Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2014


Recommended Posts

Ημερολογιακά είμαι 7. Βαση της χοριακης και του σάκου (μαλλον καθυστερημένη σύλληψη) την Τρίτη μπαίνω στην 6η.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ'ευχαριστώ! Για να δούμε. Περιμένω να δω τι θα γίνει την Πέμπτη!!!!!!!!!!!!Ελπίζω να πάνε όλα καλά :lol:

Merykal μου που είσαι; όλα καλά;;;;;;;;;;;;

Φιλακια

post-15592-1387394044899_thumb.jpg

post-15592-13873940450183_thumb.jpg

post-15592-13873940451377_thumb.jpg

post-15592-13873940452371_thumb.jpg

post-15592-13873940453553_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! Πριν μερικές μέρες έμαθα πως είμαι έγκυος!!! Οδεύω στις 4 εβδομάδες. Φυσικά είμαι χαρούμενη αλλά και πολύ αγχωμένη γιατί θα είναι το πρώτο μας μωράκι. Θα χαρώ να μιλάμε,[smilie=sunny.gif] να λέμε τα νέα μας και να συμβουλεύει η μία την άλλη! Καλή εγκυμοσύνη να έχουμε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Κατερίνα!!!! Καλωσηρθες!!!!!!!!! Καλή και τελειομηνη εγκυμοσυνη να εχεις!!!!!! Εγω σημερα μπηκα στην πεμπτη εβδομαδα και ειναι επισης το πρωτο μωρακι οποτε θα τα λεμε σιγουρα γιατι απο αποριες μπολικες!!! πηγα σημερα για τον πρωτο υπερηχο, ειδαμε μονο το σακο και οτι ειναι ενδομητριο και σε πολυ καλη θεση στη μητρα! Ειμαι πολυ χαρουμενη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmeraaaaaa

kaleeeee gemisame fouskoules????????????liges merres eleipsa kai na ti egine

koritsia kalws hlthate sto club kalh kai teleiomhnh egkumosunh euxomai se olesss mas$-)

egw eimai sthn 8h eudomada kai sto 2o mwraki egkuos!!!

thagia mou etsi einai h 1h episkepsh sthn duterh tha deite ena rizaki kai apo thn 3h episkepsh kai meta kati tha fainetai pou tha moiazei me ninaki..ola kala loipon!!!!!!

katerinaki mou..ekanes xoriakh?pote tha pas ston giatro sou?

natalia ...filh mou xathika ligo..hmoun xalia polu emeto milame..blepw esu ola kala..polu xairomai..ante pou mou agxwnosoun..eides????kila den phra akomh afou den mporw na faw swsta kai auto pou trww to bgazw kiolasss..mpliaaaxxx..alla tha prosexw sauth thn egkumosu.. afou sthn 1h phra 25 oloklhra...gia mena to kanei to zouzouni sthn koilitsa gia na mhn paxunw:crazy: /:) xaxaxxaxa esu ebales??

pws ta pate me thn oreksh sas bre koritsia?

alhtheia ti hlikies exoume emeis oi fouskes???egw eimai 25

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα merykal!!!!! εμενα η ορεξη καλα κρατει αλλα προσπαθω να προσεχω επειδη πηρα δεκα κιλα τον τελευταιο χρονο κ δεν με παιρνει και πολυ.... και αναγουλες καθολου!! λες να αρχισουν αργοτερα;;; παντως σε ενα μηνα εχω γαμο και ελπιζω να ειμαι καλα γιατι εχω πολυ τρεξιμο!! αααα ειμαι 24!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από μεναααααααα!!!!!!!!!!

Καλωσήρθατε κορίτσια! Όσο πιο πολλές τοσο πιο καλα. Θα είναι μακρύς ο χειμώνας :-)

Merykal μου μια μεγάλη καλημέρα και σε σένα :-) κάνε υπομονή βρε κοριτσι μου, σκέψου ότι θα είσαι στυλάκι σε αυτή την εγκυμοσύνη (χιχιχιχιχι). Αν και λένε ότι συνήθως στις 2ες παίρνουμε και κάτι παραπάνω. Αν είναι έτσι, προσωπικά την έκατσα τη βάρκα! Στην πρώτη πήρα 22 κιλά και ο διαβητολογος μου κοντεψε να με καρυδωσει. Ελπίζω να τη σκαπουλαρω και τώρα γιατί ούτε τωρα με βλέπω να βάζω 9-11 που μου είχε πει τότε!!!!!!!!

Να παρουσιαστώ λοιπόν κι εγώ επίσημα, είμαι 35 και αισίως 6 εβδομάδων στο δεύτερο. Η πριγκίπισσα μου θα γίνει 4 τον δεκέμβρη. :-):-):-)

Κιλά μαλλον δεν έχω πάρει ακομα αλλά όπως και στην πρώτη μου είμαι μια πραγματική φούσκα ! φανταστείτε ότι είναι αδύνατον να βάλω τα παντελόνια μου. Περιμένω και τον υπέρηχο της πέμπτης για να βεβαιωθούμε ότι όλα βαίνουν καλώς και θα βάλω τα ρουχα της εγκυμοσύνης (χιχιχιχιχι). Με είδε η γιαγιά μου χτες και δεν το πίστευε! Γι'αυτο σας λέω, θα έχουμε πολλάααααααα να λέμε.

Κορίτσια έχετε σκεφτεί που θα γεννησετε, πρώτα ο Θεός; εγώ ενώ την πρώτη μου την έκανα στο Μητέρα, τώρα λέω να γέννηση στο Λητώ.

Σας φιλώ όλες πολύ πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Μπράβο thaqia !!!! Χαίρομαι πολύ για σένα!!! Ήθελα να σε ρωτήσω από συμπτώματα τι έχεις? Γιατί εγώ ακόμη τίποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα Merykal!!! Έκανα χοριακή την προηγούμενη τετάρτη και μετά πήγα στον γιατρό μου και μου επιβεβαίωσε την εγκυμοσύνη. Θα ξαναπάμε αρχές Οκτώβρη. Εγώ είμαι 26! Καλησπέρα και σε σένα Ναταλία μου!!!! Κορίτσια χαίρομαι πάρα πολύ που είμαστε όλες κοντά στην ηλικία και που θα μιλάμε γιατί καμία φίλη μου δεν έχει παιδάκι ούτε είναι έγκυος και είναι πολύ ωραία που θα έχω φίλες με τους ίδιους προβληματισμούς! Κάπνιζε καμιά σας πριν την εγκυμοσύνη? Εγώ ναι δυστυχώς και το έκοψα μόλις έμαθα για το μωρό αλλά δεν έχει περάσει πολύς καιρός και ακόμη νιώθω εκνευρισμό. Από διατροφή τι να προσέχω βρε κορίτσια να μην γίνω τόφαλος[smilie=laughing6.g:? Γιατί ήδη είμαι 1.66 και 69 κιλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!

Τελικα είμαι η πατσουρόγρια της παρέας!!!!!!!!!!! (χιχιχιχιχιχιχιχιχιχιχιχιχιχιχι) Για το τσιγάρο μπορεί να σε βοηθήσει η merykal αλλά αφού το έκοψες απλά προσπάθησε να το διατηρήσεις κομμένο. Το ότι είσαι έγγυος δεν σημαίνει ότι θα σου λείπει λιγότερο απλά έχεις στο μυαλό σου ότι το κάνεις για το μωρό σου και έχεις έναν πολύ σοβαρό λόγο να μην το ανάψεις. Απο διατροφή ................ τινα σου πω. 1,69 και 68 κιλά και στην πρωτη μου έφτασα τα 90. Το θέμα δεν ήταν ότι έτρωγα σαχλαμάρες (είμαι και με διαβήτη τύπου 1) απλά πεινούσα σαν λύκος. Δεν είχα και αναγούλες, οποτε όποτε πείναγα, έτρωγα. Και αυτά για "καροτάκια", "αγγουράκια", "σελινο" κλπ, είναι σαχλαμάρες. Εγώ ηθελα ΦΑΓΗΤΟ, όχι αηδίες. Εφτασα να τρώω περισσότερο από τον άντρα μου.

Σε αυτή την εγκυμοσύνη, με βλέπω πάλι να ξεφεύγω. Βέβαια, η διαφορά είναι ότι ξεκινάω από τα 73 παρακαλω!!!!!!!!! Απο Δευτέρα ξουρίζουν τον γαμπρό. Την Πέμπτη θα με δει ο γυναικολόγος μου και αν όλα πάνε καλά, απο Δευτέρα θα με δει και ο διαβητολόγος οπότε τα κεφάλια μέσα!!!!!!! Να μην αγχώνεσαι με τα κιλά, να μην σκέφτεσαι ότι πρέπει να φάς για δύο και αν θηλάσεις, θα κάνεις την καλύτερη διαιτα μετά τη γέννα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε! Όχι και πατσουρόγρια βρε Ναταλία μου!!!! Σίγουρα θα το διατηρήσω κομμένο και ελπίζω να μην το ξαναρχίσω γιατί θα είναι κρίμα αν το έχω κομμένο τόσο καιρό! Ελπίζω να μην πάρω πολλά κιλά! Εσύ έχασες 20 κιλά μετά την πρώτη σου γέννα? ΠΩΣ????? Ο θηλασμός αδυνατίζει? Εσύ που είσαι αρκετά έμπειρη στο θέμα εγκυμοσύνης θέλω να σε ρωτήσω κάτι που με φοβίζει πάρα πολύ!!! Τι κάνουμε με το θέμα σεξ? [smilie=icon_flower:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Marykal και γω καπνίστρια ήμουν!!! Νιώθω άσχημα και σκέφτομαι το τσιγάρο αλλά προσπαθώ πάρα πολύ να το βγάλω απτο μυαλό μου. Το έκοψα την προηγούμενη τετάρτη μόλις έκανα χοριακή. Αλλά ακόμη είναι μόνο μία εβδομάδα και νωρίς για να το ξεχάσω. Διάβασα κάπου ότι το κάπνισμα δεν μας προκαλεί απόλαυση αλλά νομίζουμε ότι το κάνει. Στην ουσία αυτό που μας προκαλεί είναι ανακούφιση γιατί παίρνουμε δόση νικοτίνης που ο οργανισμός μας έχει συνηθίσει. Οι πρώτες 3 εβδομάδες είναι η πιο δύσκολες! Έλα να στηρίξουμε η μια την άλλη σε αυτή την προσπάθεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά, μην τρελαίνεσαι! Ενα 5αρακι το κράτησα! Αλοίμονο!

Οντως ο θηλασμός αδυνατίζει αλλά θέλει και μία σχετική προσοχή. Παντρευτηκαμε ενάμιση χρόνο μετά και μπορώ να σου πω ότι ίσως ήμουν και λίγο πιο αδύνατη από τώρα. Βεβαια θήλασα 13 μήνες. Υπολόγισε ότι σε ενα-εναμιση χρόνο θα τα χάσεις :-bd

Το θέμα του σεξ είναι καθαρά δικό σας θέμα. Εφόσον ο γιατρός σου δεν σου το έχει απαγορέψει για κάποιο λόγο, μην το φοβάσαι. Στην κόρη μου οι ορμόνες μου είχαν χτυπήσει κόκκινο. Αισθανομουν σαν κουνέλι (χιχιχιχιχιχιχιχιχιχι). Τώρα ακόμα είμαι λίγο συγκρατημένη από ψυχολογική άποψη. Αυτή η Πέμπτη πια!!!!!!!!!! Εχει γίνει το ορόσημό μου!

Και ένα τιπ: στην κόρη μου είχα πάρα πολύ όρεξη. Μία φίλη μου στον γιο της δεν ήθελε ούτε να την αγγίζει ο άντρας της και στην κόρη της ήθελε κι αυτή να το κάνει όπου σταθεί και όπου βρεθεί. Το ίδιο και με μία θεία μου [smilie=icon_tongue:. Δεν είμαι το τζίνι αλλά θέλεις ή δεν θέλεις; Εγώ να σου πω περιμένω να δω σε τι φάση θα είμαι όταν χαλαρώσω λίγο (χιχιχιχιχιχιχιχιχιχι) και τελικά τι μωράκι θα βγεί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Marykal και γω καπνίστρια ήμουν!!! Νιώθω άσχημα και σκέφτομαι το τσιγάρο αλλά προσπαθώ πάρα πολύ να το βγάλω απτο μυαλό μου. Το έκοψα την προηγούμενη τετάρτη μόλις έκανα χοριακή. Αλλά ακόμη είναι μόνο μία εβδομάδα και νωρίς για να το ξεχάσω. Διάβασα κάπου ότι το κάπνισμα δεν μας προκαλεί απόλαυση αλλά νομίζουμε ότι το κάνει. Στην ουσία αυτό που μας προκαλεί είναι ανακούφιση γιατί παίρνουμε δόση νικοτίνης που ο οργανισμός μας έχει συνηθίσει. Οι πρώτες 3 εβδομάδες είναι η πιο δύσκολες! Έλα να στηρίξουμε η μια την άλλη σε αυτή την προσπάθεια.

ΜΠΡΑΒΟ κοριτσια! Κι εμεις εδω είμαστε! Πρώην βαριά καπνίστρια και ξέρω πόσο δύσκολο είναι! Κρατηστε γερα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια, να μην το ξεχασω: για όσες εχουμε αναγουλες-εμετους, ενας φυσικός τρόπος αντιμετώπισης είναι ένα βραχιολακι κατά της ναυτίας που πουλάνε στα φαρμακεία. Μου το είπε μία φίλη που την βοήθησε και θα παω να το πάρω. Στην κόρη μου είχα υπνηλία. Τώρα αναγούλες. Μεταξύ των 2 προτειμώ σίγουρα την υπνηλία [smilie=tard.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ηρθα και γω!! ετρεχα με τις υποχρεωσεις του γαμου σημερα! ουφ!! εγω κοριτσια ειμαι ενα χρονο αρραβωνιασμενη και πηρα 10 κιλα.... ειμαι 1,76 και 77 κιλα.... οποτε θελει προσοχη! το βραδυ πινω το γαλατακι μου και τιποτα αλλο! οσο για το καπνισμα ειμαι φανατικη αντικαπνιστρια!! διωξτε αυτη τη χαζομαρα απο τη ζωη σας...! κατερινα απο συμπτωματα μονο κατι πονακια χαμηλα που η γυναικολογος μου ειπε ειναι φυσιολογικα! δηλαδη εγω ειμαι το μικρο της παρεας;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας και πάλι φίλες μου!!! Ευχαριστώ για τις απαντήσεις μας!!!! Ναταλία ακόμη δεν έχω προλάβει απτο άγχος μου να καταλάβω πόση όρεξη έχω για σεξ θα σου απαντήσω σύντομα σε αυτό χαχα! Thagia από κιλά δεν έχεις πολλά παραπάνω οπότε μην ανησυχείς μια χαρά θα είσαι στο γάμο και ακόμη πιο όμορφη γιατί η εγκυμοσύνη ομορφαίνει απότι λένε!!! Ναι εσύ είσαι το μικρό!!! Κορίτσια από ποιές περιοχές είστε? Εγώ από Αθήνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έτσι που το διάβασα κατάλαβα ότι μένεις και συ Μαρούσι αλλά μετά είδα την Άνοιξη αλλά και πάλι κοντά είμαστε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Θα τους ξαναδοκιμασω σιγουρα μαζι , μολις περασουν τα ζορια με τα δοντια... Να μου πεις εχει ακομα αλματα και διαφορα αλλα θα το τολμισω !!! Γενικα εμενα το πανε πολυ χορωδια . Δεν προλαβαινει να κλαψει ο ενας αρχιζει και ο αλλος .. μου το καναν και απο βρεφακια αυτο... Και αν παω να μαλωσω, με "ορμανε" μαζι και οι δυο... Απο ζηλια πως πατε? Εμενα η μικρη ζηλευει , παιρνω αγκαλια τον μικρο και ολο χωνεται αναμεσα και τον διωχνει.. προσπαθω της μιλαω αλλα εκει το χαβα της... Γενικα με γνωστες που μιλαω ,οσες εχουμε 1 και 1 λενε τα κοριτσια ειναι πιο ξεπεταγμενα και τους κανουν οτι θελουν ..  Αυτη τη συνδεση με Κάιρο που αναφερει παραπανω η @annie την ξαναδιαβασα καπου, και περιμενω να δω πως θα ναι... Αυτο μας ελειπε...🤣🤣🤣🤣
    • Όλα καλά κορίτσι μου,έφαγα μια απονεύρωση και ελπίζω να έγινε δουλειά για να σταματήσω να ποναω...Όλα τα υπόλοιπα θα τα δω αφότου γεννήσω με το καλό!!!Τώρα ετοιμαζόμαστε για Πάσχα και μόλις γυρίσουμε ξεκινάμε ετοιμασίες...
    • Χαχαχαχα όντως μόνο για φαγητα λέμε 😂 δεν ξέρω καθόλου κορίτσι μου εμένα που την έδωσαν την κουνια αλλά τώρα από τι ξύλο είναι φτιαγμένη δεν έχω ιδέα.. επισης δεν πολύ κοιμήθηκε στην κουνια της, έτσι έχει μείνει 
    • Τι ωραιααααααααααα🥳🥳🥳🥳μπραβο κοριτσάκι μου πολύ ομορφα νεαααα❤️ απόλαυσε το σκ σου πιες και τα τελευταία κρασακια σου και την Δευτέρα θα γίνει χαμουλης με τα αυγουλακια σου🙏
    • Κορίτσια μου γλυκά! Σας ευχαριστώ τοοοοοσο πολύ για τα θετικά σας μνμ..δε μπορεί μέρα από όλα αυτά σίγουρα θα πιάσω!!!!!Μετά από μια μεγααααλη μέρα επιτέλους ήρθε η ώρα της χαλάρωσης κ να σας πω και τι είδαμε σήμερα στον γιατρό! Είδαμε λοιπόν πως το ένα ωοθηλακιο που είχα την 7η μέρα στα 15 χιλιοστά,σήμερα είναι 25 κ είναι κυστικό...αλλά έχω αλλά 3!!! 17-18-19 χιλιοστά!! Οπότε με το καλό πάμε την Μ.Δευτερα για σπερματεγχυση!!! Χάρηκα και ανακουφιστηκα είναι η αλήθεια!    
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...