Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑ .ΜΕ ΜΠΕΡΔΕΨΑΤΕ!!!!!!


098765

Recommended Posts

Marimax σου εύχομαι σύντομα να γεμίσει η κοιλίτσα σου..χιχι!!!!!!!!

Χρύσα μου σε ευχαριστώ για την απαντήσή σου,που σημαίνει ότι μάλλον το πρόλαβα το μωράκι μου !!!!!!!!!!!!!!!

Κορίτσια σας ευχαριστώ απ'τα βάθη της καρδιάς μου σας ευχομαι το όνειρό σας να γίνει πραγματικότητα!!!!!!!!!!!!!!!

Την Παρασκευή που θα πάω ξανά στο γιατρό θέλω να πιστεύω πως θα σας πω ευχάριστα νέα,ότι το μωράκι μου είναι καλά,πρώτα ο Θεός!!!!!!!!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 70
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου ,Άννα Μαρία μου!!!

Να είσαι αισιόδοξη ..!!! είμαι σίγουρη ότι το πρόλαβες!!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΆνναΜαρία έγραψε:

Ευχαριτώ Λενάκι μου για την απαντησή σου !!!!!!!!!!!!

Πιστεύω πως η Παναγία θα με βοηθήσει,βεβαια δεν σου κρύβω πως θα με φάει η αγωνία και ο φόβος μέχρι το τέλος της εβδομάδας που έχω ραντεβού με τογιατρό γιανα δούμε το μωράκι!!!!!!!!!!!!!!!

Βλέπεις το προηγούμενο το χάσαμε περίπου στην 9η με 10η εβδομάδα και τρέμω...

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ :kiss::kiss::kiss:

Μην ανησυχείς και όλα θα πάνε καλά μέχρι το τέλος. και γω στην 11η εβδομάδα είχα χάσει το μωράκι μου και μέχρι να φτάσει η βδομάδα αυτή και να περάσει είχα άγχος, οπότε σε καταλαβαίνω απόλυτα. Όλα καλά θα πάνε με τις ενέσεις,μην ανησυχείς. Ότι θελήσεις είμαι εδώ οκ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου ΆνναΜαρία μην αγχώνεσαι και ηρέμησε. από τη στιγμή που βρήκες τι συμβαίνει και ξέρεις ότι αντιμετωπίζεται μην ανησυχείς και όλα θα πάνε καλά! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΕΝΑΔΕΣ ΜΟΘ.ΘΑ ΘΥΜΑΣΤΕ ΒΕΒΑΙΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΑΡΑ ΜΟΥ.ΕΚΤΟΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΕΙΧΑΜΕ ΣΤΙΓΜΑ ΙΔΙΑΣ ΜΟΡΦΗΣ Α ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΑΜΕ ΓΕΝΝΕΤΙΚΗ ΟΔΗΓΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΛΑΙΚΟ.ΣΗΜΕΡΑ ΛΟΙΠΟΝ ΜΑΘΑΜΕ ΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΟΤΙ ΔΗΛΑΔΗ ΔΕΝ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΠΡΟΓΕΝΝΕΤΙΚΟΣ ΕΛΕΓΧΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΟΔΗΓΙΕΣ ΑΠΟ ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΟΗ ΟΠΟΙΑ ΓΥΡΝΑΕΙ ΣΤΙΣ 15 ΤΟΥ ΔΕΚΕΜΒΡΗ.ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΤΙ ΜΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΓΙΑΤΟ ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΧΑΡΩ.ΕΔΩ ΕΧΟΥΜΕ ΦΤΑΣΕΙ!!!!!!!!HELP!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια να σας ρωτησω κατι .Εσεις που κανετε ενεσεις για την θρομβοφιλια τις κανετε μονο στην κοιλια η μπορει να γινει και καπου αλλου?εχω χιλιοτρυπηθει και οταν μπαινει το φαρμακο μεσα με τσουζει λιγο κανω clexane 0,8 η δοση μου ειναι 0,7 χυνω λιγη δηλαδη γιατι δεν υπαρχει 0,7.και μηπως ξερεται η τιμη της anti-xa για να ειναι φυσιολογικη πρεπει να ειναι μεγαλη η μικρη?αυτα αν ξερει καποια ας μου πει .Πολλα φιλια σε ολες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μωρακια έγραψε:

Καλημερα κοριτσακια να σας ρωτησω κατι .Εσεις που κανετε ενεσεις για την θρομβοφιλια τις κανετε μονο στην κοιλια η μπορει να γινει και καπου αλλου?εχω χιλιοτρυπηθει και οταν μπαινει το φαρμακο μεσα με τσουζει λιγο κανω clexane 0,8 η δοση μου ειναι 0,7 χυνω λιγη δηλαδη γιατι δεν υπαρχει 0,7.και μηπως ξερεται η τιμη της anti-xa για να ειναι φυσιολογικη πρεπει να ειναι μεγαλη η μικρη?αυτα αν ξερει καποια ας μου πει .Πολλα φιλια σε ολες.

κοριτσάκι, εγώ δεν έχω εμπειρία αλλά από όσα έχω διαβάσει συνήθως γίνεται η ένεση στην κοιλιά μέχρι κάποιο μήνα της εγκυμοσύνης και μετά στα μπούτια. αλλά γιατί δε ρωτάς καλύτερα τον αιματολόγο σου, θα μπορεί να σε συμβουλέψει καλύτερα από οποιονδήποτε.

ελπίζω όλα να πάνε καλά!!!

φιλάκια!!! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια !!!!!!!!!!! Συνεχίζω τις ενέσεις μου τις clexan 0,6 απο 0,4 που έπαιρνα αρχικά!!!!!!!!! Κορίτσια θέλω να μου απαντήσει κάποια που είχε την ίδια εμπειρία..σήμερα το πρωί που έκανα την ένεση,ξέχασα να βγάλω τον αέρα πρώτα!!!!!!!!!!! Είναι κακό αυτό για το μωρό μου; ξέρετε κα΄τι πάνω σ'αυτό; ανησυχώ!!!!!!!! Ηταν η πρωτη φορά που δεν με έτσουξε η ένεση,όλες τις προηγούμενες όταν χύνεται το υγρό με τσούζει,έχει κα΄ποια παρόμοια εμπειρία πρώτα απ'όλα με τον αερα και δεύτερον να την τσούζει η ένεση;

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκι δεν ξέρω να σου πω για τον αέρα, γιατί δεν το είχα κάνει ποτέ. αν και πιστεύω ότι δεν πειράζει. αλλά για το τσούξιμο των ενέσεων να σου πω. εμένα οι ενέσεις με έτσουξαν μόνο τις πρώτες 1-2 μέρες, μετά δεν καταλάβαινα τίποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ'ευχαριστώ Λενάκι μου!!!!!! Τον αέρα δηλαδή τον έβγαζες πάντα ε; Ελπίζω να μην έχω κάνει κάτι κακό στο μωράκι μου ανησυχώ!!!!!!!!

Το τσουξιμο απ'όσο καταλαβαίνω θα το έχω σε όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης!!!!!!!!!!!!!Δεν με νοιάζει για 'μένα,το μωράκι μου να είναι καλά!!!!!!!!!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ :kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λίγες θα είναι οι φορές που δεν θα με τσούζει η ενέση,τις περισσότερες με τσούζει,σήμερα ας πούμε με την γκάφα που έκανα με τον αέρα δεν με έτσουξε καθόλου!!!!!!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ :kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΆνναΜαρία έγραψε:

Σ'ευχαριστώ Λενάκι μου!!!!!! Τον αέρα δηλαδή τον έβγαζες πάντα ε; Ελπίζω να μην έχω κάνει κάτι κακό στο μωράκι μου ανησυχώ!!!!!!!!

Το τσουξιμο απ'όσο καταλαβαίνω θα το έχω σε όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης!!!!!!!!!!!!!Δεν με νοιάζει για 'μένα,το μωράκι μου να είναι καλά!!!!!!!!!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ :kiss: :kiss: :kiss:

Ναι τον έβγαζα τον αέρα, δεν είχε τύχει να τον ξεχάσω, αλλά μην ανησυχείς πιστεύω ότι δεν είναι κάτι που πρέπει να σε ανησυχεί.

όσο για το τσούξιμο μπορεί και να μην το έχεις σε όλη την διάρκεια της εγκυμοσύνης, παίζει ρόλο ο τρόπος που βάζεις την ένεση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενάκι μου να έχεις κάθε καλό!!!!!!!!!! Σ'ευχαριστώ πολύ πολύ,ανακουφήστκα απο την απάντηση σου!!!!!!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ :kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΆνναΜαρία έγραψε:

Λενάκι μου να έχεις κάθε καλό!!!!!!!!!! Σ'ευχαριστώ πολύ πολύ,ανακουφήστκα απο την απάντηση σου!!!!!!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ :kiss: :kiss: :kiss:

σε ευχαριστώ πολύ ΆνναΜαρία μου να σαι καλά. και σε σένα εύχομαι να πάνε όλα καλά και να αγκαλιάσεις με το καλό το ζουζουνάκι σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά!!!!!!!!!!!! Οι ενεσούλες συνεχίζουν να με πονάνε αλλά τώρα τελευταία στην δεξια πλευρά όταν τις κάνω ματώνω αρκετά!!!!!!!!!! Σας έχει τύχει; Επίσης χάνω 3 δάκρυα απο το φαρμακο,πειράζει; σημβαίνει και σε 'σάς;

Καλή Χρονιά να έχουμε όλες και με το καλό τα μωράκια μας και όσες είναι ήδη μανούλες να χαίρονται τα αγγελούδια τους και όσες προσπαθούν με το καλό να γεμίσει ή κοιλίτσα τους με νινάκι!!!!!!!!!!!!!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ :kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για τον αέρα που ξέχασες θέλω να σου πω πως δεν παθαίνει τίποτα το μωράκι! Το πολύ πολύ να πάθεις κανενα τοπικό οίδημα (να φουσκώσει δηλαδη το σημείο), γι'αυτό δεν έτσουξες κι όλας, γιατι ο αέρας έκανε "χώρο" και το υγρό μπήκε πιο "άνετα"...ας πούμε!

Εγώ κάνω τις ηπαρίνες στο μπούτι, ρώτα τον γιατρό σου, είναι πιο έυκολο και δεν αγχώνεσαι κι όλας μήπως κ΄΄ανεις ζημια στην κοιλίτσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα Μαρία μου,μην ανησυχείς καθόλου!!!!!Παίζει ρόλο ποιο σημείο της κοιλιάς θα πετύχεις.Κι εγώ όταν πετύχω νεύρο τσούζει περισσότερο,αν πετύχω πιο μαλακό σημείο δεν πονάει καθόλου.Επίσης μου φεύγουν κι εμένα μερικές σταγονίτσες.Απλώς να προσέχουμε να μην έχουμε πολλές απώλειες!!!!Εγώ έκανα 0.6 clexane,αλλά λόγω εμετών και χάσιμο κιλών μου το μείωσε σε 0.4 γιατί άλλαξε η τιμή του Aντι χα!!!!!!Ελπίζω να μας πάνε όλα καλά!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας,απ'ότι καταλαβαίνω την κα΄νει την δουλειά του το φάρμακο απλά μπορεί να ταλαιπωρούμε λίγο,αλλά για το μωράκι μου όλα καλά!!!!!!!!! Ευχαριστώ και πάλι!!!!!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ :kis :kiss::kiss: s:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...