Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εξωσωματικη


Γεωργια2003

Recommended Posts

Καλημερα.γραφω για πρωτη φορα.εχω κανει εξωσωματικη.ειναι η πρωτη μου φορα και θελω να ρωτησω εαν καποια ειχε πονακια χαμηλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα.γραφω για πρωτη φορα.εχω κανει εξωσωματικη.ειναι η πρωτη μου φορα και θελω να ρωτησω εαν καποια ειχε πονακια χαμηλα

Καλημερα!!Σου ευχομαι καλα αποτελεσματα να εχεις!!!! Ο καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος εγω εκανα 3 φορες και ειχα μια φορα πονο πολη λιγο ομως και φευγαλεα!!!!ρωτα με οτι θελεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα.γραφω για πρωτη φορα.εχω κανει εξωσωματικη.ειναι η πρωτη μου φορα και θελω να ρωτησω εαν καποια ειχε πονακια χαμηλα

τα πονακια μπωρει να ειναι και απο την εμβρυομεταφορα ηα και απο την ωολυψια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι αλλα ειμαι στην 8 ημερα απο την εμβρυομεταφορα.

Μην ανχονεσε ολα καλα θα πανε!σε ποια μερα θα κανεις χωριακη?πηρες τον γιατρο σου τηλ? Που εκανες εξωσωματικη?(αν θες μου λες)!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια.Ειμαι καινουργια στο φορουμ και ομοιοπαθης...βρισκομαι στην 10η μερα εμβρυομεταφορας και η αγωνία εχει χτυπησει κοκκινο............Δεν εχω σχεδον κανενα σύμπτωμα και ανησυχω.Βάλαμε τρία σπορακια και περιμενουμε......το Σάββατο θα κανω την χοριακή.

Εχω κατι πονάκια χαμηλά κυρίως βραδυνές ώρες και νιώθω κατι σαν καψιμο στην κοιλια χαμηλα,τι να πω τα χω χαμένα.

Εύχομαι  καλή επιτυχία σε όλες μας....θέλω την βοηθειά σας και την στήριξη γιατί οι μέρες περνάν αργά....τι λες και εσύ Γεωργία2003?Δεν συμφωνείς?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια.Ειμαι καινουργια στο φορουμ και ομοιοπαθης...βρισκομαι στην 10η μερα εμβρυομεταφορας και η αγωνία εχει χτυπησει κοκκινο............Δεν εχω σχεδον κανενα σύμπτωμα και ανησυχω.Βάλαμε τρία σπορακια και περιμενουμε......το Σάββατο θα κανω την χοριακή.

Εχω κατι πονάκια χαμηλά κυρίως βραδυνές ώρες και νιώθω κατι σαν καψιμο στην κοιλια χαμηλα,τι να πω τα χω χαμένα.

Εύχομαι  καλή επιτυχία σε όλες μας....θέλω την βοηθειά σας και την στήριξη γιατί οι μέρες περνάν αργά....τι λες και εσύ Γεωργία2003?Δεν συμφωνείς?

Σε καταλαβαινω απολητα το περασα 3 φορες και η πρωτη ηταν αυτη που ηταν η ποιο μεγαλη  σε αναμονη  γιατι ανεβηκε και μετα κατεβηκε η χωριακη!!! Τελος παντων να μην σε ανχονω! Να εισαι ηρεμη και ευχομαι να σου πανε οοοολα καλα περιμενουμε να μας πεις τα αποτελεσματα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Love 30 ο γιατρος μου γνωριζει τα παντα και μου λεει οτι ολα πανε οκδυο μου εβαλαν μεσα.τοσα καταφεραν να ζησουν απο τα 11 που μου πηραν.δεν με πηραζει αυτο αλλα το ανχος που πλησιαζουν οι μερες δεν περιγραφεται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΘΑ ΔΕΙς ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ....ΕΓΩ ΣΤΗ ΠΡΩΤΗ ΚΑΙ ΠΕΤΥΧΗΜΕΝΗ ΑΣΧΕΤΑ ΑΝ ΔΕΝ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕ ΚΑΙ ΤΟ ΧΑΣΑΜΕ ΝΩΡΙς ΗΤΑΝ ΤΑ ΔΕΚΑΤΑ....ΕΚΑΝΑ ΚΑΘΕ ΠΡΩΙ ΔΕΚΑΤΑΚΙΑ...........ΤΩΡΑ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΚΑΛΗ ΜΑς ΔΥΝΑΜΗ...ΠΑΝΤΩς ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πραγματικα καλη επιτυχια.δουλευεις;εγω αυτες τις δυο εβδομαδες δεν παω για δουλεια.ειμαι συνεχεια σπιτι και ξαπλα οσο μπορω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεωργία2003 και εγω μαζί σου.Εχει πιαστεί ο ποπός μου σας λέω κορίτσια.

Love30 εσύ που είσαι πιο έμπειρη στις τρεις προσπάθειες είχες κάθε φορά τα ίδια συμπτώματα?Είχες κάποια επιτυχημένη τελιόμηνη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Love 30 ο γιατρος μου γνωριζει τα παντα και μου λεει οτι ολα πανε οκδυο μου εβαλαν μεσα.τοσα καταφεραν να ζησουν απο τα 11 που μου πηραν.δεν με πηραζει αυτο αλλα το ανχος που πλησιαζουν οι μερες δεν περιγραφεται

Ολα θα πανε καλα θα δεις και σε λιγο καιρο θα εχεις ενα ζουζουνι να τρεχεις !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεωργία2003 και εγω μαζί σου.Εχει πιαστεί ο ποπός μου σας λέω κορίτσια.

Love30 εσύ που είσαι πιο έμπειρη στις τρεις προσπάθειες είχες κάθε φορά τα ίδια συμπτώματα?Είχες κάποια επιτυχημένη τελιόμηνη?

Μια ηταν εξωμυτριο δεν ειχα κανενα συμπτωμα καμια απο τις 3 φορες !!!! Με το εξωμυτριο ουτε καν μου ειπε κατι ο γιατρος ουτε να με δει μηπως χρειαστει κατι παραπανω τιποτα και αυτο ηταν σαν αποτελεσμα να χασω την μια σαλπιγγα δεν ειναι σιγουρο αν οφειλετε σε αυτο γιατι εκανα 3 φορες και μου ζυτησανε να κανω σαλπιγγογραφια μετα απο την τριτη φορα καταλαβενετε γιατρος εεεεε και ιποτηθετε μεγαλογιατρος!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεωργία2003 και εγω μαζί σου.Εχει πιαστεί ο ποπός μου σας λέω κορίτσια.

Love30 εσύ που είσαι πιο έμπειρη στις τρεις προσπάθειες είχες κάθε φορά τα ίδια συμπτώματα?Είχες κάποια επιτυχημένη τελιόμηνη?

Εγω την πρωτη φορα με πηρε περιπου μηνας στο σπιτι γιατι δεν εδειχνε η χωριακη μια πανω μια κατω !!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια!

love30 δεν το πιστεύω αυτό που έκανε ή μάλλον που δεν έκανε ο "γιατρός" σου.Δεν μας φτάνει η ταλαιπωρία και το άχος μας έχουμε και τους άσχετους που κυκλοφορουν αναμεσά μας και παίζουν με τον πόνο μας.Φαίνεσαι δυνατή κοπέλα όμως και εύχομαι οτι καλύτερονα έρθει σύντομα.

Γεωργία2003 πως πάει?πως νιώθεις σήμερα 9η μέρα?'αντε και τις φάγαμε.την Δευτέρα κάνεις χοριακή ή την τετάρτη?τα πονάκια συνεχίζονται?Εγώ στην 11η μέρα συνεχίζω να έχω μόνο σύμπτωμα την έντονη αίσθηση καψίματος χαμηλά στην κοιλιά.Το έχετε ξαναακούσει σαν σύμπτωμα ή η φαντασία μου καλπάζει?

Δεν ξέρω πως να νιώσω, αισιόδοξη ή συγκρατημένη?δεν ξέρω φοβάμαι την ώρα που θα ανοίξω το φάκελο του αποτελέσματος.Θα επιδιώξω να είμαι κάπου που να μπορώ να ουρλιάξω...........τι να πω τα χω ειλικρινα χαμένα.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και καλο μηνα.kourkoumpini δεν ξερω εσυ αλλα εγω δεν ειμαι και στα καλυτερα μου.πολυ ανχος....και οσο και να το κρυψω απο τα αγαπημενα μου προσωπα δεν μπορω.την δευτερα εγω εχω την χοριακη.για να δουμε.τα πονακια μου τα εχω αλλα οχι συνεχεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και καλο μηνα.kourkoumpini δεν ξερω εσυ αλλα εγω δεν ειμαι και στα καλυτερα μου.πολυ ανχος....και οσο και να το κρυψω απο τα αγαπημενα μου προσωπα δεν μπορω.την δευτερα εγω εχω την χοριακη.για να δουμε.τα πονακια μου τα εχω αλλα οχι συνεχεια.

σου ευχομαι οτι καλυτερο....με μια θετικη μεγαλη χοριακη......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεωργία2003 ποσο μα ποσο σε καταλαβαίνω.Και εγώ πάρα πολύ αγχος  αλλά προσπαθώ να διατηρώ την ψυχραιμία μου όσο μπορώ.Για το Σαββατο όμως δεν εγγυόμαι τίποτε.......

Εγω είμαι μόνη μου με τον αντρούλη μου χωρίς την δυνατοτητα για ψυχολογική έστω υποστήριξη απο κανέναν, αυτό σημαίνει αρνητικό ή θετικό μοναχούλια μας.Ειναι λίγο δύσκολη περίοδος για τις οικογενειές μας και δεν θέλουμε να φορτωνόμαστε σε κανέναν.

JOY1979 εσύ σε ποιά φάση βρίσκεσαί κοριτσάκι?Χωρίς να έχει καμία σημασία αφού ο στόχος και η επιθυμία κοινή.

ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΛΟΙΠΟΝ.........:):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόλις γύρισα απο τον γιατρό που είχα πάει να συνταγογραφήσω κάτι φάρμακα και με απογοητεύσαν τα κορίτσια εκεί, οτι δηλαδή αφου δεν έχω συμπτώματα δεν είμαι εγκυούλα.Μόνο η μαία που είναι εκεί μου είπε να κάνω υπομονή και να μην κάνω την χοριακή το Σάββατο αλλά την Δευτέρα.Γεωργία2003 μάζί λοιπόν......Άντε εύχομαι το καλύτερο.

Να σας ενημερώσω κορίτσια οτι εδώ και 10 μέρες δεν συνταγογραφήται η χοριακή....οπότε το 20αρικο χαλαρά απο δω και πέρα.Δεν δικαιολογήται απο κανένα ταμείο.:cry::cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kourkoumpini εγω μπαινω σε λιγο στη διαδικασια της δευτερης εξωσωματικης....στην πρωτη εμεινα εγκυος αλλα το χασα στο τριτο μηνα....τωρα καποιες επαναληπτικες εξετασεις...και μαζευω για το γιατρο.....ουτε εγω ειχα συπτωματα περαν απο τα δεκατακια και αν αυτο δεν μου το ελεγαν και μενα ουτε που θα μπαινα στη διαδικασια με την θερμοκρασια...οποτε περιμενε την χοριακη.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες!!!!!

12η μερα λοιπόν.....και συνεχίζουμε!

joy1979 να είναι η δεύτερη και τυχερή κορίτσι μου.ποιό πρωτόκολλο ακολουθείς?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...