Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυμοσύνη Η Οχι ;;;;


Recommended Posts

Καλησπέρα σας !!! Θα ήθελα να κανω μια ερώτηση απο τις κλασικές...με τον σύντροφο μου ερχόμαστε σε επαφή χωρίς προφυλάξεις. Δεν προσπαθούμε για παιδάκι όμως πριν έναν μήνα περίπου έγινε το... Μοιραίο !!μου ήρθε περίοδος με μια καθυστέρηση 10 ημερών. Κράτησε πολυ πιο λιγο και με λίγη ροή. Όμως απο πριν την περίοδο μου πονάω διαρκώς κατω δεξιά και χαμηλά στην κοιλιά μου και ώρες ώρες νιώθω ένα πολυ περίεργο αίσθημα που δεν μπορω να το εξηγήσω... Κόπωση εχω ίσως της δουλειάς μου. Ευαίσθητο στήθος εχω. Κάποιες ναυτιες εχω οπως και φουςκωμα. Υπαρχει πιθανότητα να ειμαι έγκυος;;; Ευχαριστω πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Katex απο οτι εχω ακουσει και απο αλλες μπορει να παρουσιαστει εγκυμοσυνη με περιοδο οχι οπως τις αλλες φορες. Γιατι δεν κανεις μια χοριακη να σιγουρευτεις ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστω για την απάντηση. Ο μόνος λόγος που δεν εχω κάνει ειναι γιατι φοβάμαι μηπως ειναι όλα στο μυαλό μου. Δεν ειμαι σίγουρη αν ειμαι έτοιμη να γίνω μανούλα. Εχω πολλες φοβίες...κάποιες φορές εύχομαι να ειμαι και άλλες πάλι όχι. Απλά έλεγα μηπως απο τα συμπτώματα έβγαζε κάποια απο εσάς καμία άκρη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το καλύτερο θα ήταν να κανεις μια χοριακη η έστω ενα τεστ εγκυμοσύνης!τα συμπτωματα απο μόνα τους δεν λένε κάτι..κ στις τρεις εγκυμοσύνες μου τιποτα δεν ειναι το ίδιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα κοιτάξω μήπως το κανω σημερα. Όσο περνΝε οι μέρες σκέφτομαι διάφορα και παρατηρώ οτι εχω και άλλες διαταραχές και αλλαγές στην διάθεση που πριν δεν είχα.πχ εχω πολλά νεύρα χωρίς λόγο,ξυπνάω έτσι !!! Εχω περίεργη γεύση και Αλλα τέτοια. Ποιος ξέρει... Ίσως το μάθω σημερα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατα βάθος βεβαια θα ήθελα :-) δεν νομιζω ποτε οτι θα πω πως ειμαι έτοιμη. Οποτε μάλλον καλύτερα να έρθει έτσι ένα παιδάκι.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και μενα την ρωτη φορα ηρθε αναπανεχα πριν παντρευτουμε και μολις το εμαθα ενθουσιαστηκα. Το ειχα χασει ομως δυστυχως αλλα απο τοτε μου γινε σκοπος να γινω μανουλα και τωρα περιμενω το τριτο. Το κανες ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια να σου ζήσουν τα αγγελούδια σου...το έκανα ναι.αρνητικο ... Η αλήθεια ειναι πως λυπήθηκα κάπως. Ίσως περίμενα άλλη απάντηση. Η φαρμακοποιός μου πάντως μου είπε πως υπαρχει πιθανότητα ναι ναι αρνητικο αλλα να ειμαι έγκυος. Μήπως να αρχίσω να σκέφτομαι να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες;; Στεναχωρήθηκα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Katex λογικο ειναι να στεναχωρηθείς κοριτσάκι μου αλλά να ξέρεις πως όταν θα μείνεις εγκυος όλο αυτό θα το έχεις ξεχάσει...Η επόμενη περίοδος  εύχομαι να μη σου έρθει.....Πάντως εμένα και τώρα και στη πρώτη εγκυμοσύνη  εμφανίστηκε κάτι σαν ροζ υγρά όταν περίμενα  περίοδο και ανοιχτό μπεζ τη δευτερη μέρα και μετα τιποτα...Για όλα υπάρχει πιθανότητα...Φιλια και περιμένουμε νέα σου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ ! Απο οτι καταλαβα εκανες το τεστ του φαρμακείου .Αν συνεχιστούν τα συμπτωματα η χοριακη ειναι η πιο αξιοπιστη. Και να μην εισαι στο ευχομαι να μείνεις σύντομα !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω πολυ. Ίσως να μην ηταν η ώρα του ... Ίσως πάλι και να ειναι!!! Θα δείξει λέω να περιμένω μέχρι την επόμενη περίοδο και τότε να παω για χοριακη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...