Μετάβαση σε περιεχόμενο

(Προσπαθώ να μην) καταρρέω Νο 2


Recommended Posts

παιδια ξαφνικα εντελως απο την μια μερα στην αλλη μεταμορφωθηκε σ'ενα παιδι που απλα σε κοιταει κ ειναι τρομαγμενο ..δεν ξερω ..τα βαζω με τον εαυτο μου ..κατι εκανα λαθος εγω γιατι της φωναξα ..νομιζα οτι απλα το κανει ετσι για να μην παει για υπνο ..ομως δεν μπορουσε να παει το μυαλο μου εκει ..νιωθω τυψεις ..το παιδακι μου το θελω πισω οπως ηταν ..

παω γιατι με φωναζει παλι ..θα τα ξαναπουμε ..σας φιλω κ σας ευχαριστω για την συμπαρασταση ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 904
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μην τα βαζεις με τον εαυτο σου.Μην κανεις αυτο το λαθος το κανω και εγω. Δεν μπορει κατι αλλο εγινε και συνεβη αυτο. Μηπως εγινε κατι στον σταθμο???? προσπαθησε να την πλησιασεις. Ξερεις πως ειναι τα παιδια. Και εγω πολλες κυριως με τον ενα εχω φτασει στο παραπεντε ομως τους φοβαμαι αυτους τους γιατρους. Τι αλλο να πω. Πες μας τι εγινε το βραδυ. Πλησιασε την με στοργη. ΠΟλλες φορες μπορει αυτα που κανουν να ειναι και απο ζηλια για την μικρη. Ο δικος μου εχει κανει πολλα απο ζηλια. Ειναι αυτη που τρωει και τα νυχια της ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν μπορεί να άλλαξε ξαφνικά το παιδί επειδή της φώναξες Ευάκο μου μην κατηγορείς τον εαυτό σου...αν ήταν έτσι τότε όλοι μας θα είχαμε πρόβλημα όταν οι μαμάδες μας μας φώναζαν...έχω ακούσει εξάψαλμο εγώ από τη μάνα μου, έχω φάει βρωμόξυλο...Μήπως έγινε τίποτα στο σχολείο και τρόμαξε το παιδί? Μήπως μάλωσε με κανένα άλλο παιδί? Τί να πώ...μακάρι να σας βοηθήσει ο παιδοψυχολόγος! θα περιμένουμε νέα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευακι μου μακαρι να ειναι ολα καλα..

θα περιμενουμε νεα γτ ανησυχησα πραγματικα...

τονια μου εχεις ενα δικιο σε αυτο που λες για τα παιδια..

απο την αλλη εγω που εχω να παω δουλεια μισο χρονο τωρα νιωθω οτι εχουν αρχισει

να σπανε τα νευρα μου στο σπιτι ολη μερα με ενα μωρο.

εχω αρχισει να χανω την υπομονη μου.

καποιες φορες εκνευριζομαι με το παραμικρο.

κ τελευταια πιανω τον εαυτο μου να μαλωνω τη μικρη.

κ μετα το σκυλομετανιωνω.

κ μετα το ξανακανω..

νιωθω οτι δεν ειμαι η μαμα που θελω να ειμαι...'

σαν να ειμαι αλλος ανθρωπος εκεινη την ωρα...

θελω να μαθω να κανω πιο πολυ υπομονη.....

σας ζαλισα αλλα καθομαι κ τα σκεφτομαι αυτα κ στενοχωριεμαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για μια καλημερα μπηκα...

ευα ελπιζω να ειναι ολα καλα...

τονια,νασια κλπ καλη σας μερα.

σας αφηνω να παω για δουλειες..

το σπιτι ειναι αδειο χωρις το κοριτσακι μου

κ δεν μπορω να κατσω.

αφηστε που την πηγα στους δικους μου για να κοιμηθω λιγο

κ τελικα δεν μου κολλαει υπνος..

ξυπνησα στις 4 χωρις λογο.

κ ειμαι ορθια απο τις 7!!!!

ε μετα σου λεει δεν εισαι ευχαριστημενη με τπτ!!!! :oops:

φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες.....

από το πρωί μας είχαν κομμένο το ρεύμα και ήρθε ΤΩΡΑ!!!!!!!! :evil::evil::evil: ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!

Αύριο έχω την αυχενική και ο Θεός βοηθός!!!!!!!

Εύα μου μπές να μας πείς τί έγινε τελικά με την Νικούλα...ανησυχώ...τί σας είπε ο γιατρός????????

Καλυψώ μου κι εγώ τα ίδια κάνω, την στέλνω την μικρή στη μαμά μου για καμιά μέρα να ηρεμήσω και να κοιμηθώ λίγο και το αποτέλεσμα? Παίρνω 200 τηλέφωνα να δώ τί κάνει, δεν ξεκουράζομαι καθόλου και το σπίτι μου φαίνεται ΑΔΕΙΟ.......

Μα που έχετε χαθεί όλες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κ απο εμενα ..

ελπιζω να ειστε ολες καλα ..ευχαριστουμε ειλικρινα για το ενδιαφερον με συγκινειτε ..Απο που να ξεκινησω την ολη ιστορια δεν ξερω ..Λοιπον , Παρασκευη μεσημερι επιστρεφουν τα πιτσιρικια απο τον παιδικο .Αργησαν λιγακι να ερθουν κ υπεθεσα οτι η γκρινια της Νικης κ γενικα η ολη συμπεριφορα που ηταν καπως οφειλοταν στο οτι ειναι κουρασμενη - νυσταζει οπως κ τοσες φορες ειχε τυχει αναλογα να αργησουν ..Θεωρησα οτι ενταξει θα κλαψουρισει λιγο θα ξαπλωσει , θα κοιμηθει , θα ηρεμισει ..Κουνια που με κουναγε ..Τα βαζω για υπνο ..στο 10λεπτο τσιριζει η Νικη , ουρλιαζει ..πεταγομαι πανω ..τρεχω κ την βλεπω να στριγγλιζει στο κρεβατι της ..Κανω καθε προσπαθειες προσεγγισης εχω ενα παιδι σε εξαλλη κατασταση ..Την μεταφερω στο σαλονι οπου τρεμει σχεδον κ μου λεει οτι το κρεβατι της ειναι γεματο κατσαριδες κ μυγες κ μυρμιγκια κτλ ..την διαβεβαιωνω οτι ειναι ολα ενταξει την ηρεμω κ επιχειρω να την βαλω στο κρεβατι της ..Να μην τα πολυλογω αυτο θα εγινε πανω απο 10 φορες ..Δεν ηθελε καν να ξαπλωσει το κεφαλι της στο μαξιλαρι , μου ελεγε κοιτα κοιτα να την κατσαριδα ενω στην πραγματικοτητα δεν υπηρχε απολυτως τιποτα ..Λαθος μου τοτε που θεωρησα οτι ισως το κανει για να μην κοιμηθει κ της φωναξα ..της εδωσα κ μια στον πωπω ..Λαθος κ παλι λαθος ισως να εφταιξα εγω για οτι ακολουθησε ..Ακομα κλαιω κ ας μου ειπε ο παιδοψυχολογος να απενοχοποιηθω ..Ξυπναει την Αριαδνη κ την Σοφια ουρλιαζουν κ τα τρια μαζι κ η Νικη πιο δυνατα ..Δεν εχω αλλη λυση την κατεβαζω στην μανα μου με την ελπιδα να τελειωσει συντομα ολο αυτο το ξεσπασμα ..Κ παλι αμ δε..Στην μανα μου ηταν ακομα χειροτερα ..Την παιρνω με το καλο προσπαθω να την ηρεμισω να της δωσω να καταλαβει οτι δεν συμβαινει τιποτα δεν υπαρχει τιποτα να την φοβιζει αλλα ακομα κ να υπηρχε η μανουλα θα το διωξει μακρια ..Δεν πιανει τιποτα ..Αρχιζω να πανικοβαλλομαι μιας κ κατι τετοιο δεν εχω αντιμετωπισει ξανα ..Ο Νικος σε εκτακτο μιτιγκ στην δουλεια εκεινο το βραδυ μπηκε στις 2230 στο σπιτι ..Φανταστειτε την απογνωση μου ..Η Κοκο μου ηταν μονιμως σαν σε φαση αναμονης κοιτουσε το πατωμα τον αερα , δεν ετρωγε δεν επινε δεν επαιζε κ τα χερια της σε γροθια ..Την ωρα που τις ετοιμαζα για τον βραδυνο υπνο η κατασταση εγινε ακομα χειροτερη κ οσο εβλεπε οτι πλησιαζε η ωρα να παει στο κρεβατι εφτανε σε ντελιριο ..Σημειωστε εδω οτι βεβαιως κ εκανα λαμπογιαλο καθε εκατοστο του δωματιου τους ετσι για να μου φυγει κ μενα η ιδεα οτι μπορει να υπηρχε κατι ..Εκεινο το βραδυ μεχρι να ερθει ο Νικος νομιζω οτι εχασα αρκετα χρονια απο την ζωη μου ..Γιατι εβλεπα το κοριτσακι μου ξαφνικα να εχει μεταμορφωθει σε φοβισμενο κοτοπουλο με βλεμμα απλανες κ χωρις αντιδραση στο περιβαλλον ..οι χοροι τα γελια τα ναζια κ τα σκερτσα της ειχαν εξαφανιστει ..Ακομα κ με τον πατερα της δεν δεχοταν με τιποτα να παει στο κρεβατι η να ξαπλωσει σχεδον ορθια κοιμηθηκε στον καναπε την ωρα που προσπαθουσαμε να την ηρεμισουμε ..Αυτο ισα ισα για να μην πεσει κατω απο την κουραση μιας κ εκει γυρω στο δυωρο ξυπνησε με ουρλιαχτα ..Ο Νικος κανει την κινηση να την φερει στο κρεβατι μας για πρωτη φορα μεσα στην νυχτα ..ουτε εκει βρισκει ηρεμια ..Μετα απο αρκετες ωρες κ κοντα στο ξημερωμα πια αφου απο τις πολλες φωνες ξυπνησε κ η Αριαδνη σε μια απεγνωσμενη κινηση της λεω να ερθει μαζι μου εστω να καθησει στο κρεβατι της γιατιτο μωρο την ζηταει κ κλαει πραγμα που λιγο βοηθησε την κατασταση ..Κοιμηθηκε στο κρεβατι της σχεδον πανω στο καγκελο ..Σαββατο ..ειμαστε στα κακα μας τα χαλια αλλα βγαζουμε τα πιτσιρικια βολτα μηπως κ αλλαξει λιγο το κλιμα ..Φαινοταν να ψιλοξεχνιεται αλλα κ παλι ηταν μαγκωμενη κ ανεκφραστη ..Να μην πολυλογω εκεινη την ημερα παλι το μεσημερι τα ιδια κ το βραδυ δοκιμασαμε τουλαχιστον να παρευρισκετε ενας απο τους δυο μας στο δωματιο μεχρι να κοιμηθει , ευτυχως με καλα αποτελεσματα ..Δεν ξερω βρε παιδια ..Την Δευτερα το απογευμα πηγαμε στον παιδοψυχολογο κ μας βοηθησε ομολογω παρα πολυ ..Τουλαχιστον ηρεμισαμε λιγο κ συνειδητοποιησαμε οτι δεν καναμε κατι λαθος ..Μας εβαλε στην διαδικασια να σκεφτουμε οτι τελικα το μεγαλωμα ενος παιδιου ειναι το δυσκολοτερο πραγμα που κανει ενας ανθρωπος μιας κ ειναι υπαιτιος για αναπτυξη συμπεριφορων, βιωματων , φοβιων κτλ ..Οτι μεγαλωνοντας ενας ανθρωπος κ στην φαση που ειναι τα δικα μου , μπαινουν ενεργα πλεον στο κοινωνικο συνολο αντιλαμβανονται την θεση τους στον κοσμο η τουλαχιστον προσπαθουν να την βρουν ..Παπουδες κ γιαγιαδες καμια φορα κανουν λαθη οπως θα σε φαει ο μπαμπουλας , θα σε παρει ο αστυνομος κ αλλα τετοια υπεροχα ομως εξαρταται απο εμας το πως θα το δωσουμε στο παιδι να το επεξεργαστει στο μυαλουδακι του ..Σ'αυτη την ηλικια αναπτυσονται οι φοβιες , η ντροπη κ η υποσταση του καθε ατομου ..Η Νικη μας μεσα απο αυτη την φαση - που κοντεψε να μας στειλει αλλα τεσπα ..- ανακαλυψε την θηλυκη της υποσταση κ την αναγκη για προστασια οπως επισης εξωτερικευσε φοβια πραγμα που μας δινει την δυνατοτητα να την λυσουμε ..Επισης αυτο που μας ειπε ο ανθρωπος ηταν οτι αυτο ειναι μονο η αρχη ..απο δω κ περα οσο μεγαλωνουν τα μικρα θα πρεπει ν αλλαξουμε λιγο τον τροπο αντιμετωπισης ...Πχ μεχρι τωρα τους θεταμε εμεις γραμμες κ γεφυρες για να ανταπεξελθουν στις καταστασεις κ αυτα ακολουθουσαν ..Απο δω κ στο εξης θα πρεπει να τα βοηθησουμε να χαραξουν δικες τους γραμμες κ να ειμαστε εμεις στο πλαι τους ..Μεσα στην εξελιξη της αναπτυξης τους ειναι τελικα κ ολα αυτα ..κ οι φοβιες κ οι εφιαλτες κ οι ντροπες κ ολα ..Ζητω συγνωμη για το μεγαλο ποστ ..αλλα τουλαχιστον τωρα μπορω ν αναπνευσω ελευθερα κ με λιγοτερο στρες ..σας φιλω ολες κ ευχαριστω κ παλι !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύα μου δεν έχω λόγια...έχω πάθει σοκ...ανατρίχιασα με την περιγραφή σου ειλικρινά, όντως το μεγάλωμα των παιδιών τελικά είναι πολύ μεγαλύτερη υπόθεση απ'ότι νομίζαμε! Εύχομαι να περάσει γρήγορα αυτό το στάδιο και να ηρεμήσει το παιδί πρώτα από όλα!!!!!!! Χαίρομαι που βοήθησε και ο παιδοψυχολόγος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νασια μου σιγουρα μεσα στο προηγουμενο ποστ δεν εχω αναφερει οοοολα τα οσα συνεβησαν γιατι θα πρεπει να σεβαστω κ τον χωρο των υπολοιπων ομως σιγουρα εχουμε ακομα αρκετο χρονο μεχρι να το ξεπερασουμε τελειως ..αυτο που καταλαβα εγω απο τον παιδοψυχολο ηταν οτι θελουμε να μας εκφραζουν τα παιδια μας φοβιες κ οτι τα απασχολει ..ο τροπος δεν μας ενδιαφερει κ τοσο ..ισως με εντονο ισως με πιο ηπιο τροπο ειναι παντα αναλογα με το παιδι κ τις αμυνες του ..Ειναι φυσιολογικο απολυτως κ θα πρεπει να ειμαστε εκει για να του εξηγησουμε κ να λυσουμε το προβλημα ..αυτος ειναι ο ρολος μας αλλωστε ..Να μας θεσει τι το εκνευριζει - φοβιζει κτλ κ μεις να του δωσουμε την λυση ..Κανουμε προς το παρον μικρα βηματα αλλα ειμαστε σε καλο δρομο με την Κοκο μας ..θα επανελθουμε συντομα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπω ευακι μου με εκανε κ κλαιω η περιγραφη σου...

καλα κανατε κ πηγατε τοσο αμεσα σε παιδοψυχολογο..

τουλαχιστον θα σας βοηθησει να καταλαβετε γτ εγινε ολο αυτο...αν μπορεις βεβαια να καταλαβεις το γιατι εφοσον δεν μπορει να στο πει η κορουλα σου...

μακαρι να μην εχετε ξανα τετοιο θεμα κ να πανε ολα καλα..

εγω ειμαι διπλα σου σε ο,τι χρειαστεις..

μακαρι να ειμασταν κ κοντα..

να μας ενημερωνεις για την εξελιξη...

κ παλι ευχομαι να μην ξαναπερασετε κατι τετοιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλυψουλα μου καλη λυπαμαι αν σε στεναχωρησε η περιγραφη μου ..απλα βρε παιδια ειναι τοσο ευκολο τελικα με τα παιδια να ανατραπουν τα παντα ..κ τα προγραμματα κ τα καθημερινα κ τα παντα ..Ο ψυχολογος μας ειπε με αγαπη οτι κ να κανουμε ..Κ κυριως σε καθε μεταβατικο σταδιο των παιδιων να μην χαλαμε οτι εχουμε φτιαξει δηλαδη ρουτινα - τροπο ζωης αλλα να τον διατηρουμε οσο μπορουμε μιας κ αποτελει το πλαισιο ασφαλειας του παιδιου ..Σημερα ομολογω οτι ειμαστε καλυτερα ...Εχουμε δρομο μπροστα μας δεν λεω ..ομως τωρα τουλαχιστον ξερω τι πρεπει να κανω για να το παλεψω ..Στην αρχη νομιζα οτι κατι εγινε στον παιδικο κ δεν μου το ελεγαν απο κει ..ομως ρωτησα κ την Σοφια κ σιγουρα αν ηταν κατι θα μου το ελεγε ..δεν υπηρχε περιπτωση να βλεπει την αλλη σε τετοια κατασταση κ να μην μου πει ..Απο τα λιγα που μας ελεγε γιατι θεωρω οτι ηταν σαν σε κατασταση σοκ η μικρη , ειχαν βγει στην αυλη κ επαιζαν κ ειδαν μυρμιγκακια στο γκαζον ..Τωρα το πως εγινε αυτο κ το μυρμιγκι μετατραπηκε σε καρχαρια που λεει ο λογος κ κοντεψε να μας φαει ιδεα δεν εχω ..μα ουτε καν το κεφαλι της να ακουμπησει δεν ηθελε στο μαξιλαρι ..ξαναλεω ειμαστε λιγακι καλυτερα σημερα ..τουλαχιστον εστω κ αν κλαψουριζε κοιμηθηκε στο κρεβατι της ..Αυτο οσο κ αν ακουγεται καπως , για μενα ειναι μεγαλο κατορθωμα δεδομενου αυτου που περασαμε ...ελπιζω να παμε κ αναλογα το βραδυ ..Βεβαια ο ψυχολογος μας ειπε να μην κανουμε το λαθος προκειμενου να συμπαρασταθουμε στο παιδι να πεσουμε στην λουμπα της δωροδοκειας του στιλ κοιμησου κ θα σου παρω το ταδε δωρο η θα κανουμε αυτο η εκεινο ..Προσπαθουμε να επαναφερουμε τους ρυθμους μας χωρις να πιεζουμε αλλα κ χωρις να δειχνουμε οτι κατι εχει αλλαξει ..Βεβαια αυτη η χρυση τομη ειναι λιγο δυσκολο να την βρεις ..ψαχνω βεβαια ..τουλαχιστον χαμογελαμε κ παλι ..Αυτο με κανει να ειμαι λιγο πιο ηρεμη ..Οφειλω να πω οτι η συμπαρασταση της Σοφιας στην ολη κατασταση ηταν απεριγραπτη ..Δεν ειχα ιδεα ποσο μπορει να συμπασχει μαζι με την αδερφη της ..

Αυτα ..σας φιλω ..ελπιζω να τα καταφερω να ξαναμπω το βραδακι ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευακι χαιρομαι που ειναι ολα καλυτερα..

θα δεις οτι περνωντας οι μερες θα το ξεχασει τελειως κ θα ειναι κ παλι το κοριτσακι

που ξερεις...

δεν μπορουμε ποτε να ξερουμε πως λειτουργει το μυαλουδακι ενος παιδιου κ τι μπορει να γεννησει!!!

εσεις ειστε διπλα της κ αυτο ειναι το σημαντικο.

να σκεφτεσαι οτι ειστε καλοι γονεις κ βοηθατε το παιδακι σας στα δυσκολα

κ ολα θα πανε καλα...

αξιοθαυμαστη κ η αδερφουλα της...

ειναι ο δεσμος των διδυμων!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΤΑ ΕΠΑΙΞΕ Ο ΗΥ ΜΟΥ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΜΠΗΚΑ ΚΑΘΟΛΟΥ. ΕΥΑΚΙ ΜΟΥ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΟΛΑ ΠΗΓΑΝ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ,ΙΚΡΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΤΑ ΞΕΠΕΡΑΣΕΤΕ ΓΡΗΓΟΡΑ ΟΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑΜΠΕΙΤΕ ΣΤΟΥΣ ΡΥΘΜΟΥΣ ΣΑΣ. Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΟΣΟ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΟΥΜΕ ΟΜΩΣ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΜΕ ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ. ΕΜΕΙΣ ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΕΤΣΙ. ΝΑΣΙΑ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΕΤΣΙ . ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΤΙ ΕΓΙΝΕ.

ΕΥΑ ΜΟΥ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΙΔΥΜΕΣ ΣΟΥ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ. ΕΧΟΥΝ ΕΝΑ ΞΕΧΩΡΙΣΤΟ ΔΕΣΜΟ ΚΑΙ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΟΥΣ ΞΕΧΩΡΘΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΜΑΘΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΕΝΑΣ ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΔΕΝ ΚΑΤΑΘΕΡΝΩ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΟΥΣ ΤΙΣ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΑΖΙ ΔΕΝ ΞΕΧΩΡΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΟΤΑΝ Ο ΕΝΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΠΩΣ Ο ΑΛΛΟΣ ΤΟΥ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΕΚΕΤΑΙ ΚΑΙ ΥΠΟΦΕΡΕΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ. ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΞΑΝΑΜΠΩ ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΗΥ :|:|:|:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανούλες...

δεν βλέπω κίνηση...καταρρέουμε όλες???????

Ευάκο μου τί κάνετε? Πως πάει η Κοκό? Ελπίζω να είστε πολύ καλύτερα...

Τονιαντόνι μου χαίρομαι που είστε καλά...

Καλυψώ μου πώς είστε? Η Αγγελικούλα?

Την Πέμπτη έκανα την αυχενική μου...οι μετρήσεις φυσιολογικές αλλά τώρα μ'έχει πιάσει απίστευτο άγχος για το pappA, τα αποτελέσματα θα τα πάρω Μ.Τρίτη ή Μ.Τετάρτη...καλά θα σκάσω από την αγωνία μου μέχρι τότε!

Φιλάκια πολλά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα φιλες μου!!!!

Οπως σας ειχα πει ο ηυ μου τα ειχε παιξει για αυτο ημουν εκτος τοσο καιρο αλλα βλεπω πως και οι αλλες εχετε χαθει. Τι εγινε ρε κοριτσια τα παιξαμε ολες ή συμβαινει κατι αλλο?????

Ευα μου τι κανει η μικρη ειναι καλυτερα τωρα????

Eμεις καλα μεχρι στιγμης ο ενας μεγαλος εκανε ενα ψιλοπυρετο σημερα αλλα θελω να πιστευω πως δεν ειναι τιποτα. Ο μικρος με τα αυτια του ψαχνω να βρω ωρλ της προκοπης ο ενας με στελνει στον αλλο. Τωρα θα δω τι θα κανω. Νασια μου μην ανυσηχεις ολα καλα θα πανε.

μα που εχετε παει ολες για ψωνια και βολτιτσα??

Αντε τα λεμε το βραδυ

φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδω ειμαστε κ εμεις!!!!!

καλα ειμαστε,εφεραν οι δικοι μου τη μικρη το σαββατο το πρωι

κ ειπα να την χαρω λιγο...

της πηρα σημερα καναρινι..

δεν ενθουσιαστηκε ιδιαιτερα/

αλλα εμενα μου αρεσει...

μου εκανε κ εναν εμετουλι το μεσημερι

αλλα θελω να πιστευω οτι δεν ειναι τπτ.

απλα την μπουκωσα λιγο παραπανω...

νασια μου μην αγχωνεσαι κοπελα μου

γτ αγχωνεις κ το μπεμπε...

ολα καλα θα ειναι!!!!!!

τονια περαστικα σας...

ευακι που εισαι?ελπιζω να ειναι ολα καλα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια εχω ενα προβλημα ισως αναλογο με το θεμα

που ειχε η ευα με την μικρη της......

εδω κ 2 μερες η αγγελικη δεν θελει να κοιμηθει.

απο προχτες το βραδυ ειχαμε θεμα.

νομιζαμε οτι ποναει η κοιλιτσα γτ εριχνε κατι τρελα κλανιδια.

την πηρα αγκαλια αλλα τπτ.

χτες παλι το ιδιο

σε χειροτερο βαθμο..

μιλαμε για κλαμα κ ουρλιαχτο σαν να το σφαζουνε..

ειπα μηπως ποναει καπου.

αλλα με το που την σηκωσα κ ηρθαμε στο σαλονι

ολα περασαν!!!!εκατσε να δει τηλεοραση!!!!!

ο γ την εκλεισε κ εκει εγινε το σοου!!!!

να αρχισει να ουρλιαζει κ να ψαχνει το κοντρολ!!!!

σημειωτεον οτι τβ δεν βλεπει ιδιαιτερα.

μονο τα τραγουδακια της οταν ειναι να φαει.

κ λιγο το βραδυ αν βλεπουμε μεις κατι.

μαρτυρησαμε να κοιμηθει.

πεσαμε κ εμεις στο κρεβατι μας για να καταλαβει οτι παμε για υπνο

κ αφου την πηγα στην κουνια κ εκλαψε λιγο ξεραθηκε.ειπα μηπως δεν νυχταζε απλα.

τωρα το μεσημερι το ιδιο...

μιλαμε για ΚΛΑΜΑ!!!!!!

κ ηταν λιωμα στην κουραση γτ επιτηδες την ξυπνησα νωρις το πρωι.

ειπα μηπως εγινε κατι κ φοβαται.

στο δωματιο της ειναι ολα οπως παντα.

το μονο που εγινε 2 μερες τωρα ειναι οτι πηραμε πλυντηριο ρουχων προχτες

κ το καναρινι που πηραμε χτες.

να φοβαται την υπαρξη του πλυντηριου????????

τι σκατα εχει γινει????????

θα εκτιμουσα πολυ τις γνωμες σας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κ χαρα σας φιλεναδες μου καλες ..Μετα απο αρκετες μερες μπορω πλεον να πω ειμαστε καλα ..ΕΠΙΤΕΛΟΥς ..βεβαια ισα που ηρεμισαμε αποκτησαμε κ μυξες αλλα τι να κανουμε θα μας περασουν κ αυτες ..Μου λειψατε ..Νασια τι εκανες παιδι μου με τις εξετασεις σου , ολα καλα ? Το μαρουλι κ το μπεμπε τι κανουν ?

Τονιαντονι εσεις πως τα πατε καπου νομιζω διαβασα οτι τσιμπησατε την ιωσουλα σας κ σεις η λανθανω ? Ελπιζω να ειστε καλυτερα ..

Καλυψουλακο τι νεα με την Αγγελικη , σε ζοριζει παλι ? Δεν νομιζω μωρε να ειναι τιποτα συγκεκριμενο ..κ απο την στιγμη που λες οτι δεν αλλαξες κατι στην ρουτινα σας ισως επανελθει απο μονη της ..Γιατι σκεφτεσαι οτι μπορει να την φοβιζει κατι ..σου δειχνει κατι τετοιο , καποιο αντικειμενο κτλ ? Νομιζω μωρε οτι ισως απλα δεν νυσταζε κ το εβγαλε με φωνες ..Παρακολουθα την κ σημερα κ βλεπεις ..

παω να κανω καφεδακι κ επανερχομαι ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε ρε ευακι μπραβο σας!!!καλα οι μυξες για σενα ειναι παιχνιδακι πλεον!!!

η μικρη οκ με τον υπνο πια?κοιμαται κανονικα στο κρεβατακι της

χωρις να φοβαται?

η αριαδνη τι κανει?

εμεις καλα γενικα.

η μικρη οντως περναγε φαση γτ χτες εσκασε ο κατω κυνοδοντας

κ μαλλον για αυτο το σοου.

αν κ γενικα δεν ειναι κ πολυ του υπνου.

κ τωρα που την εβαλα κοιμηθηκε με το ζορι..

πηραμε πεδιλακι geox 23 νουμερο.

ο πουτανος εκανε ανω κατω το μαγαζι.

μπηκε στο δοκιμαστηριο κ στην αποθηκη.

πηγε να βγει στη βιτρινα.

εβγαζε τα παπουτσια απο τα κουτια τους.

πηγε να φυγει στις σκαλες...χαμος!

κ αυριο η νονα μας θα μας φερει τη λαμπαδα μας...

σαββατο φευγουμε για εξοχικο.

θα λειπουν ομως οι δικοι μου κ θα ειναι οι νονοι μου

απεναντι που θα κανουν 3ημερο παρτυ ψησταρια..

οπως καταλαβαινετε εμεις δεν νηστευουμε ουτε μ.παρασκευη!! :oops:

αλλα εχω να ριξω πολυ κυνηγι με τη μικρη.

το σπιτι ειναι 3ωροφο με εσωτερικες σκαλες μαρμαρινες...

αχ τι με περιμενει παλι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανουλίτσες...

Ευάκο μου πόσο χαίρομαι που είστε καλά!!!!!!!!! Περίμενα πως και πως να μάθω νέα σας!!!!!!! Μπράβο στην Κοκό!!!!! Μια χαρά βγήκαν οι εξετάσεις δόξα το Θεό, η αυχενική πολύ καλή και το pappA ακόμα καλύτερο...είμαι πολύ ανακουφισμένη γιατί φοβόμουν πάρα πολύ (είμαι και προσεχώς 36 χρονών :lol: )

Καλυψώ μου κι εγώ πιστεύω ότι αυτό το ξέσπασμα της Αγγελικούλας ήταν τυχαίο, μπορεί από υπερένταση ή κούραση...δεν νομίζω να την τρόμαξε ο θόρυβος από το πλυντήριο ή το καναρινάκι...και το Μαρουλάκι μου μας αλλάζει τον αδόξαστο κάθε φορά για να κοιμηθεί αλλά δεν μου κάνει εντύπωση, πάντα με κλάματα πηγαίνει για ύπνο το βλαστάρι μου!!!!! Τί σύμπτωση...οι γονείς μου πήραν στην Μαρία παπουτσάκια Geox άσπρο-ροζ υπέροχα!!!!

Τονιαντόνι μου πως είστε?????????? Τα παιδιά???????

Φιλιά πολλά φιλενάδες μου!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πηραμε πεδιλακι geox 23 νουμερο.

ο πουτανος εκανε ανω κατω το μαγαζι.

μπηκε στο δοκιμαστηριο κ στην αποθηκη.

πηγε να βγει στη βιτρινα.

εβγαζε τα παπουτσια απο τα κουτια τους.

πηγε να φυγει στις σκαλες...χαμος!

!

=))=))=))=)) Εχω πεθανει στο γελιο με την περιγραφη ..ειλικρινα ειχα αρκετες μερες να γελασω ετσι ..Να μωρε γιατι το παιδι ηταν ανησυχο ..με τους κυνοδοντες περνανε μεγαλο ζορι ..ειναι λεει τα πιο δυσκολα δοντια , ουτε συγκρινεται με τους τραπεζιτες ..Και παιδια εχω την ταπεινη εντυπωση οτι μαλλον προς τα κει παει κ το δικο μου βλασταρι γιατι ξαφνικα σημερα βλεπω νερουλα κακακια ετσι ξαφνικα ..κατι στριγγλιες παραξενες ..αντε να δουμε ..Περαστικα σας , να δεις που μολις σκασει η μυτουλα του δοντιου θα ηρεμισει ..καλου κακου δωστης κ κανενα ντεπον για να ανακουφιστει το καημενο ..

Ελα βρε Νασια ειδες που αγχωνοσουν ...ολα καλα ..Αντε βρε με τις ηλικιες ..Την Δευτερα τα παταω κατω τα 34 ..κλαψ ..Αλλα σκασιλα μου ..

Ναι τωρα οκ κοιμαται παλι στο κρεβατι της η Κοκο μια χαρα μονο μας εμεινε συνηθεια φαινεται να θελει απαραιτητα να ειναι κοντα της καποιος οταν πχ θελει να παει τουαλετα , να παει στο αλλο δωματιο μονη της κτλ ..Νομιζω οτι σταδιακα θα φυγει κ αυτο ..Σιγα σιγα ..Εφαρμοζω αυτα που μας ειπε ο παιδοψυχολος κ ευελπιστω στην ηδη πολυ καλη αντιδραση του παιδιου ..Μεχρι κ παραμυθακι εφτιαξα με την Ολγα την ..μυγα που τρωει τα κουνουπακια για να μην μας τσιμπανε , τον Μικυ τον μερμιγκα που ολο δουλευει εντατικα ( χωρις να πληρωνεται υπερωριες βεβαιως ..) κ αλλα διαφορα κουλα σκετσακια για ζωυφια κ εντομα ..Μεταξυ μας μπλιαξ αλλα τι να κανω ..Αφου πλεον μου τα ζηταει απο μονη της ..τι να πω ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

..α..τωρα που το θυμηθηκα ..περιμενουμε κ μεις τους νονους των κοριτσιων για τα δωρακια να μας ερθουν αυριο το απογευμα ..οι μικρες περιμενουν πως κ πως ..βεβαια για την αριαδνη φετος θα της τα παρω εγω τα δωρακια του πασχα κ την λαμπαδιτσα της ετσι για το καλο μιας κ δεν εχουμε βρει νονο - νονα ακομα ..δυσκολοι καιροι για κουμπαριες κ αντε να δουμε ποτε θα βαφτιστει η θυγατερα μου ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο βρε νασια μου,ειδες που ολα καλα ειναι???τσαμπα αγχωνοσουνα!!!

ναι κ εμας τα παπουτσακια μας ειναι λευκα με ροζ λουλουδακι.

εχουμε χοντρο κουντεπιε κ για να μπουν πρεπει να ανοιξουμε το μπροστινο σκρατς!!!

καλα η κορη μου εχει ενα χερι κ ενα ποδι...αντρικα!!!!!!

αφηστε την τριχα που εχει!!!

καλε πως θα την παντρεψω!!!!!!! :lol::lol:

ευακι ασε,δεν συμφερουν τα βαφτισια.

εγω επελεξα την αδερφη μου 'κ πηγαμε κ τα πηραμε ολα απο βιοτεχνια.

το προσκλητηριο το εκανα μονη μου

'κ μπομπονιερες παραγγειλα απο το ιντερνετ πολυ απλες.

ενα γλυκακι στην εξοδο κ αυτο ηταν.

σκεφτεσαι καποια συγκεκριμενη φιλη η δεν εχεις σκεφτει καθολου?

σου εχει προτεινει κανεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευα το αγαπημενο τραγουδι της αγγελικης ειναι η μικρη αραχνουλα..

αφου σκεφτομαι να της παρω απο τζαμπο μια πλαστικια...

κ εγω τις σιχαινομαι!!!!!!!!

ασχετο αλλα το καναρινι μου εχει παρει τα αυτια..

εχει πολυ δυνατη φωνη!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου πω ..πλεον ολοι το σκεφτονται γιατι σιγουρα ειναι αρκετα τα εξοδα ..Κ γω στο μυαλο μου εχω κατι απλο ..οπως κ ενα τραπεζι μετα το μυστηριο για τους πολυ κοντινους συγγενεις κ τους νονους ..Επισης εχω στο μυαλο μου για το πως θα φτιαξω την μπομπονιερα κ ετσι ειμαι οκ απο αυτη την περιπτωση ..Ομως σιγουρα θα το αναβαλλουμε για του χρονου το καλοκαιρι καλα να ειμαστε πρωτα απ'ολα ..Ισως βεβαια κ απο το πουθενα τελικα μας βγει κ φετος προς το τελος του καλοκαιριου αλλα αυτο δεν ειναι καθολου μα καθολου σιγουρο οποτε δεν το βαζω καθολου στο μυαλο μου ..Οσο για τις προτασεις για κουμπαρια ειχαμε αρκετες κ μαλιστα κυριως απο ενα δυο ατομα που ειναι πραγματι αξιολογα αλλα δυστηχως εχουμε το θεμα της αποστασης ..Δηλαδη θα δουν το παιδι στο μυστηριο της βαφτισης κ μετα καθε καλοκαιρι για μια εβδομαδα ..Δεν ξερω το σκεφτομαι ..

παω γιατι η καραμουζα - η μικρη ..- ξυπνησε ..

θα τα ξαναπουμε το βραδυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια και καλή Παρασκευούλα.Ξεκιναω σήμερα το φαρμακευτικό μου πρωτόκολλο.Πρωτος υπέρηχος 8 Μαϊου.Ευχομαι η δεύτερη ετ να είναι η τυχερή ♥️🙏♥️
    • Πωπω βρε κορίτσι μου τι περασες;! Δόξα το Θεό είσαι καλύτερα τώρα, εύχομαι περαστικά να είναι όλα στο τέλος και θα ηρεμήσετε μετά! Μην ακούς κανέναν, να κάνεις όπως νιώθεις εσύ καλά, οι γύρω πάντα λένε!
    • Καλημέρα Ιωάννα μου, πως είσαι; το μικρό σου; καλά εμείς δόξα το Θεό, τώρα περιμένω από μέρα σε μέρα το δεύτερο😊
    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...