Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το διαμάντι της ζωής μου μας έκανε την έκπληξη!


Recommended Posts

rapanaki είναι πολύ ήσυχος αλλά μου λένε ότι είναι ήσυχος λόγω ίκτερου. Σήμερα είναι πιο κινητικός και ξυπνάει μόνος του από χτες το βράδυ και αυτό είναι καλό σημάδι. Θα δούμε. Θα σας γράψω νέα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταυρούλα μου σου εύχομαι και από εδώ να σου ζήσει το διαμαντάκι σου!!! Πάντα ευτυχισμένο και υγιές να είναι το βλαστάρι σου!!! Σύντομα θα ξαναρχίσετε τους θηλασμούς! Δεν ήξερα ότι στον ίκτερο πρέπει να δώσεις ξένο γάλα...

Καλή λοχεία!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σταυρουλα να σου ζησει ο μπεμπης κ απο δω!!!!!!!!!!! :):) καλοτυχος κ καλοφωτιστος να ειναι!καλη λοχεια να εχεις! φιλια πολλα πολλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σου ζησει ο παιδαρος!!!!!!!!κμκααλη λοχεια σε εσενα κουκλιτσα μου!!!

για τον ικτερο απο την δικη μου εμπειρια θα σου πω πως η κορη μου ειχε πανω απο 16 νοσηλευτικε 4 μερες στην εντατικη νεογνων για φωτοθεραπεια....ειναι εντελως ακυρο αυτο που σου ειπαν για τον θηλασμο!!!!στον ικτερο ισχυει οτι το μωρο πρεπει να το βλεπει φως της ημερας κ να τρωει συχνα δηλαδη μην το αφηνεις να κοιματε 4 ωρες σερι!!!πρεπει να το ξυπνας να τρωει κ το μητρικο ειναι οτι καλυτερο για το μωρακι σου!!!!!βαζε το μωρο στο στηθος να τρωει απο εσενα κ αν βλεπεις οτι γκρινιαζει συμπληρωνε με λιγο ξενο,εχεις τοσο γαλατακι κριμα ειναι να το χασετε ολο αυτο για μια ακυρη συμβουλη θα επρεπε να ντρεποντε αυτοι οι ανθρωποι...που λεγοντε κ γιατροι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, ο ίκτερος μας πέρασε. Συμπλήρωμα δώσαμε μόνο 3 μέρες αλλά ταυτόχρονα έβγαζα το δικό μου με θήλαστρο και το φύλαγα. Αν είχαμε τόσο υψηλό ίκτερο ναι θα μας λέγανε να το κρατήσουνε για να το βάλουνε στην λάμπα. Κι εγώ στην αρχή δεν το πίστεψα ότι πρέπει να δώσω μόνο ξένο και άρχισα να το θηλάζω και ο ίκτερος ανέβαινε δεν ήταν ούτε στην σφαίρα της φαντασίας των γιατρών ούτε στην δική μου. Όμως με 3 μέρες ξένο το ξεπεράσαμε και ταυτόχρονα με το θήλαστρο έβγαζα και φύλαγα το δικό μου. Από χτες ξεκινήσαμε θηλασμούς είναι όμως λίγο τεμπελάκος και τον παίρνει ο ύπνος στο στήθος και δεν τρώει πολύ και μετά κλαίει γιατί πεινάει. Έτσι του δίνω και λίγο από αυτό που είχα φυλάξει και όλα καλά. Ευτυχώς έχω μπόλικο γάλα. Χτες το βράδυ κατα τις 4 που κοιμόταν έβαλα 10 λεπτά το θήλαστρο για να μην τον ξυπνήσω και έβγαλα 120ml Τώρα κοιμόμαστε αλλά ακόμα είναι νωρίς και ψάχνουμε να βρούμε τους ρυθμούς μας.

Ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σου ζησει ο μπομπιρας πως και σε αφησαν με ικτερο πανω απο 11 να φυγεις?επειδη ειναι καλοκαιρι?

ευχομαι γρηγορα να περασουν ολα και να συνεχισεις με το θυλασμοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια και καλή Παρασκευούλα.Ξεκιναω σήμερα το φαρμακευτικό μου πρωτόκολλο.Πρωτος υπέρηχος 8 Μαϊου.Ευχομαι η δεύτερη ετ να είναι η τυχερή ♥️🙏♥️
    • Πωπω βρε κορίτσι μου τι περασες;! Δόξα το Θεό είσαι καλύτερα τώρα, εύχομαι περαστικά να είναι όλα στο τέλος και θα ηρεμήσετε μετά! Μην ακούς κανέναν, να κάνεις όπως νιώθεις εσύ καλά, οι γύρω πάντα λένε!
    • Καλημέρα Ιωάννα μου, πως είσαι; το μικρό σου; καλά εμείς δόξα το Θεό, τώρα περιμένω από μέρα σε μέρα το δεύτερο😊
    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...