Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010-Νο10


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

για πείτε λοιπόν κοριτσάκια! τι ωραία θεματάκια που πιάσατε απόψε μου φτιάξατε το κέφι!

Οι κοιλιτσες είναι όλες άψογες!

Το δωματιάκι αυτό της παλι,σκεφτόμουν κι εγώ να το πάρω αλλά τελικά κλείνω μάλλον στο άλλο της μπεμπε ζου που σας είχα δείξει! Ειναι τέλειο πάντως!

Κυακι πως νιώθεις που μειώθηκαν κι αλλο οι μέρες? αλήθεια γτ αυτο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasiliki76 έγραψε:

αχ τι ωραια!!!!

και τα λιγουρευτηκατε εεε???

και ολα αυτα τα κανατε ενω εμενα ο γιατρος μου εκανε τη ζωη δυσκολη... :P

Χαχαχαχ όπως το είπες, τα λιγουρευτήκαμε! Για φάγωμα ήταν. Ειδικά ένα πολύυυυ μικρούλι που έφευγε για το σπίτι του. Σε μέγεθος μπουκίτσας ήταν :woohoo:

Άννα μου, υπομονή! Σίγουρα δεν θα είναι τόσο άσχημα τα πράγματα μετά. Τόσες και τόσες μάνες διατηρούν το στήθος αξιοπρεπέστατο!

Θέλω κι εγώ στήθος λέμε :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasiliki76 έγραψε:

μην το σβησεις..

τετοιες πολυλογουδες που ειμαστε θα τα γεμισουμε και τα δυο :P:P:P

χαχα! αυτό ειναι το μόνο σίγουρο!

Βασιλική ο γιατρός σε ψαχάλεψε απο κάτω δλδ?? Πόνεσε? εμένα ο δικός μου μου πε ότι θα το κάνει αρχες αυγούστου αυτό....δεν θέλωωωω!!!! :dry::dry::dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και τι ακριβώς κάνει από κάτω ο γιατρός (σήμερα σας έχω τρελλάνει με τις απορίες μου :S )?? Βάζει απλά δύο δάχτυλα στον κόλπο? Γιατί πονάει τόσο πολύ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

soupitsa έγραψε:

Και τι ακριβώς κάνει από κάτω ο γιατρός (σήμερα σας έχω τρελλάνει με τις απορίες μου :S )?? Βάζει απλά δύο δάχτυλα στον κόλπο? Γιατί πονάει τόσο πολύ?

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

το "απλά" μου άρεσε!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Soupitsa, δεν ξέρω που θα βρούμε, αλλά θα ρωτήσω τη μαμά μου. θα ξέρει σίγουρα λόγω γιαγιάς.

Kuo μου, κανονίζουμε αν θέλεις να σου δώσω λίγο απ'το δικό μου :P

Πάω για μπανιο "γάτας" και αλλαγή και επανέρχομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elpidaki83 έγραψε:

soupitsa έγραψε:

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

το "απλά" μου άρεσε!!!!!!!![/quote:1rs535wa]

εμενα που με εξετασε δεν μου αρεσε καθολου :blush::blush:

ασε που πια εχουν κλεισει τα περασματα :P μετα τη γεννα αν ειναι καισαρικη σαν παρθενα θα νιωθω :silly: :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elpidaki83 έγραψε:

για πείτε λοιπόν κοριτσάκια! τι ωραία θεματάκια που πιάσατε απόψε μου φτιάξατε το κέφι!

Οι κοιλιτσες είναι όλες άψογες!

Το δωματιάκι αυτό της παλι,σκεφτόμουν κι εγώ να το πάρω αλλά τελικά κλείνω μάλλον στο άλλο της μπεμπε ζου που σας είχα δείξει! Ειναι τέλειο πάντως!

Κυακι πως νιώθεις που μειώθηκαν κι αλλο οι μέρες? αλήθεια γτ αυτο?

Γιατί έχω εκείνη τη μετατόπιση του τελευταίου σπονδύλου. Προχτές ο γιατρός είπε καισαρική τέλη Ιουλίου και σήμερα ρώτησα και ορθοπαιδικό και συμφώνησε ότι είναι αδύνατο να γίνει φυσιολογικά (αλλιώς θα μας μείνει ο σπόνδυλος στο χέρι) :dry:

Κορίτσια τα δωματιάκια πόσο καιρό κάνουν συνήθως να τα στείλουν; Κι επίσης τα στρωματάκια τα παίρνουμε από το ίδιο μαγαζί που παίρνουμε τις κούνιες; :huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

soupitsa έγραψε:

Μεγάλο σελτέ που βρίσκω???Αυτό που είπε η μαία για τα νερά είναι πολύ σοφό!! Θα βάλω προς το τέλος και στο δικό μας κρεβάτι :)

ολα τα μεγαλα καταστηματα (λητω κλπ) εχουν..

εγω θα παρω της grecostrom οπως ειναι και τα στρωματακια απο το ανατελλω, το μαγαζι που τα παραγγειλα ολα...

ειχε και χωρις φιρμα 140*70 με 17 ευρω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasiliki76 έγραψε:

soupitsa έγραψε:

ολα τα μεγαλα καταστηματα (λητω κλπ) εχουν..

εγω θα παρω της grecostrom οπως ειναι και τα στρωματακια απο το ανατελλω, το μαγαζι που τα παραγγειλα ολα...

ειχε και χωρις φιρμα 140*70 με 17 ευρω[/quote:1b4mjrxc]

Μήπως εννοεί για κρεβάτι... ενηλίκων (γι' αυτό που λέγατε για τα σπασμένα νερά); Λογικά ακόμη και στο ΙΚΕΑ θα έχει τέτοιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλλαξα το αλλο επειδη ανοιξαμε δυο κ το εκανα ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010-Νο11 οταν γεμισει το δεκα μεταφερθητε εκει γιατι δεν μπορω να το σβησω...

http://www.mammyland.com/index.php?opti ... 950#440950

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kuo28 έγραψε:

elpidaki83 έγραψε:

Γιατί έχω εκείνη τη μετατόπιση του τελευταίου σπονδύλου. Προχτές ο γιατρός είπε καισαρική τέλη Ιουλίου και σήμερα ρώτησα και ορθοπαιδικό και συμφώνησε ότι είναι αδύνατο να γίνει φυσιολογικά (αλλιώς θα μας μείνει ο σπόνδυλος στο χέρι) :dry:

Κορίτσια τα δωματιάκια πόσο καιρό κάνουν συνήθως να τα στείλουν; Κι επίσης τα στρωματάκια τα παίρνουμε από το ίδιο μαγαζί που παίρνουμε τις κούνιες; :huh:[/quote:30s4rtkt]

Ναι οκ,αλλά γτ 2 εβδομάδες νωρίτερα? Κανονικά πότε έιχες ΠΗΤ?

Στο λητώ μου έδιναν δωρο το στρωματάκι απο κοκοφοίνικα κ λάτεξ αξιας περίπου 120 ευρώ αν θυμάμαι καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kuo, γιατί τέλος Ιουλίου και δεν περιμένει λιγάκι ακόμα? Από τη μία είναι καλό που πας προγραμματισμένα... Δεν έχεις απρόοπτα και τον αιφνιδιασμό του σπασίματος των νερών :blink:

Εγώ ακόμα δεν ξέρω αν θα πάω για καισαρική λόγω ινομυωμάτος (ή όπως στο καλό γράφονται). Την Τετάρτη μάλλον θα κλείσω ραντεβού με το γιατρό να δούμε και επιτέλους να ρωτήσω και για την αμοιβή του (έτσι και μου πει κανένα 3χίλιαρο θα βαρεθείτε να με ακούτε να γκρινιάζω...!)

Δηλαδή αυτή την κολπική εξέταση δεν τη γλυτώνω εεε?? Ωχχχ... με αγχώσατε... Πάω να ψάξω στο ίντερνετ πώς γίνεται ακριβώς να προετοιμαστώ ψυχολογικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα, μέχρι να καταλάβω τι εννοούσες πέρασαν λεπτά... (αν σου πω ότι προς στιγμή νόμιζα ότι έχεις γατούλα και πας να την πλύνεις θα με πεις πολύ χαζή??? Και μετά σκέφτηκα ότι τις γάτες δεν τις πλένουν,... α...έκανε επεμβασούλα... αααα... κατάλαβα!!!) Επέμβαση στο βαρθολίνιο έκανες???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

soupitsa έγραψε:

Ο μεγάλος σελτές (είναι αρσενικό ή ουδέτερο??-ασχετο) πιάνει όλη την επιφάνεια του κρεβατιού?? :blink: Γιατί???

Εννοώ ότι το παιδάκι θα ιδρώνει... Γιατί να μην μπαίνει από τη μέση και κάτω??

Πήγαμε Prenatal τις προάλλες και μας είπαν ότι δεν πιάνουν όλο το κρεβάτι ακριβώς για να μη φρικάρουν τα μωρουλίνια από τη ζέστη. Δεν έχω καταλάβει πόσα πρέπει να πάρουμε. Δύο μεγάλα (για να πλένεται το ένα) και 5-6 μικρότερα είναι καλά ας πούμε; Τέτοια πράγματα θα έχει και στα Τζάμπο υποθέτω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ από το jumbo πήρα ένα πορτοκαλί με μια καμηλοπάρδαλη για δοκιμή. Αλλά με αυτά που μου είπατε σήμερα κατάλαβα ότι είναι μικρό... άρα πρέπει να πάρω και μεγάλο!!

Η Ρόζα έχει μπει καθόλου τελευταία???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...