Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ Νο14


Recommended Posts

Κοριτσια, αν και δεν εχω κανει εξωσωματικη, σκεφτομαι την αγωνια και την επιθυμια σας, σας ευχομαι απο καρδιας να κρατησετε συντομα στην αγκαλια σας τα μωρα σας! Καντε και μια ευχη για την αδερφουλα μου αν θελετε, που ειναι εγκυος μετα απο μια αποτυχημενη εξωσωματικη με τη δευτερη, αλλα εχει πολυ σοβαρα προβληματα κι ειμαστε ολοι σε αγωνια! Οση καλη ενεργεια εχετε καλοδεχουμενη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Λαμπρινή μου μακάρι γιατί εγώ το ερμήνευσα αλλιώς το όνειρο...τι ωραία η μεταφορά που έκανες με τη στενοχώρια που την τινάζουμε σαν ρούχο, πολύ μου άρεσε!έτσι μας θέλω όλες, δυνατές κι αισιόδοξες :)

littledancer νομίζω είμαστε στο ίδιο κέντρο.Κι εμάς στην αρχή μας είχαν πει για 300 αλλά επειδή νομίζω είναι βλαστοκύστες παει στα 500, αν κατάλαβα καλά γιατί τελικά δεν καταψύξαμε.

Γιατί δεν έλεγες τότε στο γιατρό να ολοκληρώσει τη φράση του;τι οι ωοθήκες σου;μήπως είναι επόμενο γιατί έχουν ταλαιπωρηθεί;την επόμενη φορά ρώτα τον, μη σε τρώει η αγωνία άδικα και πιάνεσαι από τις λέξεις.κι εμένα άλλαζε συχνά ο κύκλος μου και δεν σου κρύβω οτι πολλά περούσαν από το μυαλό μου, ειδικά όσο στενεύουν τα χρονικά περιθώρια στενοχωριέμαι κι εκνευρίζομαι γιατί δεν είναι επιλογή μου.Μήπως γυμνάστηκες, έκανες κάποια δίαιτα ή απλά αγχώθηκες;μήπως το χθεσινό ήταν άγχος;έχεις τόσα στο μυαλό σου όπως όλες μας, στενοχωρήθηκα που σε έπιασε το παράπονο :( να πάρεις τα πάνω σου γιατί όλες θα τα καταφέρουμε εδώ μέσα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

littledancer νομίζω είμαστε στο ίδιο κέντρο.Κι εμάς στην αρχή μας είχαν πει για 300 αλλά επειδή νομίζω είναι βλαστοκύστες παει στα 500, αν κατάλαβα καλά γιατί τελικά δεν καταψύξαμε.

Γιατί δεν έλεγες τότε στο γιατρό να ολοκληρώσει τη φράση του;τι οι ωοθήκες σου;μήπως είναι επόμενο γιατί έχουν ταλαιπωρηθεί;την επόμενη φορά ρώτα τον, μη σε τρώει η αγωνία άδικα και πιάνεσαι από τις λέξεις.κι εμένα άλλαζε συχνά ο κύκλος μου και δεν σου κρύβω οτι πολλά περούσαν από το μυαλό μου, ειδικά όσο στενεύουν τα χρονικά περιθώρια στενοχωριέμαι κι εκνευρίζομαι γιατί δεν είναι επιλογή μου.Μήπως γυμνάστηκες, έκανες κάποια δίαιτα ή απλά αγχώθηκες;μήπως το χθεσινό ήταν άγχος;έχεις τόσα στο μυαλό σου όπως όλες μας, στενοχωρήθηκα που σε έπιασε το παράπονο :( να πάρεις τα πάνω σου γιατί όλες θα τα καταφέρουμε εδώ μέσα :)

Δεν χρειάστηκε να τον ρωτήσω να ολοκληρώσει την φράση του την ήξερα την συνέχεια :( οι ωοθήκες μου πάνε για σύνταξη όπου να ναι.Τώρα το πότε θα είναι ακριβώς δεν το ξέρω κι αυτό είναι που με αγχώνει.Παίρνω κι αυτά τα Dhea ήθελα να ξερα κάνουν τίποτα ή τσάμπα χαπακώνομαι; :? Αν εσύ νιώθεις οτι στενεύουν τα περιθώρια εγώ νιώθω οτι δεν έχω πια.Φοβάμαι την μέρα που θα ξυπνήσω και δεν θα ξαναδω ωορηξία.Τώρα όσο για τη γυμναστική και την δίαιτα τα έχω κόψει όλα αυτά μπας και γίνει τίποτα καλύτερο με το θέμα των ορμονών.

(τα 500 ευρώ μάλλον θα έπρεπε να τα δίνεται κάθε χρόνο.Εγώ αναρωτιέμαι τελικά αν κι αυτή τη φορά θα πληρώσουμε πάλι άλλα 300 και δηλαδή κάθε χρόνο απο 300 για κάθε κατάψυξη :? )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου τι κανετε;; Εχω πολυ καιρο να μπω! Οταν προλαβαινω διαβαζω τα νεα σας! Η teri τα πηγε τελεια και τα απροβλεπτα νεα ειναι παντα τα καλυτερα!! Μπραβο βρε κοριτσι, συγχαρητηρια!!! :D LIL κοριτσακι να προσεχεις σου ευχομαι να τελειομηνη εγκυμοσυνη!! Εγω κοριτσια θα παω τον αλλο μηνα στον Παντο στην Αθηνα και θα ξεκινησω. Προς το παρον παω γυμναστηριο και προσεχω διατροφη για να ειμαι πληρως ετοιμη για την επομενη φορα! Ηθελα ηρεμια και ενα καλο διαλειμμα μετα την τελευταια αποτυχια τον Οκτωβριο. Το χρειαζομουνα... Labrinip μου δε σε ξεχνω και θυμαμαι αυτα που ειπαμε! Melipicto ,Aggela ευχομαι να πανε ολα τελεια οπως τα επιθυμειτε! Μακαρι το 2012 να μας αποζημιωσει τοσα περασαμε!! Μακαρι θεε μου μακαρι! Σορρυ αν ξεχασα καμια φιλια και καλη επιτυχια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκια μου dancer καταλαβαινω το παραπονο σου αλλα διαλεγουμε ενα γιατρο που να τον εμπιστευομαστε και η δουλεια του ειναι να μας βγαζει απο τετοια δειληματα και οχι να λυνουμε μονες μας αυτα τα προβληματα , γι' αυτο αλλωστε τους πληρωνουμε .

Και εγω ειχα βρεθει στο δειλημα ...λαπαροσκοπηση η' εξωσωματικη? Το αφησα στο γιατρο μου και η επιλογη του ηταν επιτυχης .

Αν πιστευεις οτι θα σταματησει η ωορρηξια , συζητησε το μαζι του και ισως να κανετε την ωοληψια με την υστεροσκοπηση.Ετσι θα σου φυγει αυτο το βαρος και θα νιωσεις καλυτερα :YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Heaven ευχαριστω γλυκια μου!

Με το καλο και εσυ!!!

Χριστινα στελνω στην αδερφουλα σου την θετικη μου ενεργεια, να εχει μια τελειομηνη εγκυμοσυνη %%-%%-%%-%%-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγαπητες μου φιλες , καλημεραααααααα!!!! [smilie=toothy2.gif] τι κανeτε? πως πανε οι φουσκοκοιλτσες ? περνα ο καιρος αντε με το καλο , οταν πρωτοξεκινισαμε προσπαθειες ξεκινησα απο αυτο το θεματακι <<ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ Νο9>> μεσα απο εκεινη την τοτε ομορφη παρεουλλα πηρα δυναμη και κουραγιο και εμαθα πολλα που μας βοηθησαν . και απο εδω θα ξαναξεκινησουμε παλι τωρα , ας με καλοσωρισετε λοπον γιατι αποφασισαμε να ξεκινησουμε νεες προσπαθειες για 2ο μωρακι!!!!! :y32b4: και ο Θεος και η Παναγιτσα βοηθεια μας!!! οπως και την πρωτη φορα η Αγια Ειρηνη Χρυσοβαλαντου βοηθησε και μας εστειλε το αγορακι μας το επισημα πια βαφτισμενο μικρο μας Χρυσοβαλάντη!!!! [smilie=3some.gif]:cheer: Δοξαζω την Χαρη Της!

Καλη Επιτυχια σε ολους μας και ευχομαι αυτο ο χρονος να ειναι γεματος με πολλα πολλα πολλα μωρακια!!!!! [smilie=love7.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλεναδίτσες μου καλημέρα!Τι κάνετε?Εγώ κάνω βραχύ πρωτόκολλο και χθες έκανα την 1η οιστραδιόλη η οποία δεν ήταν και η καλύτερη,142,2,αλλά μάλλον είναι θέμα οργανισμού γιατί και την προηγούμενη τόσο ήταν και μετά άρχισε να ανεβαίνει και ούτως ή αλλώς εγώ δεν κάνω πολλά αυγουλάκια,το άγχος μου είναι αυτά τα λίγα που κάνω να είναι καλά και να έχουν ωάρια!Αύριο θα ξανακάνω Ε2 και θα παώ για υπέρηχο να δούμε τι γίνεται!Λαμπρινούλα κάνω τα φαρμακάκια σου τα γουρλίδικα!Littledancer μακάρι να μπορούσα να σε βοηθήσω αλλά όπως είπε και η Lil ο γιατρός σου πρέπει να το κάνει και να σου δώσει την καλύτερη!Εύχομαι να βγεις από το αδιέξοδο και να πάρετε τη καλύτερη απόφαση!Φιλά πολλά σε όλες!!!!!!!!!!!!newlife78 καλωσόρισες και πάλι!καλή αρχή!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vango k μένα η πρώτη ε2 ήταν χαμηλή...160...σήμερα περιμένω αποτελέσματα από τη 2η....αλλά θα καθυστερήσω σίγουρα και θα χρειαστώ κ άλλες gonal και Menopur....Μήπως έχει περισσέψει τίποτα σε καμία????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

είναι η 3η προσπάθεια αλλά πρώτη με μακρύ πρωτόκολλο.... κάνω 300gonal Κάθε μέρα και ξεκίνησα με αρβεκαπ.εσύ κάνεις βραχυ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια! Καποιες με ξερετε απο τα παλια κ απο αλλα θεματακια.Ξεκινησα κ εγω να γραφω εδω στο Νο4 και τελικα οπως και ο Γιωργος παραπανω καποια στιγμή τα καταφεραμε.

Ξεκιναω τωρα με κατεψυγμενα και βεβαια το αγχος ειναι μικροτερο. Γι'αυτο λοιπον ξαναγυρισα στη παρεουλα των εξωσωματικων.

Περιμενω να μου ερθει περιοδος για να παρακιλουθησουμε το ωαριο κ την ωορρηξια.Εχουμε 3 βλαστοκυστες και ελπιζουμε να αποψυχθουν επιτυχως!

Καλη επιτυχια σε ολες!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gioulaκι γεια σου!ελπίζω αυτή την φορά να τα καταφέρεις γρήγορα και να χαρίσεις το αδερφάκι στο μωράκι σου!tha gino manoula εγώ ναι,βραχύ κάνω με gonapeptyl και 4 των 75 merional,και εμένα μου τις είχε χαρίσει η Λαμπρινή μας!ελπίζω να βρεις από κάποια κοπέλα,πήρες την 2η οιστραδιόλη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tha gino manoula, vango καλή συνεχεια στην προσπάθεια σας!

Goulaki, newlife να χαίρεστε τα μωράκια σας, είναι κουκλιά! Σας θυμάμε από τα παλιά... Πολύ χάρηκα που αποφασήσατε για την παρεούλα στα μικρά σας, εύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες.

Δεν μου περισεύουν gonal, αλλά εχω puregon για όποια χρειαστει!

Εμείς κορίτσια χθες πήγαμε για τον 2ο υπέρηχο( 6 εβδομαδων και 6 ημερών) αλλά είδαμε μόνο το λεκ..σάκο! Το σουσαμάκι ήταν πολύ μικρό και δεν το ακούσαμε. Ο γιατρός είπε ότι υπάρχει εξέληξη από την προηγούμενη φορά αλλά θα το δούμε σίγουρα σε μια βδομάδα. Αλλά δεν σας κρύβω ότι στεναχωρέθηκα πολύ! Νομισα ότι θα έχει μεγαλώσει!κλάμα.. σήμερα είμαι καλύτερα και αισιόδοξη, πιστεύω ότι η Παναγίτσα δεν μου έδωσε μισή χαρά, θα είναι δίπλα μου!

Λιλ μου,εσείς σε ποια βδομάδα το ακούσατε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

teri ego imoun 7 ebdomadon otan to akousa k to eida!!7 k kati..alla poso akribos den thumamai!!!tha to deite k tha to akousete tin alli ebdomada!!paizei megalo rolo k to mixanima tou giatrou!!Ypomoni!!!to ksero eukola to leo tora ego alla se katalabaino apoluta!!!

christina euxomai na pane ola kala stin adelfi sou!!!!o theos na tous prostateuei k me to kalo na rthei to moraki!!!

newlife k gioulaki kali epituxia k se sas!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω πολυ Κοριτσια! Τερι εμεις το ειχαμε ακουσει την 8η εβδομαδα.Παιζουν ολα ρολο.Καθε μερα εχειδιαφορα στην αρχη, οπως κ στη χοριακη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!Σήμερα είμαι καλύτερα μίλησα και με τον γιατρό ,ξεκίνησα σήμερα τα cyclacur και μόλις αδιαθετήσω θα πάω να με δει να ξεκινήσω την διέγερση.Θα κάνω την υστεροσκόπηση μαζί με την ωοληψία.(αυτό με τα χρήματα της κατάψυξης πάλι ξέχασα να το ρωτήσω...)Πήγαμε και μία βόλτα στα μαγαζιά σήμερα, έπαιξα και λίγο στο wii και ξεχάστηκα :) Φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο littledancer,χαίρομαι που είσαι καλύτερα σήμερα.Πιστεύω πως ο γιατρός σου θα κάνει το καλύτερο για σένα, τα είπε πολύ ωραία κι η Lil.Μην στενοχωριέσαι κορίτσι μου, έχεις δίκιο και σε καταλαβαίνω.Καμιά φορά μέσα στη στενοχώρια μου για όσα περνάμε σκέφτομαι πως είμαστε και τυχερές που ζούμε στη σημερινή εποχή που έχει προχωρήσει η επιστήμη.Πόσες ευτυχισμένες μανούλες θα υπήρχαν τα παλιά χρόνια αν είχε προχωρήσει η επιστήμη κι αντί αυτού έμειναν χωρίς παιδί και είχαν να αντιμετωπίσουν και τη στενομυαλιά του κόσμου.

Χάρηκα πολύ και για τα κορίτσια που βρίσκονται στην προσπάθεια, εύχομαι καλή συνέχεια!

Τέρι μου, μην αγχώνεσαι, θα ακούσετε καρδούλα ταμπούρλο!!!είδες που στο είπαν και τα κορίτσια;

Τα δικά μου νεα τίποτα ιδιαίτερο, νιώθω μάλλον οτι θα έρθει η περίοδος κι έχω πολλές ψυχολογικές διακυμάνσεις.Το μόνο που θέλω είναι να περάσουν γρήγορα οι μέρες να πάρω την κρυάδα και να ανασκουμπωθώ.Πολλά πολλά φιλάκια, παω για το βραδινό χαπάκωμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία και Γιουλάκι μου δίνετε κουράγιο και δύναμη!Χρειάζομαι να ακούω οτί όλα θα πάνε καλά και ότι όλα είναι φυσιολογικά! Ελπίζω να μεγαλώνει σωστά!

Αγγέλα μου με πιάνει μια τρέλα γιατι τα συναισθήματα είναι προτώγνωρα! Θα το δεις σύντομα....πολύ σύντομά... να φανταστείς ακόμα δεν ξέρουμε αν πρέπει να χαρούμε.Περιμένουμε να δούμε τι θα γίνει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

teri ola καλά θα πάνε...θα το ακουσεις σύντομα!!! λογικό είναι μ αυτά που εχεις περασει να αγχωνεσαι αλλά θα δεις όλα καλά θα πάνε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimeraaaaaaaaa teri mou min agxonese padi mou se katalaveno alla emis stin 8 thimame akousame , tha dis tin epomeni fora pou tha pas tha akousis tin kardoulla tou tik tak tik tak tik tak tha niosis poli omorfa den exis xanakousi kati tetio !!!!! iremise ke na ise xalari tha to dis ke tha to akousis ke ena sou leo tha trellathis!!!!! :!::!::!::!::!::!::!::):):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Teri μου εμεις την ακουσαμε ακριβως την 6η εβδομαδα αλλα οπως λεει και το μαρακι μπορει να ειναι θεμα μηχανηματος.Αφου το ειδατε να εχει μεγαλωσει απο την προηγουμενη φορα , μην ανησυχεις την επομενη φορα θα το ακουσετε!

Αγγελα τα πονακια ειναι θετικο σημαδι!Ποτε κανεις χοριακη? %%-%%-%%-%%-%%-

Vango, tha gino manoyla με το καλο κοριτσακια!!!

Dancer πιστευω να νιωθεις καλυτερα τωρα που μπηκατε σε σειρα με το γιατρο σου!Αντε με το καλο!!!

Gioulaki,τι κανεις γλυκια μου?Καλως ηρθες και εδω.Με το καλο το δευτερο παιδακι!!!

Newlife με το καλο και εσεις να χαρεισετε στο αντρακι σας ενα αδερφακι!!!

Τα φιλια μου σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...