Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Μαΐου 2017!!!!!!!!


Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η θανασης μου είπε:

Μην αγχώνεσαι όλα καλά είναι ανινα μου αύτα που έπρεπε να δει ο γιατρός τα είδε κ σε 5 λεπτά θα φαινόταν αν υπήρχε πρόβλημα. Πότε θα σε ξαναδεί ο γιατρός;

Σευχαριστω αγαπημενη μου. Αρχες Μαρτιου θα ξαναπαω για υπερηχο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 7 λεπτά, ο/η annina είπε:

Σευχαριστω αγαπημενη μου. Αρχες Μαρτιου θα ξαναπαω για υπερηχο. 

Περνάνε οι μέρες γρήγορα θα έρθει πάλι η στιγμή που θα δεις το μωράκι σου. Να κάνεις ευχάριστες σκέψεις να σκέφτεσαι ότι σε λίγο καιρό θα το κρατάς στα χέρια σου. Ψώνια ξεκίνησες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η θανασης μου είπε:

Μακάρι κ σου εύχομαι αυτό που ποθείς σύντομα. Δεν μπορώ να σου πω σίγουρα μπορεί να είναι όντως από αυτό η από την έντονη επιθυμία εύχομαι ότι καλύτερο 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ....Δεν το φαντάΖομαι τον πόνο σίγουρα....Και τον Δεκέμβρη προσπαθήσαμε 1 φορα όμως και δεν έπιασε μου ήρθε περίοδος κανονικά...Δεν είχα τέτοιο σύμπτωμα τον Δεκέμβρη...Τωρα πραγματικά νιώθω πολύ πόνο και κούραση....Σε ευχαριστώ πάρα πολύ να χαίρεσαι τα παιδάκια σου και τον αντρουλι σου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η θανασης μου είπε:

Περνάνε οι μέρες γρήγορα θα έρθει πάλι η στιγμή που θα δεις το μωράκι σου. Να κάνεις ευχάριστες σκέψεις να σκέφτεσαι ότι σε λίγο καιρό θα το κρατάς στα χέρια σου. Ψώνια ξεκίνησες;

Ναι...η αγαπημενη μου ασχολια! Γενικα το διασκεδασαμε πολυ με τον συζυγο, πηραμε επιπλακια, καροτσι, πορτ μπεμπε αλλα ειδικα με τα ρουχαλακια...αχ τι ωραια! Επισης πηρα 2 μπιμπερο για αρχη μηπως χρειαστουν και εναν αποστειρωτη. Εσεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ τα κυριότερα τα έχω μόνο ρούχα θα πάρω αλλά όχι ακόμα. Θα πάρεις κ συσκευή εσωτερικής επικοινωνίας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Asteraki θα μας που οι εμπειρες αλλα νομιζω οτι, οταν φτιαξουμε κ τη βαλιτσουλα του μαιευτηριου θα πρεπει να πλυνουμε κ τα ρουχακια πανες κλπ. Περιπου στις 35 με 36 βδομαδες με συμβουλεψε η μαμα μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννινα μου σκέφτομαι όμως και την περιπτωση να θέλει να μου γεννηθεί προωρακι ο μπέμπης.. Οποτε πρεπει να τα έχω πιο νωρίς έτοιμα αλλά ποσο πιο νωρίς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μιχαλάκη Μαρία είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ....Δεν το φαντάΖομαι τον πόνο σίγουρα....Και τον Δεκέμβρη προσπαθήσαμε 1 φορα όμως και δεν έπιασε μου ήρθε περίοδος κανονικά...Δεν είχα τέτοιο σύμπτωμα τον Δεκέμβρη...Τωρα πραγματικά νιώθω πολύ πόνο και κούραση....Σε ευχαριστώ πάρα πολύ να χαίρεσαι τα παιδάκια σου και τον αντρουλι σου....

Κι εγω ειχα τσιμπήματα κ πονακια περιοδου που ποτε ομως δεν ηρθε!!! Μην αγχωνεσαι, με το καλο να μεινεις εγκυουλα αλλα χωρις αγχος. Εαν εχεις σταθερο κυκλο τις γονιμες σου κοιταξε!! :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η dim_nat11 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!! Είμαι στην 24η βδομάδα. Χθες είχα ραντεβού σε Νοσοκομείο για πρώτη φορά, η γιατρός είδε όλες τις εξετασεις από την αρχή. Μου έδωσε salospir 100 για να μην υπάρξει λεει πρόβλημα με την τροφοδοσία κ τη ροή στον πλακούντα. Αγχώθηκα πολύ πήγα κ στη γιατρό που με παρακολουθούσε εως τώρα κ δεν το κρίνει απαραίτητο. Ρώτησα κ την εμβρυολογο που κάναμε αυχενικη και Β επιπεδου. Εχετε ακουσει αναλογη περιπτωση;

Εγω παντως παιρνω salospir προληπτικα,απ την αρχη της εγκυμοσυνης. Νομιζω μου ειχε πει η γιατρος οτι βοηθαει στο να μην παθεις θρομβωση. Δεν εχω καποιο ιστορικο με προβληματα. Αυτη ειναι η πρωτη μου εγκυμοσυνη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η annina είπε:

Ναι...η αγαπημενη μου ασχολια! Γενικα το διασκεδασαμε πολυ με τον συζυγο, πηραμε επιπλακια, καροτσι, πορτ μπεμπε αλλα ειδικα με τα ρουχαλακια...αχ τι ωραια! Επισης πηρα 2 μπιμπερο για αρχη μηπως χρειαστουν και εναν αποστειρωτη. Εσεις?

Εμεις λιγα πραγματακια προς το παρον... μια συρταριερα και το μπανακι! Α! Και ενα φορμακι,ετσι για το καλο! Θα παρουμε ομως συντομα λικνο και καροτσι! 

στις πριν 4 ώρες, ο/η θανασης μου είπε:

Εγώ τα κυριότερα τα έχω μόνο ρούχα θα πάρω αλλά όχι ακόμα. Θα πάρεις κ συσκευή εσωτερικής επικοινωνίας;

Ενδοεπικοινωνια δε νομιζω οτι χρειαζεται,αν το μωρακι κοιμαται διπλα μας...  Και για μετα οι κρεβατοκαμαρες μας ειναι διπλα διπλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η dim_nat11 είπε:

Κοριτσια να ρωτησω εγω κατι αλλο; εσεις που θα γεννησετε; σε ιδιωτικη κλινικη ή σε Νοσοκομείο;

Κι εγω σε ιδιωτικη κλινικη. Εσυ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Αυπνιες έχετε;;; Εγώ συνέχεια ξυπνάω τη νύχτα. Κ εγώ σε ιδιωτικό νοσοκομείο θα γέννησω. 

Επιθεματα στήθους να πάρετε, θα σας χρειαστουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Vivi.Nik. είπε:

Κι εγω σε ιδιωτικη κλινικη. Εσυ;

Εγω κορίτσια δεν εχω αποφασισει ακομα :-( Ο αντρας μου θέλει σε κλινικη να εχουμε τη γιατρο μας.. πηγαμε κ Νοσοκομείο σε μια που μου συστησαν εκει αλλα αγχωθηκα!!! Το κακο με το Νοσοκομείο της πολης μου ειναι οτι ειναι αυστηρα τα μετρα στη μαιευτικη κ δεν επιτρεπονται συνοδοί παρα μονο 2 ωρες επισκεπτήριο :-( δεν ξερω τι να κανω ειλικρινα εχω μπερδευτει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια ελπίζω όλες να είστε καλά εγώ και αν έχω μπερδευτεί σκέφτομαι να πάω στο ρεα η στο ελενα στο ρεα είναι 1700 και στο ελενα είναι 55 τη μέρα και σε μονοκλινο απλά θα έχω άλλο γιατρό τι λετε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Drakoylinaki είπε:

Γειά σας κορίτσια ελπίζω όλες να είστε καλά εγώ και αν έχω μπερδευτεί σκέφτομαι να πάω στο ρεα η στο ελενα στο ρεα είναι 1700 και στο ελενα είναι 55 τη μέρα και σε μονοκλινο απλά θα έχω άλλο γιατρό τι λετε

Σε ποιο μηνα εισαι; Εαν πας στο Ελενα εχεις γιατρο υπ'όψιν σου η θα πρεπει να βρεις; Ειναι μεγαληηη η διαφορα... κι εγω γι'αυτο εχω μπερδευτει κ το σκεφτομαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Drakoylinaki είπε:

Έχω βρει έναν γιατρό θα πάω να τον συναντήσω το Σάββατο δεν ξέρω ακόμη τπτ ?

Ωραια μην αγχώνεσαι ολα καλα θα πανε!!! 1700 στο Ρεα ειναι συν αμοιβη γιατρου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η θανασης μου είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Αυπνιες έχετε;;; Εγώ συνέχεια ξυπνάω τη νύχτα. Κ εγώ σε ιδιωτικό νοσοκομείο θα γέννησω. 

Επιθεματα στήθους να πάρετε, θα σας χρειαστουν

Κάθε βράδυ μετα τις 2 κοιμάμαι..

Τώρα που ειπες για επιθέματα στήθους, ήθελα να ρωτησω, βαζετε κάτι στο στήθος σας για να προετοιμασετε την θηλή για το θηλασμό; εγώ δεν έχω ρωτήσει ακόμα τον γιατρό μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η asteraki_mou είπε:

Κάθε βράδυ μετα τις 2 κοιμάμαι..

Τώρα που ειπες για επιθέματα στήθους, ήθελα να ρωτησω, βαζετε κάτι στο στήθος σας για να προετοιμασετε την θηλή για το θηλασμό; εγώ δεν έχω ρωτήσει ακόμα τον γιατρό μου..

Όχι δεν βάζω κάτι. Ούτε μου έχει πει ποτέ κάτι ο γιατρός.; Εγω ξυπνάω τη νύχτα κ μένω ξυπνα 3 με 4 ώρες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η θανασης μου είπε:

Όχι δεν βάζω κάτι. Ούτε μου έχει πει ποτέ κάτι ο γιατρός.; Εγω ξυπνάω τη νύχτα κ μένω ξυπνα 3 με 4 ώρες 

Κι εγω το ιδιο παθαινω...εχω φοβερο προβλημα αυπνιας κ με πιανει λιγακι ο υπνος κατα τις 6..πιστευω μας προετοιμαζει η φυση για ξενυχτια με τα μωρακια μας χιχι! Για το στηθος κοριτσια μου προτειναν λανολινη, τοσο για προετοιμασια οσο και για την θεραπεια πληγωμενων θηλων. Ειναι μια  αλοιφουλα της εταιρειας medela νομιζω. Επιθεματα στηθους θα χρειαστουμε οπωσδηποτε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...