Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΑΛΙΟΓΚΑΣΤΡΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΜΑΙΟΥ ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΝΟ6!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 718
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας κοριτσαρες!!!!

ειρηνακη εγω κανω συχνα ντοπλερ παντως!!!αν λεω σωστα ειναι αυτο που κοιταει αν τρεφετε οξυγονονετε σωστα απο τον πλακουντα???τελικα δεν φαγαμε πιτσες μαγειρεψα!!! :shock:

μπαρμπιτσα οι κοιλιτσες μας πλεον δηλωνουν γεννα :D:D:D:D μια χαρα τεραστια κοιλιτσα εχεις :D

χρυσακη μου να τους χαιρεσε με το καλο το νεο μελος :-*:-*

μπιμπιμπο μου να τον ρωτας εσυ αμα δεν σου λεει!!!!οτι να ναι ολοι τους πια!!!

ιωαννιτσα περιμενουμε νεακια απο το γιατρο εεεεεεεεεεε!!!!

αννουλα μου θα μιλησουμε!!! ;):-*

κοριτσια πολλα φιλακια στις κοιλουμπιτσες σας!!!

και χρονια πολλα στους εορταζοντες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια!!!

Πηγα χτες στον γιατρο η μπεμπουλα μου εχει γινει 1350 γραμμαρια!Ειναι με το κεφαλακι επανω ακομα και εχει φορεσει ττον λωρο κολιε :D:D:D:D Δεν υπαρχει κανενα προβλημα βεβαια μου ειπε ο γιατρος συμβαινει συχνα!Αχ κοριτσια μου χαρηκα παρα πολυ τωρα ραντεβου παλι στις 29 και απο εκει και περα καθε 15 μερες!!!!

bibibo μου δεν εχω προσωπικη εμπειρια απο καισαρικη αλλα αυτα που ξερω απο την συνυφαδα μου που εχει κανει 3 ειναι οτι την εβαζε περιπου 2 εβδομαδες νωριτερα απο την πητ.Ο γιατρος ξερει καλυτερα βεβαια αλλα επειδη απ οτι λες δεν ειναι και πολυ συζητησιμος μηπως να επαιρνες και αλλη μια γνωμη;

Χρυσα μου να χαιρεσαι τον μπαμπακα σου και την κορουλα σου!

Ειρηνακι εμενα μου κανει ντοπλερ καθε φορα στο ιατρειο του!Μηπως στο κανει και εσενα στο δικο του ιατρειο και απλα εννοει οτι δεν χρειαζεται να πατε καπου πιο εξειδικευμενα να το κανετε;;; ;););););)

barbitsa τι ομορφη κοιλουμπιτσα ειναι αυτη!!!!Εσυ η Αννουλα και το Ρεββεκακι θα γεννησετε και θα ειστε αμεσως κορμαρες :):):):) Φτου φτου μην σας ματιασω!!!!

Ρεββεκακι παλι πωπο κατω δεν εβαλες μαγειρεψες τελικα ε :?::!::?::!::?::!::D:D:D:D Ας τα κανουμε βεβαια τωρα γιατι μολις ερθουν τα μωρακια θα φανε πολυ πιτσα οι επισκεπτες μας μιας και δεν θα προλαβαινουμε :lol::lol::lol::lol::lol:

Παω για δουλιτσα τωρα φιλακια πολλα σε ολες σας και καλημερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα , καλημέρα σε όλες τις παλιοσειρές!!!! :lol::lol: Κοριτσάκια μου τι κάνετε???? Εγώ απο σήμερα μετράω αντίστροφα, σε ένα μήνα θα έχω αγκαλιά μου τον μπεμπουλη μου!!!!! Χθες πήγαμε στον γιατρό, ο γιος μου είναι 2377γρ , η ανάπτυξή του είναι πάνω απο τα μέσα φυσιολογικά , κάναμε κ το πρώτο μας doppler κ όλες οι μετρήσεις κ οι δείκτες είναι πολύ καλοί. Ο μπέμπης έχει πάρει κ θέση με το κεφαλάκι κάτω!!!!! Αχχχχχ κορίτσια άκουσα πάλι την καρδούλα του,κ δεν μπορώ κάθε φορά τρέχουν τα δάκρυα!!!! Το αγοράκι μου!!!! Εγώ ευτυχώς πήρα μόνο 700 γρ αυτό το μήνα οπότε μου είπε ο γιατρός μπορώ να κάνω κ καμιά ατασταλία κ να φάω κανένα μελομακάρονο αλλά με μέτρο ......

Bibibo μου κι εγώ δεύτερη καισαρική θα κάνω κ το προγραμματίσαμε 2 εβδομάδες πριν την ΠΗΤ, δηλ 38η εβδομάδα, απο εκείνη την εβδομάδα κ μετά θεωρείται τελειόμηνο ένα μωράκι. Δεν ξέρω γιατί ο γιατρός σου σου είπε τόσο αργά. Μάλλον εκείνον θα πρέπει να ρωτήσεις.

Iωάννα, Barbitsa, chryssa, rebbeka, ειρηνάκι, λενάκι κ σε όλες τις υπόλοιπες φιλιά πολλά!!!!! :-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα ομορφονιές!!!

Ιωάννα μου μάλλον κάτι τέτοιο. Γιατί μου είπε, εφόσον τον παρακολουθούμε εδώ, δε χρειάζεται να πάμε στο Μητέρα για ντόπλερ. Ευτυχώς του έχω εμπιστοσύνη. Δε θα ρίσκαρε κάτι.

SOFIAEVA ζηλεύω τρελά αυτή την άδεια για ατασθαλίες!! Λες να πάρουμε και εμείς καμία τέτοια άδεια;;; μακάρι!!!

Δε σας είπα, εμένα πάλι άρχισαν τα όργανα και με πονά η πλάτη μου σε σημείο δύσπνοιας. Από τις 6:00 σηκώθηκα σήμερα. Θα κανονίσω μασαζάκι σήμερα η αύριο και ελπίζω να περιορίσουμε σε αυτό. Δε χαλά τουλάχιστον ο καιρός να ησυχάσουμε. Κάθε φορά που πάει να αλλάξει, τότε με ξετινάζει και εμένα…

Υπομονή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσαρες!!!! :D:D

σοφακη πωπω ο γιοκας σου ετοιμος ειναι αντε να περασουν οι μερες!!!!

ιωαννιτσα μπραβο η μπεμπουλα σου!!!! :P αχ βρε ιωαννα βαριεμαι να καθομαι!!!αφου ειπα και στο αντρακι μου να μου φερει απο το εργαστηριο μικρα κεραμικα να τα διακοσμισω να περναει η ωρα!!!

ρε ειρηνακη δικιο εχεις με το καιρο πια!!!ολο πιασμενες σηκωνομαστε το πρωι!!!ελπιζω να βοηθησει το μασαζακι!!!

αχ κοριτσια νομιζω πραγματικα πως θα μου τρυπησει τα πλευρα η μικρη!!!μα αυτο το πατουσακι τι εξογκομα!!καμια φορα ανατριχιαζω!!!το ευχαριστιεμαι ομως κιολας!!! :D:D:D

την αλλη βδομαδα εχω και γαμο!!δεν ξερω τι να παρω,οτι και να αγορασω δεν θα το ξαναφορεσω μετα!!!και λογο μεγεθους και επειδη δεν φοραω ποτε καλο ντυσιμο!!και παπουτσια??τι να παρω μπαλαρινες??πανε σε γαμο??απαπαπα και δεν μου αρεσουν καθολου!!!δωστε καμια ιδεα!!!

αντε κοντευω σε μια βδομαδα εχω και γιατρο!!σημερα μπηκα στην 34η!!!ολα εχουν μπει στο δρομο τους!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!! Αντε απο οτι βλεπω ολες ετοιμαζομαστε σιγα σιγα. Σοφια τεραστιος ο μπεμπης σου!!!! Και εγω 21 Ιανουαριου γενναω, καμια 15αρια μερες μετα απο εσενα.

Ειρηνη υπομονη, οσο μεγαλωνουν τα νινακια τα κοκαλα επιβαρυνονται. Εγω μετα που γεννησα την κορη μου ειχα θεμα με τον αυχενα μου λογω και του επισκληριδιου. Αλλα τωρα μια χαρα.

Ρεββεκα σιγουρα πρεπει να πας στο γαμο? Που να ψαχνεις τωρα για ρουχα? Ασε που θα κουραστεις κιολας. Εγω για τις γιορτες με ενα τζινακι θα τη βγαλω.Παντως μας βλεπω να γενναμε ολες μαζι. Τελεια θα ειναι καθε μερα και απο μια. Παντως εσεις που περιμενετε τα πρωτα σας μωρακια να ειστε προετοιμασμενες και για λιγες μερες μετα τις 40 εβδομαδες. Εγω την 1η κορη μου την γεννησα στισ 41 και κατι. Ειχα σκασει απο την αγωνια να δω τη φατσουλα της :lol:

Την καλημερα μου και φιλακια σε ολες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα χρυσακη μου!!!μωρε ναι πρεπει να παω στο συγκεκριμενο!!!ειναι ο κολητος του αντρα μου και πλεον απο τοτε που ηρθα ο καλητερος τουρκος φιλος που εκανα!!ασε που μου εχει προεδρικη θεση στο ξενοδοχειο που θα κανει το γαμο λογο εγκυμοσυνης!!!δεν το χανω χαχαχαχα!!!!

να σου πω εγω που εχω ηδη αυχενικο θα με επηρεασει πιο πολυ η επισκληριδιο???δεν γινετε στον αυχενα στην μεση γινετε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Ρεββεκακι μου η επισκληριδιος γινεται στη μεση. Ρωτησα ενα φιλο μου φυσιοθεραπευτη για την επισκληριδιο και μου ειπε οτι καποιες γυναικες μπορει να τις επηρεαζει αλλα οχι ολες. Το σιγουρο ειναι οτι σε ενα φυσιολογικο τοκετο ζοριζεσαι πιο πολυ απο μια κασαρικη και ειναι λογικο τα κοκαλα σου να πονανε λιγο παραπανω. Εγω βεβαια ζοριστικα πολυ στον τοκετο αλλα ανεπιφυλακτα προτεινω κανονικη γεννα. Το συναισθημα ειναι απιστευτο. Και να σου πω και κατι? Ο γιατρος μου παντα ελεγε στην εγκυμοσυνη εχουμε 2 αυτια απο το ενα μπαινουν και απο το αλλο βγαινουν :lol::lol: Οτι συνεβει σε καποια αλλη δεν θα συμβει απαραιτητα και σε σενα. Εμεις που ειναι η 2η εγκυμοσυνη το παιζουμε και λιγο ξερολες :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε ναι εσεις που εισαστε στην 2η εννοητε οτι ξερετε κατι παραπανω!!!

και ναι ολες οι εγκυμοσυνες και οι τοκετοι ειναι διαφορετικοι!!

θα δειξει!!!στο τελος ολες περνουμε το δωρακι μας για την ταλαιπωρια!!!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

έτσι και εμένα αυτά τα πατουσάκια

από εχθές αλλάζει θέση και δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς ποζα αποφάσισε τελικά

αν και ακόμα το σκεφτεται όπως φαίνεται

έτσι και εμένα με ξεσκίζει ορισμένες φορές αλλά το διασκεδάζω εννοείται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μας!!Πόσο μ'αρέσει να ξυπνάω και να έχει λιακάδα!Βρε κορίτσια,έχω ένα θεματάκι...Σήμερα που ξύπνησα και πήγα τουαλέτα,είχα 2 σταγονίτσες κατακόκκινο αιματάκι στο σκούπισμα αλλά μετά ούτε ίχνος!! :roll: Τι μπορεί να είναι αυτό?Δεν με ανησύχησε αλλά προβληματίστηκα λίγο...Βλέπω αρχίσατε όλες να μετράτε αντίστροφα!!Άντε ωραία!!Αν δεν κάνω λάθος,το Δεσποινάκι θα γεννήσει πρώτη από όλες μας?Αχχχ...Μόνο που το σκέφτομαι αρχίζει να με πιάνει ένα άγχος!!

Σας φιλώ όλες!Να έχουμε μια όμορφη Τρίτη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννουλα καλημερα!!!να παρεις τηλ τον γιατρο σου και να του το πεις για το αιματακι!!!δεν τα αφηνουμε ετσι αυτα!!!μπορει να εχεις καμια αιμοραιδα αλλα μπορει να ειναι και κατι αλλο η μπορει και τιποτα!!!

και μενα μου αρεσει να χει λιακαδα :D και σημερα εχει!!αν και εχει κρυο!!!

μου φαινετε θα ξεπορτισω παλι!!!! :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koριτσαρες μου εχω δουλεια και δεν προλαβαινω να διαβασω και να γραψω με την ησυχια μου.....

Σας φιλω οοοοοοολες!!!! Και Αννουλα μου, εσυ παρε το γιατρο σου γρηγορα!!!! :-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααα!! καλη εβδομαδα να εχουμε,δεν προλαβα να σας γραψω χθες! :)

Τι κανετε??

Αχ μπαινουμε σιγα σιγα σην τελικη ευθεια!! τι ωραια!!! Ηρεμησε το εντερακι μου επιτελους! Τι τραβηξα 2 μερες δεν λεγετε! Χτες ειχα παλι αυπνιες και δεν εφτασε αυτο,μολις με πηρε λιγο ο υπνος ειδα εναν εφιαλτη και αρχισα να τσιριζω στο υπνο μου.Κοριτσια επαθα πανικο γιατι με ακουγα να φωναζω.Βεβαια ο αντρουλης μου με ηρεμησε αλλα απο εκει και μετα δεν ξανακοιμηθηκα μεχρι να συνελθω.Ξυπνησα και την μικρη και ελεγε η καημενουλα μου: μαμα τι επαθες?? ευτυχως κοιμηθηκε ηρεμα μετα..Οπως καταλαβαινετε τωρα ειμαι ενα ζομπι.Αρχισα και το πακεταρισμα! σε μια εβδομαδα μπαινουμε στο νεο σπιτι!!!!!!

Αννουλα μου να παρεις οποσδηποτε τον γιατρο σου.Περιμενουμε να δουμε τι θα σου πει.Ευχομαι να μην ειναι κατι σοβαρο.

Σοφακι αντε τιποτα δεν εμεινε! Σβηνεις μερες?? :D

Χρυσα να μου να χαιρεσαι την κορουλα σου και τον μπαμπα σου.Χτες δεν μπηκα για να σου ευχηθω.

Δεν ηξερα οτι η επισκληριδιος επειρεαζει και το αυχενικο.Και σκεφτομουν να κανω αυτην την φορα επισκληριδιο και εγω μιας και με την ραχιαια την πρωτη φορα στην καισαρικη εφαγα φρικη.Για πες..τα ποδια σου μπορουσες να τα κουνησεις στην επισκληριδιο?? Νυστα ενιωθες?? Εμενα αυτα με πειραξαν πιο πολυ με την ραχιαια γιαυτο λεω αυτην την φορα να κανω επισκληριδιο αν με αφησουν.

Ρεββεκακι ζορι με τον γαμο τωρα..Βαλε ενα ομορφο μαυρο παντελονακι με μια ομορφη μπλουζιτσα και θα εισαι οκ.Και για παπουτσακι μπορεις για λιγο να φορεσεις ενα με χαμηλο τακουνι.Αλλα γενικα προσεχε να μην κουραστεις πολυ.Αχ αυτα τα πατουσακια απο το στομα θα μου βγουνε εμενα! :lol: Τελευταια τον νιωθω ομως λιγο να ζοριζετε οταν κινειται.Για να δουμε την Παρασκευη ποσο θα μεγαλωσε.Α! και να κατσεις στα αυγα σου εσυ μην ερθω εκει :lol: ειδες καλο καιρο και αμεσως να ξεπορτισεις! :)

Ειρηνακι εμενα μου κανει ντοπλερ καθε 2 εβδομαδες και καρδιοτοκογραφο καθε εβδομαδα.Υπομονη με τους πονους.Ελπιζω με το μασαζακι να ανακουφιστεις λιγο.

Ιωαννακι μου πολυ μεγαλωσε η μικρη!! Μπραβο!!! Δωσε ενα φιλακι στην κοιλιτσα απο εμενα! :)

Παλι σεντονακι απλωσα! Θα βαριεστε να με διαβαζετε καθε φορα. :P Τα φιλια μου σε ολες κοριτσαρες μου!!! :YMHUG::YMHUG::-*:-*:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά κοριτσάκια μου δεν είναι τίποτα το αιματάκι αυτό.Μάλλον έσπασε κάποια φλεβούλα στον τράχηλο.Αν δεν ξαναβγάλω αιματάκι δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας. :D Άντε να έρθει 21 του μήνα που έχω το ντόπλερ για να δω και τον γιόκα μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου!!!!

Σαν να κουραστηκα λιγακι σημερα και με επιασαν πονακια στην κοιλια και στην μεση!!!Ισως το απογευμα να μην κατεβω για δουλεια αν συνεχισω να ειμαι ετσι!

Σοφια πωπω σε ενα μηνα!!!Απιστευτο πως περασε ο καιρος βρε κοριτσια ετσι!

Χρυσα δεν το ηξερα οτι μπορει να κανουμε και παραπανω απο 40 εβδδομαδες για να γεννησουμε :o:o:o:o βεβαια προτιμω να παρει οσες μερες χρειαζεται παρα να ερθει πριν την ωρα της και να ταλαιπωρηθει η μπουμπου μου :):):):)

Ρεββεκακι εγω παντως στον γαμο του αδερφου μου εβαλα ενα απλο φορεματακι και μποτουλες ισιες!!!Δεν με νιαζει αν με παρεξηγησαν εγω ενιωθα ανετα και αυτο ειχε σημασια!!!Ειδικα για τα τακουνια ειμαι πολυ κατα,μεγαλη ταλαιπωρια ;);););)

Παλι καλα που δεν ηταν τιποτα το αιμα τελικα Αννουλα!Καλα εκανες και πηρες τον γιατρο σου δεν κανει να παιζουμε με αυτα!!!

Ειρηνη κανει κωλοτουμπες η μπουμπου σου ε;;

Λενακι μου πολυ αυπνια ε;;;Το μεσημερι κοιμασαι συνηθως;;;Αν ναι μηπως να δοκιμαζες να τον κοψεις τον μεσημεριανο υπνο :idea::idea::idea: Τρομαξε και η κουκλα σου με τον εφιαλτη ε;;;Ψυχουλα μου σου λεει τι επαθε η μαμα μου!!!! :-*:-*:-*:-*:-*:-*

Ματα επεσε δουλεια ;;;; :-*:-*:-*:-*

Παω να φαω σουφλεδακι και να ξαπλωσω λιγο μηπως περασει ο πονος!!!Φιλακια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι από μένα!!! Τι μου κάνετε? Χαίρομαι που μαθαίνω καλά νέα!

Ιωάννα κι εσένα κολιέ έχει κάνει το λώρο ε? Άστα να πανε....

Λένα εσένα δεν σου είπαν να κάνεις τις δύο ενέσεις κορτιζόνης λόγω καισαρικής? Εμένα ο γιατρός μου επιμένει ότι είναι καλό να τις κάνουν όλες..προληπτικά..τι να πω..μίζα παίρνει????

Άννα που χάθηκες ρεεεεεεε!!! Μας λείπεις!!

Μάτα φιλιά στην Κοζάνη!

Κορίτσια τι κακό σήμερα..μου μίλαγε ένας πελάτης στη δουλειά για καρμπονάρες...και εγώ δυστυχώς είχα ψάρι για μεσημεριανό...βρε κορίτσια λύσσαξα!!!

Να μην μπορώ να το βγάλω από το μυαλό μου!!!

Ρεββέκα παιδί μου δεν το λεγες νωρίτερα να σου στέλναμε κανα φορεματάκι να δοκιμάσεις? Έχω κανα δυο που θα σου πηγαίνουν ταμαμ (ωπα και το τουρκικο!).

Αχ όντως περνάει ο καιρός....και η αγωνία μεγαλώνει (και ο φόβος συνάμα)...ελπίζω να πάνε όλα καλά και να μη με σφάξουν, ναι ναι ξέρω τι θα πείτε, ότι και καισαρική να κάνω δεν πειράζει, αλλά ΔΕΝ θέλω... θα πεθάνω. Αυτάαααααα..

ας φιλωωωωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σας :)

Τελικα θα παω αυριο το πρωι για ντοπλερ....

Πηρα το γιατρο μου κι ευτυχως που τον πηρα γιατι μου ειπε οτι πρεπει να το κανω αμεσα.....

Να ρωτησω? Ειναι οπως η Β επιπεδου? Ενας υπερηχος δηλαδη? Σας λενε και κιλα, υψος, αμνιακο υγρο, αν εχει τυλιχτει ο ομφαλιος λωρος......Οπως καταλαβατε εχω αγωνια για αυριο......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αγγελικη μου τι καλη που σκαιυτηκες να μου στηλεις φορεματακι!!!!αλλα θα ναι ταλαιπωρια τωρα δεματα κτλ!!!θα παρω μωρε κατι φτηνο και θα το πλασαρω για ντολτσε :D:D:D:D:D:D

μπιμπιμπο τα κιλα το υψος κτλ στα λενε παντα σε καθε υπερηχο,οταν μου κανει υπερηχο μου κανει εκεινη την ωρα και ντοπλερ και βλεπει με τι ταχυτητα παει το αιμα απο το πλακουντα στο μωρο,αμνιακα υγρα,κτλ,οταν το βλεπω στην οθονη ειναι σαν να βλεπω οταν ακουει την καρδια στον υπερηχο!!!σαν καρδιογραφημα κατι!!!!με τοσο ανχος και αγωνια σε αυτην την εγκυμοσυνη σου θα βγει το νινι και θα σου βαλει χερι :D:D χαλαρωσε ;) ολα πανε καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ιωαννιτσα κοιτα ξεκουρασου και μετα λετε για μενα!!!!οσο για το τακουνι δεν παιζει να το βαλω απαπαπα!!!!και γω κανα φορεματακι λεω δεν ξερω θα παω δευτερα να δω!!!

τελικα λενακη καθισα στ αυγα μου ηρθαν απο δω φιλοι μου και ετσι περασε η ωρα!!!!παντελονι λες ε???δεν ειχα σκαιυτει για παντελονι!!!για να δω τι θα κανω!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοιλιτσες ομορφες!!!

Επιτελους χθες ηρθανε τα επιπλακια της μπεμπας μου και το καροτσι....Το λικνο ειναι πολυ καλο (κουνιεται κιολας), η κουνια μας ομως εχει καποιο προβλημα με το καγκελο και δεν ανεβοκατεβαινει... θα την αντικαταστησουνε ομως εντος δεκαπενθημερου μου ειπαν (παλι καλα)...

Αnnoula ευτυχως δεν ηταν κατι ανησυχητικο αλλα μηπως κουραστηκες λιγο παραπανω απ'οτι επρεπε?

Rebbeka σε καταλαβαινω απολυτα...πολυ σπαστικο να μην εχεις τι να φορεσεις αλλα μην αγχωνεσαι και πολυ..Σιγουρα κανενας δε θα σε παρεξηγησει!!!Ασε που λογω εγκυμοσυνης θα εχεις και ιδιαιτερη προσοχη απ'ολους!

Lenaki, τρομαξε και η μικρουλα και ανυσηχησε για τη μανουλα της!!! Ψυχη μου!!! Παντως εγω πιστευω οτι λογω αγχους συνεβει αυτο, λιγο η εγκυμοσυνη, λιγο η μετακομιση...δεν ειναι και λιγο!

Βibibo, απ'οτι ξερω στο ντοπλερ ο γιατρος κοιταει κυριως οτι εχει να κανει με αρτηριες, την καρδουλα, το λωρο καποια βασικα οργανα, αμνιακο και πλακουντα και μετρανε και την περιμετρο του κεφαλιου και της κοιλιτσας για να προσδιορισουν ακριβως την ηλικια του μωρου!!!

(Ουφ μολις τελειωσε και ο παναθηναικος, ο αντρουλης μου ευτυχως δεν στενοχωρηθηκε μονο εχει κατι νευρα.... :twisted::twisted::twisted: )

Αυτα απο μενα...Σας φιλω γλυκα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

post-5130-13873934650245_thumb.jpgDSC07503.JPG[/attachment:4pt1ke41]

post-5130-13873934650118_thumb.jpgDSC07504.JPG[/attachment:4pt1ke41]

post-1311-13873934649868_thumb.jpgDSC07505.JPG[/attachment:4pt1ke41]

DSC07509.JPG[/attachment:4pt1ke41]

Μετά από πολύ προσπάθεια σας στέλνω φωτό από το δωματιάκι και την κοιλουμπίτσα!!! Καληνύχτα σε όλα τα κοιλουμπάκια, τα λέμε το πρωί!!!!! :-*:-*:-*:-*

post-11144-1387393572854_thumb.jpg

post-11144-13873935729305_thumb.jpg

post-11144-13873935730456_thumb.jpg

post-11144-13873935731746_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!!!!!!!!

Σήμερα έχω κανονίσει μάθημα ανώδυνου τοκετού. Με την κολλητή μου - νονά του μπέμπη που είναι μαία! Μετά το μασάζ και μετά καφεδάκι σε μια φιλενάδα. Θα αλητέψω για τα καλά!

Βρήκα καρότσι σε κατάστημα της Καβάλας (με δωρεάν διανομή σε όλη την Ελλάδα) Peg Perego 3 κομμάτια μόνο 439.90 ενώ εδώ στα μαγαζιά το βρίσκω 600 στο ένα και 650 περίπου στο άλλο. Τεράστια διαφορά. Να το πάρω … να μη το πάρω;;;

Λενάκι ναι … περιμένω πως και πως το μασαζάκι σήμερα!

annoula1987 περαστικά! Μην ανησυχείς … τίποτα δε θα είναι!

Ζωούλα … όλα τέλεια και πανέμορφα!!!!!!!!!!!!!! Άντε με το καλό!!!!!!!!

Φιλιά σε όοοοοοολες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου καλημερα ,

σημερα εχω ραντεβου στο γιατρο να δω τι κανουν τα παιδακια μου και ποτε θα με βαλει να να γεννησω , την προηγουμενη φορα μου ειχε πει για 1/1 αλλα να σας πως την αληθεια δεν το βλεπω , δυσκολευομαι παρα πολυ και μερικες φορες ποναω χαμηλα πολυ.... λιγες ωρες εμειναν και θα μαθουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...