Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ


hai

Recommended Posts

KORITSIA GEIA SAS!!!!!THELO NA SAS MILISW GIA TO PROVLIMA MOU GIATI DEN ANTEXW ALLO.EIMAI PANTREMENI 6 XRONIA EXW ENA GIO 6 XRONWN O OPOIOS EXEI PERASEI PARA POLLA STIN YGEIA TOU ALLA TORA DOXA TO THEO EINAI POLI KALA TO MPOUMPOUKI MOU.THELO NA SAS PO POS SE OLES TIS DISKOLES STIGMES POU EXW PERASEI ME TO PAIDI TA EXW PERASEI MONI MOU.O ANTRAS MOU ITAN EKEI DIAKOSMITIKO STOIXEIO.DISTIXOS EXEI 2 ADERFES KAI MIA MAMA POU EINAI KOLIMENOUS PANO TOUS VAZEI PANO APO EMENA KAI TO PAIDI MAS EKEINOUS.ME APOTELESMA EMENA NA ME KANEI NA NIOTHO TELEIOS XALIA.THEL NA SAS PO POS IPARXOUN SINEXEIA TSAKOMOI DEN ME AKOUEI KATHOLOU IPOSTIRIZEI TOUS DIKOUS TOU.EXOUN MPLEXTEI OI ADERFES TOU NA ME VRIZOUN NA ANAKATEYONTAI STON GAMO MOU KAI EKEINOS NA SIMPERIFERETAI SAN MIKRO PAIDI.NA TON IPOSTIRIZOUN OI DIKOI TOU.KORITSIA DEN ANTEXO ALLO AYTIN TIN KATASTASI.DEN MPORO ALLO THELO NA EIMAI IREMI NA KOITAXO TO PAIDAKI MOU.THELO NA XORISO ALLA VLEPO TON GIO MOU OTAN PROSPATHO NA TON ETOIMASW GIA TO OTI THA FIGOUME APO TO SPITI POS ME KOITAEI KAI MOU KOVEI TIN KARDIA STIN MESI.SIGNOMI AN SAS KOURASA PERIMENW NA AKOUSW TIS GNOMES SAS!!!!!!!SAS EYXARISTW EK TON PROTERWN!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Hai,ΛΥΠΑΜΑΙ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΣ...Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΕΞΗΣ:ΑΛΛΑΞΕ ΤΩΡΑ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕ ΟΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΜΠΟΡΕΙΣ...ΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ...ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΚΝΕΥΡΙΣΤΙΚΟ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΤΟΙΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΜΑΜΑ,ΑΔΕΡΦΕΣ..Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ,ΣΥΖΥΓΟ,ΣΠΙΤΙ...ΝΑ ΣΤΗΡΙΖΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ ΕΣΕΝΑ!ΓΙΑΤΙ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΦΟΒΑΜΑΙ???ΕΣΕΝΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΟΥΡΑΣΤΕΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ...ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΕΡΝΑΕΙ Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ...ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 6ΜΗΝΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΦΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΗΣ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΤΗΣ...ΚΑΝΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

se eyxaristw poli mk23.einai poli diskolo na figw alla prepei na to kano giati den eimai kai poli kala!!!!!o antras mou distixos den exei emas protous stin zoi tou exei tis aderfes tou kai tin mana tou.aporo giati pantreyontai tetoioi antropoi>?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σου ζησει το παιδακι σου κ να ειναι γερο κ δυνατο

κατσε για αρχη κ μιλα με τον αντρα σου πες του ολα αυτα που λες τωρα σε εμας καντον να δει με τα δικα σου ματια κ να νιωσει οπως νιωθεις κ εσυ αυτη την στιγμη

πιστευω να ειναι κατι παροδικο κ συντομα ολα να ειναι καλα

εμεις εδω θα ημαστε για οτι μας χρειαστεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΥΡΑΓΙΟ,ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ..ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΑΠΟΡΩ..ΓΙΑΤΙ?ΕΓΩ ΔΕΝ ΣΟΥ ΛΕΩ ΝΑ ΧΩΡΙΣΕΙΣ,ΔΕΝ ΤΟ ΗΘΕΛΑ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ..ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΣΕ ΕΚΕΙΝΗ ΗΤΑΝ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΟΤΙ ΜΠΟΡΟΥΣΕ...ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΙ Η ΗΔΙΑ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΠΩΣ ΔΕΝ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ..ΚΑΙ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ Ή ΜΑΛΛΟΝ ΕΥΤΥΧΩΣ ΒΓΗΚΕ ΑΠΟ ΤΗ ΖΩΗ ΤΗΣ...ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΖΗΣΕΙΣ ΜΙΑ ΖΩΗ ΕΤΣΙ,ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΙΣ...ΕΥΧΟΜΑΙ Η ΟΠΟΙΑ ΑΠΟΦΑΣΗ ΠΑΡΕΙΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ...!!!ΤΑ ΑΝΑΙΣΘΗΤΑ..ΝΕΥΡΙΑΣΑ ΤΩΡΑ..!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΗΡΕΜΗΣΕ ΚΑΤΑΡΧΑΣ!

ΛΟΙΠΟΝ, ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΙΣ ΕΝΑ ΣΟΒΑΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΤΣΙ ?

ΕΧΕΙΣ ΦΤΑΣΕΙ ΣΤΟ ΑΠΡΟΧΩΡΗΤΟ...

ΓΙΑΤΙ ΑΦΗΣΕΣ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΕΤΣΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ?

ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΝΑ ΞΥΠΝΗΣΕΣ ΕΝΑ ΠΡΩΙ Κ ΝΑ ΗΤΑΝ Ο ΑΝΔΡΑΣ ΣΟΥ ΚΟΛΛΗΜΕΝΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΜΑ Κ ΤΙΣ ΑΔΕΡΦΕΣ, ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΕΙΣΤΕ ΜΑΖΙ ?

ΑΥΤΕΣ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΒΡΙΖΟΥΝ? ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ? ΜΗΠΩΣ ΑΦΗΣΕΣ ΧΩΡΟ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΣΤΗΝ ΣΧΕΣΗ ΣΟΥ ???

ΑΝ ΝΙΩΘΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ Κ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΑΜΟ ΣΟΥ ΦΥΓΕ!

ΤΟ ΟΤΙ ΣΕ ΚΟΙΤΑΖΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΣΥΝΗΘΙΣΜΕΝΗ ΠΡΟΦΑΣΗ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΣΑΝ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΑΙΩΝΙΖΟΥΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ, ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ 8Α ΣΕ ΚΟΙΤΑΖΕΙ ΜΕ ΠΟΛΥ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΤΡΟΠΟ ΑΝ ΚΑ8ΕΣΑΙ ΣΕ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΔΥΣΤΥΧΙΣΜΕΝΗ (ΑΝ ΟΝΤΩΣ ΕΙΣΑΙ ΔΗΛΑΔΗ)

ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΣΚΛΗΡΗ... ΑΥΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΜΩΣ... :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalo mou masroraki se eyxaristw para poli pou mou apantises.thelo na sou po pos ta exw pei ametrites fores kai distixws ta akouga mono egw einai kolimenos exei paropides.distixws den einai parodiko to zw 6 oloklira xronia.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mk23 έγραψε:

ΚΟΥΡΑΓΙΟ,ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ..ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΑΠΟΡΩ..ΓΙΑΤΙ?ΕΓΩ ΔΕΝ ΣΟΥ ΛΕΩ ΝΑ ΧΩΡΙΣΕΙΣ,ΔΕΝ ΤΟ ΗΘΕΛΑ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ..ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΣΕ ΕΚΕΙΝΗ ΗΤΑΝ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΟΤΙ ΜΠΟΡΟΥΣΕ...ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΙ Η ΗΔΙΑ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΠΩΣ ΔΕΝ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ..ΚΑΙ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ Ή ΜΑΛΛΟΝ ΕΥΤΥΧΩΣ ΒΓΗΚΕ ΑΠΟ ΤΗ ΖΩΗ ΤΗΣ...ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΖΗΣΕΙΣ ΜΙΑ ΖΩΗ ΕΤΣΙ,ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΙΣ...ΕΥΧΟΜΑΙ Η ΟΠΟΙΑ ΑΠΟΦΑΣΗ ΠΑΡΕΙΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ...!!!ΤΑ ΑΝΑΙΣΘΗΤΑ..ΝΕΥΡΙΑΣΑ ΤΩΡΑ..!!!!!

se eyxaristw para poli!!!!!!!!kai eyxomai oti kalitero se esena kai stin aderfoula sou!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και απο εμένα και εύχομαι τώρα να είσαι λίγο καλύτερα. Δεν μπορώ να σου πω τι να κάνεις γιατί τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα και κυρίως για το μικρούλι σου και γι' αυτόν θα γίνουν δυσκολότερα στο μέλλον. Εσύ, αν χωρίσεις τώρα, θα δυσκολευτείς αλλά ούτε η 1η είσαι ούτε η τελευταία....γρήγορα θα βάλεις μια τάξη στη ζωή σου. Ο μικρούλης όμως? Αν χωρίσετε, ο άνδρας σου θα κρατήσει μια αξιοπρεπή στάση απέναντι στο γιό του ή θα τον διχάσει? Και τελικά ο μικρός θα νιώθει οτι χώρισε και ο ίδιος απο τον πατέρα του?

Απο την άλλη αν μείνεις σε αυτόν το γάμο, επιβαρύνεις τη ψυχολογία σου καθώς και τη ψυχική υγεία του παιδιού σου.

Είσαι σίγουρη οτι η κατάσταση που βιώνετε δεν επιδέχεται συζήτηση και αλλαγές? Έχετε σκεφτεί να πάτε σε κάποιο σύμβουλο γάμου? Ο άντρας σου πως το βιώνει όλο αυτό?

Δεν θέλω να σε στενοχωρήσω αλλά σε έναν γάμο, όπως και σε ένα διαζύγιο χρειάζεται να βάλουν το χεράκι τους δυο....για να συμβεί. Ποιά είναι τα δικά σου λάθη και πως θα μπορούσες να τα αποτρέψεις στο μέλλον?

Τέλος υπάρχει και η εξής ρύση : "καλύτερα ένα αξιοπρεπές διαζύγιο παρά ένας αποτυχημένος γάμος". Εσύ αποφασίζεις και σου εύχομαι μέσα απο τη καρδιά μου να ακούσεις την καρδούλα σου και του μικρού σου και να πάρεις την ορθότερη απόφαση.

Συγνώμη αν σε κούρασα με το μεγάλο μου ποστ αλλά κάτι έχω βιώσει απο τα παραπάνω μέσα απο τη σχέση των δικών μου και σου γράφω σαν τη φωνή του παιδιού.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

juliax έγραψε:

ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΗΡΕΜΗΣΕ ΚΑΤΑΡΧΑΣ!

ΛΟΙΠΟΝ, ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΙΣ ΕΝΑ ΣΟΒΑΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΤΣΙ ?

ΕΧΕΙΣ ΦΤΑΣΕΙ ΣΤΟ ΑΠΡΟΧΩΡΗΤΟ...

ΓΙΑΤΙ ΑΦΗΣΕΣ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΕΤΣΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ?

ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΝΑ ΞΥΠΝΗΣΕΣ ΕΝΑ ΠΡΩΙ Κ ΝΑ ΗΤΑΝ Ο ΑΝΔΡΑΣ ΣΟΥ ΚΟΛΛΗΜΕΝΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΜΑ Κ ΤΙΣ ΑΔΕΡΦΕΣ, ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΕΙΣΤΕ ΜΑΖΙ ?

ΑΥΤΕΣ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΒΡΙΖΟΥΝ? ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ? ΜΗΠΩΣ ΑΦΗΣΕΣ ΧΩΡΟ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΣΤΗΝ ΣΧΕΣΗ ΣΟΥ ???

ΑΝ ΝΙΩΘΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ Κ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΑΜΟ ΣΟΥ ΦΥΓΕ!

ΤΟ ΟΤΙ ΣΕ ΚΟΙΤΑΖΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΣΥΝΗΘΙΣΜΕΝΗ ΠΡΟΦΑΣΗ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΣΑΝ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΑΙΩΝΙΖΟΥΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ, ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ 8Α ΣΕ ΚΟΙΤΑΖΕΙ ΜΕ ΠΟΛΥ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΤΡΟΠΟ ΑΝ ΚΑ8ΕΣΑΙ ΣΕ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΔΥΣΤΥΧΙΣΜΕΝΗ (ΑΝ ΟΝΤΩΣ ΕΙΣΑΙ ΔΗΛΑΔΗ)

ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΣΚΛΗΡΗ... ΑΥΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΜΩΣ... :S

Συμφωνω με τη Τζουλια!

Το παιδι ειναι ευτυχισμενο οταν ειναι και η μαμα του ευτυχισμενη...φυσικα το καλυτερο ειναι να ειναι ενωμενη η οικογενεια του,αλλα αν αυτο σημαινει να ζει μεσα στους καυγαδες και τη στεναχωρια,ειναι καλυτερα να εχει 2 χωρισμενους γονεις αλλα χαρουμενους,που το αγαπουν και του το δειχνουν,παρα 2 γονεις που ναι μεν ζουν στο ιδιο σπιτι, αλλα τυπικα και τα μηνυματα που παιρνει να ειναι ασχημα... :unsure:

Συζητησε τα αυτα με τον αντρα σου,πες του πως νιωθεις κι αν δεις οτι δε εχει σκοπο να αλλαξει,κανε αυτο που νομιζεις καλυτερο για την ευτυχια σου και κατα συνεπεια και του παιδιου σου.. :)

Ευχομαι να βρεις γρηγορα τη λυση! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

juliax έγραψε:

ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΗΡΕΜΗΣΕ ΚΑΤΑΡΧΑΣ!

ΛΟΙΠΟΝ, ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΙΣ ΕΝΑ ΣΟΒΑΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΤΣΙ ?

ΕΧΕΙΣ ΦΤΑΣΕΙ ΣΤΟ ΑΠΡΟΧΩΡΗΤΟ...

ΓΙΑΤΙ ΑΦΗΣΕΣ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΕΤΣΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ?

ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΝΑ ΞΥΠΝΗΣΕΣ ΕΝΑ ΠΡΩΙ Κ ΝΑ ΗΤΑΝ Ο ΑΝΔΡΑΣ ΣΟΥ ΚΟΛΛΗΜΕΝΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΜΑ Κ ΤΙΣ ΑΔΕΡΦΕΣ, ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΕΙΣΤΕ ΜΑΖΙ ?

ΑΥΤΕΣ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΒΡΙΖΟΥΝ? ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ? ΜΗΠΩΣ ΑΦΗΣΕΣ ΧΩΡΟ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΣΤΗΝ ΣΧΕΣΗ ΣΟΥ ???

ΑΝ ΝΙΩΘΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ Κ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΑΜΟ ΣΟΥ ΦΥΓΕ!

ΤΟ ΟΤΙ ΣΕ ΚΟΙΤΑΖΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΣΥΝΗΘΙΣΜΕΝΗ ΠΡΟΦΑΣΗ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΣΑΝ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΑΙΩΝΙΖΟΥΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ, ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ 8Α ΣΕ ΚΟΙΤΑΖΕΙ ΜΕ ΠΟΛΥ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΤΡΟΠΟ ΑΝ ΚΑ8ΕΣΑΙ ΣΕ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΔΥΣΤΥΧΙΣΜΕΝΗ (ΑΝ ΟΝΤΩΣ ΕΙΣΑΙ ΔΗΛΑΔΗ)

ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΣΚΛΗΡΗ... ΑΥΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΜΩΣ... :S

den eisai skliri les tin apopsi sou kai einai apolitos sevasti.thelo na sou po pos o antras mou apo tin arxi eetrexe stis aderfes tou kai ta elege ola.otan tous eipa na min anakateyontai egina i kakia kai arxisan na me vrizoun apla ekeinos tous evale mesa sto gamo mas.pote ma pote den kathise mazi na sizitisoume.elepizo na pires mia mikri dosi to ti mou simvainei!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

SAKOULINA έγραψε:

Καλησπέρα και απο εμένα και εύχομαι τώρα να είσαι λίγο καλύτερα. Δεν μπορώ να σου πω τι να κάνεις γιατί τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα και κυρίως για το μικρούλι σου και γι' αυτόν θα γίνουν δυσκολότερα στο μέλλον. Εσύ, αν χωρίσεις τώρα, θα δυσκολευτείς αλλά ούτε η 1η είσαι ούτε η τελευταία....γρήγορα θα βάλεις μια τάξη στη ζωή σου. Ο μικρούλης όμως? Αν χωρίσετε, ο άνδρας σου θα κρατήσει μια αξιοπρεπή στάση απέναντι στο γιό του ή θα τον διχάσει? Και τελικά ο μικρός θα νιώθει οτι χώρισε και ο ίδιος απο τον πατέρα του?

Απο την άλλη αν μείνεις σε αυτόν το γάμο, επιβαρύνεις τη ψυχολογία σου καθώς και τη ψυχική υγεία του παιδιού σου.

Είσαι σίγουρη οτι η κατάσταση που βιώνετε δεν επιδέχεται συζήτηση και αλλαγές? Έχετε σκεφτεί να πάτε σε κάποιο σύμβουλο γάμου? Ο άντρας σου πως το βιώνει όλο αυτό?

Δεν θέλω να σε στενοχωρήσω αλλά σε έναν γάμο, όπως και σε ένα διαζύγιο χρειάζεται να βάλουν το χεράκι τους δυο....για να συμβεί. Ποιά είναι τα δικά σου λάθη και πως θα μπορούσες να τα αποτρέψεις στο μέλλον?

Τέλος υπάρχει και η εξής ρύση : "καλύτερα ένα αξιοπρεπές διαζύγιο παρά ένας αποτυχημένος γάμος". Εσύ αποφασίζεις και σου εύχομαι μέσα απο τη καρδιά μου να ακούσεις την καρδούλα σου και του μικρού σου και να πάρεις την ορθότερη απόφαση.

Συγνώμη αν σε κούρασα με το μεγάλο μου ποστ αλλά κάτι έχω βιώσει απο τα παραπάνω μέσα απο τη σχέση των δικών μου και σου γράφω σαν τη φωνή του παιδιού.

se eyxaristo paa poli gia tin apopsi sou.thelo na sou po pos exw kanei aki ego lathi kai ta anagnorizo alla distixos den kouventiazei o anthropos!!!!!!!!!!!den anagnorizei ta lathi tou den apomakrinei tous dikous tou na eimaste kala mazi.apenantias feygei kai meni mazi me ti aderfi tou.giati xehasa na sas po mas exei paratisei prin apo kana 6 mino gia 3 meres.kai otan milisame na ta xana vroume mou eipe pos den allazei tipota metaxi mas pos eimaste mazi gia xari tou paidiou.kai distixws den allaxe tipota.ftaio egw pou ekana mia prospatheia mazi tou.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Hai μου, λυπάμαι ειλικρινα που περνάς κάτις τέτοιο!!! Είναι όντως οδυνηρό να μην έχεις δίπλα σου τον άνθρωπό σου και μάλιστα αυτός να είναι κολλημένος σε τρίτους στους οποίους δίνει και περισσότερη σημασία απ' ότι καταλαβα. Σκέψου όμως οτι η ζωή είναι πολύ μικρή, έχεις το γλυκό σου το παιδάκι, και πρέπει να κάνεις κάτι για τη ζωή σας. Προσπάθησε να τον ταρακουνήσεις με όποιον τρόπο μπορείς εσύ, γνωρίζοντάς τον καλύτερα. Δείξε του τα συναισθήματά σου δε μπορεί να είναι τόσο σκληρός. Αν όμως δεν καταφέρεις τίποτα, δεν ξέρω, η απόφαση και η ζωή είναι δική σου. Σκέψου όμως αξίζει τόσα για να την χαραμίζεις? Μήπως αξίζεις τελικά κάτι πολύ καλύτερό?

Εύχομαι ότι και αν αποφασίσεις να είναι το καλύτερο για σένα και το μωρό σου.

Φιλιά και κουράγιο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου και από εμένα !! Με όλο το θάρρος το πιο σημαντικό κατα την άποψή μου, είναι αυτό που σου είπε ότι "δεν αλλάζει" πράγμα που σημαίνει ότι δεν έχει σκοπό να κάνει κάποια προσπάθεια να καλυτερέψει την κατάσταση μεταξύ σας και ότι μένει μαζί σου για το παιδί και αυτό είναι εξίσου τραγικό!! Κανένα παιδί δεν θέλει αυτό το βάρος της ευθύνης, έτσι πιστεύω εγώ. Τα παιδιά θέλουν τους γονείς τους μαζί, αρκεί να είναι αγαπημένοι και όμορφα πρότυπα για την μετέπειτα δική τους ζωή.

Ο απογαλακτισμός σε έναν άντρα θεωρείτε πολύ δύσκολος για τους περισσότερους και αυτό γιατί κάποιες μανάδες αγοριών μάλλον δεν θέλουν να τους αφήσουν. Κάτι κάνουν και τους κρατάνε δέσμιους της δικής τους αγάπης με αποτέλεσμα να μην τους αφήνουν να δημιουργήσουν τη δική τους ζωή. Με το να παρεμβαίνουν στη ζωή του παιδιού τους αποδεικνύουν περίτρανα πως δεν έχουν προσωπική ζωή, πως ζουν μέσα από τη ζωή του παιδιού τους, κάτι που είναι απλά απελπιστικό. Το ίδιο ισχύει και για τις αδερφές. Ή δεν έχουν δική τους οικογένεια ή μέσα στην οικογένειά τους δεν τους δίνει κανείς καμία σημασία.

Δεν ξέρω βέβαια τι από όλα αυτά ισχύει, απλά εικάζω. Πάντως σου εύχομαι κουράγιο να αντιμετωπίσεις όλες τις δυσκολίες που θα έρθουν, όποια απόφαση και αν πάρεις. Να είσαι πάντα καλά και εσύ και το αγοράκι σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουκλίτσα μου στεναχωρέθηκα μ αυτά που διάβασα...

Εγώ λέω να τον πίασεις σοβαρά να μιλήσετε.

Στην ανάγκη πηγαινετε οι τρεις σας ένα 2ήμερο κάπου για να

είναι αποκομμένος και ανεπηρέαστος από την οικογένειά του.

Πες του οτι είναι η τελευταία σας προσπάθεια και οτι πρέπει να κάνετε αμοιβαιές υποχωρήσεις αν θέλετε να είσαστε μαζί.

Τώρα αν δε βλέπεις φως,τι να πω?Φύγε!

Είναι καλύτερο για το παιδί να ζει σε ένα ήρεμο περιβάλλον με τον έναν γονιό,παρά να τους έχει κοντά και τους δυο και να υπάρχουν τσακωμοί στο σπίτι.

Μη ξεχνάς οτι αποτελείτε πρότυπα για το παιδί σας?

Του αξίζει να έχει μια τέτοια παιδική ηλικία?

Εαν φοβάσαι για το πώς θα του το πεις,μπορείς να συμβουλευτείς έναν ειδικό!

Βέβαια,πριν να τα ζυγίσεις καλά τα πράγματα,γιατί ένα διαζύγιο

πάντα σε τσακίζει ψυχολογικά!

Πάντως όποια απόφαση και αν πάρεις,εμείς θα είμαστε δίπλα σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το καλυτερο που μπορεις να κανεις ειναι να ακουσεις την καρδια σου??τον αγαπας πραγματικα αυτον τον ανθρωπο??ζυγισε τα καλα του και τα κακα του και εκειπου γερνει ζυγαρια αυτο να κανεις!1οσο για το μικρο ειναι πολυ χειροτερο να βιωνει τσακωμους δεν του προσφερει τιποτα!!κανε μια τελειωτικη κουβεντα με τον αντρα σου και μην του αφησεις περιθωρια στο να μην σε παρει σοβαρα!!ακουσεμε και δεν θα χασεις τα εχω περασει και εγω αυτα και οταν καταλαβε οτι θα με χασει πραγματικα αλλαξε εντελως!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το θέμα hai μου είναι πολύ προσωπικό και άκρως λεπτό και ειλικρινά δεν ξέρω τι να σε συμβουλέψω.. Αποφεύγω συμβουλές σε τέτοιες περιπτώσεις ιδίως, που ακούω (ή διαβάζω) τα πράγματα από τη μία πλευρά μόνο.

Όπως τα περιγράφεις ναι, είναι τραγικά! Στη θέση σου και αν είχα λίγη στήριξη από το οικογενειακό μου περιβάλλον θα την είχα κάνει. Σαφέστατα δε σε συμβουλεύω να κάνεις το ίδιο. Σου λέω να ακούσεις τη λογική σου πάνω από όλα και μετά την καρδιά σου.

Να σε φωτίσει ο Θεός να κάνεις το σωστό και να αποφασίσεις με γνώμονα το συμφέρον του παιδιού σου και το δικό σου!

Σε φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΞΕΡΕΙΣ, ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ΣΟΥ ΝΑ

ΤΟ ΜΟΙΡΑΣΤΕΙΣ ΑΛΛΑ ΟΣΟ ΠΙΟ ΠΟΛΛΕΣ ΓΝΩΜΕΣ ΘΑ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΤΟΣΟ ΘΑ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙΣ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ.

ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΧΩΡΙΣΑΝ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ

ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ 3 ΕΤΩΝ.ΤΑ ΚΕΝΑ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝ ΑΝΑΜΝΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΤΟΥΣ ΜΑΖΙ.ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΜΕΓΑΛΩΣΑ ΜΕ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ ΑΓΑΠΗ.

ΤΟ ΚΕΝΟ ΟΜΩΣ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΕΝΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΤΟ ΓΕΜΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ.

ΔΕΝ ΛΕΩ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΥΣΤΥΧΗΣΕΙΣ, ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ Η ΛΥΣΗ ΕΙΝΑΙ

ΚΑΠΟΥ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ ΣΟΥ.ΟΧΙ Η ΛΥΣΗ ΤΟΥ ΧΩΡΙΣΜΟΥ.ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΝΑ ΑΚΟΥΩ ΓΙΑ

ΧΩΡΙΣΜΟΥΣ ΤΡΙΓΥΡΩ ΜΟΥ!!ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ,ΑΣ ΚΟΙΤΑΞΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΤΗ ΔΥΣΚΟΛΗ ΚΙ ΟΧΙ ΤΗΝ ΕΥΚΟΛΗ ΛΥΣΗ.ΟΤΑΝ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΑΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΚΑΝΑΜΕ ΜΙΑ ΕΠΙΛΟΓΗ ΣΩΣΤΑ?ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΕ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΣΩΣΤΑ?ΚΑΝΑΜΕ ΚΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ Ε??ΕΠΙΛΟΓΗ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΚΙ ΑΥΤΟ??ΝΑΙ.

ΤΟΤΕ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΤΑ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ!!ΓΙΑΤΙ ΟΛΟΙ

ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΗΔΗ ΞΕΡΑΜΕ ΣΤΗ ΣΧΕΣΗ (ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΡΑΜΕ)ΚΑΙ ΟΤΑΝ

ΜΕΤΑ ΝΙΩΘΟΥΜΕ ΠΩΣ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΟΥΜΕ ΠΑΝΤΑ ΤΟ ΘΥΜΑ ΤΗΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ??ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΑΠΟΛΟΓΗΘΕΙ ΑΥΡΙΟ ΜΕΘΑΥΡΙΟ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ??

ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΜΗΝ ΠΑΡΕΙΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ.ΜΙΛΑΩ ΓΕΝΙΚΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΚΑΙ ΒΑΖΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΜΕΣΑ.ΟΤΑΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΜΩΣ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΒΑΖΟΥΜΕ ΤΟΝ ΚΩΛΟ ΜΑΣ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΚΑΙ ΤΑ ΒΡΙΣΚΟΥΜΕ ΘΕΛΟΥΜΕ ΔΕ ΘΕΛΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΜΑΣ ΧΡΩΣΤΑΝΕ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΜΙΑ ΖΩΗ ΤΙΣ ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΕΣ ΜΑΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΕΤΣΙ???ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ ΝΙΩΘΩ ΠΩΣ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΜΑ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΧΑΣΕΙ ΤΗ ΜΠΑΛΑ.ΠΑΝΤΡΕΥΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΜΑΣ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΙΚΑΝΟΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ. ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ Ε?? ΤΙ ΙΕΡΗ ΛΕΞΗ ΚΑΙ ΠΩΣ ΤΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕΙ ΓΑΜΩΤΟ...ΣΤΑΜΑΤΑΩ ΕΔΩ ΚΙ Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΜΕ ΦΥΛΑΞΕΙ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΩ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΚΙ ΕΓΩ ΚΙ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ.ΤΕΛΟΣ ΔΕΝ ΛΕΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΦΟΡΑ ΦΟΡΑ ΚΑΤΗΦΟΡΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκι μου λυπάμαι πολύ για ότι τραβάς!

απ'ότι κατάλαβα ο άντρας σου δεν παίρνει από λόγια.

εγώ αυτό που θα πρότεινα είναι να συμβουλευτείς καλύτερα έναν ψυχολόγο, ίσως είναι ο καταλληλότερος σύμβουλος για την περίπτωσή σου και ίσως σου δώσει λύσεις που εμείς δεν μπορούμε να σκεφτούμε για να σωθεί αυτός ο γάμος.

από την άλλη αν νομίζεις πως ο μόνος λόγος που είσαι με τον άντρα σου είναι το παιδί σας και δεν υπάρχει κανένα συναίσθημα που να σε συνδέει πλέον μαζί του, τότε δεν χρειάζεσαι ψυχολόγο απλά δύναμη και αποφασιστηκότητα για να το πάρεις απόφαση και να συνεχίσεις χωρίς αυτόν από δω και πέρα.

εύχομαι να πάρεις μια απόφαση που θα είναι η πιο σωστή και για τους 3 σας... :) και επίσης εύχομαι να έχει και κάποιον δικό σου άνθρωπο να σε στηρίξει εκτός από μας εδώ :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το παιδι μιας γνωστης μου(ανηκει σε οικογενεια χωρισμενων πλεον γονιων)

μου ειχε πει καποτε

''οι γονεις μου εμειναν μαζι για χαρη μου..και ολο γκρινια και ολο καυγαδες...και μετα ειρθε και το ξυλο...δεν το αντεχα αυτο το βαρος!!!

ποιος με ρωτησε εμενα αν μπορω να αντεξω τετοια ευθυνη?????''

αν δεν ηθελαν να ειναι μαζι ας χωριζαν αν ηθελαν ας εμεναν μαζι για εκεινους ομως οχι για εμενα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καποιες φορες στη ζωη μας νοωθουμε τοσο πνιγμενες....λες και ειμαστε σε αδιεξοδο.εμεις ομωσ και ο καθε ενας ...ειναι υπευθυνος για τον εαυτο του,εσυ τωρα που εχεις γινει μαμα,εισαι υπευθυνη και για το παιδι σου.επομενως συζητα με τον αντρα σου τα προβληματα που εχεις...και αν δεις οτι δε βγαζει πουθενα..το παιδι δε φταιει σε τιποτα να τα υπομενει-(τους καυγαδες σας και τους τσακωμους)νομιζεις δε τα καταλαβαινει?τα καταλαβαινει και αυτα μενουν στη ψυχουλα του....πως νομιζεις οτι αργοτερα στην εφηβεια ...εχουν ψυχολογικα?για αυτο ,κουβεντιαστε και βρειτε μια λυση οχι για εσας αλλα για το παιδι σας :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακι.

Πολυ στενοχωριεμαι με αυτο που διαβαζα. Κι εγω δεν θα σου πω κατι διαφορετικο απο τα κοριτσια. Δυστηχως το ζεις 6 χρονια...αλλα για μενα πρεπει να κανεις μια τελευταια συζητηση με τον αντρα σου και μετα να αποφασισεις. Θα του το πεις ομως οτι ειναι τελεσιγραφο η αλλαζει η φευγεις για παντα.

Παντως να σου πω κατι? Κιε γω με την αδελφη μου οταν ειμασταν μικρες οι γονεις μου τσακωνοντουσαν συνεχεια, τους θυμομαστε να γινεται χαμος. Η μαμα μου δεν εφευγε για εμας, γιατι αλλες εποχες τοτε δεν δουλευαν οι γυναικες. Τωρα που μεγαλωσαμε τις ειπαμε οτι πεπρεπε να ειχε φυγει γιατι ουτε αυτη ηταν καλα αλλα κι εμεις που τα ζουσαμε δεν μας εκανε καλο. Αυτο που θελω να σου πω ειναι οτι και το παιδακι σου ειναι αρκετα μεγαλο και καταλαβαινει και θα ειναι κριμα να ζει σε μια τετοια κατασταση....Πρεπει να παρεςι αποφασεις για σενα και το παιδι σου, τις καλυτερες αποφασεις! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ego kali mou 8a sou po pos oti einai na kaneis na to kaneis tora giati oso megalonei to paidaki sou toso pio diskolo 8a einai to exo zisi to skiniko se ena poli kalo mou filo k episis k apo ton sidrofo mou pou exei xorisei k exei 3 paidakia k pragmatika ka8omaste kamia fora k sizitame k lme oti an den xorize prin xronia pou ta paidia tou itane mikra 8 aeixe eglovisti se afti tin aparadekti sxesh k to mono pou 8a eixe kataferei 8a itane na kanei distixismena k ta paidia eno tora ola einai mia xara. me to mono pou exeis na miliseis einai mt o paidi sou efoson opos les o adras sou den se akouei .. mono sto paidi sou pes ti 8a kaneis k apla fyge k 8a deis oti einai kalitera na exeis ena paidi xorismenous goneis para mia oikogeneia pou mono anasfaleia 8 atou dimiourgei opote psila to kefali k fige gia na ziseis irema k esi k to paidaki sou se filo k eyxomai na pareis grigora mia apofasi pou 8a einai i kaliteri gia sena k to paidaki sou !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΠΟΛΥ ΥΠΟΜΟΝΗ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ 'ΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΘΡΩΠΗ ΠΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΦΕΡΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΕΜΠΟΔΙΑ ΣΤΙΣ ΣΩΣΤΕΣ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ ΣΟΥ...ΣΕ ΚΑΘΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΥΓΕΙΣ...ΑΛΛΑ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΠΡΩΤΑ ΤΑ Β ΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙΣ ΣΤΟ ΕΠΙΘΥΝΗΤΟ ΣΗΜΕΙΟ.ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ!!Α ΚΑΙ ΠΡΟΠΑΝΤΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΘΕΑΤΗΣ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΜΑΧΗΣ ΠΟΥ ΘΑ ΔΩΣΕΙΣ ΤΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΣΟΥ.ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΗΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟΥΛΗ ΣΟΥ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ έγραψε:

το παιδι μιας γνωστης μου(ανηκει σε οικογενεια χωρισμενων πλεον γονιων)

μου ειχε πει καποτε

''οι γονεις μου εμειναν μαζι για χαρη μου..και ολο γκρινια και ολο καυγαδες...και μετα ειρθε και το ξυλο...δεν το αντεχα αυτο το βαρος!!!

ποιος με ρωτησε εμενα αν μπορω να αντεξω τετοια ευθυνη?????''

αν δεν ηθελαν να ειναι μαζι ας χωριζαν αν ηθελαν ας εμεναν μαζι για εκεινους ομως οχι για εμενα

εζησα αρκετους καβγαδες με τους γονεις μου εμεναν μαζι για εμας τα παιδια αλλα θυμαμαι ξεκαθαρα τον εαυτο μου να τους ρωταω γιατι δεν χωριζουν αφου δεν μπορουν να συμβαδισουν μαζι περιπου στην ηλικια των 5 ετων

τους αγαπουσα και τους δυο αλλα προτιμουσα να χωρισουν παρα να τσακωνωνται ειναι αρκετα ψυχοφθορο :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...