Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ ΝΟ15!!!


Recommended Posts

melaki μου πόσο πολύ σε νιώθω,έχεις δίκιο,έτσι ένιωθα και εγώ κάθε φορά που γίνοταν κάτι,πότε είχα κύστες,πότε είχαν διακοπές καλοκαιρινές-Χριστουγέννων,ακόμη και με την επιτροπή του ΙΚΑ τότε που ξεκινούσα είχα πάει πίσω ένα μήνα.Και τώρα που το σκέφτομαι από πέρυσι τον Φλεβάρη που πήγα για πρώτη φορά στον γιατρό,έχει περάσει ένας χρόνος και παραπάνω και νιώθω μερικές φορές ότι όντως το όνειρο απομακρύνεται...κι'άλλο,κι'άλλο και που θα φτάσει τελικά?σκέφτομαι πολλές φορές και μήπως δεν είναι στην τύχη μου....και τώρα έχω μια ελπίδα μέχρι το Σάββατο,μία...και αν πάλι δεν έχει γίνει κάτι,λέω πως θα ξανασηκωθώ...?όταν περιμένω αποτελέσματα νιώθω ότι κάτι έχω να περιμένω,κάτι ,και όταν ακούω 0,νιώθω κενή...χωρίς ενδιαφέροντα,χωρίς στόχους,χωρίς όρεξη να κάνω κάτι....γιατί νομίζω ότι είμαι γεμάτη και από ταξίδια και από διασκέδαση και από καφέδες και απ'όλα,έτσι νιώθω!βλέπω και τον άντρα μου πόσο το θέλει και νιώθω ακόμη πιο σκάτα,σαν γυναίκα...(και τώρα πάλι κλαίω)γιατί να είναι τόσο δύσκολο?γιατί?melaki μας ελπίζω και θέλω να βρεις γρήγορα την δύναμη σου και η Παναγίτσα και ο Θεούλης να σου στείλει πολύ γρήγορα το μωράκι σου γιατί το αξίζεις!εμείς θα σε σκεφτόμαστε και θα είμαστε εδώ όποτε το νιώσεις!!!!!!!!πολλά φιλακια γλυκιά μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

melipikto μου να κάνεις ότι σε κάνει εσένα να αισθάνεσαι καλύτερα. Σε καμία περίπτωση όμως μην αφήσεις τον εαυτό σου να βυθιστεί σε κατάθλιψη....η επιστροφή είναι πολύ δύσκολη. Ναι θα στεναχωρηθείς, ναι θα κλάψεις, θα χτυπηθείς αλλά σκέψου ότι δεν είσαι μόνη σου. Έχεις τον αντρούλη σου που πρέπει να στηρίξετε ο ένας τον άλλον.

Πάντα δούλευα την σκέψη στο μυαλό μου...ότι μπορεί ο Θεός να μην με ευλογήσει με παιδάκια,όχι ότι θα σταματούσα ποτέ να προσπαθώ, μου έδωσε όμως απλόχερα έναν καταπληκτικό άνθρωπο δίπλα μου, τον άντρα μου! Εννοείται πως σε κάθε αποτυχημένη προσπάθεια περνούσα μία άσχημη κατάσταση για μία-δύο μέρες, αλλά ευτυχώς ο Θεούλης και η Παναγίτσα μας δίνουν δύναμη να συνεχίσουμε!

Μην το αφήσεις να σε πάρει από κάτω!!!Μην το κάνεις!!!! Δεν είσαι μόνη σου!!!

Ο Μάιος είναι κοντά!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vango όλοι μου λέγανε να μην πάρω αλλά δεν άντεξα (την 2η φορά). Κοίτα εάν βγει αρνητικό δεν πρέπει να το δέσεις γιατί στο αρνητικό μπορεί να είναι λάθος. Στο θετικό όμως δεν βγαίνει λάθος οπότε λέω δεν έχω να χάσω τίποτα γιατί και αρνητικό να βγει σε 2 μέρες θα ξέρω σίγουρα με την χοριακή. Τελικά βγήκε θετικό :D οπότε ήμουν ακόμα πιο σίγουρη. Πήρα αυτό που σου γράφει και πόσες εβδομάδες είσαι της clear blue. Το είχα πάρει απόφαση όμως ότι αν δείξει αρνητικό δεν θα το δέσω και δεν θα απογοητευτώ. Αν είναι να απογοητευτείς μην το πάρεις γιατί μπορεί να σου βγει αρνητικό και να είναι λάθος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

όχι,δεν παίρνω γιατί τα φοβάμαι τα τεστ,γιατί ποτέ κανένα δεν μου έχει βγει θετικό,και πάντα έχω αυτή την εικόνα στο μυαλό μου και όταν είχα πάρει την πρώτη φορά μου έδειξε αρνητικό και τελικά όντως ήταν 0,αλλά από τότε είπα μόνο χοριακή θα κάνω,γιατί έχω που έχω αγωνία,αν έβλεπα και αρνητικό τεστ θα ήμουν χειρότερα!απλώς σε ρώτησα γιατί στην εξωσωματική εχω ακούσει ότι σπάνια θα δείξει το τεστ σωστό αποτέλεσμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Meli μου............γλυκο μου κοριτσάκι......καταλαβαινω απόλυτα τι περνας!!!

Κανε αυτο που σε ικανοποιει σε αυτην την φάση.

Ισως να σου κανει καλό να ασχοληθεις για λίγο με άλλα πράγματα......Πάρε τον χρόνο σου και να ξερεις οτι σε αυτον τον δυσκολο δρομο ...δεν εισαι μόνη σου!

Οποτε νιωσεις την ανάγκη να γράψεις και να ξαναεμφανιστείς...θα χαρούμε ιδιαίτερα :):)

Να είσαι καλά....και να εισαι σίγουρη οτι το μωρακι σου θα έρθει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ax meli μου κ γω σε καταλαβαίνω..... κάποια στιγμή σπάνε οι αντοχές μας....αλλά ξανασηκωνόμαστε ε???? θα ρθουνε κ για μας καλές μέρες...που θα πάει???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ta neura mou!!!!egrafa posi ora k sbistikan!!!!

melaki mou gluko kane kouragio!!!!o maios den einai polu makria!!!pare ton xrono sou,ksekourasou,iremise ligo k kane kati gia ton eauto sou!!!!min se parei apo kato!!!ego eixa mia apoboli k 2 arnikes xoriakes!!!otan eixa meinei egkuos imoun toso xaroumeni,toso eutuxismeni alla to oneiro eixe kratisei polu ligo!!!!otan eixa dei to aima...den to pisteua!!etreman ta podia mou!!elega pos tha to po ston antra mou???imoun polu xalia!olo eklaiga,den ithela na bgo,den ithela tipota!!!to kalutero de itan otan imoun sto nosokomeio k eixa ksupnisei apo tin narkosi,me eixan se ena domatio me tis lexones k ta mora tous!!!ELEOS!!!k ksafnika ekane ena klik to mualo mou k arxisa na kseftomai thetika!!!proseuxomoun kathe mera k elega oti tha mou steilei k mena o theos ena paidaki!!!me tis xoriakes eniotha ena keno opos eipe k i vango!!!san na min imoun ego!!!k telika me tin boitheia tou theou,tis panagitsas,tis agias eirinis xrusobalantou k pollon allon agion pou parakalousa kathimerina..irthe to thaumataki mou!!!!tha erthei k se sena!!se oles sas!!!pisti na exete!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Meli μου κατσε και ηρεμισε λιγο.Παρε οσο χρονο θελεις και θα δεις θα ηρεμησεις και μετα θα ερθει κ το μωρο.

Εμεις εδω θα ειμαστε παντως οποτε μας θελησεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου γεια σας!!

Σημερα ειχαμε μια πολυ σημαντικη εξεταση την β επιπεδου!

Ημουν μεσα στο αγχος απο το πρωι και ενω το μωρακι κλωτσουσε τις προηγουμενες μερες λες και καταλαβαινε οτι κατι σημερα με στρεσαρει και δεν το ακουγα τοσο...

Ευτυχως το ειδαμε καθοταν πολυ ησυχο και ολες οι μετρησεις που εγιναν ηταν φυσιολογικες!!! :D:D:D

Καποια στιγμη αρχισε να κουναει χερακια ποδαρακια, το χερακι του το εβαλε στο στομα και αρχισε να το πιπιλαει!!

Αχ τρελαθηκα!!!

Μετα που κουναγε και τα ποδαρακια, μας λεει ο γιατρος ξερετε τι ειναι αυτο??

Και φαινοταν καθαρα το πουλακι του!!

Λεει ο αντρας μου..."ποπο μια προβοσκιδα"!!!

Αφου και η μαια που ηταν διπλα γουρλωσε τα ματια! :lol::lol::lol::lol::lol:

Ααα και μαλλον σε εμενα μοιαζει ο μικρος, και το βαρος του ειναι τωρα 380γρ!

Ολα καλα λοιπον την αλλη εβδομαδα εχουμε καμπυλη ζαχαρου αντε να περασει και αυτη η εξεταση θα ειναι βαρετη και θα με κανουν 3 ωρες σουρωτηρι!

Vango εγω δεν μετραγα ουτε θερμοκρασια ουτε τεστ εκανα παρο ολο που ειχα στο σπιτι.

Το αγχος αυτο δεν βοηθαει...Ειπα οτι ειναι να γινει θα γινει.Καλη επιτυχια!!

Μελακι μου ο χρονος ειναι με το μερος σου και ειναι το πιο βασικο.Εισαι μικρουλα μην απογοητευεσαι.

Μια συμβουλη κοριτσια... να μην σας γινει εμμονη!

Εγω ειχα γινει λιγο ανεσθητη απο τη στιγμη που ξεκινησα την διαδικασια.Το αγχος μου ηταν την ημερα της χοριακης!

Να φανταστειτε πιο πολυ σκεφτομουν τι θα γινει με τη δουλεια και ξεχνιωμουν.

Ειπα δεν θα σκασω κι ολας. Να ειμαι καλα με τον αντρα μου και θα ερθει και αυτο.Και ηρθε!

φιλακια σε ολες!

Ντιαζακι το ακουσατε?

φφφφφφφφφφφφφφφοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Μέλι μου!

Πόσο σε καταλαβαίνω...

Εμείς έχουμε πάει πίσω κοντά 6 μήνες, ίσως κ παραπάνω...

Αλλά είπαμε: κουράγιο και υπομονή, αλλά και πίστη ότι θα έρθει το μπεμπέκι και σε εμάς!

Τα κορίτσια έχουν δίκιο: ασχολήσου με κάτι που σε γεμίζει,να μην σκέφτεσαι τις αναποδιές και απογοητεύεσαι, δεν πρέπει! Εγώ είμαι σε υπερένταση: ζυμώνω ψωμάκι κάθε 3 μέρες, φτιάχνω πίτες με σπιτικό φύλλο (δυο-δυο γιατί δεν τρώμε όλοι τα ίδια :lol::lol::lol::lol: ), πλέκω με το βελονάκι - αυτό μου ρίχνει και την πίεση!

Εμείς θα είμαστε εδώ και θα σου στέλνουμε την αγάπη μας...

Lil μου συγχαρητήρια!!!!! Τι υπέροχο, ναι; Έτσι να είναι μάτια μου όλα καλά μέχρι τέλους...

Συμφωνώ απολύτως για το άγχος, κι εγώ, πια! την τελευταία φορά, έτσι ήμουν.

Διώξτε το κορίτσια από πάνω σας, βρείτε τρόπους! Ξου-ξου!

Σας φιλώ κ σας αγαπώ όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλενάδες καλημέρα,αν και για μένα δεν είναι χαρούμενη γιατί χθες συνέβη κάτι αναπάντεχο,απέλυσαν τον άντρα μου....είμαι χάλια από χθες...λέω τώρα έπρεπε να συμβεί και αυτό..ελπίζω να μην προκάλεσα κάτι κακό από την στενοχώρια μου,από τις 4 το πρωϊ είμαι ξύπνια...αν και αύριο πάρω 0,δεν ξέρω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι να συμβεί αυτό και να μην επαληθευτεί η παροιμία που λέει "ενός κακού μύρια έπονται"!lilaki πολύ χαίρομαι που πήγαν όλα καλά στο β' επιπέδου!gioulaki πως πήγε χθές?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Vango μου εύχομαι η δουλειά του άντρα σου να είναι το τελευταίο δυσάρεστο νέο που ακούσατε και αύριο η τεράστια χοριακή σας να σας κάνει να τα ξεχάσετε όλα! Σου στέλνω όλη τη θετική μου ενέργεια!!!

Μελίπικτό μου είσαι στη σκέψη μου! Εύχομαι το καλύτερο!

Λιλάκι τέλεια τα νέα σου! Μπράβο! Πολύ όμορφες εικόνες! Με το καλό να έρθει ο μπέμπης σας!!

Εμείς δεν το ακούσαμε ακόμα, την ερχόμενη βδομάδα έχουμε ραντεβού! Μακάρι να πάνε όλα καλά και να το ακούσουμε το σποράκι μας. Ανυπομονώ να το ξαναδώ!

Γιουλάκι εσύ τι νέα; Πήγες στο γιατρό ή το αναβάλεις ακόμα;

Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

βαγκο μου τι εγινε πηγες?Αλλα καλα σου λενε τα κοριτσια μετα απο μια στεναχωρια ερχονται τα καλα.

Εμεις δεν πηγαμε χθες γιατι τελικα δεν ειχα που να αφησω τη μικρη.Μεγαλο ζορι να μην εχεις ενα ανθρωπο να σε βοηθαει.Θα πηγαιναμε αργα μαζι με τον αντρα μου κ θα την παιρναμε μαζι αλλα μου αλλαξε νωριτερα το ραντεβου κ δεν θα μπορουσα να παω μονη μου με τη κορη μου γιατι οταν θα με εξεταζε με τα ποδαρια ανοιχτα τι θα εκανε η μικρη???

οποτε θα παμε σημερα το μεσημερι οικογενειακως!!!

Θα σας ενημερωσω το απογευμα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλενάδες καλημέρα,αν και για μένα δεν είναι χαρούμενη γιατί χθες συνέβη κάτι αναπάντεχο,απέλυσαν τον άντρα μου....είμαι χάλια από χθες...λέω τώρα έπρεπε να συμβεί και αυτό..ελπίζω να μην προκάλεσα κάτι κακό από την στενοχώρια μου,από τις 4 το πρωϊ είμαι ξύπνια...αν και αύριο πάρω 0,δεν ξέρω....

vango μου ....μη στενοχωριέσαι....σε καταλαβαίνω απόλυτα καθώς και τον δικό μου το έχουν απολύσει....άστα ...και μέσα σ αυτη τη βδομαδα και τους άνδρες απο 2 φίλες μου....κάτι θα γίνει κ για μας...θα σκεφτομαστε θετικά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Vango λυπάμαι για αυτό που σας συνέβη...προσπάθησε να σκεφτείς όμως θετικά !!!!!Έχεις κάτι πολύ σπουδαίο σε αναμονή! Κάθε επιτυχία για αύριο!!!!! Να αισθανθούμε όλες το δυνατό σου χαμόγελο και να το ακούσουμε στα αυτιά μας!!!!!!

Lil , θα τον βγάλεις τον γιο με πολλά προσόντα.....εύγε!!! Κάνατε καλή δουλειά... ;););)

Εμείς κλείσαμε ραντεβού για την πρώτη αυχενική στις 9 Απριλίου. Το σποράκι μου έχει σούπερ καρδούλα που κάνει ντάπα-ντούπα..... Έχω όμως μια απορία βρε κορίτσια. Εφόσον έχω ήδη αποφασίσει πως θα κάνω αμνιοπαρακέντηση, χρειάζεται να κάνω και την αυχενική;;;; Τι λέτε;;;; Δεν είναι καιρός για περιττά έξοδα. Πέραν αυτού ο γιατρός μου είπε πως την αυχενική β επιπέδου την καλύπτει το ΙΚΑ, οπότε εκείνη μπορώ να την κάνω ούτως ή άλλως...

Gioulaki, πραγματικά σε βρίσκω πολύ χαλαρή και σε θαυμάζω....Εμείς κοντεύουμε να κατασκηνώσουμε έξω από το ιατρείο...αφού ο γιατρός μας είπε αν θέλετε να έρχεστε και ποιο συχνά να το βλέπουμε δεν υπάρχει πρόβλημα........μας πήρε χαμπάρι..... :lol::lol::lol:

Κορίτσια...έχει πέσει η ομάδα........άντε να ανεβούμε......!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!

Είμαι νέο μέλος και ελπίζω να με δεχτείτε στην παρέα σας...

Σήμερα πήρα τα αποτελέσματα της χοριακής...0.....ούτε καν λίγο πιο πάνω... :(

Ήταν να κάνω χοριακή αύριο, όπως και η Vango82, αλλά δεν άντεξα και πήγα σήμερα το μεσημέρι... τι θα άλλαζαν λίγες ώρες??????

όσο για τα συμπτώματα όλες οι κοπέλες έχουν δίκιο...μ η ν τα κοιτάτε...

εγώ ζεσταινόμουνα, ανέβαζα θερμοκρασία 37,7, έτρωγα πολύ, που και που πρηζόταν το στήθος μου, όλα όμως είναι παιχνίδια του μυαλού και της ανάγκης μας να κρατηθούμε από κάπου.....

ελπίζω εσύ κορίτσι μου να σταθείς πολύ πιο τυχερή από εμένα!!!!

Καλή επιτυχία για αύριο μέσα από την καρδιά μου!!!

Καλή επιτυχία σε όλες τις κοπέλες που βρίσκονται σε αυτή την διαδικασία και καλή λευτεριά σε όσες τα κατάφεραν!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικα πραγματικα λυπαμαι πολυ για τα αποτελεσματα σου!Μην ανησυχεις θα ερθει το μωρο σου καποια αλλη στιγμη ισως τωρα δεν το ηθελε.

Και εγω αυτο λεω, μολις γυρισαμε απο το γιατρο και ειδαμε αδειο τον σακο.

ξανα ανεμβρυικη κυηση.Ο σακος μεγαλωνει η χοριακη εκτιναζεται αλλα εμβρυο μηδεν.Το ψαξαμε το ξαναψαξαμε αλλα πουθενα.Οχι μονο δεν ακουσαμε καρδια αλλα δεν ειδαμε ιχνος απο εμβρυο.

Τωρα μαλλον θα προχωρησω σε αποξεση.Να περασει το ΣΚ να συνελθω κ θα το σκεφτω μετα.

Σας φιλω πολυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω πολυ γλυκουλες!

Αγγελικα καλως ηρθες!

Λυπαμαι πολυ κοριτσια για τα αποτελεσματα...

Ευχομαι να ερθουν συντομα τα μωρακια!

Αντζη ολα πανε με μια σειρα.Κανεις την αυχενικη πρωτα και εφοσον ολα πανε καλα με τις εξετασεις γιατι να την κανεις? Δεν θελω να σε επιρεασω αφου η τελικη αποφαση ειναι μονο δικη σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

agelika λυπαμαι πολύ άσχημο συναίσθημα η αρνητική χοριακή.....3 φορές το χω νιώσει κ δεν αντέχεται.... gioulaki....τι να πω??? δε το περιμενα με τιποτα.....πως έγινε αυτο??? προσπάθησε να συνέλθεις κ την επόμενη φορά θα πάνε όλα καλά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...