μια ερωτηση? Πως ξερεις οτι τα αυγουλάκια σου δεν ειναι καλα? Υπάρχει κάποια εξέταση?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Taliatela είπε:

Geia sas koritsia. Eimai kainourgia stin parea. Egw idi exw kanei mia apotiximeni spermategxisi kai to savvato pou erxetai paw gia tin deuteri mou. Elpizw ola na pane kala:)

Στο ευχομαι... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Taliatela είπε:

Geia sas koritsia. Eimai kainourgia stin parea. Egw idi exw kanei mia apotiximeni spermategxisi kai to savvato pou erxetai paw gia tin deuteri mou. Elpizw ola na pane kala:)

Μακαρι κοριτσακι μ να ειναι η τελευταια φορα και να μας πεις τα ευχαριστα!! <3 <3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου προσπαθω 4 χρονια.εχω περασει πααααρα πολλα.εχω κανει κ μια εξωσωματικη . απλα μετα απο μικροβια τα οποια καθαρισαμε ειπαμε να κανουμε σπερματεγχυση . 

2 σπερματεγχυσεις κ 1 εξωσωματική στο ιστορικό μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...