Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καθυστέρηση περιόδου


Recommended Posts

στις πριν 14 ώρες, ο/η Linaki_nikol είπε:

Αχχχχ!!!! Ειναι η πιο όμορφη και ελπιδοφόρα απάντηση που έχω διαβάσει!!! Καταρχήν συγχαρητήρια και με το καλό το δικό σου σποράκι...με συγκίνησες πάρα πολύ!!! Σκέφτομαι τη χαρά σου και δακρύζω απο συγκίνηση!!! Εύχομαι να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη και ένα γερό μωράκι στην αγκαλιά σου!!! 

Αχ αυτό το άγχος.... πολύ δύσκολη κατάσταση... δεν θέλω τίποτα άλλο και δεν σκέφτομαι τίποτα άλλο όντως... εν τω μεταξύ μόνο η οικογένειά μου ξέρει την κατάσταση, ούτε καν οι φίλες μου... παρ' όλα αυτά όλα γυρνούν γύρω από αυτό το θέμα συνεχώς.. οι φίλες μου έχουν παιδάκια και έχω αρχίσει και αισθάνομαι ξεκάρφωτη εντελώς... νιώθω τόσο άσχημα κάθε μήνα με το αποτέλεσμα και όσο σκέφτομαι ότι έχω εγώ προκαλέσει όλη αυτή την κατάσταση άθελά μου βέβαια, τρελαίνομαι..... Όσο για την καθυστέρηση είναι μεγάλο χαστούκι... να περιμένεις τόσο καιρό, να έρχεται η καθυστέρηση και να μην είναι μωρό.... ??? δεν φαντάζεσαι... Μόλις πριν λίγες μέρες συνειδητοποίησα τι έχω προκαλέσει στον οργανισμό μου... είχα κύκλο ρολόι... Τέλος πάντων... ελπίζω τι άλλο να κάνω... Και προσπαθώ να διώξω το άγχος όσο μπορώ γιατί μη νομίζεις ότι το καταλαβαίνω πλεον... υποσυνείδητα όμως υπάρχει μπόλικο...

Ευχαριστώ πάρα πολύ για την κατανόηση, τη στήριξη και τις ελπίδες που μου δίνεις και εύχομαι και πάλι να σου πάνε οοοοοοολα υπέροχα!!! 

Για οτι χρειαστείς θα ειμαι εδω! Εδω μεσα ξεκίνησα δειλά δειλά να μιλαω απο δω πήρα ελπίδες απο γυναικες που περνούν η εχουν περασει απο τον ιδιο δρομο ! Με βοήθησαν και Νοιώθω ευγνωμοσύνη ! Άλλαξα ! Μίλησα στη δουλεια ..... σε ολους σχεδόν ολοι μου έδιναν τις ευχές τους ολοι ! Μου έστειλε την ευλογία ! Το ειπα σε ολους και απο την πρώτη στιγμή ( με ρωτούσαν δε φοβάσαι ειναι νωρίς) απαντούσα ΟΧΙ δε φοβάμαι οτι ειναι να συμβεί θα συμβεί και παλι θα το μοιραστώ μονο ετσι υπαρχει υγεια ψυχική ! 

Να μην νοιωθεις άσχημα απέναντι σε κανένα ουτε ξεκαρφωτη! Θα έρθει το θαύμα και σε σενα μόλις ο μεγαλοδυναμος σε κάνει πιο δυνατή! ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Linaki_nikol είπε:

Ότι και να κάνεις αν το μυαλό σου είναι καρφωμένο εκεί δεν έχει αποτέλεσμα! Καταλαβαίνω πως το λες αλλά μέχρι τώρα ήταν μάταιο για μενα... ? Βέβαια κάτι πρέπει να κάνεις σε τέτοιες περιπτώσεις να ξεφεύγει λίγο  το μυαλό έχεις απόλυτο δίκιο.. Όσο κι αν είναι αυτό το λίγο!!! Έχω ήδη αρχίσει να ψάχνω για κάτι που θα με βοηθήσει... θα δείξει!!! Ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου!!! Έχεις φέρει στον κόσμο το μωράκι σου ή είσαι ακόμα έγκυος;

Δυστυχώς παλινδρόμησε.Προσπαθώ και γω τώρα να μην ανγχώνομαι.Είμαι με τις μέρες μου σίγουρα.Πίστη να έχουμε και θα ρθεί το μωράκι και σε μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marillia είπε:

Δυστυχώς παλινδρόμησε.Προσπαθώ και γω τώρα να μην ανγχώνομαι.Είμαι με τις μέρες μου σίγουρα.Πίστη να έχουμε και θα ρθεί το μωράκι και σε μας!!!

Πολύ λυπάμαι... δεν πειράζει μην το βάζεις κάτω!!! Πρέπει να ηρεμήσουμε και θα αποζημιωθούμε κι εμείς!!! Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου την επόμενη φορά που θα μιλήσουμε να έχουμε και οι 2 το όμορφο νέο να μοιραστούμε!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Renata7 είπε:

Για οτι χρειαστείς θα ειμαι εδω! Εδω μεσα ξεκίνησα δειλά δειλά να μιλαω απο δω πήρα ελπίδες απο γυναικες που περνούν η εχουν περασει απο τον ιδιο δρομο ! Με βοήθησαν και Νοιώθω ευγνωμοσύνη ! Άλλαξα ! Μίλησα στη δουλεια ..... σε ολους σχεδόν ολοι μου έδιναν τις ευχές τους ολοι ! Μου έστειλε την ευλογία ! Το ειπα σε ολους και απο την πρώτη στιγμή ( με ρωτούσαν δε φοβάσαι ειναι νωρίς) απαντούσα ΟΧΙ δε φοβάμαι οτι ειναι να συμβεί θα συμβεί και παλι θα το μοιραστώ μονο ετσι υπαρχει υγεια ψυχική ! 

Να μην νοιωθεις άσχημα απέναντι σε κανένα ουτε ξεκαρφωτη! Θα έρθει το θαύμα και σε σενα μόλις ο μεγαλοδυναμος σε κάνει πιο δυνατή! ????

Μακάρι...να μου δώσει και τη δύναμη!!!

Εγώ ακόμα δεν έχω εξοικειωθεί με την ιδέα να το συζητήσω με όλους... Έχω ανθρώπους γύρω μου που φθονουν την ευτυχία του καθενός  και φοβάμαι αρκετά... βέβαια δεν χρωστάω σε κανέναν ούτε εξηγήσεις ούτε τίποτα... το θέμα είναι να αποδεχτώ εγώ την κατάσταση και να αποβαλω το άγχος όσο γίνεται αλλά κακά τα ψέματα νιώθω στο βλέμμα όλων την περιέργεια ή λόγω των συμπερασμάτων του καθενός τον οίκτο... Μπορεί να είναι και η ιδέα μου βέβαια... προσπαθώ να μην ασχοληθώ καθόλου με όλους τους άλλους... Εσύ αν ένιωσες καλά με το να συζητήσεις με όλους, καλά έκανες! Αν αυτό σε "ελευθέρωσε"... Εγώ καλύτερα νιώθω να μιλήσω εδώ μέσα με όλες τις μανούλες ή τις γυναίκες που προσπαθούν να γίνουν πάρα με τον κύκλο μου... Μπορεί να μην είναι υγιές αυτό αλλά ακόμα τουλάχιστον δεν είμαι έτοιμη... Είμαι άνθρωπος που τα χάνω κυριολεκτικά με τις κακίες που ακούω από τους άλλους και στενοχωριέμαι πολύ και ανα καιρούς ακούω διάφορα και έτσι έμαθα να κλείνομαι...  Είσαι σαφώς πολύ τυχερή αν περιτριγυρίζεσαι από πιο "καλούς" ανθρώπους!!! 

Οι ασκήσεις γιόγκα πιστεύεις θα με βοηθήσουν με το άγχος; Δεν ξέρω τι να κάνω να ξεφύγει λίγο το μυαλό μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Linaki_nikol είπε:

Μακάρι...να μου δώσει και τη δύναμη!!!

Εγώ ακόμα δεν έχω εξοικειωθεί με την ιδέα να το συζητήσω με όλους... Έχω ανθρώπους γύρω μου που φθονουν την ευτυχία του καθενός  και φοβάμαι αρκετά... βέβαια δεν χρωστάω σε κανέναν ούτε εξηγήσεις ούτε τίποτα... το θέμα είναι να αποδεχτώ εγώ την κατάσταση και να αποβαλω το άγχος όσο γίνεται αλλά κακά τα ψέματα νιώθω στο βλέμμα όλων την περιέργεια ή λόγω των συμπερασμάτων του καθενός τον οίκτο... Μπορεί να είναι και η ιδέα μου βέβαια... προσπαθώ να μην ασχοληθώ καθόλου με όλους τους άλλους... Εσύ αν ένιωσες καλά με το να συζητήσεις με όλους, καλά έκανες! Αν αυτό σε "ελευθέρωσε"... Εγώ καλύτερα νιώθω να μιλήσω εδώ μέσα με όλες τις μανούλες ή τις γυναίκες που προσπαθούν να γίνουν πάρα με τον κύκλο μου... Μπορεί να μην είναι υγιές αυτό αλλά ακόμα τουλάχιστον δεν είμαι έτοιμη... Είμαι άνθρωπος που τα χάνω κυριολεκτικά με τις κακίες που ακούω από τους άλλους και στενοχωριέμαι πολύ και ανα καιρούς ακούω διάφορα και έτσι έμαθα να κλείνομαι...  Είσαι σαφώς πολύ τυχερή αν περιτριγυρίζεσαι από πιο "καλούς" ανθρώπους!!! 

Οι ασκήσεις γιόγκα πιστεύεις θα με βοηθήσουν με το άγχος; Δεν ξέρω τι να κάνω να ξεφύγει λίγο το μυαλό μου...

Οπως νοιωθεις γλυκιά μου ! Πιλάτες ξερω απο συναδέλφους ! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Linaki_nikol είπε:

Πολύ λυπάμαι... δεν πειράζει μην το βάζεις κάτω!!! Πρέπει να ηρεμήσουμε και θα αποζημιωθούμε κι εμείς!!! Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου την επόμενη φορά που θα μιλήσουμε να έχουμε και οι 2 το όμορφο νέο να μοιραστούμε!!!!!! 

Μακάρι γλυκιά μου είναι πολύ ωραία ευχή.Εγώ αυτό που θέλω είναι να μείνω έγκυος μέσα στο 2017.Κουράστηκα να σκέφτομαι άντε τον άλλο μήνα και όλο να τρέφω ελπίδες απ τα συμπτώματα.Αυτό το μήνα δεν σημείωσα ούτε τις γόνιμες ούτε πρόκειται  να μπω να δω πότε περιμένω περίπου.Να μπαίνεις να λες τους προβληματισμούς σου και αυτά που νιώθεις αν σε ξαλαφρώνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας, κορίτσια! Είμαι καινούρια στο site και διαβάζω με προσοχή ό, τι έχετε γράψει περί καθυστέρησης. Η δική μου εμπειρία είναι η εξής :περίμενα στις 7 του μηνός περίοδο. Σήμερα είμαι στην τέταρτη μέρα καθυστέρησης και από χθες έχω καφέ υγρά και σήμερα το μεσημέρι κάτι κόκκινα και τώρα πάλι καφέ!να σημειώσω ότι 1)η περίοδος μου είναι πάντα σταθερή 28-32 μέρες κυκλο και 2)εκανα τεστ από την πρώτη μέρα καθυστέρησης και ήταν αρνητικό και 3)ακολουθώ μια νέα αγωγή κατά του άγχους μου από τον Μάρτιο και μου είπε η γιατρός ότι μπορεί να έχω κάποιες ανωμαλίες. Αλλά αγωνιώ πολύ γιατί δεν μου έχει ξανασυμβεί αυτό! Σας έχει τύχει? Τι μου προτείνετε? Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Musician είπε:

Γειά σας, κορίτσια! Είμαι καινούρια στο site και διαβάζω με προσοχή ό, τι έχετε γράψει περί καθυστέρησης. Η δική μου εμπειρία είναι η εξής :περίμενα στις 7 του μηνός περίοδο. Σήμερα είμαι στην τέταρτη μέρα καθυστέρησης και από χθες έχω καφέ υγρά και σήμερα το μεσημέρι κάτι κόκκινα και τώρα πάλι καφέ!να σημειώσω ότι 1)η περίοδος μου είναι πάντα σταθερή 28-32 μέρες κυκλο και 2)εκανα τεστ από την πρώτη μέρα καθυστέρησης και ήταν αρνητικό και 3)ακολουθώ μια νέα αγωγή κατά του άγχους μου από τον Μάρτιο και μου είπε η γιατρός ότι μπορεί να έχω κάποιες ανωμαλίες. Αλλά αγωνιώ πολύ γιατί δεν μου έχει ξανασυμβεί αυτό! Σας έχει τύχει? Τι μου προτείνετε? Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων! 

Καλησπέρα! Τι αγωγή ακολουθείς; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδώ και χρόνια παλεύω με διάφορες φοβίες και άγχος και έχω δοκιμάσει αρκετές αγωγές. Τελευταία παίρνω ladose...

Επεξεργάστηκε από Musician
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Musician είπε:

Εδώ και χρόνια παλεύω με διάφορες φοβίες και άγχος και έχω δοκιμάσει αρκετές αγωγές. Τελευταία παίρνω ladose... Γειά σας, κορίτσια! Είμαι καινούρια στο site και διαβάζω με προσοχή ό, τι έχετε γράψει περί καθυστέρησης. Η δική μου εμπειρία είναι η εξής :περίμενα στις 7 του μηνός περίοδο. Σήμερα είμαι στην τέταρτη μέρα καθυστέρησης και από χθες έχω καφέ υγρά και σήμερα το μεσημέρι κάτι κόκκινα και τώρα πάλι καφέ!να σημειώσω ότι 1)η περίοδος μου είναι πάντα σταθερή 28-32 μέρες κυκλο και 2)εκανα τεστ από την πρώτη μέρα καθυστέρησης και ήταν αρνητικό και 3)ακολουθώ μια νέα αγωγή κατά του άγχους μου από τον Μάρτιο και μου είπε η γιατρός ότι μπορεί να έχω κάποιες ανωμαλίες. Αλλά αγωνιώ πολύ γιατί δεν μου έχει ξανασυμβεί αυτό! Σας έχει τύχει? Τι μου προτείνετε? Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων! 

Κοπέλα μου δεν έχω ιδέα για την αγωγή και αν επηρεάζει! Πραγματικά! Δεν αφήνεις λίγες μέρες ακόμα και να κάνεις μια χοριακη για μεγαλύτερη σιγουριά; Και σίγουρα να μιλήσεις με τον γιατρό σου...

Όποια άλλη κοπέλα ξέρει κάτι γι' αυτό ας βοηθήσει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...