Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΡΕΛΟΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΑΠΡΙΛΙΟΥ- ΜΑΙΟΥ 2012 ΕΤΟΙΜΑ ΓΙΑ ΟΛΑ Νο 2!!!


Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ...ΓΙΑ ΕΛΑΤΕ ΟΣΕΣ ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ ΜΑΙΟ 2012 ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΤΡΕΛΟΖΟΥΖΟΥΝΑΚΙΑ ΕΤΟΙΜΑ ΓΙΑ ΟΛΑ...ΕΤΟΙΜΑ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΚΡΕΜΟΥΛΕΣ,ΝΑ ΚΑΤΣΟΥΝ ΣΤΟ ΠΟΠΟ ΤΟΥς,ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΔΟΝΤΑΚΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΧΑΡΙΖΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΓΕΛΑΚΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 :D ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 52
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλως ηρθες Ελενα αντε με το καλοοο!!! :D

κοριτσακια χθες εγω πηγα σινεμαδακι με τον αντρα μου...ειπα να το αφησω στη μαμα μου και να χαλαρωσουμε λιγο...αλλα εκλαιγε...δεν ησυχαζε με τιποτα ειπε η μανα μου.,..

μαλλον μας αναγνωριζουν πλεον για αυτο ε???

παντως ωραια περασαμε...ειδαμε την αρπαγη 2!τελειο θριλερ...αν ειχατε δει το 1 το ξερετε,...

ο μπεμπης χθες βραδυ ξυπνησε 2-3 φορες..παλι καλα δηλαδη...!

για πειτε δικα σας νεα :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααααααααα σημερα γιναμε 5 μηνων!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

κοριτσια ειναι απιστευτος..τον εχω στο ριλαξ και τον γυρναω πλατη στην τηλεοραση και επειδη ακουει την φωνη γυρναει οοολοο το κορμο του προς τα πισω και κοιταει!!!!

δεν καθεται στο κωλο του στιγμη πλεον!!!καλα χερακια ποδαρακια ολη την ωρα τα χτυπαμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κι απο μενα κοριτσουδια!!!

Εμεις γιναμε 5 μηνων στις 5 του μηνα!!!τωρα αρχισα να της δινω το γαλα 2ης βρεφικης ηλικιας εφοσον κλεισαμε τον 5ο και μπηκαμε στον 6ο.Επισης δεν ξερω ποτε θα αρχισουμε κρεμουλες αλλα μαλλον τελος 6ου με αρχες 7ου...εσας μηπως σας ειπανε ηδη να αρχισετε και δεν το ξερω?πειτε..πειτε.... ;)

σημερα ψοφησα...ξεσκονισα σφουγγαρισα σκουπισα εβαλα πλυντηρια στεγνωτηρια...ελεοςςςςςς........ημαρτον!!!χιχιχιχιιχιχιχι

αυτα τα νεα μας!!!φιλακια πολλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D

Αργυρω εμας μας ειπε απο τον 6ο μηνα κρεμουλες...αρα σε λιγο αρχιζουμε...αυριο παμε παιδιατρο και θα μας πει!!!οσο για γαλατακι,,,εμεις θηλαζουμε ! :D

για δουλιτσες και εγω θελω να κανω σημερα αλλα βαριεμαι!!!!

sotkou να σου ζησει και σενα σημερα!!!! :D:D

κοριτσια...οταν ειναι μπρουμυτα σηκωνει ολο τον κωλο του και τεντωνει τα ποδια του ...βαζει δυναμη στα ποδια και σηκωνεται ο ποπος!!!σε λιγο θα μπουσουλησει νιωθω :D:D:D

εσας το κανουν?

τι μερα εχετε????Εδω ηλιο εχουμε!!!! :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μωρουδενια μου..οπως καταλαβες πιο συχνα απο φβ θα τα λεμε...χιχιιχιχιχιιχιχ τωρα καταφερα να μπω!ειμαστε καλα...αλλα εγω νιωθω πτωμα οπως παντα!!!περιμενω να ξεκουραστει ο Τεο για να ξαπλωσω λιγακι κι εγω αυριο!ελεος...θελω κι εγω υπνο ρε γαμωτι μου....... :( θα βαλω τα κλαματα......σνιφ σνιφ....

Κατα τα αλλα τα ιδια ....τα ιδια ..τα ιδια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

irtha k ego:) kali mas arxi lipon :)

emis diladi pou gennithikame telos apriliou na pame se allo postaki :( ?

xthes kaname k kapies agores gia na imaste panetimes otan tha arxisoume k xortosoupa

pirame afti tin siskebi ''http://www.beaba.gr/babycook-solo-.html'' pou magirevi ston atmo kai alethi sto idio doxio kai to kalitero mpori na apopsixi k olas xoris na xathoun bitamines klp

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

emeis eimaste 5 mhnwn kai exoume ksekinhsei krema vanilia ka8e apogeuma merikes koutalitses kai ligotero galataki

,sta mesa tou 5ou ksekiname kai san dekatiano froutokrema ...douleies??????????argyrw egw pali shmera kopela eixa gia sidero mazepsa to mpanio ,thn kouzina ta siderwmena kai ka8hsa eimai aupnh kai doulevw meta den kanw tpt !!! euxaristw marinaki !!!

Veloudenia egw ta kanw sthn katsarola ths fisler ston atmo kai otan arxisoume laxanika ekei 8a ta kanw.gia to liwsimo exw blender nomizw oti kalo einai ee?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια...σας τα ειπα και στο fb~!!!xiixixixix

ρουλα και Ζελια πειτε μου τι μαρκα ρυζαλευρο βανιλια παιρνετε??ειναι καλη???ρουλα εσυ μονο βανιλια δινεις? :? οχι ρυζαλευρο?

Ρουλα καλε μια χαρα ειναι το μπλεντερ που λεφτα να πεταμε σε τετοια συστηματα :lol::lol: βεβαια εαν εχεις οκ.

Ζελια με γεια το νεο σας συστηματακι!!! :D

εμεις χθες πηγαμε jumbo και πηραμε ενα σωρο κουταλακια και μπολακια αααααααααα και του πηρα και κυπελλακι NUK που ειναι απο 6 μηνων και πανω για να συνηθιζει,λενε ειναι καλυτερα για τα δοντακια τους ...θα του βαζω νερακι εκει!!!!

αααααααααα εχω και αλλη ερωτηση...νερακι τους δινετε κατευθειαν ή το βραζετε πρωτα???? :? η παιδιατρος ειπε ας το βραζουμε και αυτο το μηνα!

εχω πολλες αποριες ε???χαχχαχαχαχχααα φιλιααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sotkou gia tin xitra tis fishler les e ? k ego aftin exo..na po tin alithia me bolebi poli afti i xitra sta dika mou magiremata ..omos nomizo pos den tha me bolebe k toso gia tin xortosoupa tis mikris .

apo tote pou ekana tin erebna mou gia tin siskebi pira k tin apofasi na tin agoraso mias k den xriazete na leronis polla pragmata , ginete se poli ligo xroniko diastima alethi k sto idio doxio k sou parexi tin dinatotita na ta apopsi3is k olas . exi k ena e3artimataki pou ean kanis perisoteri posotita filasete stin katapsi3i k efkola tin epomeni px apopsixete gia na min xriazete na mpis 3ana se afti tin diadikasia . ase pou stin xitra tha prepi na kanis para poli mikri posotita kathimerina afou den tha mporis na to apothikefsis k olas .

marinaki ego dino rizalebro milupa . to troi poli kalitera apo nestle k nounou . ta dokimasa k ego ola k i alithia ine pos to rizalebro milupa ine to pio nostimo . oso gia to neraki to brazoume nai ..k afto tha sinexisoume na kanoume mexri na stamatisoume tin apostirosi , otan klisoume ton 6o diladi .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια πειτε και σε μας ποσο κανει η συσκευη και που μπορω να την αγορασω!!!την ειχα δει και ειναι τελεια!!!κι εγω εχω φισλερ χυτρα αλλα δεν βολευει καθολου για μαγειρεματα μωρων..ειναι τεραστια!πειτε μου για το μηχανημα σας καλε να λυτρωθω!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια παλι χαθηκαμε απο εδω????????????????????? :lol::lol::lol::lol::lol:

Αργυρω μονο σε χυτρα γινονται οι σουπες???σε απλη κατσαρολα δεν???γιατι εγω δεν εχω αγορασει χυτρα...ολα σε κατσαρολα τα κανω... :?:?:?:? ή μηπως γινεται αλλα σε περισσοτερο χρονο???για πειτε ....

Ζελια που χαθηκες? :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρινάκι πήραμε το ίδιο ποτηράκι :lol::lol::lol::lol: ούτε κι εγω εχω χύτρα, σε κατσαρόλα μαγειρεύω. Πείτε για το πως φτιάχνουμε το φαγητό στα μωρά για να ξέρω τι να πάρω κι εγω. Αν κι εμεις θα αρχίσουμε τεέυταίοι, αύριο γινόμαστε 5 :o:o

ο μπαμπας μου είναι εδω, εδω και 2μιση βδομάδες, τι γρήγορα που πέρασαν... Έφτιαξα κι ενα μωσαικό να φάμε αύριο μιας και θα είναι κι ο μπαμπάς μου εδω για να πούμε τα χρόνια πολλά του Πέτρου. Φτιάχνω ενα ρυζόγαλο, πάω να το βάλω σε μπολάκια και επιστρέφω σε λίγο

Αλήθεια, τα δικά σας τα μωρά τι όνομα έχουν??? Δε θυμ'αμαι αν τα είχαμε πει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω εχει ακόμα ζέστες, με το μπέμπη περνάν όλη μου τη μέρα... Ξυπνάει κατα τισ 7μιση και κοιμάται 2-3 φορες μέχρι να βραδιάσει, κάνα 3ωρο σύνολο, όχι πιο πολύ. Το βράδυ ξυπνάει ακόμα κάθε 3 ώρες περίπου - πότε 2μιση, πότε 4- ελπίζω με την κρεμα να φτιάξουν τα πράγματα.

Πριν λίγες μέρες πήραμε και αυτα τα αυτοκόλλητα τοίχου γιατι δεν είχα φτιάξει το δωμάτιο του Πέτρου. Σήμερα θα τα βάλω και μέσα στη βδομάδα θα βάλω και καμια φώτο. Στο fb δε βάζω, δε θέλει ο αντρας μου, οπότε μπορεί να βάλω καμια εδώ να τον δείτε.

Επίσης πήραμε 2 κουταλάκια σιλκόνης, 1 μπολάκι, 1 ποτηράκι παγουράκι για 6+, ενα μπιμπερό μητρικού της medela για να κάνω αποθήκη γάλακτος γιατί όταν έπαθα γαστρεντερ'ιτιδα τον κουβάλαγα νοσοκομείο γιατί δεν είχα ούτε γάλα ούτε μπιμπερό ούτε τίποτα...

Σήμερα χαζολογάω, δεν έχω όρεξη να κάνω τίποτα. Έκανα χτες δουλειές και σήμερα ρεπάρω :D:D:D . Που είστε όλες???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βελουδένια μπήκα στο site της beaba. τι διαφορά έχει ο babycook classic με το solo? αυτό χρησιμεύει και σαν multi ή αλέθει μόνο το βρασμένο? τι μέγεθος έχει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ti kanete koritsia???xathika to 3ero , psaxnoume spiti k imaste se mia fasi afasia afti tin periodo . ton eafto mou kontebo na xaso akoma ligo :)

lipon oson afora tin siskebi pou pira gia tin xortosoupa den tin exo xrisimopiisi akomi (sabbato tha arxisoume) omos meta apo poli erebna k meta apo polles kritikes pou diabasa kateli3a sto simperasma oti tha mou fani poli xrisimi .

elena c stn ousia ine oi idies oi dio siskebes classic k solo ston tropo litourgias i diafora ine oti i solo ine to pio e3eligmeno montelo k episis oti exi megaliteri xoritikotita o kados .

argiro epidi pira to kenourio montelo plirosa giro sta 170 euro to proigoumeno montelo exi giro sta 150 bebea iparxoun k magazia pou exoun prosfores . opote me ligo psa3imo isos brite kati kalitero . to sigkekrimeno pantos psini se poli ligo xronos ston atmo (15 lepta) , alethi sto idio doxio kai sou dini tin dinatotita apothikefsis stin katapsi3i me idiko exartima opos episis k tin diatotita apopsi3is .

mwroudenia enoite oti ginonte k se katsarola k se plenter oi xortosoupes apla sigoura tha spatalisis perisotero xrono k den tha mporis na fila3is tixon perisoteri posotita stin katapsi3i epidi den tha mporis na to apopsi3is stin sinexia xoris na xathoun bitamines klp. episis kathe mera tha prepi na mpenis stin diadikasia tis paraskebis tis xortosoupas me afto ton tropo , eno ean exis tin dianatotita na to apothikebis stin katapsi3i dio tris fores mporis apla na to apopsixis k na to dinis sto moro

i pio kato selida perigrafi ton atmomagira exi kritikes k exi k ena videaki

http://shopping-mommy.blogspot.com/2010 ... ycook.html

http://www.beaba.gr/babycook-solo-.html aftos ine o kenourios atmomagiras apo tin selida tis eterias

http://www.eimaimama.gr/2010/09/test-drive-beaba.html alli mia selida me kritikes

videaki apopsi3is

elpizo na sas exo kalipsi ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πανακριβα βρε Βελουδενια μου...μου φαινεται θα συνεχισω με χυτρα.....με τιποτα δεν δινω 150 ουτε και 100...ασε προτιμω να αλεθω και να πλενω μπολακια τρεις την ωρα... :lol:

στην χυτρα γινονται γρηγορα!!!στην κατσαρολα σου βγαινει η πιστη πχ για μοσχαρισιο κρεατακι..αλλα τα λαχανικα γινονται και γρηγορα και στην κατσαρολα.

Οπως καταλαβατε δεν δινω τοσα λεφτα για ατμομαγειρες....χιχιχιιχχι ειμαστε στριμωγμενοι αυτο το διαστημα γαμω την εφορια και το δημοσιο μαζι!!!χαχαχχαχαχ

εμεις σημερα καταφεραμε και πηγα για καφεδακι σε μια φιλη μου!επιτελους το πηρα αποφαση και αφησα τα ζουζουνια και πηγα να πιω καφεδακι στην κολλητη μου!περασα πολυ ομορφα,ειχα να την δω και πολυ καιρο ,ειναι σε διαδικασια σπερματεγχυσης η φιλη μου και συζητουσαμε!!!αληθεια εχει κανει καποια κοπελα απο εδω σπερματεγχυση?

επισης το μικρακι μου θα το πουμε ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ σαν την μανουλα μου!!!!ειμαι πολυ χαρουμενη γιαυτο !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!!

Ελενα εγω το δωματιακι του το ειχα ετοιμο με αυτοκολλητακια και τετοια πριν γεννηθει :D βαλε μας φωτο θα βαλω και εγω αν ειναι χιχιχιχι

Ζελια ωραια συσκευη αλλα ακριβη οντως...δεν νομιζω να την παρω αλλα ευχαριστουμε για την πληροφορηση

Αργυρω καλα εκανες και πηγες για καφεδακι!!χρειαζεται λιγο να ξεσκαμε που και που!!!αντε να δουμε ποτε θα πιουμε και εμεις καφεδακι :D

εμενα χθες ηταν ανησυχος παλι το βραδυ αλλα τωρα παιζει ηρεμος στο παρκο του!!!

φιλια πολλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia nai fissler exw alla autes tis diples pou ginontai mia katsarola mikrh kai mia xutra megalh kai an allakseis ta kapakia ginete mia xutra mikrh kai mia katsarola megalh. aurio 8a paw na tis parw zaketakia gt mpoufan exei alla de ginete na to foraei sunexeia. kata talla hsuxia thn paraskeuh arxizoume froutokrema spitiki me ena frouto ana duo meres allazoume gia na doume prwta gia allergies. elenac to neraki den to vrazw egw to vazw sto mpimpero kai to afhnw na er8ei se 8ermokrasia dwmatiou. argyro mou kala ekanes!!!auta filakia!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πήγαμε σήμερα για καφεδάκι, εγω ο Πέτρος, ο μπαμπας μου και μια φίλη μου! καλά ήτανε. Ο καιρός είναι βροχερός, του φόρεσα κι εγω φόρμα μπλούζα - παντελόνι και κάτι καλτσοπάπουτσα με το mickey από τα jumbo γιατί οι κάλτσες του είναι μεγάλες και μας φεύγουν στο δρόμο, οπότε έβαλα κι αυτά από πάνω και μια χαρά. Ουφ σήμερα φεύγει ο μπαμπας μου, καλά είχα βολευτεί να κρατάει το μωρό για να κάνω δουλειές στο σπίτι, τον συνήθισε κι όλας και του κάνει χαρές. Φυσικά ο άντρας μου ανύπαρκτος αυτές τις μέρες. Βρήκε ευκαιρία να χαζολογάει στο pc και σχεδόν να μη βγαίνει από το γραφείο. Σκασίλα μου, μια χαρά περάσαμε με το μπαμπακούλη μου :D:D:D

Φυτέψαμε και σε γλάστρες μαιντανό, σέλινο, φράουλες, μαρούλια, ρόκα ντοματάκια και μια ελιά. Τώρα τι θα βγει απ'ολα θα δείξει. Βρήκα ευκαιρία και πήγα γυναικολόγο, παιδίατρο να μου γράψει το εμβόλιο, οαεδ κλπ κλπ. Αλλο πράγμα να έχεις βοήθεια. Ξεκίνησα να βγάζω και γάλα με θήλαστρο για ώρα ανάγκης, κάνω άντληση κάθε πρωί. Τώρα κοιμάται ο Πέτρος στην αγκαλιά του παππού. Χτες έγινς 5 και έφτιαξα μωσαικο - ευκαιρία για γουρούνιασμα - πήρα και κάτι αλλα γλυκάκια... από βδομάδα θα ξεκινήσω διατροφή γιατί έχω ακόμα 8 κιλά, και όλο χάνω 3 και τα ξαναβάζω... Αυτό το μήνα θα κάνω και ανταύγειες γιατί τα βαρέθηκα τα καστανά.

Όσο για το μαγείρεμα του μπέμπη, κι εγω δε νομίζω να πάρω ατμομάγειρα ακόμα, θα περιμένω να δω πως θα πάει πρώτα. Εμεις θηλάζουμε ακόμα, δεν έχω ξεκινήσει στερεές. Σε 2 βδομάδες θα ξεκινήσουμε στους 5μιση. Ο Πέτρος έχει πολύ ενέργεια και με βγάζει off, από δουλειές κάνω μόνο τα απαραίτητα. ΄'Οταν είναι να στρώσουμε θα φέρω την κοπέλα να μου κάνει μια γενική, εγω κάνω σκούπισμα, σφουγγάρισμα, ξεσκόνισμα και μπάνια. Αυτά προς το παρον

post-12542-13873939776684_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...