Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια 2016


Recommended Posts

στις πριν 23 λεπτά, ο/η ameliev είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και από εμένα!! Καλή επιτυχία Κυριακή και fine με τους υπερήχους σας!! Να ναι όλα καλά! Οι σουβλιες δεν νομίζω να ναι κάτι..και εγώ είχα τις προαλλες για λίγο στον κόλπο..ανοίγει και ή μήτρα. Υποθέτω

Όσο για την πήξη του αίματος είναι εύκολες οι ενέσεις μη φοβάστε και εγώ κάνω δύο γιατί έχω θρομβοφιλια..

Υπομονή και στα κορίτσια μας που έχουν αναγιυλες..συνήθως μετά την αυχενική υποχωρούν.. 

Καλησπερα κοριτσι μου τι κανεις;;

Σε ποια εβδομαδα εκανες εξετασεις για θρομβοφιλια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Αννα Λιλα είπε:

Αχ βρε κυριακη!!!!! 

Ξαπλωσε και χαλαρωσε.   

Βρε κοριτσια και εγω καθε φορα π μετραω πιεση ειναι μονιμως 9 με 5 και δεν εχω ζαλαστη ποτε... 

Ειμαι αναισθητη ;;;; Αχαχαχχαχα

Δν ειναι απαραριτητο.. στο πρωτο μου παιδακι ημουν μονιμα με χαμηλη πιεση.. κ ημουν καλα.ουτε ζαλαδες ταχυκαρδιες. Τπτ. Τα τελευταια 3 χρονια με γυμναστικη κ διατροφη ειχα 8 12 πιεση κ 40 αιματοκριτη. Απο υποτασικη κ αιματοκρίτη 36. Οποτε ολη αυτην την αλλαγη αποτομα το σωμα μου δν τη σηκωνει...δν ειναι θεμα αναισθησιας αλλα πως εχει συνηθισει το σωμα μας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου καλησπερα! κοντευω να τρελαθω! θυμαστε που σας ελεγα πως θελει ο γιατρος να μου κανει καισαρικη κ μαλιστα με το που μπω εννατο γτ ειναι επικυνδυνη η εγκυμοσυνη ? οτι δεν εχει παρει θεση ακομη κ ο πλακουντας ειναι πυθμενικος κ παθολογικος?

ρωτησα αλλο γιατρο .. του ειπα ολο το ιστορικο κ μου ειπε πως οχι μονο δε πας τοσο νωρις για τοκετο αλλα επειδη το μωρο ειναι μικρο θα πρεπει να φαω ολες τις μερες του 9ου! κ πως πυθμενικος ειναι καλο κ οχι κακο οπως μου ειπε ο γιατρος μου γτ ειναι ψηλα ο πλακουντας κ ειναι ευκολο να βγει το μωρο! 

δε ξερω τι να κανω! σκεφτηκα να παω να δω κ αλλο γιατρο κ ας ειμαι σε τοσο προχωρημενη εγκυμοσυνη! ενας καραγιαννιδης λαζαρος , το ξερετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η livel είπε:

κοριτσια μου καλησπερα! κοντευω να τρελαθω! θυμαστε που σας ελεγα πως θελει ο γιατρος να μου κανει καισαρικη κ μαλιστα με το που μπω εννατο γτ ειναι επικυνδυνη η εγκυμοσυνη ? οτι δεν εχει παρει θεση ακομη κ ο πλακουντας ειναι πυθμενικος κ παθολογικος?

ρωτησα αλλο γιατρο .. του ειπα ολο το ιστορικο κ μου ειπε πως οχι μονο δε πας τοσο νωρις για τοκετο αλλα επειδη το μωρο ειναι μικρο θα πρεπει να φαω ολες τις μερες του 9ου! κ πως πυθμενικος ειναι καλο κ οχι κακο οπως μου ειπε ο γιατρος μου γτ ειναι ψηλα ο πλακουντας κ ειναι ευκολο να βγει το μωρο! 

δε ξερω τι να κανω! σκεφτηκα να παω να δω κ αλλο γιατρο κ ας ειμαι σε τοσο προχωρημενη εγκυμοσυνη! ενας καραγιαννιδης λαζαρος , το ξερετε?

Λιβελ μου καλησπερα!!

Ο δευτερος γιατρος που ρώτησες σε εξετασε κιολας ή μονο λεκτικα τα ειπατε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κυριακη μου μαλλον γιαυτο...!!!! Να ξαπλωσεις και οταν ηρεμησεις να πατε στο Γιατρο !!!

Απο ταχυκαρδιες ομως αλλλ τιποτα!! Με τ παραμικρο και μονο. Να περπαταω χτυπαειι δυνατα ....Πφφφ..

Πω πω λιβελ δε παμε καλα..δηλ δε αγχωσε τσαμπα....

να αλλαξεις γιατρο...ειναι γ τ καλο του παιδιου σου!!!!να σου πανε οοολα καλα *: 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και γενικα δεν υπαρχει λογος να μην φαει μια γυναικα και τις 40 εβδομαδες.. ΕΚΤΟΣ εαν εχει αλλα θεματα  θρομβοφιλια κτλ(η εαν επειγει για το παιδακι να βγει για λογους υγειας )...που εκει αναλογως την περιπτωση μπαινουν λιιγο νωριτερα με προκληση η καισαρικη λογω του οτι πρεπει να περασουν καποιες ωρες απο την τελευταια αντιπηκτικη ενεση τους που κανουν καθημερινα .

 

Οι περισσοτεροι γιατροι κ δεν καταλαβαινω τον λογο πανε τις γυναικες νωριτερα σε τοκετο (ειτε με προκλιση ειτε με καισαρικη ) χωρις να συντρεχει καποιος λογος  ιατρικος...απλα κ μονο γιατι χαλαει το προγραμμα τους.. εχουν συνεδρια ..θελουν να ξεγενναν βραδυ για να μην χανουν τα επομενα ραντεβου στα ιατρεια τους...με εξοργιζει αυτη η τακτικη.

 

Εγω ειπα στην γιατρο μου θα περιμενω οσο παει 40 εβδομαδες 40!!!!Μεχρι να σπασουν τα νερα ..Και ας παρω κ παραπανω μερες ..την προκληση δεν την μπορω ολες για προκληση μπαινουν κ ταλαιπωρουνται και μετα επειδη ο γιατρος βαριεται τρωνε καισαρικη...ΑΜ ΔΕ !!!

Εξαλου μην ξεχνατε οτι 40 εβδομαδες κυησης αλλα 38 εβδομαδες τα εμβρυα...στο εξωτερικο αφηνουν κ παραπανω μερες να παρει η γυναικα .Εδω μονο πιεζουν να γενναμε στις 37 βδομαδες κ νωριτερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Αννα Λιλα είπε:

Λιβελ παρε αλλη νια γνωμη κοριτσι μου.. μην παιζουμε με αυτα τα πραγματα... νομιζω οτι ειναι πολυ σημαντικη η διαφορα αναμεσα στους 2 γιατρους... ψαξε το λιγο σε παρακαλώ!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχει κολλησει κοριτσια το φορουμ ή το κινητο μου;; μου δειχνει μνμ αλλα δν μου ανοιγει τπτ.. κ στα σχόλια δειχνει συνεχρια το παλιο μου σχόλιο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η κυριακη03 είπε:
στις πριν 25 λεπτά, ο/η Αννα Λιλα είπε:

Λιβελ παρε αλλη νια γνωμη κοριτσι μου.. μην παιζουμε με αυτα τα πραγματα... νομιζω οτι ειναι πολυ σημαντικη η διαφορα αναμεσα στους 2 γιατρους... ψαξε το λιγο σε παρακαλώ!!! 

Συμφωνω κυριακη μου μαζι σου!

Μεγαλη αποκλιση γι αυτο ρωτησα αν εγινε κανονικη εξεταση ή εγινε απλα μια συζήτηση. .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Gwgw02 είπε:

Πφφφφ...το θεμα ειναι να μην γεννησεις πολυ πρωοορα!!!να ξεκουραζεσαι...η μπεμπιτσα ποσα γραμμαρια ηταν στν β επιπεδου;;

Την Β' Επιπεδου την ειχα κανει 22 εβδομαδων και ηταν 366 gr!!! Και ο τραχηλος ηταν 26 χιλ.

Κυριακη και FINE με το καλο!!! Περιμενουμε νεα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λιβελ δν εισαι η πρωτη ουτε η τελευταια...αν εισαι σιγουρη γ τν δευτερο γιατρο αλλαξετν επειγοντος.ειναι κριμα να γεννησεις πιο νωρις απ οτι πρεπει!!!! 

Κουκλα μ ποσο αιναρ ειχες κ κανεις ενεσεις γ την θρομβοφιλια;;;εμενα σ χαπι μ πε θα παρω αν παρω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η κυριακη03 είπε:

Κοριτσια... εκανα βλακεια.. εφαγα στις 13 ενα τοστ σικαλης κ μετα λιγο χαλβα κ τωρα εβαγα ενα δεντρακι μπροκολο με δυο φρυγανιες. Χωρις λάδι ή λεμονι. Το θεμα ειναι οτι εσκασα κ τωρα ζαλιζομαι παλι.. πηρα πιεση ειναι 5.5 με 8.5 . Κ πρεπει να ετοιμαστω κ για το γιατρο.. τι ηθελα κ εφαγα γμτ..!!!! ?? τωρα αναγκαστικα για κανα μισα ωρο θα μεινω ξαπλα.. ο συζυγος κοιμαται..κ αφησα τη μικρη να διαβασει μονη της..γτ ζαλιζομαι.. σκατα!!!! ???

Κυριακη μου να φας λιγο σοκολατα πριν πας στον γιατρο! Ισως να μην μπορεις λογω αναγουλας αλλα θα σου κανει καλο! Θα ειναι και σε κινηση ο μικρος για να μπορεσετε να τον δειτε καλα!!! Γιατι εγω οταν ειχα παει δεν κουνιοταν με τιποτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μιλησα τηλεφωνικως αλλα του εδωσα ολοκληρο ιστορικο κ τιμες.. με ρωτουσε τα παντα για να βγαλει συμπερασμε κ επεσε απο τα συννεφα! στο τελος μου ειπε εισαι εξυπνη κοπελα για το τι θα κανεις! ελεος! 

θα παω να με δει κ αλλος αν ειναι! η αποκληση σε αυτα που μου ειπε ο δικος μου ειναι τεραστια! οχι απλα ολα καλα αλλα τελειααααααααααα!!!!!!!!!!!! κ αυτος θελει να με βαλει αρων αρων για καισαρικη ισως γτ γεννας 2 μερες πριν τη μεγαλη εβδομαδα! θα εχει κανονισει ταξιδακι πασχαλινο κ σου λεει θα εχω την λεχωνα να τρεχω? 

τα νευρα μου που θα μπω σε τετοια διαδικασια ... αν ισχυουν ολα αυτα ειληκρινα πολυ ντροπη του !!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η livel είπε:

κοριτσια μιλησα τηλεφωνικως αλλα του εδωσα ολοκληρο ιστορικο κ τιμες.. με ρωτουσε τα παντα για να βγαλει συμπερασμε κ επεσε απο τα συννεφα! στο τελος μου ειπε εισαι εξυπνη κοπελα για το τι θα κανεις! ελεος! 

θα παω να με δει κ αλλος αν ειναι! η αποκληση σε αυτα που μου ειπε ο δικος μου ειναι τεραστια! οχι απλα ολα καλα αλλα τελειααααααααααα!!!!!!!!!!!! κ αυτος θελει να με βαλει αρων αρων για καισαρικη ισως γτ γεννας 2 μερες πριν τη μεγαλη εβδομαδα! θα εχει κανονισει ταξιδακι πασχαλινο κ σου λεει θα εχω την λεχωνα να τρεχω? 

τα νευρα μου που θα μπω σε τετοια διαδικασια ... αν ισχυουν ολα αυτα ειληκρινα πολυ ντροπη του !!!!!!

Γνωμη μου πανε να σε εξετασει κανονικα αλλος γιατρος και μετα αναλόγως τι θα σου πει πρατεις..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι εννοειται θα κλεισω ραντεβου σε εναν που γεννησε μια ξαδελφη μου ο οποιος ειναι πολυ υπερ φυσιολογικου! 

παντως αν ισχυουν ολα αυτα λυπαμαι πολυ κ ξενερωνω τελειως ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηρθαμε στο γιατρο κ περιμενουμε. Να πας κ σε τρίτο γιατρο κοριτσακι μου κ να δεις τι θα σου πει κ αυτος. Μην στεναχωριεσαι. Ακρη θα βγαλεις παντως. Οι διαφορες είναι τεραστιες κ μαλλον παίζει ο αλλος να ηθελε να σε βάλει νωρις μεσα για να μην τρεχει μεσα στο πασχα. Ισως κ για τα χρήματα. Πραγματικά απορω με κάτι τετοιους ανθρώπους.. δν σκεφτονται ουτε το ψυχολογικο κομμάτι της μητερας ουτε το τι ζημια μπορει να προκαλεσει στο εμβρυο ενα χαμηλο βαρος..αν δν ειναι ετοιμα τα μωρακια να ερθουν στον κοσμο δν θα ερθουν.. αν ειναι δυνατον... :-/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η κυριακη03 είπε:

Ηρθαμε στο γιατρο κ περιμενουμε. Να πας κ σε τρίτο γιατρο κοριτσακι μου κ να δεις τι θα σου πει κ αυτος. Μην στεναχωριεσαι. Ακρη θα βγαλεις παντως. Οι διαφορες είναι τεραστιες κ μαλλον παίζει ο αλλος να ηθελε να σε βάλει νωρις μεσα για να μην τρεχει μεσα στο πασχα. Ισως κ για τα χρήματα. Πραγματικά απορω με κάτι τετοιους ανθρώπους.. δν σκεφτονται ουτε το ψυχολογικο κομμάτι της μητερας ουτε το τι ζημια μπορει να προκαλεσει στο εμβρυο ενα χαμηλο βαρος..αν δν ειναι ετοιμα τα μωρακια να ερθουν στον κοσμο δν θα ερθουν.. αν ειναι δυνατον... :-/

α θα δεις το μωρακι σου! 

κ εγω απορω κ ειναι κριμα γτ ειμαι χρονια πελατισσα του κ τον εμπιστευομουν παρα πολυ! ειμαι επιφυλακτικη βεβαια να δω τι θα πει κ ο αλλος γιατρος! κ αν μου πει ολα καλα ειληκρινα δε ξερω πως θα αντιδρασω με τον δικο μου! με εβαλε ολο το 3ημερο να αγχωνομαι κ να φοβαμαι!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η livel είπε:

ναι εννοειται θα κλεισω ραντεβου σε εναν που γεννησε μια ξαδελφη μου ο οποιος ειναι πολυ υπερ φυσιολογικου! 

παντως αν ισχυουν ολα αυτα λυπαμαι πολυ κ ξενερωνω τελειως ! 

Λιβελ μου κοριτσακι μου επειδη εχω ακουσει παρα πολλα να σου ειμαι ειλικρινής δεν πιστευω ουτε τον εναν ουτε τον άλλον! 

Σου ευχομαι να πανε ολα καλα με το μικρο σου μωρακι και ολα τα αλλα μην σε στενοχωρούν! !??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μινακι γι αυτο θα παω σε τριτο ο οποιος ξεγεννησε ξαδελφη μου να δω τι θα μου πει! αν κ αυτος πει ολα οκ ! τοτε θα ειναι 2 εναντι 1! κ η αληθεια ειναι πως ο δικος μου δε το δικαιολογησαι καλατο θεμα καισαρικης γι αυτο εχω υποψιες πως ισως ολα αυτα τα κανει λογω οτι πεφτω ακριβως μεσα στο πασχα! κ θελει να ξεμπερδευει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η livel είπε:

Μινακι γι αυτο θα παω σε τριτο ο οποιος ξεγεννησε ξαδελφη μου να δω τι θα μου πει! αν κ αυτος πει ολα οκ ! τοτε θα ειναι 2 εναντι 1! κ η αληθεια ειναι πως ο δικος μου δε το δικαιολογησαι καλατο θεμα καισαρικης γι αυτο εχω υποψιες πως ισως ολα αυτα τα κανει λογω οτι πεφτω ακριβως μεσα στο πασχα! κ θελει να ξεμπερδευει! 

Μια εξεταση σε τριτο γιατρο θα σου λύσει πολλες αποριες και θα ξετυλιχτει το κουβαρι...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η livel είπε:

Μινακι γι αυτο θα παω σε τριτο ο οποιος ξεγεννησε ξαδελφη μου να δω τι θα μου πει! αν κ αυτος πει ολα οκ ! τοτε θα ειναι 2 εναντι 1! κ η αληθεια ειναι πως ο δικος μου δε το δικαιολογησαι καλατο θεμα καισαρικης γι αυτο εχω υποψιες πως ισως ολα αυτα τα κανει λογω οτι πεφτω ακριβως μεσα στο πασχα! κ θελει να ξεμπερδευει! 

Μονο μην πανικοβαλεσαι livel ολα καλα θα πανε !!

Να εισαι θετικη και ολα θετικα θα πανε !!!! Ετσι πρεπει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Minaki! είπε:

Καλησπερα κοριτσι μου τι κανεις;;

Σε ποια εβδομαδα εκανες εξετασεις για θρομβοφιλια;

Τις είχα κάνει πριν χρόνια..την εποχή την εξωσωματικών.. Μονο που κοστισαν πολλα και δεν ρις καλυπτιυν τα ταμεια...αλλα τωρα που εισαι ηδη εγκυουλα μηπως κανεις καποιες βασικες; Εσυ εχεις θεμα κοριτσάκι;

Τώρα έμεινα φυσιολογικά..έγκυος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Gwgw02 είπε:

Λιβελ δν εισαι η πρωτη ουτε η τελευταια...αν εισαι σιγουρη γ τν δευτερο γιατρο αλλαξετν επειγοντος.ειναι κριμα να γεννησεις πιο νωρις απ οτι πρεπει!!!! 

Κουκλα μ ποσο αιναρ ειχες κ κανεις ενεσεις γ την θρομβοφιλια;;;εμενα σ χαπι μ πε θα παρω αν παρω!!!!

Κοριτσαρα μου δεν κατάλαβα το Άιναρ που γραφείς..τι είναι αυτό;για να δω τις εξετάσεις μου και να σου απαντήσω..προφανώς εσύ προληπτικά θα πάρεις κάτι. Εγώ δυστυχώς έχω αποδεδειγμένη θρομβοφιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η ameliev είπε:

Τις είχα κάνει πριν χρόνια..την εποχή την εξωσωματικών.. Μονο που κοστισαν πολλα και δεν ρις καλυπτιυν τα ταμεια...αλλα τωρα που εισαι ηδη εγκυουλα μηπως κανεις καποιες βασικες; Εσυ εχεις θεμα κοριτσάκι;

Τώρα έμεινα φυσιολογικά..έγκυος..

Πολυ χαιρομαι για σενα που εμεινες εγκυος και φυσιολογικα κιολας !!!

Εχω φλεβικη ανεπαρκεια και ειπε οτι θα κανω εξετασεις στην 24η εβδομαδα!!

Δεν ξερω κατι παραπανω να σου πω..αν ξερεις εσυ διαφώτισε με!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...