Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προσπάθειες ξανά και ξανά. ..


Recommended Posts

Σε ευχαριστώ γλυκια μου..... ξερω βέβαια πως οταν με το καλο ξανα δω θετικπ τεστ θα τρεμει το φιλοκαρδι μου....αλλα θα τα καταφερω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Εγω πιστεύω πως ολα θα πανε καλα..... αν εχεις καταλάβει η σύλληψη έγινε σε μερες που δε περίμενες και ησουν πολυ τυχερή που ζουζουνισατε τοτε...ηταν θελημα Θεού ενα πράγμα......

Παρολα αυτα αν κατι δε παει καλα να θυμάσαι 2 πράγματα...

1) ολα γινονται για καποιο λογο.... ο οργανισμός μας και φύση λειτουργουβ για το καλο μας κάποιες φορες..και εγω που ειχα παρει τελικα τα utragestan δε μπόρεσα να κρατησω το σπορι μου. Ηταν για καλο όμως. Με προστάτεψε η φυση και ο θεος. 

2) Εφοσον έμεινες εγκυος σημαίνει οτι πλεον ειναι θεμα χρονου! 

Στα λεω εγω αυτα που ακομα και 3 μηνες μετα καμι φορα με πιανουν τα κλαματα οταν σκεφτομαι οτι τωρα θα μουν 3 μηνων περίπου..

Αλλα σκεφτομαι αυτα που σου πα και παρηγοριεμαι

 

Συμφωνω !! Οτι κι αν  θα ειναι καλοδεχουμενο!! Δεν θα το βαλουμε κατω ειμαστε πεισματαρες εμεις!!! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσιααα και οι δυο μιλατε πολυ σωστα!! Ο καθε οργανισμος λειτουργει διαφορετικα οπως και ο καθε γιατρος!! Αν ειναι να γινει αποβολη θα γινει...ολα ειναι θελημα θεου!! Εμεις κανουμε αυτο που μπορουμε και αυτο που ειναι περα απο τις δυναμεις μας το καθοδηγει Αλλος...

Σας ευχομαι στη μια καλη λευτερια να μεγαλωνει σιγα σιγα η οικογενεια, και στην αλλη με το καλο να εχεις θετικα αποτελεσματα και να τρεχουν απο τα ματια σου μονο δακρυα χαρας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Σε ευχαριστώ γλυκια μου..... ξερω βέβαια πως οταν με το καλο ξανα δω θετικπ τεστ θα τρεμει το φιλοκαρδι μου....αλλα θα τα καταφερω...

Θα δεις πολυ συντομα! κ ναι θα τρεμει το φυλλοκαρδι σου ως το τελος αλλα η χαρα θα σεωξεπερνα!!! ολα θα γινουν συντομα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Finally είπε:

Εγω πετυχα 4/4 εξωσωματικες..τις 2 πρωτες τα εχασα λογω χρβμοσωμικων στην τριτη απεκτησα το πρωτο μου παιδι κ τωρα περιμενω το δευτερο...

Αυτο που ειπα κ ξαναλεω ειναι οτι η προγεστερονη δεν δινεται στη συλλυψη αλλα στην εμφυτευση .( εχει τεραστια διαφορα κ στις υποβοηθουμενες για αυτο το δινουν)

Δεν ηταν συσταση προς εσενα το σχολιο μου αλλα επειδη εχω ζησει αποβολες θα σου πω πως ψαχνεις καπου να πιαστεις κ συνηθως πθανεσαι σε αυτα. 

Φυσικα ειμαστε εδω για αλλγλοστηριξη κ συμβουλες αλλα προσωπικα ειμαι πολυ φειδωλη στο κομματι φαρμακα . 

Την αποβολη δεν την αποφευγεις...οτι και να γινει..στις αποκολλησεις κ στις αιμορραγιες ναι βπηθα αλλα αν ειναι να γινει αποβολη θα γινει..ο πατερας μου ηταν γυναικολογος τωρα πια συνταξιουχοε επεφτα στα ποδια του τοτε που δεν πηγαιναν καλα οι κυησεις να μου δωσει κατι να ην αποβαλλω ..κ δεν υπηρχε τιποτα...

Για αυτο γραφω οπως γραφω..γιατι μετα ψαχνεις απεγνωσμενα το " γιατι" κ το " τι θα γινοταν αν..."

Χαιρομαι πολυ για σενα που τα καταφερες..μακαρι να εχουμε ολες μας καλη έκβαση στις προσπάθειες μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Κοριτσιααα και οι δυο μιλατε πολυ σωστα!! Ο καθε οργανισμος λειτουργει διαφορετικα οπως και ο καθε γιατρος!! Αν ειναι να γινει αποβολη θα γινει...ολα ειναι θελημα θεου!! Εμεις κανουμε αυτο που μπορουμε και αυτο που ειναι περα απο τις δυναμεις μας το καθοδηγει Αλλος...

Σας ευχομαι στη μια καλη λευτερια να μεγαλωνει σιγα σιγα η οικογενεια, και στην αλλη με το καλο να εχεις θετικα αποτελεσματα και να τρεχουν απο τα ματια σου μονο δακρυα χαρας!!!

Να σαι καλα κοπελα μου..να σου πω την αληθεια..ενιωσα μια μικρή "επίθεση" αλλα εχω φροντίσει να ξεκαθαρίσω την θέση μου σε εσενα,πως απλα εκανα μια παρότρυνση για ερώτηση του γιατρού..φυσικά δεν ευθυνόμαστε εμεις για το τι μπορει να τύχει..γίαυτο πρεπει να χουμε εναν σωστό και καλο επιστήμονα δίπλα μας που να το ψάχνει το ζήτημα πολυ..ο γυναικολόγος που προανέφερα..ηταν αυτος που βοήθησε μια γυναικα 46 χρόνων να κρατήσει επιτελους ενα υγιές μωρο στην αγκαλιά της υστερα απο 32 αποβολές!!!!και μαλιστα λόγο θρομβοφιλιας..εκεινος την έστειλε για εξετάσεις σε περίοδο που η συγκεκριμένη νόσος δεν ηταν γνωστή..εμενα αυτο μου δειχνει πως ψαχνόταν..ελπιζω και ευχομαι μονάχα να εχουμε ολες μας τους γιατρούς που μας αξιζει,ως συνοδοιπόρους σε αυτήν την διαδρομή..Σε υπερευχαριστω για την ευχή σου κοριτσακι μου..ειλικρινα εισαι μεσα στην ψυχή μου..και ειλικρινα πιστευω πως ολα θα πανε καλα και θα χεις τα καλυτερα νεα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλησπερα και καλη χρονια να εχουμε!σας ευχομαι ολες υγεια και με ενα μωρακι στην αγκαλια σας! προσπαθω με τον αντρα μου εδβ και ενα χρονο περιπου για μωρακι αλλα η περιοδος μου ειναι λιγο μπερδεμενη! αυτο το μηνα περιμενω περιοδο σε μια εβδομαδα. ειχαμε επαφες τις σωστες μερες κ αυτο το γνωριζω γιατι ειχα παει στην γυναικολογο μου εκεινες τις μερες. εχω τους τελευταιους μηνες κυκλο 28-30 ημερων. εχω εδω και 3 ημερες που αισθανομαι καπως περιεργα στην κοιλιτσα μου κ επισης μου φαινεται παραξενο οτι γουργουριζει συνεχεια κ που κ που εχω μια ενοχληση σαν σφαχτη. ειναι νωρις λετε για συμπτωματα? στην περιοδο που θ ερθει θ κανω κ ορμονικες εξετασεις γιατι μετα απο εξεταση στηθους μαλλον εχω ανεβασμενη την προλακτινη μου. ξερετε αν αυτο επηρεαζει τη συλληψη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η polu είπε:

Κοριτσια καλησπερα και καλη χρονια να εχουμε!σας ευχομαι ολες υγεια και με ενα μωρακι στην αγκαλια σας! προσπαθω με τον αντρα μου εδβ και ενα χρονο περιπου για μωρακι αλλα η περιοδος μου ειναι λιγο μπερδεμενη! αυτο το μηνα περιμενω περιοδο σε μια εβδομαδα. ειχαμε επαφες τις σωστες μερες κ αυτο το γνωριζω γιατι ειχα παει στην γυναικολογο μου εκεινες τις μερες. εχω τους τελευταιους μηνες κυκλο 28-30 ημερων. εχω εδω και 3 ημερες που αισθανομαι καπως περιεργα στην κοιλιτσα μου κ επισης μου φαινεται παραξενο οτι γουργουριζει συνεχεια κ που κ που εχω μια ενοχληση σαν σφαχτη. ειναι νωρις λετε για συμπτωματα? στην περιοδο που θ ερθει θ κανω κ ορμονικες εξετασεις γιατι μετα απο εξεταση στηθους μαλλον εχω ανεβασμενη την προλακτινη μου. ξερετε αν αυτο επηρεαζει τη συλληψη?

Καλησπερα κοπελα μου,να σου πω πρωτα απο ολα πως τιποτα δεν αποκλείεται..μπορει να μιλαμε για μια σύλληψη αυτη τη στιγμή..και το ευχομαι ολόψυχα να το χετε πετύχει το σπορακι σας..θα δειξει αν θα εχεις καθυστέρηση..Για την ανεβασμενη προλακτινη γνωρίζω καθότι και εγω βρέθηκα με ανεβασμενη τον περασμένο μηνα πως εμποδίζει την σύλληψη..τωρα σου ειπα και πριν..τιποτα δεν αποκλείεται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακι μου σ'ευχαριστω για την απαντηση σου! μολις αδιαθετησω θα κανω τις εξετασεις για να ξερω σιγουρα! μολις αλλαξα γιατρο κ με εκανε να νιωσω καλυτερα. παντα ειχα την εντυπωση οτι κατι εχω! αλλα δεν μου εγραφε εξετασεις ο προηγουμενος γιατρος. Σε αυτη που πηγα τωρα μου ειπε οτι θ επρεπε να τις ειχα κανει εδω κ καιρο! το μονο που θελω να ξερω ειναι οτι ειμαι καλα σωματικα κ μετα τα αλλα θ ερθουν!

εσυ τι εκανες με την προλακτινη?σου εδωσε ο γιατρος σου καποια θεραπεια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η polu είπε:

Κατερινακι μου σ'ευχαριστω για την απαντηση σου! μολις αδιαθετησω θα κανω τις εξετασεις για να ξερω σιγουρα! μολις αλλαξα γιατρο κ με εκανε να νιωσω καλυτερα. παντα ειχα την εντυπωση οτι κατι εχω! αλλα δεν μου εγραφε εξετασεις ο προηγουμενος γιατρος. Σε αυτη που πηγα τωρα μου ειπε οτι θ επρεπε να τις ειχα κανει εδω κ καιρο! το μονο που θελω να ξερω ειναι οτι ειμαι καλα σωματικα κ μετα τα αλλα θ ερθουν!

εσυ τι εκανες με την προλακτινη?σου εδωσε ο γιατρος σου καποια θεραπεια?

Καλησπερα και απο εμενα!! Χρονια πολλα και καλη χρονια να εχεις!! Εύχομαι ολοψυχα αυτο το ετος να ερθει το νινακι σας!! Αυτους τους σφαχτες που λες και κατι τραβηγματα τα εχω κι εγω τις τελευταιες μερες!! 

Περιμενε να δεις αν θα εχεις καθυστερηση (που το ευχομαι πραγματικα) , αλλιως κανε τις εεξετασεις σου και μολις παρεις τα αποτελεσματα ολα θα διορθωθουν!! 

Γνωριζω ως ενα απο τα συμπτωματα της αυξημενης προλακτινης εκτος απο την δυσκολια συλληψης ειναι και η εκκριση γαλακτος απο το μαστο (χωρις να υπαρχει εγκυμοσυνη ή θηλασμος).. Βεβαια ολα αυτα ειναι λογια...να εχεις αισιοδοξια και ολα τα καλα θα γινουν!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Κατερινα μου! το συμπτωμα αυτο εχω κ γω, δλδ το βρηκε η γυναικολογος μου κ υποθετω πως η ορμονη θ ειναι αυξημενη!γι'αυτο το θεωρω κ απιθανο να εχει γινει κατι αυτο το μηνα!οπως κ τους προηγουμενους!απλα νιωθω καπως γι'αυτο μου φανηκε παραξενο. απο την αλλη μπορει να ειναι και κανενα κρυωμα!δεν ξερω τι να πω!ειμαι 28 ετων κ ο αντρας μου 37. απο τοτε που αρχισαμε να προσπαθουμε ολα πανε στραβα!!ευτυχως εφυγε το 2016 κ πιστευω η χρονια αυτη να ειναι τυχερη για ολες μας!!

σου ευχομαι κ σενα καλη επιτυχια τη δευτερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η polu είπε:

Γεια σου Κατερινα μου! το συμπτωμα αυτο εχω κ γω, δλδ το βρηκε η γυναικολογος μου κ υποθετω πως η ορμονη θ ειναι αυξημενη!γι'αυτο το θεωρω κ απιθανο να εχει γινει κατι αυτο το μηνα!οπως κ τους προηγουμενους!απλα νιωθω καπως γι'αυτο μου φανηκε παραξενο. απο την αλλη μπορει να ειναι και κανενα κρυωμα!δεν ξερω τι να πω!ειμαι 28 ετων κ ο αντρας μου 37. απο τοτε που αρχισαμε να προσπαθουμε ολα πανε στραβα!!ευτυχως εφυγε το 2016 κ πιστευω η χρονια αυτη να ειναι τυχερη για ολες μας!!

σου ευχομαι κ σενα καλη επιτυχια τη δευτερα!!

Κι εμεις 1,5 χρονο προσπαθουσαμε..αλλα επιτελους ηρθε το φασολακι!!! (Πρωτοχρονιατικο δωρο)

Αφου εχεις αυτο το συμπτωμα, γνωριζω μια κοπελα που ειχε αυξημενη προλακτινη και ο γυναικολογος της εδωσε κατι χαπια (δεν θυμαμαι πως τα λενε) και σε 3 μηνες εμεινε εγκυος!! Τωρα εχει δυο μωρακια!!?

Ισως χρειαστει κατι παρομοιο!! Κανε τις εξετασεις σου και ολα θα πανε κατ ευχην!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητηρια κοπελα μου!!! το καλυτερο δωρο!!!!ποσο ομορφο συναισθημα πρεπει να ειναι!! εγω παντρευτηκα το 2015 ιουλιο κ ειχαμε πει απο σεπτεμβριο να ξεκινουσαμε την προσπαθεια. νομιζαμε οτι ηταν ευκολο κ θ το προγραμματιζαμε ετσι ωστε  να γεννησω καλοκαιρι.κ αυτο λογω δουλειας γιατι το καλοκαιρι δεν δουλευω.πριν καλα καλα ξεκινησουμε αρχισαν τα προβληματα με την περιοδο μου οποτε ξεκινησαμε μετα απο καποιους μηνες ξανα!τους 3 τελευταιους μηνες εστρωσε καπως το θεμα..σχεδον προσπαθουμε 1 χρονο

κ γω πιστευω πως για ολα υπαρχει λυση! εχω διαβασει κ γω για καποια χαπια που υπαρχουν για τη ρυθμιση της προλακτινης. θ δουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η polu είπε:

Συγχαρητηρια κοπελα μου!!! το καλυτερο δωρο!!!!ποσο ομορφο συναισθημα πρεπει να ειναι!! εγω παντρευτηκα το 2015 ιουλιο κ ειχαμε πει απο σεπτεμβριο να ξεκινουσαμε την προσπαθεια. νομιζαμε οτι ηταν ευκολο κ θ το προγραμματιζαμε ετσι ωστε  να γεννησω καλοκαιρι.κ αυτο λογω δουλειας γιατι το καλοκαιρι δεν δουλευω.πριν καλα καλα ξεκινησουμε αρχισαν τα προβληματα με την περιοδο μου οποτε ξεκινησαμε μετα απο καποιους μηνες ξανα!τους 3 τελευταιους μηνες εστρωσε καπως το θεμα..σχεδον προσπαθουμε 1 χρονο

κ γω πιστευω πως για ολα υπαρχει λυση! εχω διαβασει κ γω για καποια χαπια που υπαρχουν για τη ρυθμιση της προλακτινης. θ δουμε!!!

Ολα καλα θα πανε!! Θα το δεις!! Παντα στο τελος ερχεται η δικαιωση!!!

Κι εγω πιστευα οτι θα ηταν ευκολο..αλλα στην δικη μου ιστορια μου δημιουργησαν προβλημα κατι αντισυλληπτικα που ειχα παρει πριν αποφασισουμε για μωρακι..αυτα μου προκαλεσαν αιμορραγια και μετα απο καποιους μηνες ειχα κατι κρισεις πανικου και πολλα αλλα και ανακαλυψα το προβλημα με τον θυρεοειδη μου...απο τοτε ειχα σταθερο κυκλο 18 ημερων...αλλα πολυ συντομος για να εχω γονιμες μερες..εβλεπα κατι υγρα των γονιμων αλλα δεν ημουν παντα σιγουρη οτι ηταν αυτα!! Καθε φορα που ειχα καθυστερηση ετρεχα για εξετασεις και το ελεγα σε ολων τον κοσμο... Μεγαλο λαθος!!! Οχι τοσο για τις εξετασεις αλλα για το οτι το μαθαινουν ανθρωποι με αρνητικη ενεργεια... Πριν 2 μηνες μου βρηκαν πολυκυστικες και ξεκινησα να παιρνω τα glucophase και να μαι τωρα!!! Σημειωση: κανεις δεν ηξερε για την καθυστερηση και για τις υποψιες μου..μονο εγω, ο αντραςμου και τα κοριτσια στο φορουμ....κανεις απο τον περιγυρο (φιλοι γνωστοι οικογενεια)...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα εκανες και δεν το ειπες πουθενα! κ γω στη θεση σου το ιδιο θα εκανα!

κ μενα μου εχει κολλησει εδω και καιρο οτι ισως εχω καποιο προβλημα με το θυρεοειδη. κ οταν πηγα πριν 2 μηνες να γραψω γενικες εξετασεις αιματος σε μια παθολογο κ ζητησα να μου γραψουν κ για θυρεοειδη δεν μου εγραψε αν και δικαιουμαι!δεν εχει καποιος στην οικογενεια μου αλλα δεν πιστευω πως ειναι απολυτα θεμα κληρονομικοτητας. κ εννοειται πως η γυναικολογος στην οποια πηγα τωρα μου ειπε πως πρεπει να κανω!

με καποια εξεταση η με υπερηχο βρηκες πολυκυστικες?

κ γω το ιδιο! δεν το συζηταω σχεδον με κανενα!καμια φορα ουτε με τον αντρα μου γιατι δεν θελω να τον αγχωσω!μονο με μια συναδελφο μου λεμε καποια πραγματα γιατι κ αυτη ειναι στην ιδια φαση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On Tuesday, January 10, 2017 at 11:57 ΠΜ, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Μου ειπε οτι ειναι 50-50... Αν γινει αποβολη ειναι οχι για κατι παθολογικο..αλλα επειδη ειναι πολυ νωρις...γιαυτο το λογο ηταν χαμηλη η χοριακη μου..

Αν γινει αποβολη θα ειναι αυτη που γινεται συνηθως πριν καταλαβουμε ηδη οτι κυοφορουμε...απλα εγω το καταλαβα λογω της μεγαλης καθυστερησης που μαλλον οπως συζητησα και με τον γιατρο ηταν αλλαγη του κυκλου... 

Katerinaki m sinonomato ego den eixa ta provlimata s alla arxisa me arnitiko test xoriakis itan 1.7 tora 10 meres meta exo 1700 min apogoitevese se parakalo ola tha pan kala pigene anapse ena keraki stin panagitsa k ola tha pane kala. 

Emena tote pou i xoriaki m psilone arga o giatros m eipe oti akoma k an apovala simasia exei oti katafera esto g ligo na silavo afto dixnei oti o organismos mporei.

Sou stelno oli m tin thetiki energeia k pisteuo oti ola tha pane kala mesa ap tin kardia m sto euxome!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η polu είπε:

Καλα εκανες και δεν το ειπες πουθενα! κ γω στη θεση σου το ιδιο θα εκανα!

κ μενα μου εχει κολλησει εδω και καιρο οτι ισως εχω καποιο προβλημα με το θυρεοειδη. κ οταν πηγα πριν 2 μηνες να γραψω γενικες εξετασεις αιματος σε μια παθολογο κ ζητησα να μου γραψουν κ για θυρεοειδη δεν μου εγραψε αν και δικαιουμαι!δεν εχει καποιος στην οικογενεια μου αλλα δεν πιστευω πως ειναι απολυτα θεμα κληρονομικοτητας. κ εννοειται πως η γυναικολογος στην οποια πηγα τωρα μου ειπε πως πρεπει να κανω!

με καποια εξεταση η με υπερηχο βρηκες πολυκυστικες?

κ γω το ιδιο! δεν το συζηταω σχεδον με κανενα!καμια φορα ουτε με τον αντρα μου γιατι δεν θελω να τον αγχωσω!μονο με μια συναδελφο μου λεμε καποια πραγματα γιατι κ αυτη ειναι στην ιδια φαση!

Καλα το κανεις!! Οσο ποιο λιγοι τοσο καλυτερα!!!

Με κολπικο υπερυχο βρηκε τις πολυκυστικες!!

Σου προτεινω να πας να κανεις υπευχο θυρεοειδους και οχι εξετασεις αιματος..ο υπερυχος εχει 100% επιτυχια στο τι θα δειξει...

Εμενα να φανταστεις οι αιματολογικες μου ηταν ολες φυσιολογικες και οταν εκανα υπερυχο βρηκαν 30 οζους (ευτυχως δεν ηταν κακοηθεις)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Kate1984 είπε:

Katerinaki m sinonomato ego den eixa ta provlimata s alla arxisa me arnitiko test xoriakis itan 1.7 tora 10 meres meta exo 1700 min apogoitevese se parakalo ola tha pan kala pigene anapse ena keraki stin panagitsa k ola tha pane kala. 

Emena tote pou i xoriaki m psilone arga o giatros m eipe oti akoma k an apovala simasia exei oti katafera esto g ligo na silavo afto dixnei oti o organismos mporei.

Sou stelno oli m tin thetiki energeia k pisteuo oti ola tha pane kala mesa ap tin kardia m sto euxome!!!!!

Σε ευχαριστω πολυ πολυυυυ!!! Εχω αισιοδοξια πως ολα θα πανε καλα, και αν δεν πανε καποιος λογος θα υπηρχε!! Τουλαχιστον χαιρομαι που αλλαξε ο κυκλοςμου (οπως φανηκε) και ειχα μια συλληψη..οποτε θα υπαρχει και επομενη φορα..οπως το ειπες κι εσυ!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Καλα το κανεις!! Οσο ποιο λιγοι τοσο καλυτερα!!!

Με κολπικο υπερυχο βρηκε τις πολυκυστικες!!

Σου προτεινω να πας να κανεις υπευχο θυρεοειδους και οχι εξετασεις αιματος..ο υπερυχος εχει 100% επιτυχια στο τι θα δειξει...

Εμενα να φανταστεις οι αιματολογικες μου ηταν ολες φυσιολογικες και οταν εκανα υπερυχο βρηκαν 30 οζους (ευτυχως δεν ηταν κακοηθεις)

ειναι διαφορετικος ο υπερηχος αυτος απο το γνωστο που κανουμε στο γυναικολογο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η polu είπε:

ειναι διαφορετικος ο υπερηχος αυτος απο το γνωστο που κανουμε στο γυναικολογο?

αα!στο για θυρεοειδη εννοεις!και που πας για τον υπερηχο αυτο?σε ενδοκρινολογο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η polu είπε:

αα!στο για θυρεοειδη εννοεις!και που πας για τον υπερηχο αυτο?σε ενδοκρινολογο?

Ναι σε ενδοκρινολογο πας, μπορεις βεβαια να ρωτησεις και σε νοσοκομειο αν κανουν!! Απλα ο ιδιωτης(οι περισσοτεροι τουλαχιστον) αναλυουν περισσοτερο και σε βοηθουν να  καταλαβεις τι γινεται στο σωμα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Σε ευχαριστω πολυ πολυυυυ!!! Εχω αισιοδοξια πως ολα θα πανε καλα, και αν δεν πανε καποιος λογος θα υπηρχε!! Τουλαχιστον χαιρομαι που αλλαξε ο κυκλοςμου (οπως φανηκε) και ειχα μια συλληψη..οποτε θα υπαρχει και επομενη φορα..οπως το ειπες κι εσυ!!!

 

Nai sigoura tha iparksei. Euxome na s pane ola kala ap ta vathi tis kardias m. Tha perimeno na do ta nea souuuu

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Ναι σε ενδοκρινολογο πας, μπορεις βεβαια να ρωτησεις και σε νοσοκομειο αν κανουν!! Απλα ο ιδιωτης(οι περισσοτεροι τουλαχιστον) αναλυουν περισσοτερο και σε βοηθουν να  καταλαβεις τι γινεται στο σωμα σου!!!

Σ'ευχαριστω πολυ Κατερινα μου!αυτο δεν το ηξερα καθολου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η polu είπε:

Σ'ευχαριστω πολυ Κατερινα μου!αυτο δεν το ηξερα καθολου!

Ειναι καλυτερο να κανεις υπερυχο θυρεοειδους, παρα αιματολογικες εξετασεις!! Στον υπευχο βλεπεις ακριβως τι υπαρχει..ενω στις εξετασεις πολλες φορες αν δεν υπαρχει νοσος (υποθυρεοειδισμος ή υπερθυρεοειδισμος) τα νουμερα δεν αλλαζουν σημαντικα..ωστε να καταλαβεις τι γινεται στον οργανισμο σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η polu είπε:

Κατερινακι μου σ'ευχαριστω για την απαντηση σου! μολις αδιαθετησω θα κανω τις εξετασεις για να ξερω σιγουρα! μολις αλλαξα γιατρο κ με εκανε να νιωσω καλυτερα. παντα ειχα την εντυπωση οτι κατι εχω! αλλα δεν μου εγραφε εξετασεις ο προηγουμενος γιατρος. Σε αυτη που πηγα τωρα μου ειπε οτι θ επρεπε να τις ειχα κανει εδω κ καιρο! το μονο που θελω να ξερω ειναι οτι ειμαι καλα σωματικα κ μετα τα αλλα θ ερθουν!

εσυ τι εκανες με την προλακτινη?σου εδωσε ο γιατρος σου καποια θεραπεια?

Τιποτα γλυκια μου..καλα θα κανεις να κανεις ολες τις εξετάσεις που πρεπει..ναι μου εχει δωσει αγωγή απο την 2η μερα του κυκλου που εκανα την εξεταση..το μεχρι ποτε ακομα δεν το ξέρω..αναμενουμε καποια αποτελέσματα μιας προσπάθειας που κάναμε σε αυτον τον κύκλο..μετα φαντάζομαι θα με ξαναβάλει να κανω εξεταση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...