Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια 2016


Recommended Posts

μια πολυ σιχαμερη για πολλους, μεσα στα αιματα κιολας.
γιαυτο εκνευριστηκα.
οκ ειμαι πολυ προσεκτικη γενικα με ολους, καθως δε ξερεις τι ασθενεις κουβαλαει και δε το λεει ή δε το ξερει καν, αλλα τοσο ανευθυνοτητα μου εκατσε πολυ βαρια απογευματιατικο.
τωρα θα κατσω να απολυμανω το συμπαν.
την αγαπαω πολυ τη δουλεια μου, αλλα κατι τετοια ατομα με εξοργιζουν και με τρομαζουν κιολας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Χαρας την υπομονή σου ρακουν δεν την παλευα με ΤΙΠΟΤΑ φοβαμαι παρααααααα πολυυυυυυυ τις αρρωστιες!!!!!!!

Εγω θα σωριαζομουν !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιαυτο φοραω παντα μασκουλα, γαντακια, ποδια και πλενομαι κι εγω δε ξερω πσοες φορες τη μερα. Μια με το που μπαινει ενας ασθενης και μια με το που φυγει.
να δεις ποσο ετοιμη ειμαι να σωριαστω που μυριζει ολο το ιατρειο απολυμαντικα τωρα.
εχω ανοιξει μπαλκονοπορτα  να μην εισπνεω (μην μας παθει το νινι τπτ με τις τρανσαμινασες) και περιμενω να φυγω σε 5' να παω σπιτακι να ξεκουραστω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλησπερα!!!

Μολις γυρισα αποΓιατρο!!Ολα καλα με τ νινι μου !!!!! Δοξα τ θεο ηρεμησα!! 

Και εχω παρει 5κιλα μεχρι τωρα χαχα!!!

Ρακουν χαρας στην υπομονη σου!!!μπραβο σου!λ :*!!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Αννα Λιλα είπε:

Κοριτσια καλησπερα!!!

Μολις γυρισα αποΓιατρο!!Ολα καλα με τ νινι μου !!!!! Δοξα τ θεο ηρεμησα!! 

Και εχω παρει 5κιλα μεχρι τωρα χαχα!!!

Ρακουν χαρας στην υπομονη σου!!!μπραβο σου!λ :*!!!!

 

Θελω λεπτομερειες!!!!!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κορίτσια! τι κάνετε? εγω κοιμάμαι ολη μερα.... και αναγούλες το βραδυ, ακομα και στην εγκυμοσύνη ανάποδη ειμαι... τι να πω, ελπιζω να ηρεμίσω ! γιατρο την δευτερα να ακούσουμε την  καρδούλα του μπεμπε ! <3 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξεχασα να σας ρωτησω με τουτα και με τα αλλα.
ο γιατρος χτες μου εδωσε πολυβιταμινες και επειδη του παραπονεθηκα για μπουκωμα μου εδωσε κατι βιταμινες για το ανοσοποιητικο, oliviotic.
τα αγορασα χτες(ακριβουτσικα για βιταμινες) αλλα διαβαζοντας τα κουτια ειδα πως το ενα σου δινει 50% της συνιστωμενης ημερησιας δοσης σε αρκετα στοιχεια, και το αλλο το αλλο 50%. Χωρια αυτα που τρωω ετσι?
ετσι αποφασισα να παρω πρωτα τις oliviotic μπας και περασει και το μπουκωμα και μετα να πιασω τις πολυβιταμινες. μην παθουμε καμια υπερβιταμινωση στα καλα καθουμενα
καμια αλλη με γνωση επι του θεματος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Minaki! είπε:

Θελω λεπτομερειες!!!!!!??

Χιχι τι να πω!!ολα καλα με τς εξετασεις!!/δεν υπαρχει λογος να ανησυχουμε π ηταν οριακο η αυχενικη πτυχη!μας εκανε κοπλα στη αρχη γτ καπως καθοταν κ δεν ακουγοταν η καρδουλα αλλα μια χαρουλα την ακουσαμε!!!!σταματαω μαγνησιο και ξεκιναω ασβεστιο παλι καλα γτ αν ηταν ολα μαζι (συνολο 9)

Μου μετρησε πιεση και ολα..!!! Και ενα κιλο τ μηνα πηρα!!! Καλο η κακο αυτο!!!;; :/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα Izambella υπομονή βρε αγάπη... τι άλλο μπορείς να κάνεις..!!

Αννα λίλα μου μια χαρά !!

rakoun εμένα ο γιατρός μου ,μου έχει δώσει πολυβιταμινες που λέγονται Iofolen μου είπε να τα πινω μαζι με το filicine μισω ωριτσα πριν το μεσημεριανο μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η rakoun είπε:

γιαυτο φοραω παντα μασκουλα, γαντακια, ποδια και πλενομαι κι εγω δε ξερω πσοες φορες τη μερα. Μια με το που μπαινει ενας ασθενης και μια με το που φυγει.
να δεις ποσο ετοιμη ειμαι να σωριαστω που μυριζει ολο το ιατρειο απολυμαντικα τωρα.
εχω ανοιξει μπαλκονοπορτα  να μην εισπνεω (μην μας παθει το νινι τπτ με τις τρανσαμινασες) και περιμενω να φυγω σε 5' να παω σπιτακι να ξεκουραστω!

Εγω σημερα μυρισα λακ και μου ηρθε να κανω εμετο!!!

Επικίνδυνη η δουλεια σου ρακουν να προσεχεις πολυ!!!

Μπουκωμα και φτερνισμα εχω απο την αρχη της εγκυμοσύνης δεν πηρα βιταμινες δεν εχω παρει τιποτα εκτος απο σίδηρο ασβεστιο μαγνησιο..υπέρηχο β επιπέδου που θα κανεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα παιδακια!! Εγω χαθηκα γτ πηγα καλαματα το πρωι. Πηγα να ψωνισω ρουχα τελικα δν βρήκα.. σε ενα καταστημα βρηκα μονο μια μπλουζα μεχρι τον πωπο που ειναι σα διπλη αλλα ενωμενη κ ενα σουτιεν θηλασμου χωρις μπανελες γτ το ηταν οριακα κ καπως το ενιωθα.. το πρωι παλι εκανα εμετο.. αλλα μετα ημουν καλυτερα.. πηγα στο διατροφολογο κ με μετρησε. Ολα υγρα ειναι.. δν ειναι λιπος κοριτσια.. κατακρατηση υγρων δλδ.. μου εβγαλε μια διατροφη κ μου ειπε αντε να παρω αλλα 3 κιλα. Θα το παω πιστα γτ ειπε οτι μπορει να χασω κ ολας.εχω κ 500 θερμιδες ελευθερες για γλυκο τη βδομαδα αν θελήσω να φαω..που δν το νομιζω βεβαια.  Περιττο να σας πω οτι μου φαινονται πολλα ολα οσα πρεπει να τρωω τη μερα.. με μετρησε στο μηχανημα της λιπομετρησης..κ μου εβγαλε με αυτο προγραμμα.. τωρα θα δουμε. Ευχομαι να πανε ολα καλα. Μου ειπε παντως οτι το προβλημα ειναι η κατακρατηση κ οχι οι θερμιδες.. κ πως αν συνεχιζα με τοση κατακρατηση.. θα πριστω πολυ το καλοκαιρι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μου ολα καλα τα ακουω !!!

Μια χαρα τα κιλακια σου ειναι!

Ρε κοριτσια ο καθε γιατρος διαφορετικος εγω φιλισιν και σιδηρο ενδιαμεσα απο το μεσημεριανο!!

Γιατι παίρνετε βιταμινες;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα ακομα δε μου εδωσε σιδηρο+ασβεστιο.
μαλλον στην επομενη επισκεψη ή στην μεθεπομενη λογικα.
Στον γιατρο θα τα κανω, εχει και αυτη την ειδικοτητα,
λακ εβαλα χτες μετα απο μηνες (λιγη ομως) και δεν ειχα θεμα.
Νυχακια εχω να βαψω μηνες και θα τον ρωτησω αν μπορω για το πασχα.
οσο για τις βιταμινες, οπως ειπα το ενα κουτι μου το εδωσε αντι αντιβιωσης για το μπουκωμα.
το αλλο μαλλον επειδη εχω χασει καποια κιλα(αν και ειμαι κανονικη προς το αδυνατο γενικα) και ο αντρας μου ολο του γκρινιαζει για τους εμετους που κανω, που αδυνατισα κτλ..
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Minaki μου το ίδιο έπαθα και εγω προχτές με την λάκ επίσης και με ένα αρωματικό χώρου που είχε ο οδοντίατρος στο ιατρείο του....ασε σηκώθηκα και βγήκα στο μπαλκόνι του ιατρείου μες το κρυο και την βροχη...οι υπόλοιποι που περίμεναν με κοιταγαν λες και ειχα κατέβει απο αλλο πλανήτη... σου λεει τρελη ειναι αυτη..μεχρι που η μια κυρια σηκωθηκε και τσαντισμενα και εκλεισε την μπαλκονοπορτα γτ κρύωνε και μου λεει χτυπα μου οταν θελετε να μπειτε με ενα γουρλοτο ματι!! χαχαχα και ετσι και εγινε μετα χτυπησα να μου ανοιξουν και μπηκα μεσα και για καλη μου τυχη ηταν η σειρα μου χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοεγω τ φιλισιν τ παιρνω τ πρωι με αδειο στομαχι!! Ενω σιδηρο επειδη ειναι 3την ημερα τα παιρνβ πρωι μεσημερι βραδυ!!!! Οσο γ την βιταμινες μου τα εδωσε εμενα γτ με ειδε χλωμη και αδυναμη!!! Τα ιοφολεν εχουν εκτος των πολλων βιταμινων εχουν και σιδηρο και φολικο οξυ

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου τωρα σας διαβασα.. ρακουν υπομονη κ καλα κανεις κ απολυμαινεις.. 

Εμενα βιταμινες δε μου εδωσε ποτε...

Επιτελους παρασκευη.. απο σημερα σταματησα επισημα τη δουλεια..πλεον ξεκουραση κ αναμενω να γεννησω.. δεν αντεχα αλλο.. θα μεινω μονο 3 μηνες με μπεμπακι αλλα τι να κανω???

Καλο σκ να εχουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βαψιμο νυχιων εμενα δεν με αφηνει ..βαψιμο μαλλιων μονο με φυτικη βαφη ..εγω που εισεπνευσα τουμποφλο μου ειπε το μικρο μου δεν παθαινει τίποτα εγω μην παθω κριση!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η κυριακη03 είπε:

Καλησπερα παιδακια!! Εγω χαθηκα γτ πηγα καλαματα το πρωι. Πηγα να ψωνισω ρουχα τελικα δν βρήκα.. σε ενα καταστημα βρηκα μονο μια μπλουζα μεχρι τον πωπο που ειναι σα διπλη αλλα ενωμενη κ ενα σουτιεν θηλασμου χωρις μπανελες γτ το ηταν οριακα κ καπως το ενιωθα.. το πρωι παλι εκανα εμετο.. αλλα μετα ημουν καλυτερα.. πηγα στο διατροφολογο κ με μετρησε. Ολα υγρα ειναι.. δν ειναι λιπος κοριτσια.. κατακρατηση υγρων δλδ.. μου εβγαλε μια διατροφη κ μου ειπε αντε να παρω αλλα 3 κιλα. Θα το παω πιστα γτ ειπε οτι μπορει να χασω κ ολας.εχω κ 500 θερμιδες ελευθερες για γλυκο τη βδομαδα αν θελήσω να φαω..που δν το νομιζω βεβαια.  Περιττο να σας πω οτι μου φαινονται πολλα ολα οσα πρεπει να τρωω τη μερα.. με μετρησε στο μηχανημα της λιπομετρησης..κ μου εβγαλε με αυτο προγραμμα.. τωρα θα δουμε. Ευχομαι να πανε ολα καλα. Μου ειπε παντως οτι το προβλημα ειναι η κατακρατηση κ οχι οι θερμιδες.. κ πως αν συνεχιζα με τοση κατακρατηση.. θα πριστω πολυ το καλοκαιρι..

Μπραβο σου κοριτσι μου το πρόλαβες! !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας ρωτήσω... έχετε πάρει ρούχα εγκυμοσύνης? και αν ναι γνωρίζετε καποιο site για να ρίξω καμια ματια... σαν να με στενευουνε τα ρουχα μου αρκετα μπορω να πω....επίσης και εσώρουχα θα παω να παρω αυριο διοτι και αυτα με στενευουνε.... δεν ξερω μην ξεφυτρωσει και καμια προβοσκιδα ετσι πως το παω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...