Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Μαΐου 2017!!!!!!!!


Recommended Posts

Κορίτσια μου πολυ χαιρομαι που διαβασα νεα σας! Για λιγες ωρες δεν μπηκα κ επιτελους ειδα κινητικότητα! Χεχε :-) Εγω ειμαι 27+5 αλλα αυτό που παρατήρησα αυτη τη βδομάδα ειναι οτι η μπεμπα μου ειναι πιο ησυχη.. δε ρίχνει τις κλωτσιες οπως μεχρι τωρα, απλα ειναι λιγο πιο χαλαρες. Να βολευεται παλι μπρούμυτα τι να πω; Περιμένω να ερθει Δευτερα να παω γιατρο να τη δω!!! Εσεις τι λετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 ώρες, ο/η Vivi.Nik. είπε:

Γεια σου Ελπιδα☺ Καιρο ειχαμε να μαθουμε νεα σου! Τι κανουν τα παιδακια σου; Τα καταφερνεις τωρα που εχει προχωρησει η εγκυμοσυνη αρκετα; Σε ποια εβδομαδα εισαι τωρα; Μεγαλη ταλαιπωρια φανταζομαι περασες με τη νοσηλεια...! Κι εγω εχω πονο στη μεση και πετρωματα εδω και καιρο! Και δεν πολυμετακινουμαι,γιατι ο τραχηλος μου εχει κοντυνει απο την β επιπεδου και μετα! Αλλα οσο περνανε οι εβδομαδες νιωθω κι εγω περισσοτερη αισιοδοξια! Παρ ολα αυτα βαλιτσουλα δεν εχω φτιαξει ακομα! Τι εβαλες εσυ μεσα; Να μας δωσεις και τις συμβουλες σου ως εμπειρη μανουλα, μην ξεχασουμε τιποτα βασικο!?

Ενταξει η νοσηλεια ηταν για καλο. Γιατι απο κει μετα σταματησαν οι πονοι περιοδου οι τοσο δυνατοι. Αχ Βιβυ τα παιδακια μου νομιζω αν και μικρουλια νομιζω καταλαβαινουν. Ξαπλα ειμαι απο την 22η εβδομαδα. Και σμρ ειμαι 30+4. Ε λιγο εμεινε απο την Μ. ΔΕΥΤΕΡΑ που θα μαι 35 θα αρχισω να σηκωνομαι.

Λοιπον εγω θα γεννησω και αυτη την φορα στο εφημερευον νοσοκομειο. Απο δικα μου εβαλα δυο νυχτικιες (ποτε δεν ξερεις αν προκυψει κ.τ) και δυο πιζαμες. Σουτιεν θηλασμου, πετσετες, τα προσωπικα μου καλλυντικα(σαμπουαν, οδοντοκρεμα, αντισηπτικα μαντηλακια κτλ), σερβιετες λοχειας, παντοφλες σαγιοναρες για το μπανιο και ενα ακομα ζευγαρι για εξω και αντι για ρομπα μια μακρια ζακετα, επιθεματα στηθους.

Τωρα για το μωρο εδω Θεσνικη στα δημοσια ρουχαλακια δινουν. Θα παρω δλδ μονο το φορμακι εξοδου. Παμπερς θα εχω δικα μου και μωρομαντηλα. Επισης πανακια για γουλιτσες και πανες για οταν το παιρνω αγκαλιτσα.

Ελπιζω οτι καλυτερο για ολες τι μανουλες. Λιγο πολυ ολες κατι παιρναμε αλλες πιο σοβαρα και αλλες λιγοτερο. Η Παναγια να χει καλα ολες τις μανουλες.

Υ.Γ εκανα λιστα για τν βαλιτσα καθοτι φυσει ξεχασιαρα δεν υπηρχε περιπτωση να μην ξεχασω κατι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η dim_nat11 είπε:

Κορίτσια μου πολυ χαιρομαι που διαβασα νεα σας! Για λιγες ωρες δεν μπηκα κ επιτελους ειδα κινητικότητα! Χεχε :-) Εγω ειμαι 27+5 αλλα αυτό που παρατήρησα αυτη τη βδομάδα ειναι οτι η μπεμπα μου ειναι πιο ησυχη.. δε ρίχνει τις κλωτσιες οπως μεχρι τωρα, απλα ειναι λιγο πιο χαλαρες. Να βολευεται παλι μπρούμυτα τι να πω; Περιμένω να ερθει Δευτερα να παω γιατρο να τη δω!!! Εσεις τι λετε;

Τα μωρα νομιζω ειναι με τις μερες. Απο την 28η αρχιζουμε και μετραμε κινησεις. Πρεπει να μετρας τουλαχιστον 10(κλωτσιες μπουνιες και γνκ κινησεις). Οποτε αν εστω το νιωθεις εισαι ο.κ.

Να σου πω την αληθεια και γω απο τον 7ο και μετα δεν τον νιωθω τοσο ζωηρο οπως πριν. Πλεον κοιμαται πιο πολλες ωρες. Αλλα με χει ταραξει στην κλωτσια χαμηλα ειναι ισχιακος και με ποναει πολυ οταν με χτυπα κατω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ελπιδα φουστερη είπε:

Τα μωρα νομιζω ειναι με τις μερες. Απο την 28η αρχιζουμε και μετραμε κινησεις. Πρεπει να μετρας τουλαχιστον 10(κλωτσιες μπουνιες και γνκ κινησεις). Οποτε αν εστω το νιωθεις εισαι ο.κ.

Να σου πω την αληθεια και γω απο τον 7ο και μετα δεν τον νιωθω τοσο ζωηρο οπως πριν. Πλεον κοιμαται πιο πολλες ωρες. Αλλα με χει ταραξει στην κλωτσια χαμηλα ειναι ισχιακος και με ποναει πολυ οταν με χτυπα κατω.

Διαβασα οτι στον εβδομο ελαττωνονται οι κινησεις γιατι μειωνεται κ ο χωρος αλλα κ παλι νωρις μου φαινεται. Απο 4 του μηνος ειμαι στον εβδομο! Αντε να παμε τη Δευτερα να την δουμε επιτελους, στο μηνα εχω κλεισμενο ραντεβου! Τοσο καιρο την εβλεπα πιο συχνα.. Εχω περιεργεια να δω σε τι θεση εχει βολευτει! :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ελπιδα φουστερη είπε:

Ενταξει η νοσηλεια ηταν για καλο. Γιατι απο κει μετα σταματησαν οι πονοι περιοδου οι τοσο δυνατοι. Αχ Βιβυ τα παιδακια μου νομιζω αν και μικρουλια νομιζω καταλαβαινουν. Ξαπλα ειμαι απο την 22η εβδομαδα. Και σμρ ειμαι 30+4. Ε λιγο εμεινε απο την Μ. ΔΕΥΤΕΡΑ που θα μαι 35 θα αρχισω να σηκωνομαι.

Λοιπον εγω θα γεννησω και αυτη την φορα στο εφημερευον νοσοκομειο. Απο δικα μου εβαλα δυο νυχτικιες (ποτε δεν ξερεις αν προκυψει κ.τ) και δυο πιζαμες. Σουτιεν θηλασμου, πετσετες, τα προσωπικα μου καλλυντικα(σαμπουαν, οδοντοκρεμα, αντισηπτικα μαντηλακια κτλ), σερβιετες λοχειας, παντοφλες σαγιοναρες για το μπανιο και ενα ακομα ζευγαρι για εξω και αντι για ρομπα μια μακρια ζακετα, επιθεματα στηθους.

Τωρα για το μωρο εδω Θεσνικη στα δημοσια ρουχαλακια δινουν. Θα παρω δλδ μονο το φορμακι εξοδου. Παμπερς θα εχω δικα μου και μωρομαντηλα. Επισης πανακια για γουλιτσες και πανες για οταν το παιρνω αγκαλιτσα.

Ελπιζω οτι καλυτερο για ολες τι μανουλες. Λιγο πολυ ολες κατι παιρναμε αλλες πιο σοβαρα και αλλες λιγοτερο. Η Παναγια να χει καλα ολες τις μανουλες.

Υ.Γ εκανα λιστα για τν βαλιτσα καθοτι φυσει ξεχασιαρα δεν υπηρχε περιπτωση να μην ξεχασω κατι.

Κατ αρχας σ ευχαριστουμε πολυ για τις πληροφοριες!!! :) Εγω νομιζω βαλιτσουλα θα φτιαξω σε κανα μηνα!

Τωρα μπηκα στην 29η εβδομαδα και θα μαι κι εγω ξαπλα μεχρι την 33η! Μετα μου ειπε η γιατρος μπορω να κανω ο,τι θελω! :P 

Ευχομαι ότι καλύτερο και σε σένα μεχρι το τέλος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

όχι, σε σκόνη που το διαλύω σε νερό...θα ρωτήσω και το γιατρο μηπως να αλλαξω... σε ευχαριστω πολυ παντως για τις απαντησεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Vivi.Nik. είπε:

Κατ αρχας σ ευχαριστουμε πολυ για τις πληροφοριες!!! :) Εγω νομιζω βαλιτσουλα θα φτιαξω σε κανα μηνα!

Τωρα μπηκα στην 29η εβδομαδα και θα μαι κι εγω ξαπλα μεχρι την 33η! Μετα μου ειπε η γιατρος μπορω να κανω ο,τι θελω! :P 

Ευχομαι ότι καλύτερο και σε σένα μεχρι το τέλος!!!

Λιγο μας εμεινε Βιβυ. Αν και επειδη ποναω καθε μερα, με ψιλοπιανει ενα αγχος, ενας φοβος, μια απογοητευση...?

Ευχομαι και σε σενα να πανε ολα καλα. Αλλωστε μετα θα τρεχουμε!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα καλημερα! βροχερο σαββατοκυριακο μας ηλθε μες την ανοιξη! Ελπιζω κοριτσια μου να ειστε ολες καλα! Θα ηθελα να σας πω ποση χαρα κ δυναμη μου δινει να νοιαζομαι κ γιαυτην την ομαδα μας, που εκφραζουμε εμπειριες ανησυχιες αποψεις κλπ! 

Dim_nat11 κι εγω τη Δυτερα εχω ραντεβου για υπερηχο3d 4d και μετρησεις αλλα μη γελασετε-οχι στον γιατρο μου, τον οποιον εμπιστευομαι απολυτα αλλα δεν εχει υπερηχο 3d κι εγω εχω σκασει απο την περιεργεια να ξαναδω πιο καθαρα την φατσουλα του μπεμπη μου...αλλωστε κ μετρησεις απο εναν δευτερο καλο γιατρο παντα καλο κανουν...χιχι.

Τα υπολοιπα κοριτσια μας πως ειναι? Εχουμε και την Βικυ νομιζω, εχει καιρο να μας πει τα νεα της!

Οσο για τα κουνηματσ κ κλωτσιτσες κ εμενα το μωρακι πλεον ειναι πιο ησυχο πιο απαλες οι κινησεις του. Ειμαι στην 35η βδομαδα. Ο μπαμπας μου που ειναι καθηγητης Παιδιατρικης με καθησυχασε λεγοντας οτι σαυτη την ηλικια κυησης τα μωρακια κοιμουνται σχεδον 20 ωρες τη μερα! Επισης εχουν ιδιαιτερα αυξημενες αναγκες για σιδηρο κ ασβεστιο..Το λεω γιατι κοριτσια ηθελα να το κοψω το σιδηρο...δεν ξερω πως το βιωνετε εσεις αλλα πραγματικα εμενα μου εχει δημιουργησει μεγαλο θεμα με τη δυσκοιλιοτητα...εχω καταφυγει στα ακτινιδια κ πλεον παιρνω και duphalac σιροπακι που ειναι καταλληλο για κυηση κ θηλασμο..

Κατα τσ λοιπα, ενω δυστυχως ειμαι ηδη σε αδεια κυησης (20 μαρτιου μπαινω στο μηνα μου), δυστυχως δεν εχω καταφερει να σταματησω τη δουλεια και τρεχω με την κοιλιτσα-μπαλιτσα καθημερινα κ ειλικρινα παρατηρω ποσο αγενεια κυκλοφορει γυρω μας...πουθενα δε μεχουν εξυπηρετησει πχ σε ουρες, δημ. υπηρεσιες, συγκοινωνιες, οι πελατες θελουν τη δουλεια τους να γινει...χτες...και συμπεριφερονται ασχημα δηλ.  "Αντε ποτε γεννας κ ποτε επιστρεφεις???". Αυτα βεβαια επειδη φταιω εγω, ειμαι καλοβολη και θελω να εξυπηρετω τους παντες λες κι αν μεινει καποια εκκρεμοτητα για αργοτερα κατι εγινε. Κανω ελευθερο επαγγελμα, ιδου ο φταιχτης...

Απτην αλλη, οταν γυριζω σπιτι κι αντικρυζω τα πραγματακια του μπεμπη τρελλαινομαι απο χαρα κ ανυπομονησια! Ερωτησουλα  (ασχετη): Καθισματακι αυτοκινητου εχετε παρει? κι αν ναι, τι προτεινετε? Αυτο το μικρουλι για μωρακια εως 1 ετους ή για 3-4 ετη το οποιο ειναι λιγο πιο τσιμπημενο? Επισης απο μαρσιπο, θα παρετε καποιον συγκεκριμενο? Μου αρεσε πολυ της stokke. 

Φιλια πολλα σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annina είπε:

Καλημερα καλημερα! βροχερο σαββατοκυριακο μας ηλθε μες την ανοιξη! Ελπιζω κοριτσια μου να ειστε ολες καλα! Θα ηθελα να σας πω ποση χαρα κ δυναμη μου δινει να νοιαζομαι κ γιαυτην την ομαδα μας, που εκφραζουμε εμπειριες ανησυχιες αποψεις κλπ! 

Dim_nat11 κι εγω τη Δυτερα εχω ραντεβου για υπερηχο3d 4d και μετρησεις αλλα μη γελασετε-οχι στον γιατρο μου, τον οποιον εμπιστευομαι απολυτα αλλα δεν εχει υπερηχο 3d κι εγω εχω σκασει απο την περιεργεια να ξαναδω πιο καθαρα την φατσουλα του μπεμπη μου...αλλωστε κ μετρησεις απο εναν δευτερο καλο γιατρο παντα καλο κανουν...χιχι.

Τα υπολοιπα κοριτσια μας πως ειναι? Εχουμε και την Βικυ νομιζω, εχει καιρο να μας πει τα νεα της!

Οσο για τα κουνηματσ κ κλωτσιτσες κ εμενα το μωρακι πλεον ειναι πιο ησυχο πιο απαλες οι κινησεις του. Ειμαι στην 35η βδομαδα. Ο μπαμπας μου που ειναι καθηγητης Παιδιατρικης με καθησυχασε λεγοντας οτι σαυτη την ηλικια κυησης τα μωρακια κοιμουνται σχεδον 20 ωρες τη μερα! Επισης εχουν ιδιαιτερα αυξημενες αναγκες για σιδηρο κ ασβεστιο..Το λεω γιατι κοριτσια ηθελα να το κοψω το σιδηρο...δεν ξερω πως το βιωνετε εσεις αλλα πραγματικα εμενα μου εχει δημιουργησει μεγαλο θεμα με τη δυσκοιλιοτητα...εχω καταφυγει στα ακτινιδια κ πλεον παιρνω και duphalac σιροπακι που ειναι καταλληλο για κυηση κ θηλασμο..

Κατα τσ λοιπα, ενω δυστυχως ειμαι ηδη σε αδεια κυησης (20 μαρτιου μπαινω στο μηνα μου), δυστυχως δεν εχω καταφερει να σταματησω τη δουλεια και τρεχω με την κοιλιτσα-μπαλιτσα καθημερινα κ ειλικρινα παρατηρω ποσο αγενεια κυκλοφορει γυρω μας...πουθενα δε μεχουν εξυπηρετησει πχ σε ουρες, δημ. υπηρεσιες, συγκοινωνιες, οι πελατες θελουν τη δουλεια τους να γινει...χτες...και συμπεριφερονται ασχημα δηλ.  "Αντε ποτε γεννας κ ποτε επιστρεφεις???". Αυτα βεβαια επειδη φταιω εγω, ειμαι καλοβολη και θελω να εξυπηρετω τους παντες λες κι αν μεινει καποια εκκρεμοτητα για αργοτερα κατι εγινε. Κανω ελευθερο επαγγελμα, ιδου ο φταιχτης...

Απτην αλλη, οταν γυριζω σπιτι κι αντικρυζω τα πραγματακια του μπεμπη τρελλαινομαι απο χαρα κ ανυπομονησια! Ερωτησουλα  (ασχετη): Καθισματακι αυτοκινητου εχετε παρει? κι αν ναι, τι προτεινετε? Αυτο το μικρουλι για μωρακια εως 1 ετους ή για 3-4 ετη το οποιο ειναι λιγο πιο τσιμπημενο? Επισης απο μαρσιπο, θα παρετε καποιον συγκεκριμενο? Μου αρεσε πολυ της stokke. 

Φιλια πολλα σε ολες

Καλημερααα!!! Δεν παλευεται αλλο αυτος ο καιρος, θελω ηλιοοο! Χαχα καλα θα κανεις για το 3d εμεις βγαλαμε στη Β επιπέδου κ πραγματικα η μπεμπα θυμιζει πολυ τον αντρα μου!!! Ο οποιος μου λεει θα ξαναβγαλουμε 3d? Τωρα επειδη ξεκινήσαμε Νοσοκομείο ουτε υπέρηχο δεν παιρνουμε χαχα Βεβαια μεχρι να ερθει η ωρα για τη γεννα πιστευω θα παω κ εξω οποτε θα εχω τη χαρα να τη δω καλυτερα!

Εμεις για μεταφορα στο αυτοκινητο πιστευω θα χρησιμοποιησουμε αρχικά αυτο του καροτσιού που ειναι για τα πρωτα κιλα. Μετα θα παρουμε για πολλα κιλα 9-36 ειδα στο ιντερνετ μια ματια εχει διάφορες τιμες ;-) 

Αννινα μου εσυ κοντευεις!!! :-) Με το καλο!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννινα μου εγω μαρσιπους εχω αρκετους. Απο απο απλο της chicco, ενα babasling, ενα ringling και ενα aprica. Τωρα θα παρω εναν mei tai. Οι καλυτεροι ειναι οι μαρσιποι αγκαλιας ring sling και mei tai. Μπορεις να διαβασεις για πιους λογους. Οσον αναφορα καρεκλακι στην αρχη χρησιμοποιω το αυγο. Επισης να σας ενημερωσω οτι οι κανονες ασφαλειας αλλαξαν και τα μωρα μεχρι τα 2 πλεον τα χουμε γυρισμενα αναποδα. Α και να υπενθυμισω τα μωρακια τα βγαζουμε απο το μαιευτηριο παντα με καρεκλακι αμαξιου και οχι με καλαθουνες ή αγκαλια. Η ασφαλεια ειναι το σημαντικοτερο.

 

dim nat. Στο νοσοκομειο υπερηχο δεν δινουν οντως. Εγω βεβαια εχω και ιδιωτη αλλα και αυτος δεν με δινει. Τωρα το Doppler θα το κανω νοσοκομειο στις 32+4 (23 Μαρτιου).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η ελπιδα φουστερη είπε:

Αννινα μου εγω μαρσιπους εχω αρκετους. Απο απο απλο της chicco, ενα babasling, ενα ringling και ενα aprica. Τωρα θα παρω εναν mei tai. Οι καλυτεροι ειναι οι μαρσιποι αγκαλιας ring sling και mei tai. Μπορεις να διαβασεις για πιους λογους. Οσον αναφορα καρεκλακι στην αρχη χρησιμοποιω το αυγο. Επισης να σας ενημερωσω οτι οι κανονες ασφαλειας αλλαξαν και τα μωρα μεχρι τα 2 πλεον τα χουμε γυρισμενα αναποδα. Α και να υπενθυμισω τα μωρακια τα βγαζουμε απο το μαιευτηριο παντα με καρεκλακι αμαξιου και οχι με καλαθουνες ή αγκαλια. Η ασφαλεια ειναι το σημαντικοτερο.

 

dim nat. Στο νοσοκομειο υπερηχο δεν δινουν οντως. Εγω βεβαια εχω και ιδιωτη αλλα και αυτος δεν με δινει. Τωρα το Doppler θα το κανω νοσοκομειο στις 32+4 (23 Μαρτιου).

Ααα κανουν doppler στο Νοσοκομείο; εδω απ'οτι κατάλαβα δεν κανουν αλλα θα δω τι θα μου πει. Ουτε ο εξω δινει υπερηχο; γιατι ετσι; Κριμα που εμεις θέλαμε κι αλλη 3d χαχα σωθηκαμε :-p

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η dim_nat11 είπε:

Ααα κανουν doppler στο Νοσοκομείο; εδω απ'οτι κατάλαβα δεν κανουν αλλα θα δω τι θα μου πει. Ουτε ο εξω δινει υπερηχο; γιατι ετσι; Κριμα που εμεις θέλαμε κι αλλη 3d χαχα σωθηκαμε :-p

Περικοπες και ο ιδιωτης... Ασε ντρεπομαι να του πω και κατι. Δεν πειραζει :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι κανετε; Εγώ σήμερα πήγα γιατρό μετά από ένα μήνα... Ευτυχώς όλα καλά κ είχα έννοια.. Είπε πως η μικρή είναι μεγάλο μωρό είμαι 27+6 κ είμαστε 1400... κ για τα δικά μου κιλά μου είπε, αφήστε... Πρέπει να προσέχω γιατί καήκαμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η dim_nat11 είπε:

Κορίτσια τι κανετε; Εγώ σήμερα πήγα γιατρό μετά από ένα μήνα... Ευτυχώς όλα καλά κ είχα έννοια.. Είπε πως η μικρή είναι μεγάλο μωρό είμαι 27+6 κ είμαστε 1400... κ για τα δικά μου κιλά μου είπε, αφήστε... Πρέπει να προσέχω γιατί καήκαμε!!!

Γεια σου μανουλα! Τι ομορφα που ειδατε παλι τη μπεμπουλα σας!!! Εμεις αυριο πρωι εχουμε ραντεβου! Πραγματι μεγαλο μωρο ☺ 

Εσυ γιατι να προσεχεις; Ποσα κιλα εχεις παρει; Μη στεναχωριεσαι παντως! Αυτο με καλη διατροφη διορθωνεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Vivi.Nik. είπε:

Γεια σου μανουλα! Τι ομορφα που ειδατε παλι τη μπεμπουλα σας!!! Εμεις αυριο πρωι εχουμε ραντεβου! Πραγματι μεγαλο μωρο ☺ 

Εσυ γιατι να προσεχεις; Ποσα κιλα εχεις παρει; Μη στεναχωριεσαι παντως! Αυτο με καλη διατροφη διορθωνεται!

Πηρα αρκετα αλλα δεν καταλαβαινω πως... 12-13 εχω βαλει.. αχ!! Απο 58 ξεκινησα κ πιασαμε 70+ ηδη... Θα προσπαθησω απο αυριο να προσεξω!! Συνηθισμενη απο δίαιτες αλλα κ τωρα βρε παιδι μου; το θεμα ειναι οτι δε νιωθω τοσα κιλα.. Χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dim_nat11 μπραβο για την μπεμπουλα σου! πολυ χαιρομαι! Γερη να ειναι! Κι εγω σημερα ειδα τον μπεμπουλη, ειναι 2.400 γραμ χοχοχο! παλμοι 143 νομιζω. μεγαλωσε ο μικρουλης μου! αφηστε μου ειχε πει ο γιατρος να φαω μια σοκολατα μια ωριτσα πιο πριν και εκανε σαν τρελο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η annina είπε:

dim_nat11 μπραβο για την μπεμπουλα σου! πολυ χαιρομαι! Γερη να ειναι! Κι εγω σημερα ειδα τον μπεμπουλη, ειναι 2.400 γραμ χοχοχο! παλμοι 143 νομιζω. μεγαλωσε ο μικρουλης μου! αφηστε μου ειχε πει ο γιατρος να φαω μια σοκολατα μια ωριτσα πιο πριν και εκανε σαν τρελο! 

Χεχεχε τελεια!!! Καλος μπεμπουληης!!! Στις 35 εβδομαδες εισαι; εχει παρει θεση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι στην 35η..θεσουλα δυστυχως ακομη δεν εχει παρει αλλα εχει κυρτωσει λιγακι και μου ειπε ο γιατρος οτι εχει πολλες πιθανοτητες στις επομενες 2 βδομαδες να γυρισει. Μου ειπε οτι θα το καταλαβω ως μια αποτομη κινηση ;) Ξεκιναω και καρδιοτοκογραφημα σε 10 μερουλες. Αντε να μας πανε σε ολες καλα! Καληνυχτα μανουλες ❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά μου κορίτσια!! Σας παρακολουθω αλλα όλο και κάτι έχω να κάνω και δδεν έτυχε να γράψω!!! Βλέπω ότι όλες μας αρχίζουμε να ετοιμαζόμαστε!! Εγώ μπήκα αισίως στην 31η εβδομάδα σήμερα .....Οπως παρακολουθώ τα μωράκια σας δεν είναι και τόσο κινητικά πλεον,όπως άλλωστε και το δικό μου,το οποίο είναι ακόμα ισχιακο! Έχω κατατρομάξει που δεν τον αισθάνομαι τόσο συχνά και πιο σκέφτομαι να παω στο νοσοκομείο να μου κάνουν nst..? Κορίτσια μου έχετε πάρει στρωμαγια την κούνια σας και αν ναι τι; γιατί έχω μπερδευτεί. @annina μου εάν έχεις κάποια άποψη επί του θέματος μιας και ο μπαμπάκας σου είναι στην Παιδιατρική αποτι είδα!!!!?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βικυ μου ειναι λογικο να αγχωνεσαι...σε καταλαβαινω απολυτα αλλα οπως προανεφερα τα μωρακια μας πλεον κοιμουνται πολλες ωρες...αλλα αν ανησυχεις πολυ καλο ειναι να κανεις ενα nst να σου φυγει η σκεψη! κ θα δεις ολα θα ειναι μια χαρα!

 Για το στρωμα δεν εχω εμπειρια καθολου, εμεις πηραμε ενα απο κοκοφοινικα απτα lapin, δηλ αυτο μας εδωσαν αυτο πηραμε χιχι! εντελως ασχετοι. Τα ουσιωδη με τον υπνο ειναι αλλα: παπλωματακια σφηνακια μαξιλαρακια κλπ απαγορευονται, προσοχη στη θεση του μωρου, παντα ανασκελα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Βικυ88 είπε:

Καλά μου κορίτσια!! Σας παρακολουθω αλλα όλο και κάτι έχω να κάνω και δδεν έτυχε να γράψω!!! Βλέπω ότι όλες μας αρχίζουμε να ετοιμαζόμαστε!! Εγώ μπήκα αισίως στην 31η εβδομάδα σήμερα .....Οπως παρακολουθώ τα μωράκια σας δεν είναι και τόσο κινητικά πλεον,όπως άλλωστε και το δικό μου,το οποίο είναι ακόμα ισχιακο! Έχω κατατρομάξει που δεν τον αισθάνομαι τόσο συχνά και πιο σκέφτομαι να παω στο νοσοκομείο να μου κάνουν nst..? Κορίτσια μου έχετε πάρει στρωμαγια την κούνια σας και αν ναι τι; γιατί έχω μπερδευτεί. @annina μου εάν έχεις κάποια άποψη επί του θέματος μιας και ο μπαμπάκας σου είναι στην Παιδιατρική αποτι είδα!!!!?

 

Κοριτσι μου κι εμεις ενα της greco strom με κοκοφοινικα πηραμε! Antibacterial. Μας το συστησαν ως καλο κ το πηραμε! Για τον πρωτο καιρο θα το βαζουμε απ τη μια πλευρα, που ειναι πιο μαλακο και μεγαλωνοντας θα το γυρισουμε απ την αλλη, που ειναι πιο σκληρο! Ανυπομονουμε κι εμεις να βαλουμε 3 μπροστα απ τις εβδομαδες και να ηρεμησουμε λιγο παραπανω! Εγω ακομα δε μπορω να πω οτι τον νιωθω λιγοτερο, ισως ομως αργοτερα να ειναι ετσι, λογω περιορισμενου χωρου στη μητρα,οσο μεγαλωνει! Σημερα παμε για υπερηχο και θα μαθουμε και γραμμαρια!

Καλημερα και πολλα φιλια σε ολες τις μανουλες! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Ωραία τα νέα σας μπράβο προχωράμε ακάθεκτα. Vivi περιμένουμε τα νέα σου από το υπερηχογραφημα. Ούτε εμένα κινείται τόσο όσο πριν κ όσο περνάει ο καιρός οι κινήσεις που θα καταλαβαινουμε θα είναι λιγότερες. Αν κ δεν νομίζω να έχει πάρει θέση ακόμα γιατί καταλαβαίνω τις τούμπες της.κ δεν νιώθω αυτό το βαρος χαμηλά στη λεκάνη όπως ένιωθα στο πρώτο.Κ εγώ αύριο μπαίνω στην 31 εβδομάδα επλυνα σήμερα κάτι ρουχαλακια. Στρώμα greco Strom έχω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Vivi.Nik. είπε:

Κοριτσι μου κι εμεις ενα της greco strom με κοκοφοινικα πηραμε! Antibacterial. Μας το συστησαν ως καλο κ το πηραμε! Για τον πρωτο καιρο θα το βαζουμε απ τη μια πλευρα, που ειναι πιο μαλακο και μεγαλωνοντας θα το γυρισουμε απ την αλλη, που ειναι πιο σκληρο! Ανυπομονουμε κι εμεις να βαλουμε 3 μπροστα απ τις εβδομαδες και να ηρεμησουμε λιγο παραπανω! Εγω ακομα δε μπορω να πω οτι τον νιωθω λιγοτερο, ισως ομως αργοτερα να ειναι ετσι, λογω περιορισμενου χωρου στη μητρα,οσο μεγαλωνει! Σημερα παμε για υπερηχο και θα μαθουμε και γραμμαρια!

Καλημερα και πολλα φιλια σε ολες τις μανουλες! ?

Κορίτσια μου πολύ ωραία τα νέα σας!!! Εμείς χθες που πηγαμε γιατρο μας ειπε μεγαλο μωρο, 1400 τη ζυγισε στις 27+6... Πειτε μας κ εσεις βάρος οταν μαθετε!!! Εμενα είναι εγκάρσια σε περιεργη θεση κ γι'αυτο ειναι πιο απαλα τα χτυπήματα αλλα εντάξει συνέχεια κουνιέται φτου φτου! 

Στρώμα κ εμείς grecostrom πηραμε (συνήθως αυτο εχουν τα περισσοτερα μαγαζιά) cocolatex επιλέξαμε (δλδ κοκοφοινικα κ λατεξ) τον πρωτο καιρο το εχεις απο τη μια πλευρά κ μετα το αλλαζεις απο την αλλη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μολις γυρισαμε κι εμεις! Ολα καλα! 1260 γραμμαρια και 29+4 εβδ! Νομιζω ουτε μεγαλο ουτε μικρο ειναι το δικο μας! Και εχει παρει θεση με το κεφαλακι προς τα κατω! Και πριν απο 2 βδομαδες,που με ειδε η γιατρος, ετσι ηταν! Μου ειπε 99% δε θα αλλαξει, αφου εχει μεινει σταθερο τοσο καιρο! Ντομπλερ αρχες απριλη τωρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Vivi.Nik. είπε:

Μολις γυρισαμε κι εμεις! Ολα καλα! 1260 γραμμαρια και 29+4 εβδ! Νομιζω ουτε μεγαλο ουτε μικρο ειναι το δικο μας! Και εχει παρει θεση με το κεφαλακι προς τα κατω! Και πριν απο 2 βδομαδες,που με ειδε η γιατρος, ετσι ηταν! Μου ειπε 99% δε θα αλλαξει, αφου εχει μεινει σταθερο τοσο καιρο! Ντομπλερ αρχες απριλη τωρα! 

Μπράβο vivi πολύ ωραία όλα. Με τον τραχηλο τι σου είπε;τον μέτρησε; Θα σηκώνεσαι περισσότερο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Χαχαχαχα όντως μόνο για φαγητα λέμε 😂 δεν ξέρω καθόλου κορίτσι μου εμένα που την έδωσαν την κουνια αλλά τώρα από τι ξύλο είναι φτιαγμένη δεν έχω ιδέα.. επισης δεν πολύ κοιμήθηκε στην κουνια της, έτσι έχει μείνει 
    • Τι ωραιααααααααααα🥳🥳🥳🥳μπραβο κοριτσάκι μου πολύ ομορφα νεαααα❤️ απόλαυσε το σκ σου πιες και τα τελευταία κρασακια σου και την Δευτέρα θα γίνει χαμουλης με τα αυγουλακια σου🙏
    • Κορίτσια μου γλυκά! Σας ευχαριστώ τοοοοοσο πολύ για τα θετικά σας μνμ..δε μπορεί μέρα από όλα αυτά σίγουρα θα πιάσω!!!!!Μετά από μια μεγααααλη μέρα επιτέλους ήρθε η ώρα της χαλάρωσης κ να σας πω και τι είδαμε σήμερα στον γιατρό! Είδαμε λοιπόν πως το ένα ωοθηλακιο που είχα την 7η μέρα στα 15 χιλιοστά,σήμερα είναι 25 κ είναι κυστικό...αλλά έχω αλλά 3!!! 17-18-19 χιλιοστά!! Οπότε με το καλό πάμε την Μ.Δευτερα για σπερματεγχυση!!! Χάρηκα και ανακουφιστηκα είναι η αλήθεια!    
    • Κορίτσι μου έτσι σε θέλω να είσαι θετική ! Φίλη μου 34 χρονων όπου θα έμπαινε σε πρόωρη  εμμηνόπαυση στην 2η εξωσωματικη εμεινε έγκυος και έχει μια πανέμορφη μπεμπουλα 9 μηνων🥰 να κανεις τις απαραίτητες ενέργειες και να ξερεις ότι υπάρχουν παρά πολλοί τρόποι! Πάντως να ξερεις πως η σπερματεγχυνση είναι πολύ απλή διαδικασία ! Κανεις διεγερση παρακολούθησε με υπερήχους και συγκεκριμένη μέρα που θα ορίσει ο γυναικολόγος κανεις την σπερματεγχυνση ! Εγώ πρώτα ο θεος μάλλον τον Ιούνιο θα κάνω την Τρίτη μου σπερματεγχυνση🙏  ευχομαι κορίτσι μου πολύ συντομα να μας πεις και εσυ τα χαρμοσυνα 🥰
    • Μας βλέπω όλο για φαγητά να λέμε 😄😄 Να πάνε όλα καλά να τρώω μετά του σκασμού! Αυτό λέω στον άντρα μου, θέλω μια φορά να φάω έτσι να σκάσω από το φαγητό 😄😄 Άσχετο, πήγαμε σήμερα να δούμε για κούνια και συρταριέρα γτ δεν έχουμε κάποιον να μας δώσει δυστυχώς.. Μας άρεσαν δύο κούνιες αλλά η μία διπλάσια τιμή από την άλλη..Η ακριβή μας είπε ότι ήταν από ξύλο οξιάς και η οικονομική από mdf. Η αλήθεια είναι ότι η οικονομική πέραν από την τιμή της μας άρεσε  πιο πολύ και σαν σχέδιο, πειράζει λέτε που είναι από mdf? Θα εκπέμπει βλαβερές ουσίες κτλ;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...