Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2012! Νο5! ΓΕΝΝΑΜΕ!!!!!!


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσακια μου, συγνωμη που μπαινω ετσι, κατα τυχη μπηκα να διαβασω τα νεα σας να δω τι κανει και το twiggaki μας που την ξερω απο παλια, εχω και εγω ενα μωρακι δυομισι μηνων και ηθελα να γραψω ποσο σοκαρηστικα με τη Δημητρα, δεν εχω λογια....................τα ξαναδιαβαζω κι εγω και τα δακρυα μου τρεχουν δεν μπορω να το πιστεψω τοσο μικρη, και το μωρακι της, αααχ......

Τα φιλια μου σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 345
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

lil na xairesai t ninaki s

o paidiatros m eipe na t palepsw ligo kai isws perasoume sto evapore...pali snmera 7 t prwi p 3upvnse tn snkwsa kai me t gala tns tns eftia3a krema kai efage!!!einai k auto mia lusn m eipe o giatros

snmera oln tnv wra epaizan,eixan er8ei k oi giagiades kai tnv wra t fagntou eixan nusta3ei k eixan toooosn gkrinia!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μουυυυ...ποσο χαρηκα που ειδα νεα ποστ στην ομαδουλα μας....χαιρομαι που ειστε ολες καλα κ εσεις κ τα νινακια σας....εμεις καλα ειμαστε, λιγο αρρωστουλες μαμα κ κορη, αλλα δοξα το θεο μια χαρα!!!ζωηρευουμε καθε μερα κ παραπανω κ ταλαιπωρουμε τη μανουλα!!!

LIL να χαιρεσαι το παιδακι σου....

δεν θα σχολιασω για την Δημητρα, γιατι προσπαθουμε ολες να το ξεχασουμε...μας εχει στοιχισει πολυ!!

βρε κοριτσακια, ακουστε μας, κ καντε ενα ψευτικο προφιλ στο facebook να τα λεμε ολες μαζι...ξερετε τι καλα περναμε???σας ζαλισαμε, το ξερω, αλλα πραγματικα αξιζει!!!

να ειστε ολες καλα κ να περνατε τελεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!!

Βρήκα λίγο χρόνο και μπήκα επιτέλους να σας γράψω μετά από τόσους μήνες..... με τα υπόλοιπα κορίτσια τα λέμε καθημερινά στο facebook στην μυστική μας ομάδα ( μακάρι να ερχόσασταν και εσείς εκεί).

Χαίρομαι που είστε όλες καλά!!!!!

Εμείς είμαστε στην Πρέβεζα (εγώ δηλ. και τα παιδιά) από τον Ιουνιο και θα την βγάλουμε εδώ, έχω βοήθεια από την μαμά εδώ και για τα παιδιά είναι πολύ καλύτερο το περιβάλλον. Βέβαια ο μπαμπάς μας μας λείπει πολύ αλλά ο καημ,ένος μαζευει ρεπό και άδειες και έρχεται όποτε μπορεί να μας βλέπει.

Τα ζουζουνάκια μου έχουν μεγαλώσει πάρα πολύ, είναιο 7 μηνών τώρα. Τον Αύγουστο βαπτίστηκαν Κωνσταντίνος και Ραφαήλ και όπως έλεγα από την κοιλιά σωστά μπουχεσάκια ο Κωνσταντίνος 9460γρ. και 72 cm και ο Ραφαήλ 8360γρ. και 72cm...... Ο Ραφαήλ έχει βγάλει και 2 δοντάκια, είπε γιαγιά την πρώτη του λεξούλα και μετά μπαμπά, ενώ ο Κωνσταντίνος είναι πιο αργόστροφος δεν λέει τίποτα ακόμα και ούτε δοντάκια ακόμα, βέβαια τις τελευταίες 2 εβδομάδες έχει αρκετή γκρίνια και πολύ φουσκωμένα ούλα.

Ο Ραφαήλ είναι γενικά κακόφαγος, το καλοκαίρι μας έβγαλε την πίστη με το γάλα, μία ώρα και όρθιος στην αγκαλιά μας με βόλτες και τραγούδια και καραγκιοζιλίκια..... Τα θήλασα 4 μήνες βέβαια έπιναν και συμπλήρωμα και μετά σιγά σιγά κόπηκε και δεν κατάφερα να συνεχίσω γιατί είχα μεγάλο πρόβλημα με την μέση μου, ο γιατρός ένα διάστημα δεν με άφηνε ούτε αγκαλιά να τα πάρω, έκανα 10 λεπτά για να σηκωθώ από το κρεβάτι και με το ζόρι περπατούσα, μετά άρχισα μία θεραπεία με χάπια και φυσιοθεραπείες και τώρα είμαι πολύ καλύτερα, μόνο η πλάτη με πονάει όταν τα κρατάω αρκεί ώρα αγκαλιά......

Από 5,5 μηνών αρχίσαν στερεές τροφές, ξεκινήσαμε με φρούτα και μετά χορτόσουπα και ρυζάλευρο..... ο Κωνσταντίνος είναι ο φαταούλας τα τρώει όλα και δεν του φτάνουν χιχιχιχι ο Ραφαήλ τρώει μόνο χορτόσουπα και κοτόπουλο και μοσχάρι ευχάριστα, τα υπόλοιπα με το ζόρι..... Ευάκι με το γάλα το είχα και εγώ θέμα έπινε 60 με το ζόρι και μετά μου το πέταγε, η παιδίατρος μου είπε ότι είναι κακόφαγος δεν μπορώ να κάνω κάτι, μόνο να προσπαθώ και όσο πιει, βέβαια δεν του παιρνάει τον παλευει πολύ η μαμά μου έχει πολύ υπομονή και δεν του περνάει και έτσι πίνει 210 όσο και ο Κων.

Αυτά τα νέα μας!!!! μας λείψατε πάρα μα πάρα πολύ!!!!!!!

Σας βάζω και μία πρόσφατη φωτό να μας δείτε τι ομορφαντρες έχουμε γίνει!!!!!

Φιλάκια πολλά πολλά!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

na s znsouv koritsaki m einai kouklakia!!!polu xarnka p eiste kala k elpizw suntoma na ta 3anapoume k sto tnl.exete megalwsei polu eseis eiste vevaia kai antres!!emeis eimaste 7kg n megaln 7,5n mikrn alla n megaln gala me t mpoukali oute stagwna ase exw provlnma megalo 8a pa8w tpt ap't agxos m m'auto t paidi!!!!!!!!!dontakia emeis oxi akoma alla apo logia allo tpt polulogoudes kai oi2 k malista n mikrn molis ekleise t 6o 3ekivnse kai twra prospa8ei na pei opoia le3n tns les polu gelioooooooo

polla polla filakia sta antrakia s kai milame makiaa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανετε κοριτσια??? χαθηκαμεεεεεεεεεεεεεεεεεεε...

βλεπω ολες μια χαρουλα μπραβοοοοο!!!!

κικι μου κουκλακια τα αγορια σου... πως μεγαλωσαν ετσι??? να τα χαιρεσαι κουκλα μου πολλα πολλα φιλια.

εμεις κλεισαμε 8 μηνων στις 25 , ειμαστε 74εκ κ 10600 (γιουβαρλακι σκετο) :lol::lol::lol:

εχουμε 2 δοντακια κ ειναι ετοιμα κ τα αλλα 2 να βγουν. γρινια γενικα δεν εχουμε ειναι ησυχουλης απο μωρακι. θηλασα 6 μηνες! βαφτιστηκαμε 25 αυγουστου ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ.

προσπαθησα να κανω ψευτικο προφιλ αλλα δεν γινεται μ γραφει οτι πρεπει να ειναι αληθηνα τα στοιχεια, οποτε το αφησα.

χαιρετησματα σε ολα τα κοριτσιαααααααα κ μπειτε καμια φορα να μας γραψετε κανενα νεο.

πολλα φιλιαααααααααααααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

evatsi μου γλυκο τι κανεις??? πως πανε οι κορακλες???

ναι δικοιο εχεις , καθε μερα φερνει κ περισσοτερο στο μπαμπα του :)

απο μενα λιγα πραγματακια . πολλα φιλια σε σενα κ τις κουκλες σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

κοριτσακια γλυκα!!!!! ειχα καιρο να μπω δεν προλαβαινω πια και πολλα, ολη μερα με το μουλτι ή την μικρη!! Λιλ μου καλως ηρθες εδω!!!! Πως τα πας με το μωρακι σου? Εμεις εχουμε μια ομαδα στο Facebook και μιλαμε οσο μπορουμε καθε μερα οποτε δεν μπαινουμε πια εδω.. αλλα θα μπω λιγακι και στο ποστ της εξωσωματικης να δω τι κανουν και οι αλλες!! Γραψε μου νεα σας!!!

Ευακι!!!!!!!!!!!!! μας λειπεις πολυ!! τι καουν οι κουκλες??? εχεις θεμα με το φαγητο κι ευ ε με τη μικρη? ετσι και το Σοφακι με τον σαμιαμιδα... υπομονη , τι να κανουμε καθε παιδι ειναι διαφορετικο και εχει τις δυσκολιες του!!!

Εβιτα γλυκια εισαι μια κουκλα στη βαφτιση και ο Αλεξανδρος υπεροχος!!!!!! α σου πω αυτο με τα στοιχεια στο φεις που πρπει να ειναι πραγματικα δεν ισχυει! αν σου το βγαζει ξαναπροσπαθησε και αν συνεχισει βαλε ενα ονοματεπωνυμο (ασχετο) και μετα που θα κανεις λογαριασμο μπορεις ευκολα να αλλαξεις το ονομα σου!! ι περισσοτεροι δνε εχουμε τα πραγματικα μας ονοματα....Θα χαρουμε πολυ να σε βλεπουμε εκει, μιλαμε εχει πολυ πλακα, καποιες γραφουν συνεχεια λυσσανε και πεφτει πολυ γελιο!!!

και ολες σας.. ελατε εκει μας λειπετε πολυ!!!!!!!!!!!

Μπουρικ μου πως παει η ζωη με τα τρια παιδια? την παλευεις?? αντε ελα να μας βρεις σε χρειαζομαστε εμεις οι ψαρομανουλες!!!

Η μικρη μου εμενα ειναι 7 κιλα , κομψη την λεει ο γιατρος... Τωρα που αρχισαμε στερεες εχει τσουπωσει λιγο.. εγω εξακολουθω να θηλαζω και αρκετα , μου φαινεται πιο ευκολο απο το να ετοιμαζω μπουκαλια κλπ Κατα τα αλλα περναμε ομορφα, δεν ειμαι πια τοσο αγχωμενη και την ευχαριστιεμαι πολυ! Με τον υπνο ακομα ξυπναει τη νυχτα αλλα καμια σχεση με το εξαντλητικο καθε 2 ωρες που εκανε!! οποτε οσο μεγαλωνει γενικα παμε καλυτερα.....

σας φιλω γλυκα.... θα μπαινω οσο πιο συχνα μπορω να σας διαβαζω!!!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 months later...

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ κοριτσια μου ελπιζω να ειστε ολεσ καλα με τα παιδακια σας... και να περασετε πολυ πολυ ομορφααααααααααααααα .... μου εχτε λειψει ολες πολυ ... πολλα χαιρετισματα σε ολες. σας βαζω κ μια φωτο το μικρο μας αγ-βασιλι :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια πολλά κορίτσια, υγεία και ευτυχία εύχομαι σε όλες σας!!!!!

Δυστυχώς έχω χαθεί δεν έχω καθόλου χρόνου να μπαίνω, με έχουν ξεζουμίσει τα αντράκια μου!!!!! έχουμε μεγαλώσει παρα πολύ και έχουμε ζοηρέψει!!!!!

Εβίτα μου το κουκλακι σου έχει γίνει σωστός άντρας!!!!!! <3

Όλα τα κορίτσια είναι καλά και τα μωράκια μας έχουν μεγαλώσει πολύ!!! μιλάμε καθυμερηνά στο facbook και διοργανώνουμε και ομαδικές συνταντήσεις, είτε έξω είτε και σε σπίτια!!!!!!

Φιλάκια πολλά!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kiki78 μου πως μεγαλωσαν ετσι τα αντρακια σου ... πωπω πως παιρναει ο καιρος , θυμασαι περσυ τετοια εποχη με τη κολια στο στομα και τωρα κοιτα τα.... :D

Εμεις περπατησαμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε εχω μεγαλη χαρα αλλα κ πολυ τρεξιμο αστα και τωρα εκλεισε 11 μηνες . κανενα αλλο μωρακι εχει περπατησει στη παρεα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Εβιτακι μεγαλωσε πολυ ο Αλεξανδρος!!!! ειναι φοβερος... περπατησατε και τον κυνηγας παντου πια ε? καλη δυναμη!!! Περπατησαν κι αλλα ναι... της Ελινας, της Μαριας, της Τζενης.. χαμος γινεται!! αντε ακομα να το παρεις αποφαση να ερθεις να μας βρεις στο fb? σου ειχα στειλει και μηνυμα.. πολλα φιλια , να περνατε ομορφα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

twiggy μου δεν εχω και εγω πολυ χρονο παρ' ολα αυτα μπαινω στα κλεφτα και σας διαβαζω καμια φορα.

Μανεκεν η μικρουλα σας, εμας θα ειναι πανω απο 7500γρ τωρα, και ημαστε 6μιση μηνων, τα παμε μια χαρα, ξεκινησαμε και τις τροφες μονο που ειναι λιγο γκρινιαρουλης. Μπραβο που θηλαζεις ακομα !

φιλακια σε ολες σας να χαιρεστε τα μωρακια σας ειναι κουκλακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Λιλακι δωσε του χρονο.. ετσι κανουν στην αρχη μεχρι να συνηθισουν τη νεα κατασταση!! να περνατε ομορφα και φιλια στον μικρο σου <3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
  • 5 months later...

Υποθετω δεν μπαινει πια καμια εδω.. Τι κανετε? Εβιτα? Λιλακι??!! Μπουρικ??!! Εμεις καλα αν και η μικρη τελευταια με εχει μουρλανει και ακομα ΔΕΝ κοιμαται τα βραδια .. ειμαι εξουθενωμενη!! κατα τα αλλα μιλαει πολυ και σκαμε στα γελια.. σας φιλω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Twiggy hello. Εγω δε λάμβανα και συχνά μέρος στην παρέα σας αλλα είδα το ποστ σου και θυμήθηκα τις αγωνίες μας στη διάρκεια της εγκυμοσύνης. Το κοριτσάκι σου μεγαλώνει?

τωρα πρέπει να ειναι 17 μηνών και βάλε έτσι?

εγω ειμαι ξανά έγκυος και πρώτα ο θεός πάλι θα γεννησω Ιανουάριο όπως και στη πρώτη μου εγκυμοσύνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Twiggy hello. Εγω δε λάμβανα και συχνά μέρος στην παρέα σας αλλα είδα το ποστ σου και θυμήθηκα τις αγωνίες μας στη διάρκεια της εγκυμοσύνης. Το κοριτσάκι σου μεγαλώνει?

τωρα πρέπει να ειναι 17 μηνών και βάλε έτσι?

εγω ειμαι ξανά έγκυος και πρώτα ο θεός πάλι θα γεννησω Ιανουάριο όπως και στη πρώτη μου εγκυμοσύνη.

ελα ρε συ!!!! τι κανεις??? πολυ χαιρομαι για την εγκυμοσυνη σου.. με το καλο και το νεο μελος της οικογενειας!!! ναι η μικρη μου ειανι 17 μηνων πια.. μας εχει ξετρελανει φυσικα.. αεικινητη ομως και πολυ εντονη προσωπικοτητα.. εως εξουθενωτικη ωρες ωρες!!! ομως ολα αυτα μεσα στο προγραμμα υποθετω!!! πολλα φιλια στην κοιλιτσα και στον μικρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Μας βλέπω όλο για φαγητά να λέμε 😄😄 Να πάνε όλα καλά να τρώω μετά του σκασμού! Αυτό λέω στον άντρα μου, θέλω μια φορά να φάω έτσι να σκάσω από το φαγητό 😄😄 Άσχετο, πήγαμε σήμερα να δούμε για κούνια και συρταριέρα γτ δεν έχουμε κάποιον να μας δώσει δυστυχώς.. Μας άρεσαν δύο κούνιες αλλά η μία διπλάσια τιμή από την άλλη..Η ακριβή μας είπε ότι ήταν από ξύλο οξιάς και η οικονομική από mdf. Η αλήθεια είναι ότι η οικονομική πέραν από την τιμή της μας άρεσε  πιο πολύ και σαν σχέδιο, πειράζει λέτε που είναι από mdf? Θα εκπέμπει βλαβερές ουσίες κτλ;
    • Γειά σου κορίτσι μου, φυσικά κ επιτρέπεται..έχω μια πρόωρη γήρανση ωοθηκών.🥺🥺🥺 Είμαι 38 χρόνων και το ξέρω αυτό απ τα 34, που ήταν και η 1η φορά που κάναμε κουβέντα με τον γιατρό μου για το εάν θέλω να αποκτήσω παιδί. Εκείνη την περίοδο δεν ήμουν σε τέτοια φάση και η αλήθεια είναι ότι όταν το έμαθα μου κόπηκαν λίγο τα πόδια..😟☹️ Τέλος πάντων μην στα πολυλογώ.. Η μία μου ωοθήκη δείχνει αρκετά γερασμένη και δεν κάνει αυγουλακια ενώ η άλλη κάνει αλλά μάλλον όχι και πολύ καλά (τουλάχιστον αυτό επιβεβαίωσαν κ οι ορμονολογικες που έκανα). Γιαυτό λέω ότι δεν ξέρω τι ελπίδες έχω, αλλά σίγουρα θέλω να κάνω τις απαραίτητες ενέργειες για να βοηθήσω όσο μπορώ την κατάσταση. Επίσης πόσο πολύ χάρηκα που μοιράστηκες μαζί μας την δική σου εμπειρία με την σπερματεγχυση γιατί είναι κ αυτό στα άμεσα πλάνα μου. 
    • Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου❤️και σε εσενα εύχομαι πολύ συντομα μα έρθει το μωρακι σου🙏❤️ η αλήθεια είναι πως  είναι πολύ θετικο που κάνω συλληψη έστω και με σπερματεγχυνση 🙏 μέσα στο καλοκαιρι θα κάνω πάλι σπερματεγχυνση καθώς μου έδωσε το οκ ο γιατρός ! Θα του πω αν είναι να την κάνω τον Ιούνιο πρώτα ο θεος🙏
    • Εντάξει μπορείς να φας λίγο πιστεύω εμένα με αφηνε η Ενδοκρινολογος να φάω μου είχε πει ποσότητα αλλά δεν θυμάμαι ποσο μου είχε πει 🤔  αλλά εγω να πω την αλήθεια το παγωτο λαχταρουσα πιο πολύ το καλοκαίρι  😂
    • Ναι θυμάμαι κορίτσι μου την περίπτωση σου ... πραγματικά λυπάμαι πολύ 😥είμαι σίγουρη όμως ότι θα καταφέρεις σύντομα να πιάσεις στα χέρια σου ένα γερό και δυνατό μωρό όπως εσύ!! 🙏🙏 Στο εύχομαι από την καρδιά μου 🫶🏼🫶🏼 μέσα σε όλο αυτό υπάρχει κ ένα καλό ότι τουλάχιστον με την σπερματεγχυση είχες αποτέλεσμα! Άντε να περάσει ο καιρός να πας να δούμε πως θα κινηθείτε!! ❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...