Μετάβαση σε περιεχόμενο

πιθανή νέα εγκυμοσύνη....!! περιμένω τα αποτελέσματα από στιγμή σε στιγμή.


Rita Naxos

Recommended Posts

περιμένω από στιγμή σε στιγμή τα αποτελέσματα της χοριακής από την βιοιατρική. 

στις 11/11 έκανα απόξεση λόγω αποβολής, μετά αδιαθέτησα κανονικά στον κύκλο μου στις 25 ημέρες. έκανα όλες τις εξετάσεις μόλις ολοκληρώθηκε η περίοδος και αμέσως ο γυναικολόγος μας έδωσε το πράσινο φως για να προσπαθήσουμε ξανά. σήμερα διανύω την 5η μέρα καθυστέρησης και χτες το βράδυ έκανα χοριακή. 

πόσο εύχομαι και ελπίζω να βγει θετική δεν μπορώ να σας το πω με λόγια. 

αν και η προσπάθειά μας έγινε μόνο 2 φορές μόλις την 8η και 16η μέρα του κύκλου ίσως να είμαι τυχερή αυτή την φορά. ελπίζω να μην είναι αλλαγή του κύκλου και να μην συμβαίνει κάτι με τον κύκλο μου αλλά να είναι όντως εγκυμοσύνη. 

θα σας κρατώ ενήμερες. και υπόσχομαι να επιστρέψω με νέα ευχάριστα. 

είχε καμία κοπέλα αντίστοιχη εμπειρία τόσο σύντομα μετά απόξεση, δηλαδή αμέσως μετά την ολοκλήρωση της 1ης περίοδου; 

ευχαριστώ.  

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ πολύ!! Να είσαι καλά και να έχεις μία χρονιά όμορφη γεμάτη υγεία και χαμόγελα. 

Όποιο και να είναι το αποτέλεσμα για εμένα εύχομαι από καρδιάς μόνο θετικά νέα (και χοριακές) για όσες κοπέλες το λαχταρούν.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σου εύχομαι να έχεις τα αποτελεσματα που επιθυμείς !!!!!

ευχαριστώ πολύ!! ταχω παίξει είμαι συνέχεια στο μαιλ και πατάω send/receive για να ανανεωθεί το Inbox!! να λάβω το εμαιλ από την βιοιατρική!! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια καλησπέρα τελικά η χοριακή είναι <1, με ημερομηνία εξέτασης χτες 04/01 το απόγευμα :( 

τι να πω θα μιλήσω και πιο απόγευμα με το γυναικολόγο μου. σήμερα 5η μέρα καθυστέρησης και τίποτα ακόμα από περίοδο, :dry: ίσως να οφείλεται και η καθυστέρηση στην απόξεση τι να πω.... έκανα όλες τις εξετάσεις πάντως και δεν βρήκε ο γιατρός κάποιο πρόβλημα π.χ. ορμονολογικό ή άλλο, μέχρι και για θρομβοφιλία έκανα εξετάσεις και κολπικές και τραχήλου, μάλιστα μας έδωσε το go ahead για προσπάθειες. 

06/12 είχα τελευταία περίοδο 

και επαφές είχα την 8η μέρα του κύκλου μου 13/12, 14η μέρα 19/12 και 25/12 δηλαδή 20η μέρα του κύκλου μου. 

μπορεί κάποια κοπέλα να βοηθήσει να καταλάβω τι συμβαίνει; 

υπάρχει περίπτωση η χοριακή να μην έδειξε γιατί είναι πολύ νωρίς; 

σας ευχαριστώ 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρίτα μου μπορει να είχες πιο μετα ωορρηξια απο οτι έχεις κανονικά και για αυτό να σου έχει καθυστερήσει.. 

Δεν ξέρω αν οφείλεται στην αποξεση που έκανες αλλά νομιζω αφού σου ήρθε κανονικά τον προηγούμενο μήνα δε πιστεύω να σε επηρεάζει τώρα..

Εγώ πιστεύω οτι απλα μπορεί να εκανες πιο αργά ωορρηξία γι'αυτο σου έχει καθυστερήσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...