Μετάβαση σε περιεχόμενο

σπορακια αυγουστου-σεπτεμβριου-οκτωμβριου!!!!2012


Recommended Posts

ενα θεμα για μωρακια που θα γεννηθουν αυγουστο σεπτεμβριο οκτωμβριο!!!

ελπιζω να φτιαξουμε μια ζεστη κ ομορφη παρεουλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 194
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας και από εμένα... από μια αγχωμένη εν δυνάμει μανούλα..καλώς εχόντων των πραγμάτων!!!Η ημερομηνία που μου έδωσε ως πιθανή τοκετού ο γιατρός μου είναι 17 Σεπτεμβρίου!Ως πρωτάρα η αγωνία εναλλάσσεται με την χαρά...και όμορφες σκέψεις κάνουν παρέα με έντονα ερωτήματα...Εύχομαι σε όλες μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σοφακι ολα μια χαρα θα πανε!!!

εγω εχω μια μπεμπουλα 9 μηνων κ θελαμε γρηγορα το δευτερο κ ευτυχως ηρθε :D

εχω πιτ 21 σεπτεμβριου αλλα λογο προηγουμενης καισαρικης θα ερθει αρχες σεπτεμβρη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα και απο εμενα κουκλες με λενε Μαρια και εχω μια κορουλα 20 μηνων την κωνσταντινα και ειμαι εγγυος στο δευτερο μωρακι μου ευχομε να πανε ολα καλα και να κρατησουμε υγιεστατα μωρακια στις αγκαλιτσες μας και με κανενα πονο :D:D αναμενουμε να ακουσουμε την καρδουλα μας....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλως ηρθες μαρακι!!!αντε να μαζευομαστε σιγα σιγα!!!!νομιζα οτι θα ειμαι μονη μου σε αυτην την εγκυμοσυνη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαταρχάς,να ευχηθώ και στις δύο να χαίρεστε και να καμαρώνετε τα παιδάκια που ήδη έχετε και αυτά με την σειρά τους να απολαμβάνουν την αγάπη και την ζεστασιά της αγκαλιάς σας!!!Η αλήθεια είναι πως κι εγώ ανυπομονώ να ακούσω την καρδούλα ...έχω φανταστεί πολλές φορές αυτή την στιγμή αν και είμαι βέβαιη πως η πραγματικότητα θα ξεπεράσει κάθε φαντασία!!!Από συμπτώματα πώς τα πάτε;;;Εγώ έχω έντονους πόνους στην μέση και πονάκια χαμηλά στην κοιλιά...καθώς και υγρά όλη μέρα...ανεξήγητη κόπωση..υπνηλία..ζαλάδες..πόνο στο στήθος....ως σήμερα δεν έχω τάσεις για εμετό..ούτε καούρες κλπ...ας ελπίσουμε να σταματήσουν εκεί τα συμπτώματα..καλά τα πάμε μεταξύ μας..χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια πως ειστε????απο αναγουλες πως πατε????καουρες εχετε????σοφακι με το καλο το μωρακι σου πρωταρα ε??? :D καθε εγκυμοσυνη και διαφορετικη...πχ στην πρωτη μου κοριτσια ημουν μερα νυχτα μεσα σε μια τουαλετα(εξαγωγες) μεχρι και που την στιγμη που γεννουσα :o:o η δευτερη κοριτσια το μονο που εχω ειναι καουρες και ανακατωσουρες ζαλαδες κοπωση το γαλα λιγο με σωζει αλλα μετα παλι τα ιδια....αφηστε που οτι και να φαω νιωθω το στομαχι μου βαρυ και χαλια τι να πω...γερα να ειναι τα νινακια μας και αυτα ξεχνιουντε ολα :D:D happy εσυ κανα συμπτωμα????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Μαρία μου πρωτάρα..και πραγματικά χαίρομαι που σας γνωρίζω ...η κοιλίτσα σας πότε άρχισε να φαίνεται στις πρώτες εγκυμοσύνες σας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΙ ΕΓΩ ΧΕΡΟΜΕ ΣΟΦΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!!ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΑΚΟΥΣΟΥΜΕ ΚΑΡΔΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΔΟΥΜΕ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ ΓΕΡΑ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΑ!!!!ΣΥΝΗΘΩΣ ΑΠΟ ΤΙ ΘΥΜΑΜΑΙ ΕΚΕΙ ΣΤΟΝ 4 ΑΡΧΕΣ 5 ΞΕΚΙΝΑΝΕ ΝΑ ΦΕΝΟΝΤΕ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ!!!!ΠΟΤΕ ΕΧΕΙΣ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΝΑ ΤΟ ΑΚΟΥΣΕΙΣ????ΕΓΩ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΠΑΩ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΜΑΙ 6 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΙΣΩΣ ΝΑ ΤΟ ΑΚΟΥΣΩ ΝΩΡΙΤΕΡΑ...ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στις 2 Φεβρουαρίου!!!τυχερόύλαααα θα την ακούσεις νωρίτερα!!!σου κάνει κολπικό;εμένα στην πρώτη επίσκεψη ναι...στην δεύτερη δεν ξέρω!! :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τ κανετε φουσκιτσες????

εγω ακομη δεν νοιωθω τιποτα εκτος απο υγρα κ κατι ψιλοπονακια τιποτα αλλο νομιζω ειναι νωρις ακομη αλλα κ στη ελενα δεν ειχα πολλα...αν εκανα μια φορα την ημερα εμετο υπνηλια που ειχα απο την 9η εβδομαδα αυτα!!!

η κοιλια μου ειχε αρχισει να φαινετε μετα τον πεμπτο μηνα αλλα ειμαι κ στρουμπουλη :D

θα παμε σε δυο εβδομαδες περιπου στον γιατρο να ακουσουμε καρδουλα την πρωτη φορα στις 6 εβδομαδες κ 2 μερες ακουσαμε...ομορφο συναισθημα!!!!

σοφακι ειναι ολα υπεροχα στην πρωτη εγκυμοσυνη να την απολαυσεις στο τερμα!!!

εγω κ η μαρια σαν δευτερομανουλες ειμαστε λιγο πιο χαλαρες :lol:

θυμαμαι την πρωτη φορα τι αγωνια που ειχα...αν μπορουσα να εχω υπερυχο συνδεδεμενο επανω συνεχεια θα τον ειχα :lol::lol::lol:

τωρα ξεχναω κ οτι ειμαι εγκυος κ δεν ανχωνομε η μερα μου γεμιζει τοσο με την ελενα που δεν εχω χρονο να σκεφτω το σπορακι ειναι λιγο αδικημενο το καημενουλι μου :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια τι κανετε????χαθηκαμε????ελπιζω να ειστε καλα...εγω σημερα ειχα γιατρο πηγαμε και ακουσαμε επιτελους καρδουλα :D:D αχ τι ευτυχια δεν περιγραφετε....απο εβδομαδα θα παμε να παρουμε τις εξετασεις γραμμενες να τις κανουμε και σε 2 εβδομαδες θα παμε να το ξαναδουμε...λιγο μικρη μου με κουραζει γιατι θελει συνεχεια αγκαλιες αλλα τι να κανω υπομονη...

απο συμπτωματα χαμος ολα τα ειχα ηρθαν και οι εξαγωγες σε καθημερινη βαση και με εχουν τελειωσει κοιμαμαι και ξυπναω με τα ιδια ολη μερα χαλια αστα να πανε...φιλακια πολλα στις κοιλιτσες σας!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο μαρακι χαρηκα πολυ που ακουσατε καρδουλα!!!!εφυγε το πρωτο βαρος!!!!

αρχισες κ τις ρουκετες ε??? :mrgreen::lol::lol::lol: κουραγιο!!!!!

εγω παρα λιγο να κανω την πρωτη μου ρουκετα προχθες αλλα μεχρι να ανεβω πανω στο μπανιο εφυγε :lol::lol:

ανυπομωνω να παμε κ εμεις στον γιατρο να δουμε πως παει...γεννησα σε δημοσιο νοσοκομειο κ ειχα εναν υπεροχο γιατρο κ τωρα θα εχω τον ιδιο την δευτερα θα τον παρω τηλεφωνω να του πω τα νεα :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Ήρθα κι εγώ!! Εγώ είμαι περίπου 4 εβδομάδων θα ήθελα να σας ρωτήσω το εξής: εκτός του οτι δεν είχα πονάκια εμφύτευσης που έχω ακούσει απλά έχω τώρα κάτι ελαφριές σουβλιές μια φορα την μερα, το στήθος μου δεν πονάει ανυπόφορα όπως λέγαν άλλες κοπέλες βασικά δεν πονάει καθόλου σχεδον απλά το νιώθω λίγουλάκι βαρύ κ έχω ευαίσθητες αρκετα τις ρόγες..... Είναι φυσιολογικό αυτό??? :?::?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενακι μου η αληθεια ειναι οτι σε περιμενα :lol::lol::lol:

ειναι νωρις ακομη για να αρχισουν τα γλεντια :lol::lol::lol: το στηθος μου κ εγω καπως ετσι το νοιωθω...

αργοτερα θα φουσκωσει κ θα γινουμε παμελες!!!!! :lol::lol::lol:

πονακια εμφυτευσεις δεν ειχα ουτε εγω δεν ειναι κατι στανταρ δεν το εχουν ολες...

μην σου πω οτι νομιζω πως ειναι ιδεα τους...

περνει καμμια σας ουτροζεσταν???επαιρνα προληπτικα στην πρωτη εγκυμοσυνη κ τωρα ξανα περνω για να νοιωθω πιο ασφαλεια...κ φιλισιν ενα την ημερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια μου πως πατε????εμεις οπως τα ξερετε τι τραβαω η δολια η μανα :roll::roll: το στομαχι μου καουρες εξαγωγες ζαλαδες ολα τα καλα εχω :lol::lol: δεν μπορω να πω...

αντε happy μου να ακουσεις και εσυ καρδουλα με το καλο!!!!!

ελενακι καλως ορισες στην παρεας μας με το καλο να κρατησεις το μωρακι σου αγκαλιτσα

εδω θα ειμαστε να τα λεμε ολα 9 μηνες θα βαρεθουμε να μιλαμε :lol::lol::lol:

οσο για τις εμφυτευσεις τπτ δεν ενιωσα εγω μονο αν ζοριστω λιγακι καπου καπου εχω πονακια χαμηλα οσο για το στηθος εχει πρηστει λιγακι εμενα και με ενοχλει το σουτιεν απο τωρα :?:?

ουτροζεσταν επερνα στην πρωτη εγκυμοσυνη σε αυτην δεν μου εδωσε ακομα γιατρος αυριο που θα παω να παρω το κατεβατο με τις εξετασεις για να κανω θα δω και τι μου εγραψε απο φαρμακα να πινω...

απο φαγητο πως πατε????τι τρωτε????εμενα μου βρωμαει πολυ το τηγανι δεν το δεχομε και ουτε τα βαρια φαγητα..γαλα με ηρεμει λιγακι αλλα δεν μενει και πολυ μεσα μου :lol: ζορικο αυτο το μωρακι θα μου βγει δεν το συζητω ουτε στην κορη δεν ημουν ετσι...

πολλα φιλακια σε ολες!!!!!!!!!!!!!!! :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! θα ήθελα την βοήθειά σας κ ειδικά από τις δευτερομανούλες :o

Σήμερα το πρωι σκουπίστηκα μετα το πιπί κ είδα στο χαρτί μια κίτρινη να την πω- κιτρινοπράσινη να την πώ πολύ ανοιχτή βλέννα.... είναι κάτι που πρέπει να ανησυχώ ή ειναι φυσιολογικό??? :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενακι τι να σου πω αυτο δεν το εχω ακουσει...δεν πιστευω να ειναι κατι κακο αλλα παρε ενα τηλεφωνο κ τον γιατρο σου να τον ενημερωσεις κ να ηρεμησεις!!!

εγω μαρια σημερα εκανα το πρωτο μου εμετο :mrgreen::lol::lol::lol:

απο φαγητα δεν με ενοχλει κατι ακομη...περισσοτερο με ενοχλουν μυρωδιες...

αυριο το απογευμα θα παμε γιατρο μπας κ ακουσουμε καρδουλα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!! Πήρα τον γιατρο μου πότε να πάω να με δει και μου είπε όταν θα έχω κλεισει τις 6,5-7 εβδομάδες δλδ περίπου μετά τις 13-14 Φλεβάρη.... Από την μια με βολεύει αφού είμαι εκτός τις βάσης μου μέχρι τις 11/2 αλλά ποιος κρατιέται!!!! Έχω κ το αγχος για πολύδιμη αφού έμεινα μετά από λήψη Serpafar....

Τον ρώτησα αν πρέπει να κάνω κάτι μέχρι εκείνη την ημ/νια κ μου είπε οχι :? ενώ έχω διαβασει εδώ ότι ξανάκαναν την χοριακή μετά από 10 μέρες από την 1η.... Βέβαια έχω εμπιστοσύνη στον γιατρό μου αλλά είναι όλα πρωτόγνωρα που θέλω να είμαι σίγουρη για όλα!!! :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για τα υγρα τι σου ειπε?????χοριακη δεν εχω κανει ουτε στην ελενα ουτε τωρα...

εμεις πηγαμε εχθες στον γιατρο ακουσαμε καρδουλα κ το βρηκε μια εβδομαδα μεγαλυτερο!!!!

εφυγε το πρωτο βαρος...

ξανα θα παμε σε δεκα μερες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

happy μου χαίρομαι πάααρα πολύ που όλα πήγαν μια χαρά!!!! Παρεμπιπτόντως η συνονόματή μου η Έλενα είναι μια γλύκαααα!!!!

ξέχασα να τον ρωτήσω για τα υγρα πάνω στον πανικό μου αλλά να σου πω την αλήθεια δεν τα ξανά είδα από εκείνη την μέρα!!!

Οπότε μου φαίνεται θα πρέπει να κάνω υπομονή μέχρι τα μέσα Φλεβάρη να πάω να το ακούσω κι εγώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ευχαριστω πολυ!!!!!!

ειναι ωραια στιγμη οταν ακους το σπορακι σου!!!!!καποιοι γιατροι στο γραφουν κ σε dvd...

πως τα πας???αναγουλες κ τετοια???φαρμακα σου εδωσε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν μου έδωσε τίποτα θα τα πούμε όλα όταν πάω να κάνουμε τον υπέρηχο μου είπε....

Έχω απίστευτη συχνοουρία, υπνηλία και αποστροφή προς τα γλυκά πράγμα παράξενο για μένα :lol::lol:

Σήμερα το πρωί είχα μια αδιαθεσία με το στομάχι μου αλλά την γλίτωσα την ρουκέτα!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...