Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΗΣΗ - ΚΟΣΤΟΣ - ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ


Recommended Posts

στις πριν 28 λεπτά, ο/η geozak είπε:

ακομα κ εαν καθαρισει σε κατι τη μητρα????? η εννοεις απλα εφοσον δεν παρεμβει σε κατι

Εγω εβγαλα κατι πολυποδες  και δεν ειχα μια θεμα μετα αμεσως ξεκινησα

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/5/2017 at 5:59 ΜΜ, ο/η geozak είπε:

ακομα κ εαν καθαρισει σε κατι τη μητρα????? η εννοεις απλα εφοσον δεν παρεμβει σε κατι

Εμένα μου ειπε για 15 μέρες καθολου επαφή.. οσο να ναι ειναι επέμβαση.. μετα μπορεις να ξεκινήσεις κανονικά προσπάθειες.. αλλα εμένα  μου  έβαλε σπιραλ για 2μηνες για να κρατήσει τον τράχηλο ανοιχτο και να μην ξαναγίνουν οι συμφυσεις.. Το έβγαλα πριν απο 1 μήνα περίπου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/5/2017 at 3:28 ΜΜ, ο/η karen είπε:

2μερες ειναι αρκετες,ουτε κολπικες πλυσεις ουτε επαφες

αλήθεια ? έμενα δεν με άφηνε μέχρι την 1 περίοδο και αν δεν με έβλεπε για να μου δώσει το οκ να ξεκινήσω τελικά είναι ανάλογος τον γιατρό? η τι βρήκε έμενα μου είχε αφαιρέσει πολύποδα και καθαρισμό ενδομήτριου με απόξεση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η NikhNikh είπε:

αλήθεια ? έμενα δεν με άφηνε μέχρι την 1 περίοδο και αν δεν με έβλεπε για να μου δώσει το οκ να ξεκινήσω τελικά είναι ανάλογος τον γιατρό? η τι βρήκε έμενα μου είχε αφαιρέσει πολύποδα και καθαρισμό ενδομήτριου με απόξεση

Ετσι και εγω τα ιδια καθαρισμο και αποξεση τι να πω εγω αμεσως ισως ναι οι αποψεις δυισταντε

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η karen είπε:

Ετσι και εγω τα ιδια καθαρισμο και αποξεση τι να πω εγω αμεσως ισως ναι οι αποψεις δυισταντε

 

Κατάλαβα να σε ρωτήσω σου είπε αν μπορεί να εμφανιστεί ξανά ο πολύποδας Καντάφι σε χρόνο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η NikhNikh είπε:

Κατάλαβα να σε ρωτήσω σου είπε αν μπορεί να εμφανιστεί ξανά ο πολύποδας Καντάφι σε χρόνο; 

Δεν μου αναφερε κατι τετοιο λες τα ατιμα να ξανα κανουν την εμφανιση τους:Sδεν το χα σκεφτει αυτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η karen είπε:

Δεν μου αναφερε κατι τετοιο λες τα ατιμα να ξανα κανουν την εμφανιση τους:Sδεν το χα σκεφτει αυτο

Ναι ξανά εμφανίζονται.. δυστυχώς..! Το έχω ψάξει τελευταία πάρε πολύ σε διάφορα σαιτ και όλοι λένε ότι ξανά εμφανίζονται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

Ναι ξανά εμφανίζονται.. δυστυχώς..! Το έχω ψάξει τελευταία πάρε πολύ σε διάφορα σαιτ και όλοι λένε ότι ξανά εμφανίζονται.

Μαλιστα σαν τις παλιο συμφυσεις και αυτα κοβουμε και αντε παλι τεσπα ελπιζω να μην κανουν επανεμφανιση για αρκετο καιρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η karen είπε:

Μαλιστα σαν τις παλιο συμφυσεις και αυτα κοβουμε και αντε παλι τεσπα ελπιζω να μην κανουν επανεμφανιση για αρκετο καιρο

Δεν ξέρω για της συμφύσεις δεν έχω.. μακάρι και στο εύχομαι να μην ξανά εμφανιστούν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια και απο μενα!

Εγω εκανα σαλπιγγογραφια τον Μάρτιο και επειδη φαινόταν μια σκια που θα ηταν η πολυποδας η συμφησεις στον τραχηλο -μητρα κανονιστηκε τον Απρίλιο υστεροσκοπηση. Ο γιατρός μου, μου είπε πως αν βρεθεί κατι θα βγει απευθείας. Ετσι και εγινε. Εκανα μεθη σε ιδιωτική κλινικη υης Θεσσαλονίκης και.ολα μαζι μαζι με γιατρο κλινικη και αναισθησιολογο βγηκαν 580 ευρω. Δε κατάλαβα τίποτα, ολα μια χαρα! Μου βρηκαν πολυποδακι και το αφαιρεσαν. Ο γιατρός μου ειπε για οσο έχω αιματακι η ενοχλησεις μετα την επεμβαση να μην ερθω σε επαφη αλλα οταν περασει να συνεχίσω κανονικά οτι εκανα..ετσι κ εγινε και ολα καλα. Αυτον τον μηνα ειναι ο πρωτος μηνας μετα την επεμβαση εκανα και παρακολούθηση ωορηξιας και ελπιζω να τα καταφερω! Λενε πως μετα την επεμβαση εχεις πολλες πιθανοτητες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η mommy86 είπε:

Γεια σας κορίτσια και απο μενα!

Εγω εκανα σαλπιγγογραφια τον Μάρτιο και επειδη φαινόταν μια σκια που θα ηταν η πολυποδας η συμφησεις στον τραχηλο -μητρα κανονιστηκε τον Απρίλιο υστεροσκοπηση. Ο γιατρός μου, μου είπε πως αν βρεθεί κατι θα βγει απευθείας. Ετσι και εγινε. Εκανα μεθη σε ιδιωτική κλινικη υης Θεσσαλονίκης και.ολα μαζι μαζι με γιατρο κλινικη και αναισθησιολογο βγηκαν 580 ευρω. Δε κατάλαβα τίποτα, ολα μια χαρα! Μου βρηκαν πολυποδακι και το αφαιρεσαν. Ο γιατρός μου ειπε για οσο έχω αιματακι η ενοχλησεις μετα την επεμβαση να μην ερθω σε επαφη αλλα οταν περασει να συνεχίσω κανονικά οτι εκανα..ετσι κ εγινε και ολα καλα. Αυτον τον μηνα ειναι ο πρωτος μηνας μετα την επεμβαση εκανα και παρακολούθηση ωορηξιας και ελπιζω να τα καταφερω! Λενε πως μετα την επεμβαση εχεις πολλες πιθανοτητες!!!

Καλησπέρα.. μια Χαρούλα όλα καλά.. σου εύχομαι να έρθει όντως ισχύει αυτό ότι μετά από την επέμβαση είναι ότι έχεις πολλές πιθανότητες.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η mommy86 είπε:

Γεια σας κορίτσια και απο μενα!

Εγω εκανα σαλπιγγογραφια τον Μάρτιο και επειδη φαινόταν μια σκια που θα ηταν η πολυποδας η συμφησεις στον τραχηλο -μητρα κανονιστηκε τον Απρίλιο υστεροσκοπηση. Ο γιατρός μου, μου είπε πως αν βρεθεί κατι θα βγει απευθείας. Ετσι και εγινε. Εκανα μεθη σε ιδιωτική κλινικη υης Θεσσαλονίκης και.ολα μαζι μαζι με γιατρο κλινικη και αναισθησιολογο βγηκαν 580 ευρω. Δε κατάλαβα τίποτα, ολα μια χαρα! Μου βρηκαν πολυποδακι και το αφαιρεσαν. Ο γιατρός μου ειπε για οσο έχω αιματακι η ενοχλησεις μετα την επεμβαση να μην ερθω σε επαφη αλλα οταν περασει να συνεχίσω κανονικά οτι εκανα..ετσι κ εγινε και ολα καλα. Αυτον τον μηνα ειναι ο πρωτος μηνας μετα την επεμβαση εκανα και παρακολούθηση ωορηξιας και ελπιζω να τα καταφερω! Λενε πως μετα την επεμβαση εχεις πολλες πιθανοτητες!!!

Μακαρι σου ευχομαι οτι καλυτερο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλά πολύ καλά, καμία σχέση αλήθεια, καμένα άγχος πέρα από την αρχή λίγο μετά τπτ! Το άκρως αντίθετο με την πρώτη😅 αγοράκι περιμένω τώρα😊
    • Καλημέρα Μαριλού!!!! ☀️  Μπράβο κορίτσι μου!!! τέλειες οι εξετάσεις και ξεκινάς!!!!!! Με το καλό!!!! 🙏❤️😍
    • Καλημερα Νεφέλη μου!!! ☀️ Καλή αρχή στη διέγερσή σου και εύχομαι να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος!! 🙏❤️  βήμα βημα με εμπιστοσυνη στο γιατρο και πίστη θα γίνουν όλα!! το σωμα σου κάνει ό,τι καλύτερο μπορεί!! βοήθησε το κι εσυ όσο μπορεις και ευχομαι πολυ συντομα να μας πεις τα ευχαριστα! 🤞🥰
    • Καλημέρα κορίτσι μου! Σε καταλαβαίνω πάρα πολύ γιατί κι εγώ έχω τον ίδιο φόβο και το μωρό μου είναι ακριβώς στην ίδια ηλικία. Έχω δώσει μπισκοτάκι και πατημενη μπανάνα μόνο κι αυτά με πολύ φόβο. Δε γνωρίζω να σου απαντήσω αν μπορεί κάποιος να σε βοηθήσει σε αυτό, αλλά κάτι που βοήθησε πάρα πολύ εμένα και έχω πλέον περισσότερη σιγουριά όταν του δίνω κάτι, είναι ένα σεμινάριο πρώτων βοηθειών που παρακολούθησα. Με βοήθησε ουσιαστικά ψυχολογικά ότι - πέρα απ' το ότι τον προσέχω πολύ όταν τρώει (να μην πάει να μιλήσει, να μην κλαίει, να μη γελάει) - οτιδήποτε κι αν συμβεί ξέρω τι πρέπει να κάνω.
    • Καλημέρα κορίτσι μου! Κι εγώ δεν μπορούσα να κάνω τίποτα με τους εμετούς τους πρώτους μήνες. Το πρωί μόνο που σηκωνόμουν απ' το κρεβάτι, με έπιανε κατευθείαν έντονη ναυτία και πήγαινα για εμετό. Γι αυτό πέρναγα όλη τη μέρα ξαπλωμένη. Μόνο το βράδυ αισθανομουν λίγο καλύτερα και σηκωνόμουν. Έτρωγα 2-3 πολύ συγκεκριμένα πράγματα και το να τρως πολύ συχνά από πολύ λίγο νομίζω βοηθάει πολύ. Οπότε βρες κάτι που να μπορείς έστω λίγο να φας και φάε πολύ συχνά, μη μένεις πολλές ώρες νηστική γιατί χειροτερεύει η κατάσταση. Εγώ δεν έπαιρνα κάτι, οπότε δε γνωρίζω γι αυτό να σε βοηθήσω. Υπομονή, θα περάσει κι αυτό! Να πάνε όλα καλά στην εγκυμοσύνη σου και με το καλό! ❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...