Μετάβαση σε περιεχόμενο

πρόωρα συμπτώματα εγκυμοσύνης και θερμοκρασία


Ισμήνη15

Recommended Posts

Καλημερα σας κορίτσια!

θα ηθελα λίγη βοήθεια καθώς εχω λίγες απορίες.

εχω 4 ημερες καθυστέρηση με σταθερό κύκλο .

απο συμπτώματα είχα τους πόνους περιόδου( σταμάτησαν τωρα)  αλλα πιο ήπιους και μακράς διαρκείας και οι θηλές μου ελαφρώς ευαίσθητες. επισης νιώθω ταχυκαρδια . επιπλεον τα βραδια πετάγομαι πάνω χωρις λόγο και μενω λιγο αυπνη, αυτα! 

μετρηθηκα με θερμόμετρο αλλα ειμαι 36.6 δεν εχω τα δεματα  που κάποιοι λένε πως προμήνυει εγκυμοσύνη!

πειτε μου την γνώμη σας κατα ποσο ισχύσει αυτο;

ευχαριστωω:)

Επεξεργάστηκε από Ισμήνη15
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσι απ οτι ξερω την θερμοκρασια την μετρας στο στομα κατω απο την γλωσσα..εαν το εβαλες στην μασχαλη μπορει κ να μην σ δειχνει..αλλα παιζει ρολο απ οτι μου ειπαν και η βασικη θερμοκρασια,μπορει η δικη σου να ειναι πιο χαμηλη υπο φυσιολογικες συνθηκες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιας που αναφέρατε την χοριακή - να ρωτήσω - πόσο κοστίζει ; Δεν έχω κάποια ασφάλεια κ είμαι στην 3η μέρα καθυστέρησης . Να πάρω τεστάκι σε λίγες μέρες ή να πάω για την εξέταση;

κοριτσι καλύτερα να κανεις κατευθείαν χοριακη καθώς δεν υπάρχει περιπτωση λάθους όπως συμβαίνει με τα τεστ.εγώ μια γρήγορη ματια που έριξε τώρα στο ίντερνετ δεν είδα να στοιχίζει πανω απο 25€.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσι απ οτι ξερω την θερμοκρασια την μετρας στο στομα κατω απο την γλωσσα..εαν το εβαλες στην μασχαλη μπορει κ να μην σ δειχνει..αλλα παιζει ρολο απ οτι μου ειπαν και η βασικη θερμοκρασια,μπορει η δικη σου να ειναι πιο χαμηλη υπο φυσιολογικες συνθηκες..

σε ευχαριστω για την απαντηση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλο θα είναι να κάνεις μια χοριακη.  Με 4 μέρες καθυστέρηση θα δείξει σίγουρα.μην το αφήνεις άλλο.

Επεξεργάστηκε από Ισμήνη15
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλο θα είναι να κάνεις μια χοριακη.  Με 4 μέρες καθυστέρηση θα δείξει σίγουρα.μην το αφήνεις άλλο. 

σε ευχαριστω.. αναμενω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιας που αναφέρατε την χοριακή - να ρωτήσω - πόσο κοστίζει ; Δεν έχω κάποια ασφάλεια κ είμαι στην 3η μέρα καθυστέρησης . Να πάρω τεστάκι σε λίγες μέρες ή να πάω για την εξέταση;

Καλησπερα! Εγω ειμαι στην 6 ημερα καθυστερησης πλεον και σημερα μιλησα με τον γιατρο μου , μου ειπε να παω την Δευτερα και οτι ειναι θα το δουμε στον υπερηχο . (την Δευτερα θα ειμαι στην 10ημερα καθυστερησης) εσυ πως πας? εχεισ τα κλασικα συμπτωματα περιοδου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα! Εγω ειμαι στην 6 ημερα καθυστερησης πλεον και σημερα μιλησα με τον γιατρο μου , μου ειπε να παω την Δευτερα και οτι ειναι θα το δουμε στον υπερηχο . (την Δευτερα θα ειμαι στην 10ημερα καθυστερησης) εσυ πως πας? εχεισ τα κλασικα συμπτωματα περιοδου?

Και  εγώ σήμερα μίλησα με τον γιατρό μου κ μου είπε την Τετάρτη να πάω από το ιατρείο. Ναι τα έχω όλα τα συμπτώματα και κάποια έξτρα. Αναμονή τώρα λίγες μερούλες :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια εδώ κ δύο εβδομάδες κάνω ελεύθερα περιμένω να αδιαθετησω σε πέντε μέρες αλλά νοιοθω κάπως εδώ κ δύο μέρες έχω φοβερές καουρες κ ηδικα μετά το φαγητό το μεσημέρι νοιοθω λες κ έχω φάει ένα τσικαλι φάει ενώ τρωω ποιο λίγο κ από το κανονικό γιατί νοιώθω ότι πειναω αλλά μόλις κάτσω να φάω δεν μπωρο κ τρώω λίγο κ μετά όλο το απόγευμα είμαι φουσκομενη κ νοιοθω κ της καουρες υπάρχει πιθανότητα η μπααα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξέχασα να σας πω ότι κ κατά τη διάρκεια της ημέρας νοιοθω κάπως σαν να ανακατεύομε δηλαδή είναι κάπως το στομάχι μου σας επριξα λίγο περιμένω απάντηση σας ευχαριστώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Πωπω βρε κορίτσι μου τι περασες;! Δόξα το Θεό είσαι καλύτερα τώρα, εύχομαι περαστικά να είναι όλα στο τέλος και θα ηρεμήσετε μετά! Μην ακούς κανέναν, να κάνεις όπως νιώθεις εσύ καλά, οι γύρω πάντα λένε!
    • Καλημέρα Ιωάννα μου, πως είσαι; το μικρό σου; καλά εμείς δόξα το Θεό, τώρα περιμένω από μέρα σε μέρα το δεύτερο😊
    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...