Μετάβαση σε περιεχόμενο

ικα-αποφαση πρωτοδικείου για ενσταση εξωσωματικης


Recommended Posts

Καλησπέρα,

θα ήθελα να ρωτήσω σε όποιες κοπέλες έχουν κάνει ένσταση στο ικα μετά από εξωσωματική για να πάρουν μεγαλύτερο ποσό από τα 350€ αν τους συνέβη το παρακάτω:

Μετά την πρώτη μου κ επιτυχημένη προσπάθεια εξωσωματικής πήρα το ποσό της κρατικής διατίμησης (350€) και έκανα και ένσταση εφόσον είχα βέβαια αυτό το δικαίωμα. Η επιτροπή από την οποία πέρασα έκανε δεκτή την ένσταση και μου επέστρεψαν άλλα 1800€ περίπου.

Σήμερα που λέτε μου έφερε ένας δικαστικός επιμελητής μια προσφυγή του ΙΚΑ κατά εμού στο 3μελές διοικητικό πρωτοδικείο γιατί από ό,τι κατάλαβα το ΙΚΑ δε συμφωνεί με την απόφαση της επιτροπής του ΙΚΑ (άκουσον άκουσον) και θέλουν από μένα να επιστρέψω το μεγάλο ποσό.

Δεν διάβασα όλο το κατεβατό της προσφυγής αλλά το θέμα είναι ότι είμαι σχεδόν στο μήνα μου και έχω νευριάσει πολύ με αυτά τα καμώματα. Είναι δυνατόν να μη συμφωνούν αυτοί μεταξύ τους και να την πληρώνω εγώ; Θα πρέπει να τρέχω στα δικαστήρια σαν εγκληματίας αφήστε τη γραφειοκρατία. Κανονικά αν έκανε λάθος η επιτροπή δε θα πρέπει να πληρώσει η ίδια; Εγώ είμαι το θύμα στην όλη υπόθεση και πρέπει να πληρώσω σαν θύτης.

Έτυχε σε καμία αυτό το περιστατικό και αν ναι πώς αντέδρασε;;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχω μεινει αναυδη ! :blink:

δεν υποφερονται πια για ονομα του θεου ...

Εγω θα τους εβγαζα στα καναλια για την ανυπευθυνοτητα τους

:blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...