Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010- Νο 18!!!!


Recommended Posts

Καλησπέρα,γλυκές μανούλες!Να'μαι κι εγώ.Γύρισα από τις διακοπές μου,γιατί αύριο έχω γιατρό και αν μου επιτρέψει θα ξαναφύγω μέχρι το Σάββατο.Πάω να δω νεάκια κι έρχομαι! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

foufou έγραψε:

Καλησπέρα,γλυκές μανούλες!Να'μαι κι εγώ.Γύρισα από τις διακοπές μου,γιατί αύριο έχω γιατρό και αν μου επιτρέψει θα ξαναφύγω μέχρι το Σάββατο.Πάω να δω νεάκια κι έρχομαι! :)

διακοπουλες ησουνα πουλακι μου κ σε εψαχνα??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!!!Μπήκα για λίγο να δω τι κάνετε και φευγω γρήγορα γρήγορα να παω να δω τη μπουμπουκα μου!

Κυο μου το Αλκμηνάκι εγινε ολόκληρη κοπέλα.φτου φτου!!!

Ντοράκι μου μη στεναχωριεσαι με τις ραγαδες..δε θα πολυφαίνονται μετα.Εγω βαζω τη prevestria της frezyderm και δεν εχω βγάλει μεχρι τωρα αν και πιστευω οτι εξαρταται απο το δερμα αν θα βγάλεις ή οχι!!!

foufou πως πέρασες?μας ελειψες!!

Λοιπόν φευγω και θα σας εχω νεα αργότερα. :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα καλα, τι φατσονι ειναι αυτο? Ποσο μεγαλωσε καλε η δεσποινις που κραταει μονη της και το μπιμπερο? :P Και στη 2η τη βλεπω καπως 'μμμ...τωρα τι να διαλεξω?' :P

Θεκλα εγω αποστειρωτη εχω της Chicco, καθως και γυαλινα μπιμπερο της ιδιας μαρκας. Ειχα παρει τα μικρα για αρχη των 120μλ και μετα τα μεγαλα των 250μλ. 6 πιστευω οτι ειναι καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!

Ευχαριστούμε και πάλι για τις ευχές!

Σήμερα η φραουλίτσα μου είναι πιο ήρεμη,τρώει και κοιμάται κατευθείαν,μάλλον προσαρμόστηκε γρήγορα στο σπιτάκι μας!

Χθες ήμουν χάλια μέσα στο κλάμα,δεν μπορούσα να τη θηλάσω,είχαν πληγωθεί τόσο πολύ οι θηλές μου που της έδωσα ξένο γάλα σε μπιμπερό.

Μου έφερε ο Αλέξανδρος ένα θήλαστρο της chico χειροκίνητο αλλά δεν μπορούσα να βγάλω γάλα με τπτ.Το έχει καμιά άλλη αυτό?

Πάω να περάσω καμιά φώτο στον υπολογιστή να σας ανεβάσω...Πως μπορώ να επιλέξω να τις βλέπετε μόνο εσείς αν θέλω?

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως την φρεσκομαμα και ας αργησε. Καλη προσαρμογη λοιπον στο σπιτι σας και με το καλο να μπειτε σε ενα προγραμμα.

Ταλαιπωρησαι και εσυ κοριτσακι με το θηλασμο??? Το θηλαστρο που λες, το ειχα και εγω στο Γιωργο, μια χαρα τα καταφερνα, απλα μετα...χαλασε. Καποιο λαστιχακι ή κατι αλλο και το πεταξα! Υπομονη και ολα θα φτιαξουν. Μας χρωστας και ιστορια τοκετου, μην ξεχνιομαστε! Οσο για τις φωτο θα τις βαλεις στο προφιλ σου. Η μπεμπα δεν μας ειπες ποσο γεννηθηκε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα στη παρέα. Καλέ, δύο μέρες είχα να μπω και πήγατε στο 18. Δεν διάβασα ακόμα τα νέα σας, έριξα μόνο μια ματιά στις τελευταίες σελίδες του 17.

Να ξεκινήσω με τα ευχάριστα :) Το υπνοσακουλάκι μου πήρε μέσα σε 12 μέρες 700 γραμμάρια! Φουσκίτσα θα γίνει, όχι ότι δεν έγινε ήδη, τα μαγουλάκια της κρεμάσανε ;);) Επιτέλους γύρισε η παιδίατρός μας και πήγαμε χτες. Τέτοιο εξονυχιστικό έλεγχο δεν έχω ξαναδεί βρε κορίτσια. Μία ώρα μας είχε μέσα με το ρολόι. Μέχρι και τις δίπλες που έχει πίσω στα μπουτάκια της μέτρησε. Δυστυχώς έχουμε να κάνουμε ένα σωρό εξετάσεις, γιατί οι παιδίατροι στο νοσοκομείο κάνανε μισές δουλειές. :angry::angry:

Επίσης αρχίσαμε τη γκρίνια. Πάλι καλά που σήμερα ήταν ήρεμη το μεσημέρι και κοιμήθηκα λιγάκι να αναπληρώσω το χτεσινό.

Αυτά τα δικά μας νέα.

Ανησυχίες είδα για ραγάδες.Δυστυχώς, αν είναι να ανοίξει το δέρμα, όση κρέμα και να βάλεις τίποτα δεν γίνεται. Αλλά για κάτι τόσο όμορφο και τόσο σημαντικό, νομίζω πως είναι μικρό το τίμημα. Οι δικές μου ραγάδες ανέβηκαν πάνω από το αφαλό. Αλλά δεν είχα σκοπό να βάλω και κοντό μπλουζάκι :)

Από μπιμπερό, εγώ έχω μόνο γύαλινα, Nuk και Chicco. πιπίλες χρησιμοποιώ μόνο Nuk καουτσούκ. Είναι πιο μαλακές από την σιλικόνη και το σχήμα τους βοηθάει καλύτερα. Δοκίμασα και Chicco αλλά πνίγεται.

Κατερίνα, εγώ έχω ανοίξει ήδη τρύπες στις πιπίλες της μπέμπας για να μην ζορίζεται. Υπάρχει ειδικό εργαλείο γι'αυτό το σκοπό.

Χαριτωμένη η μπεμπούλα σου. Κι αυτή μπόλικο μαλλί σαν τη δική μου. Το δικό μας όμως έχει πάρει την ανηφόρα :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΝΝΟΥΛΑ έγραψε:

Χρυσα βαλε και εσυ μια φωτο της μπουμπους σου να τη δουμε (και να ανυπομονουμε να γεννησουμε ακομα πιο πολυ... :silly: )

Θα προσπαθήσω αν και είμαι άσχετη με το θέμα :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννάκι μου όμορφο να είσαι καλά και καλή λευτεριά να έχεις!

Σας τα γράφω στα γρήγορα...Από την Κυριακή 8/08 ξεκίνησαν οι δυνατές συσπάσεις,δεν κοιμόμουν τα βράδια.

Την Τετάρτη το πρωί μετά από εξέταση στο ιατρείο του γιατρού μας,ο υπέρηχος έβγαζε τη μπέμπα 3 εβδομάδων μεγαλύτερη.Ετσι ξεκινήσαμε κατευθείαν για Λητώ.Στις 11 κ κατι ήμουν ήδη διασωληνομένη και ξεκίνησα με τεχνητούς πόνους,όλα μια χαρά δεν πονούσα σχεδόν καθόλου και σαχλαμάριζα με τον Αλέξανδρο.Κατα την 13.00 τρώω το πρώτο χέρι....αουτςςς εκεί τα είδα όλα....διαστολή 1.

Μετά από 2 ώρες μου σπάει ο γιατρός τα νερά και πάλι διαστολή 1...

Ξεκινάνε σιγά-σιγά τα πονάκια κι έτσι έρχεται η επισκληρίδιος...

Να μην σας τα πολυλογώ μέχρι τις 22.00 η διαστολή μου παρέμενε η ίδια....Ωστόσο η μπέμπα είχε ξεκινήσει μια ελαφριά ταχυκαρδία,η οποία στις 22.40 χτύπησε το ανώτατο όριο...Για πότε εμφανίστηκε ο γιατρός στο δωμάτιο και άλλοι 5,με πήραν,με ετοίμασαν και βρισκόμουν ήδη στο χειρουργείο ούτε που το κατάλαβα...Στις 23.00 ακριβώς η μαία έφερε το αστέρι μου δίπλα απ'το κεφάλι μου και με άφησε να την φιλάω και να κλαίω από συγκίνηση...Ηταν το πιο δυνατό συναίσθημα που έχω ζήσει ποτέ μου,είναι αλήθεια.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elpidaki83 έγραψε:

Αννάκι μου όμορφο να είσαι καλά και καλή λευτεριά να έχεις!

Σας τα γράφω στα γρήγορα...Από την Κυριακή 8/08 ξεκίνησαν οι δυνατές συσπάσεις,δεν κοιμόμουν τα βράδια.

Την Τετάρτη το πρωί μετά από εξέταση στο ιατρείο του γιατρού μας,ο υπέρηχος έβγαζε τη μπέμπα 3 εβδομάδων μεγαλύτερη.Ετσι ξεκινήσαμε κατευθείαν για Λητώ.Στις 11 κ κατι ήμουν ήδη διασωληνομένη και ξεκίνησα με τεχνητούς πόνους,όλα μια χαρά δεν πονούσα σχεδόν καθόλου και σαχλαμάριζα με τον Αλέξανδρο.Κατα την 13.00 τρώω το πρώτο χέρι....αουτςςς εκεί τα είδα όλα....διαστολή 1.

Μετά από 2 ώρες μου σπάει ο γιατρός τα νερά και πάλι διαστολή 1...

Ξεκινάνε σιγά-σιγά τα πονάκια κι έτσι έρχεται η επισκληρίδιος...

Να μην σας τα πολυλογώ μέχρι τις 22.00 η διαστολή μου παρέμενε η ίδια....Ωστόσο η μπέμπα είχε ξεκινήσει μια ελαφριά ταχυκαρδία,η οποία στις 22.40 χτύπησε το ανώτατο όριο...Για πότε εμφανίστηκε ο γιατρός στο δωμάτιο και άλλοι 5,με πήραν,με ετοίμασαν και βρισκόμουν ήδη στο χειρουργείο ούτε που το κατάλαβα...Στις 23.00 ακριβώς η μαία έφερε το αστέρι μου δίπλα απ'το κεφάλι μου και με άφησε να την φιλάω και να κλαίω από συγκίνηση...Ηταν το πιο δυνατό συναίσθημα που έχω ζήσει ποτέ μου,είναι αλήθεια.....

α δηλαδή έκανες καισαρική :blink: είχα την εντύπωση ότι γέννησες φυσιολογικά! ταλαιπωρήθηκες φαντάζομαι, αλλά θα μου πεις τοκετός χωρίς κούραση γίνεται??

τελικά πόσο γεννήθηκε η φραουλίτσα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελπιδακι μου γλυκο, ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ και παλι η φραουλιτσα σου, να τη δεις να ανθιζει και να ομορφαινει σαν και εσενα!Ωραια μας τα περιεγραψες, τα συναισθηματα ειναι απλα απιστευτα, σε νιωθω και σε καταλαβαινω και ανυπομονω να τα ξαναζησω!

Θεκλα, ακριβως τα ιδια πραγματα ηθελα να πω στο Ελπιδακι, μεσα στο μυαλο μου εισαι! :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά καισαρική απ΄το πουθενά!!

Δεν μπορώ να πώ οτι ταλαιπωρήθηκα ιδιαίτερα,δεν ένιωσα δυνατούς πόνους για πολυ ώρα,υποφερτά πράγματα.Ημουν πολύ κλειστή κάτω και άλλες τόσες ώρες να περιμέναμε μάλλον ανώφελο θα ήταν.

3.520 γεννήθηκε τελικά,καρπουζίτσα λέει η ξαδέλφη μου άρα,όχι φραουλίτσα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελπιδακι μου, μολις σου εκανα αιτημα φιλιας γιατι δεν σε εχω. Δεξου μεεεε!!!

Τελος καλο, ολα καλα λοιπον! :silly: Ευτυχως ολα οκ και δεν υπεφερες, γιατι ηταν και αρκετες οι ωρες!

Ουαοοουυυυυυ μια κοπελαρα! :woohoo: Απο το μαιευτηριο κατευθειαν στην εκκλησια για νυφουλα, ετοιμη για το γαμπρο! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελπιδάκι μας :kiss: Να σου ζήσει το φραουλίνι σου! Να είναι πάντα καλά κι ευτυχισμένο να σας δίνει κι εσάς μόνο χαρές!

Ήλπιζες σε φυσιολογικό μάλλον ε; Αφού δεν ταλαιπωρηθήκατε κι αφού κρίθηκε ότι η καισαρική ήταν η καλύτερη λύση εκείνη τη στιγμή, τότε δεν πειράζει καθόλου, έτσι; Τώρα αισθάνεσαι τελείως καλά πέρα από το θηλασμό και τον πόνο αυτό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kuo28 έγραψε:

Βασιλική μου, πάρε μια τρομακτική φωτογραφία. Δεν ξέρω γιατί βγήκε έτσι η χοντρούλα μου! Σαν να έχει τεράστια μάτια και μύτη :laugh:

IMG_0496.jpg

αχ κατι μαγουλινια που εκανε!!!!!!! :kiss::kiss::kiss:

πολυ προβληματισμενη ειναι :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελπιδακι μου να σου ζησει η μπουλουκα σου!!ρε κοριτσια με εχει πιασει ενα αγχος...θα καταλαβω οτι εχει ερθει η ωρα;;δεν ξερω γιατι μου κολλησε αυτο τωρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera ki apo emena koritsia....

thn pempth exoume to teleutaio rantevou mas sto giatro kai thn deytera mpenw mesa kai etsi thn trhth to prwi tha exw to gorgonaki mou agkalitsa....

diladi thn allh trith akrivws... :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vaster έγραψε:

αντε Χρυσα μου με το καλο!!!!εγω ποτε θα γεννησω;;;

Χρυσα με το καλο και απο εμενα! Μπελλα και εγω την ιδια απορια εχω...τελευταια εμεινα απο τις μαμαδες Αυγουστου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...