Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφέ υγρα


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια.. χαίρομαι που ήρθα στην παρέα σας .. ηλπιζα στη βοήθεια σας.. εν συντομία ή ιστορία έχει ως εξής: την τρίτη 6/9 έχοντας 3μερες καθυστέρηση έκανα τέστ και βγήκε θετικό. Την επόμενη μέρα ακριβώς έκανα χωριακη και βγήκε 40,18. Την ίδια μέρα το απόγευμα είδα λίγα ροζ-καφε υγρά. Πήρα τον γιατρό μου σε απόλυτο πανικό και μου είπε να πάρω τα utrogestan (200mg*3 τη μερα) και να επαναλάβω την χωριακη 5 μέρες μετά δλδ αύριο... Είμαι πολύ αγχωμενη γιατί δεν έχουν σταματήσει τα υγρά και δεν ξέρω τι να σκεφτώ.. βοήθεια.... Ευχαριστώ για την υπομονή σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου καλώς ήρθες καταρχήν μην αγχώνεσαι δν κανείς καλό στν εαυτό σου και στο μωράκι σου..Εγω σου εύχομαι να πάνε όλα καλά και να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη ♡♥♡♥♡♥

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου με το καλό κ να έχεις μια καλή εγκυμοσύνη.μην αγχώνεσαι κι εγώ μια από τ ίδια πέρασα.κ έπαιρνα φουλ ουτροτζεσταν 6την ημέρα των 200mg.μην φοβάσαι τίποτα.. Λογικά θα στο είπε κ ο γιατρός σου να ξεκουραζεσαι κ να μην κάνεις τίποτα...κι εγώ με 53 χοριακη ξεκίνησα κ την επανέλαβα άλλες δύο φορές απλά μέρα παραμερα κ μετά πήγαμε για υπέρηχο.λογικα κ εσύ αύριο θα έχεις περάσει τις μονάδες κ θα πας να δεις σάκο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σασ ευχαριστώ  πολύ κορίτσια.. αύριο πρωί πρωί θα κάνω τη χωριακη και θα σας στείλω τα αποτελέσματα... Ανυπόμονω να είναι όλα καλά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η annaaki είπε:

Σασ ευχαριστώ  πολύ κορίτσια.. αύριο πρωί πρωί θα κάνω τη χωριακη και θα σας στείλω τα αποτελέσματα... Ανυπόμονω να είναι όλα καλά..

Συγχαρητήρια Αννάκι να μας πεις τα αποτελεσματα της χορθακής θα δείς θα χει παει στα ύψη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.. πήγα πρωί πρωί κι έκανα τη χωριακη.. τα αποτελέσματα θα τα πάρω στις 13:30.. Ανυπομονω να δω ότι το μπεμπουλακι μου μεγαλώνει καλα... Φιλάκια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια.. πήρα τα αποτελέσματα και δυστυχώς ή χωριακη έδειξε μόλις 75,33.. ο γιατρός μου είπε ότι μάλλον μιλάμε για βιοχημική εγκυμοσύνη.. ? μου είπε να κόψω τα utrogestan να μείνω ξάπλα και την πέμπτη να επαναλάβω τη χωριακη και θα δείξει... Μάλλον θα το χάσω το μπεμπουλακι μου ....?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπέλα μοΥ Μν στεναχωριέσαι να έχεις πίστη μέσα ΣΟΥ ο θεός είναι μεγάλος.Δν έχω λόγια να ΣΟΥ πω κάτι παραπάνω Δύναμη μόνο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και παλι μανουλες.. να σας ζαλισω λίγο ακομη;;.. Κορίτσια από χθες το πρωί που έκοψαν τα utrogestan αντί να μου έρθει αίμα πολύ μου έχει μειωθεί κι όλας.. δεν ξέρω γιατί... Την πέμπτη πάω για την επόμενη χωριακη... Λέτε να γίνει το θαύμα?? Υπάρχει λέτε περίπτωση να αυξηθεί ή χωριακη και τελικά να ήταν ενα κακό όνειρο... Γίνετε ενώ στην αρχή είναι σχεδόν στατικη ξαφνικά να ανάβει και να είναι όλα καλα; Ή απλά είναι από μέσα μου όλο αυτό;; Για κάποιο λόγο είμαι αισιόδοξη..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η annaaki είπε:

Γειά σου annaaki. Το utrogestan κόβει το αίμα γιατι απορείς που έχεις πολύ λιγότερη ροή; αυτό είναι καλό. Το utrogestan μου έχει πει ο γιατρός πως ενισχύει το ενδωμητριο και το κάνει σαν (παπλωμα) μαλακό για να καταλάβεις την μήτρα μας. Δηλαδή πιο παχύ πιο γερό και φυσικά ένα πάρα πολύ καλό σπιτάκι για το νινι μας που θα είναι το σπιτάκι του εκεί. Άρα μην αγχώνεσαι γιατί είναι καλό που μειώθηκε το αίμα. Εύχομαι η χοριακη σου να είναι τέλεια!!!  Φυσικά και να είσαι αισιόδοξη  δεν τελείωσε τίποτα ακόμα. Εύχομαι να είναι καλά το μωράκι σου και να το κρατήσεις στην αγκαλιά σου!!! ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xionoula σε ευχαριστώ για την απάντηση σου... Το θέμα είναι ότι εδώ και 6 μέρες επερνα utrogestan και είχα κάποια ροή... Από χθες το πρωί τα εκοψα μετά τη συμβουλή του γιατρού και εχω λιγότερο... Συγνώμη αν επαναλαμβανομαι απλά θέλω να διευκρίνισω την κατασταση... Ευχαριστώ εκ τον προτέρων...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Annaaki η αλήθεια είναι ότι τα ουτροτζεσταν το σταματάνε το αίμα αλλά βέβαια αυτό το γνωρίζεις..από ότι έχω διαβάσει σε άλλες κοπέλες έχει συμβεί να αργεί να ανέβει η χοριακη κ η εγκυμοσύνη έχει εξελιχθεί μια χαρά..εύχομαι να είσαι κ εσύ μια από αυτές τις κοπέλες κορίτσι μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έκανα πάλι χωριακη και βγήκε απο 75 σε 85.. μάλλον μιλάμε για παλινδρόμηση κύηση μου ειπαν... Και πιθανότατα θα χρειαστεί αποξεση... Την τρίτη θα την επαναλάβω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα δείξει την τρίτη.. αν είναι έστω και λίγο ανεβασμένη θα είναι παλινδρόμηση αλλιώς βιοχημική.. μπορεί να κατάλαβα και λάθος δεν ξερω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγνώμη αλλά κι εγώ δε γνωρίζω γι αυτό άρα δεν μπορώ να σε βοηθήσω..πίστευα ότι αν είναι χαμηλή είναι βιοχημικη αλλά απλά το πίστευα δε γνωρίζω κάτι παραπάνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα  κορίτσια  θέλω  τη βοήθεια  σας.14/08 τελευταία  περίοδος.είχα  ελεύθερες  επαφές  με τον σύντροφό μου  στις  γόνιμες μέρες κ σήμερα  με οκτώ  μέρες καθυστερηση  κ θερμοκρασία  37  πήγα  στην  τουαλέτα  κ είδα  ροζ  υγρά κ είπα  έρχεται  αλλά  ακόμη  τίποτα.έχω  όμως  πονακια  περιόδου.υπάρχει  περίπτωση  εγκυμοσύνης  ή  όλα  είναι θέμα  άγχους? ??ευχαριστώ  πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι υπάρχει. Με οχτώ μέρες καθυστέρησης όμως μπορείς να κάνεις τεστ εγκυμοσύνης κ β χοριακη αν έχεις σταθερό κυκλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Maria maraki!!

Εννοειτε πως υπαρχει πιθανοντητα αναλογα βεβαια κ τι κυκλο εχεις??μα γιατι δεν πας ν κανεις μια β χοριακη ??απορω με την υπομονη σ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια μου γλυκά! Σας ευχαριστώ τοοοοοσο πολύ για τα θετικά σας μνμ..δε μπορεί μέρα από όλα αυτά σίγουρα θα πιάσω!!!!!Μετά από μια μεγααααλη μέρα επιτέλους ήρθε η ώρα της χαλάρωσης κ να σας πω και τι είδαμε σήμερα στον γιατρό! Είδαμε λοιπόν πως το ένα ωοθηλακιο που είχα την 7η μέρα στα 15 χιλιοστά,σήμερα είναι 25 κ είναι κυστικό...αλλά έχω αλλά 3!!! 17-18-19 χιλιοστά!! Οπότε με το καλό πάμε την Μ.Δευτερα για σπερματεγχυση!!! Χάρηκα και ανακουφιστηκα είναι η αλήθεια!    
    • Κορίτσι μου έτσι σε θέλω να είσαι θετική ! Φίλη μου 34 χρονων όπου θα έμπαινε σε πρόωρη  εμμηνόπαυση στην 2η εξωσωματικη εμεινε έγκυος και έχει μια πανέμορφη μπεμπουλα 9 μηνων🥰 να κανεις τις απαραίτητες ενέργειες και να ξερεις ότι υπάρχουν παρά πολλοί τρόποι! Πάντως να ξερεις πως η σπερματεγχυνση είναι πολύ απλή διαδικασία ! Κανεις διεγερση παρακολούθησε με υπερήχους και συγκεκριμένη μέρα που θα ορίσει ο γυναικολόγος κανεις την σπερματεγχυνση ! Εγώ πρώτα ο θεος μάλλον τον Ιούνιο θα κάνω την Τρίτη μου σπερματεγχυνση🙏  ευχομαι κορίτσι μου πολύ συντομα να μας πεις και εσυ τα χαρμοσυνα 🥰
    • Μας βλέπω όλο για φαγητά να λέμε 😄😄 Να πάνε όλα καλά να τρώω μετά του σκασμού! Αυτό λέω στον άντρα μου, θέλω μια φορά να φάω έτσι να σκάσω από το φαγητό 😄😄 Άσχετο, πήγαμε σήμερα να δούμε για κούνια και συρταριέρα γτ δεν έχουμε κάποιον να μας δώσει δυστυχώς.. Μας άρεσαν δύο κούνιες αλλά η μία διπλάσια τιμή από την άλλη..Η ακριβή μας είπε ότι ήταν από ξύλο οξιάς και η οικονομική από mdf. Η αλήθεια είναι ότι η οικονομική πέραν από την τιμή της μας άρεσε  πιο πολύ και σαν σχέδιο, πειράζει λέτε που είναι από mdf? Θα εκπέμπει βλαβερές ουσίες κτλ;
    • Γειά σου κορίτσι μου, φυσικά κ επιτρέπεται..έχω μια πρόωρη γήρανση ωοθηκών.🥺🥺🥺 Είμαι 38 χρόνων και το ξέρω αυτό απ τα 34, που ήταν και η 1η φορά που κάναμε κουβέντα με τον γιατρό μου για το εάν θέλω να αποκτήσω παιδί. Εκείνη την περίοδο δεν ήμουν σε τέτοια φάση και η αλήθεια είναι ότι όταν το έμαθα μου κόπηκαν λίγο τα πόδια..😟☹️ Τέλος πάντων μην στα πολυλογώ.. Η μία μου ωοθήκη δείχνει αρκετά γερασμένη και δεν κάνει αυγουλακια ενώ η άλλη κάνει αλλά μάλλον όχι και πολύ καλά (τουλάχιστον αυτό επιβεβαίωσαν κ οι ορμονολογικες που έκανα). Γιαυτό λέω ότι δεν ξέρω τι ελπίδες έχω, αλλά σίγουρα θέλω να κάνω τις απαραίτητες ενέργειες για να βοηθήσω όσο μπορώ την κατάσταση. Επίσης πόσο πολύ χάρηκα που μοιράστηκες μαζί μας την δική σου εμπειρία με την σπερματεγχυση γιατί είναι κ αυτό στα άμεσα πλάνα μου. 
    • Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου❤️και σε εσενα εύχομαι πολύ συντομα μα έρθει το μωρακι σου🙏❤️ η αλήθεια είναι πως  είναι πολύ θετικο που κάνω συλληψη έστω και με σπερματεγχυνση 🙏 μέσα στο καλοκαιρι θα κάνω πάλι σπερματεγχυνση καθώς μου έδωσε το οκ ο γιατρός ! Θα του πω αν είναι να την κάνω τον Ιούνιο πρώτα ο θεος🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...