Μετάβαση σε περιεχόμενο

δευτερη φορα παλινδρομη!!!


Recommended Posts

Καλησπέρα κι απο μένα. Είμαι καινούρια στο φορουμ και θέλω να μοιραστώ μαζί σας τη θλίψη μου για τις 2 αποτυχημένες εγκυμοσύνες μου. Μέσα σε 6 μηνες έμεινα 2 φορες εγκυος. Η πρώτη παλινδρόμησε 6 εβδομαδων και η δευτερη 11. Είμαι διαλυμένη ψυχολογικά αλλά και σωματικά δεν περνάω και λίγα. Αυτή θα ειναι η δευτερη αποξεση και ξεκινάω ειδικές εξετάσεις καρυοτυπο , θρομβοφιλια κτλ. 

Ο θεός μαζί μας κι ας μας αξιώσει να γίνουμε μανουλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Despina88 λυπαμαι πολυ ....

Ευχομαι ολα να σου πανε καλα απο δω κ περα!!!! Κ να γινεις μανουλα!!! Πιστη να εχεις κ ο θεος ειναι μεγαλος!!!!?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γνωρίζει μήπως κάποια ποσο κοστίζει το πακέτο των εξετάσεων για καρυοτυπο θρομβοφιλια μετάλλαξη κτλ σε δημόσιο νοσοκομείο (Αλεξανδρούπολης) με ασφάλεια ΙΚΑ;

Ευχαριστώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΕΞΕΤΑΣΗ ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑΣ ΣΤΟ ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΩΣ ΗΤΑΝ ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΜΟΥ ΣΤΟΙΧΗΣΕ ΜΕ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ 650 ΕΥΡΩ ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΘΥΜΑΜΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΕΣ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 7/3/2016 at 4:54 ΜΜ, ο/η despina88 είπε:

Καλησπέρα κι απο μένα. Είμαι καινούρια στο φορουμ και θέλω να μοιραστώ μαζί σας τη θλίψη μου για τις 2 αποτυχημένες εγκυμοσύνες μου. Μέσα σε 6 μηνες έμεινα 2 φορες εγκυος. Η πρώτη παλινδρόμησε 6 εβδομαδων και η δευτερη 11. Είμαι διαλυμένη ψυχολογικά αλλά και σωματικά δεν περνάω και λίγα. Αυτή θα ειναι η δευτερη αποξεση και ξεκινάω ειδικές εξετάσεις καρυοτυπο , θρομβοφιλια κτλ. 

Ο θεός μαζί μας κι ας μας αξιώσει να γίνουμε μανουλες.

Γεια σου Δεσποινα,καλως ηρθες! λυπαμαι πολυ και συμπασχω με την απωλεια σου,βλεπεις εχει συμβει και σε μενα και ο πονος ηταν αφορητος...ο ψυχικος πονος βεβαια υπαρχει ακομα. θα ηθελα να μαθω νεα σου,ολα να πανε καλα με τις εξετασεις σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλους.

Είμαι και εγώ νέα στο Forum και αισθάνομαι την ανάγκη να μοιραστώ μαζί σας την περίπτωσή μου, παρόμοια με της Δέσποινας. Έχω μείνει έγκυος 3 φορές σε λιγότερο από ενάμιση χρόνο. Την πρώτη φορά δεν ακούστηκε ποτέ η καρδιά, τυχαίο γεγονός, ο γιατρός είπε δε χρειάζεται τίποτα απλά προσπάθησε ξανά. Την δεύτερη φορά, ακούσαμε καρδιά στην 8η εβδομάδα και την επόμενη σταμάτησε. Παλίνδρομη. Ο νέος γιατρός, είπε τυχαίο γεγονός, ειρωνευόμενος τις πολλές εξετάσεις που ζητούσα να γίνουν (θρομβοφιλίας) και το έριξε στην προχωρημένη ηλικία (40). Κάνω απόξεση Γενάρη και αμέσως μετά τον επόμενο μήνα πριν καν αδιαθετήσω μένω ξανά έγκυος. Τώρα είμαι 6w 6d και μάλλον είναι κενός ο σάκος (βάσει χτεσινού υπέρηχου). Ευτυχώς ο νέος μου γιατρός είναι αρκετά σχολαστικός και κάνοντας εξετάσεις έχω βρει προς το παρόν ότι έχω αυξημένο ζάχαρο και θυρεοειδή και χτες βγήκαν τα αποτελέσματα ότι έχω θρομβοφιλία. Μου είπε ότι μάλλον δε προλάβαμε την αποβολή αλλά θα το οριστικοποιήσουμε αύριο. Έχω θυμό για όλους τους γιατρούς που ελαφρά την καρδία σε "αφήνουν" να κάνεις αποβολές πάω από 1-2 μέχρι να σου δώσουν εξετάσεις και με μένα βέβαια που δε το έκανα από μόνη μου. Επίσης και απογοήτευση ότι μάλλον δε θα μπορέσω να κάνω ποτέ παιδιά. Αισθάνομαι ότι οι γύρω μου δε με καταλαβαίνουν και λένε απλά εντάξει όλα καλά την επόμενη φορά (που σε κάθε φορά αυτό έλεγαν) και έτσι στρέφομαι εδώ.

Σας ευχαριστώ και όπως λέει και η Δέσποινα  Ο θεός μαζί μας κι ας μας αξιώσει να γίνουμε μανουλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ...ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΠΙΣΤΗ..... ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΠΡΙΝ ΛΙΓΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΚΥΗΣΗ 11 ΕΒΔ. ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΥΝΕΛΘΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΩ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΞΕΧΑΣΩ ΠΟΤΕ..... ΚΑΙ ΤΟΝ ΦΟΒΟ ΜΗΝ ΞΑΝΑΓΙΝΕΙ......ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΒΓΕΙ Ι ΒΙΟΨΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΥΠΗΡΞΕ ΚΑΙ ΕΑΝ ΘΑ ΚΑΝΩ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ....ΔΕΝ ΕΧΩ ΟΡΕΞΗ ΟΥΤΕ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΤΙ ΚΑΛΟΘΕΛΗΤΕΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΤΟ ΘΥΜΙΖΟΥΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ, ΜΕ ΦΕΡΝΟΥΝ ΣΕ ΔΥΣΚΟΛΗ ΘΕΣΗ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΚΡΑΤΑΩ ΤΑ ΔΑΚΡΥΑ ΜΟΥ......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω περάσει την φάση σας κορίτσια και σας καταλαβαίνω απόλυτα όμως..... Δεν είναι εύκολο να ξεπεραστεί.... Εγώ έβλεπα παιδάκια στον δρόμο κ ερχόμουν σπίτι ? κ έκλαιγα κρυφά να μην με βλέπουν και το καλύτερο...... Είχα την πρώην πεθερα να πετάει σπόντες και να μου το θυμίζει.... Τόσο βρωμιαρα γυναίκα ?.....μην στεναχωριεστε ο καλός θεουλης ξέρει γιατί το κάνει.... Ξέρει ότι αντεχουμε και ότι δεν θέλει να χάνουμε την πίστη μας προς εκείνον και θα σας στείλει γερά παιδάκια..... Θα το δείτε.... Μόνο μην αγχωνεστε και μην στεναχωριεστε....είχα κάνει κ εγώ βιοψια τον κενό σάκο αλλά τίποτα δεν βρήκαν παθολογικο απλά ότι ήταν τυχαίο γεγονός...... Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να γίνεται σύντομα μανούλες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...
στις On 3/20/2016 at 1:21 ΠΜ, ο/η Ameli1978 είπε:

ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΕΞΕΤΑΣΗ ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑΣ ΣΤΟ ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΩΣ ΗΤΑΝ ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΜΟΥ ΣΤΟΙΧΗΣΕ ΜΕ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ 650 ΕΥΡΩ ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΘΥΜΑΜΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΕΣ 

 

στις On 3/20/2016 at 1:21 ΠΜ, ο/η Ameli1978 είπε:

ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΕΞΕΤΑΣΗ ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑΣ ΣΤΟ ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΩΣ ΗΤΑΝ ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΜΟΥ ΣΤΟΙΧΗΣΕ ΜΕ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ 650 ΕΥΡΩ ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΘΥΜΑΜΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΕΣ 

καλησπέρα. ειμαι καινουργια εδω και ομοιοπαθης με πολλα κοριτσια και 2 παλλινδρομεσ σε ενα χρονο. το ψευδονυμο αντωνιοσ τυχαιο ειναι.λοιπον εγω εκανα  τον μαρτιο το πακετο του καρυοτυπου μαζι με τον συζυγο μου στο ΚΑΡΥΟ στν ερμου θεσσαλνικη 170ευρω και για τους δυο.επισης ολο το πακετο θρομβοφιλιασ στη euromedica, μαζι με τισ μοριακεσ θρομβοφιλιασ 200 ευρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...