Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κίνδυνος αποβολης


Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια. μένω Αγγλία και προχωράω στην 8η εβδομάδα εγγυμοσυνης.επειδή είχα κάτι πόνους στην αριστερή κοιλια  και η χοριακη μου ανεβαίνει με ρυθμούς χελώνας και επεισης έχω καφέ εκκρισεις , κι εφόσον δεν φαινόταν ενδομητριος σακος,οι εδώ ειδικοί δεν απέκλεισε το ενδεχομενο του ΕΞΩΜΗΤΡΙΟΥ. εδώ και δύο υπερηχους , είδαμε ενδομητριο σάκο,ο οποίος όμως δεν μεγαλώνει σωστά. δεν μου έκαναν λόγο για έμβρυο αλλά για εγκυμοσυνη που μάλλον σταματησε στην 5η βδομάδα . έχω ραντεβού ξανά την επόμενη Τετάρτη για να δούμε πως πάει αλλά έχω τρελαθεί. μπαίνω σε διάφορες σελίδες στο ίντερνετ να βρω απαντήσεις . καμία ιδέα, η σκέψη, ευχαριστω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Asterimini είπε:

Γειά σας κορίτσια. μένω Αγγλία και προχωράω στην 8η εβδομάδα εγγυμοσυνης.επειδή είχα κάτι πόνους στην αριστερή κοιλια  και η χοριακη μου ανεβαίνει με ρυθμούς χελώνας και επεισης έχω καφέ εκκρισεις , κι εφόσον δεν φαινόταν ενδομητριος σακος,οι εδώ ειδικοί δεν απέκλεισε το ενδεχομενο του ΕΞΩΜΗΤΡΙΟΥ. εδώ και δύο υπερηχους , είδαμε ενδομητριο σάκο,ο οποίος όμως δεν μεγαλώνει σωστά. δεν μου έκαναν λόγο για έμβρυο αλλά για εγκυμοσυνη που μάλλον σταματησε στην 5η βδομάδα . έχω ραντεβού ξανά την επόμενη Τετάρτη για να δούμε πως πάει αλλά έχω τρελαθεί. μπαίνω σε διάφορες σελίδες στο ίντερνετ να βρω απαντήσεις . καμία ιδέα, η σκέψη, ευχαριστω...

Κορίτσι μου καλη δυναμη.. κανε υπομονή να πας να κάνεις τον υπεριχο μπορει να μν ειναι τιποτα σοβαρο... Αν πας και δεν παρεις σαφες απαντησεις παλι μηπως να σκεφτόσουν να αλλαξεις γιατρο? Να παρεις δεύτερη γνωμη? Αν βλέπεις αιμα μεινε στο κρεβάτι να ξεκουράζεσαι τουλάχιστον μεχρι να μαθεις τι γίνεται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδώ δυστυχώς δεν μπορείς να πας σε γιατρό όπως στην Ελλάδα. αν αποφασίσεις να πας σε ιδιωτικό δε σου φτάνουν τα 250 ευρώ και αυτό μόνο για την επίσκεψη. από την αρχή που ξεκίνησαν τα προβλήματα πάω σε μια κλινική για εγκύους σε αρχικό στάδιο. από την αρχή τα πράγματα φάνηκαν δύσκολα. για να δούμε. ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην απελπιστεις ο θεος θα βαλει το χερι του.... Ευχομαι ολόψυχα την Τετάρτη να πας κ να δεις το νινακι μια χαρα.. Κανε λιγο κουραγιο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι αλλά ξεκίνησε κόκκινο αιμα σαν περιοδος . η μήτρα μου είναι μονίμως σκληρή. ..λίγα πονακια που έρχονται και φεύγουν. ..για να δούμε. ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν υπάρχει κατι να πας σε νοσοκομείο στα εκτακτα να πεις οτι έχεις αιμα? Το αιμα ειναι κόκκινο? Αυτο μπορεί να συμβαίνει και με καποια αποκόλληση... Εγω που ειχα αποκόλληση παθαινα συνέχεια αιμορραγία και εβγαζα πολυ έτρεχε βρύση (συγνωμη για τις φράσεις μ δεν ξερω πως αλλιώς να το περιγραψω).μεινε στο κρεβάτι αλλα αν δεις περιεργα πραγματα πήγαινε αμεσως. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου είχαν πει στην κλινική ότι το έβλεπαν για κυηση η οποία δεν βλέπουν να προχωράει γιατι δεν έβλεπαν τον σάκο να αναπτυσεται.εγώ όπως το βλέπω μου ήρθε περιοδος και είδα κι ένα παράξενο μικρό κομματάκι σκούρο χρωματος (συγγνώμη για την περιγραφη).να πω την αλήθεια το περίμενα γιατί όλα ήταν αρνητικά. θα τους πάρω τηλέφωνο το πρωί να τους ενημερώσω και να δω τι άλλο θα μου πουν.και φυσικά υπαρχουν επειγοντα αλλά δεν πιστεύω ότι στην περίπτωση μου θα μπορούσαν να κάνουν κάτι. είμαι σχεδόν σίγουρη . ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το αίμα κράτησε μισή μέρα . σήμερα έχω μόνο καφέ εκκρισεις . μίλησα με την κλινική και πιστεύουν ότι είναι η αρχή αποβολης.έτσι κι αλλιώς την Τετάρτη θα φανεί. Ευχαριστώ για όλες σας τις απαντήσεις. ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...