Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑ .ΜΕ ΜΠΕΡΔΕΨΑΤΕ!!!!!!


098765

Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!ΕΧΟΝΤΑΣ ΩΣ ΕΦΑΛΤΗΡΙΟ ΤΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΤΗΣ ΝΤΑΛΙΑΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΤΑ ΕΞΗΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗ ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑ. ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΡΧΙΝ ΚΑΠΟΙΑ ΚΑΝΑ ΓΙΑΤΡΟ ΤΗΣ ΠΡΟΚΟΠΗΣ ΠΟΥ ΜΕ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΘΕΜΑ ΤΗ ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑ ΕΝΝΟΩ ΝΑ ΕΙΧΕ ΑΙΣΙΟ ΤΕΛΟΣ?Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΤΟ ΜΑΚΡΥ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΝΤΟ ΤΟΥ.ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΣΕ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ, ΣΕ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ, ΤΙΠΟΤΑ.ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΕΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ.ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΑΤΕ .ΕΓΩ ΕΚΛΕΙΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΙΣ ΕΕΤΑΣΕΙΣ ΣΤΟ ΔΙΜΗΝΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΞΙΝΣΗ.ΔΕ ΜΟΥ ΠΕ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η 20η ΗΜΕΡΑ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ ΜΟΥ.ΛΕΤΕ ΝΑ ΧΩ ΘΕΜΑ?? ΝΑ ΤΙΣ ΚΑΝΩ ΝΑ ΜΗ ΔΕΙΞΟΥΝ ΚΑΙ ΓΩ ΝΑ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ?? ΘΕΕ ΜΟΥ ΤΑ ΧΩ ΧΑΜΕΝΑ!! ΑΚΟΥΣΑ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΟΥΣ.ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΑΣ ΚΑΝΑ ΚΑΛΟ? ΓΕΝΙΚΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΝΑ ....ΚΑΛΟ ΓΙΑΤΡΟ, ΚΑΛΟ ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΟ ,ΚΑΛΟ ΑΝΘΡΩΠΟ.........ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΠΟΥΘΕΝΑ ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΑΚΟΜΑ ΕΝΑΜΙΣΗ ΜΗΝΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΞΙΝΣΗ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΩ.ΚΑΙ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΣΤΙς ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕς ΜΑΣ ΑΥΤΟ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΑΝΑΣΦΑΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΟΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΧΡΗΣΤΟΙ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 70
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κοριτσάκι μου εγώ είμαι αυτή που είπα ότι η εξέταση πρέπει να γίνει μετά την 2η περίοδο και την 20η μέρα του κύκλου, γιατί αυτό μου είπε ο αιματολόγος μου. και γι'αυτό το λόγο μάλλον δεν προλαβαίνω τα Χριστούγεννα για να την κάνω την εξέταση και θα πρέπει να περιμένω την επόμενη περίοδο. :(

απ'όσο ξέρω είναι πολύ καλός γιατρός. είναι στην Θεσσαλονίκη. εσύ από που είσαι ? :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΤΙ ΝΑ ΠΩ? ΕΓΩ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟΝ 2Ο ΜΗΝΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΞΙΝΣΗ ΔΗΛ.ΕΚΑΝΑ ΑΠΟΞΙΝΣΗ 15 ΟΚΤΩΒΡΗ ΚΑΙ 16 ΔΕΚΕΜΒΡΗ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΟΝ ΕΛΕΓΧΟ ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑΣ. ΑΣΕ ΧΘΕΣ ΑΠΕΒΑΛΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΗΝΑ.ΣΚΑΤΑ!!!!!! ΘΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΦΑΤΣΟΥΛΑ ΚΑΙ ΝΤΑΛΙΑ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ.ΣΚΑΣΜΕΝΗ ΕΙΜΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΙ ΓΕΝΕΤΙΚΗ ΟΔΗΓΙΑ ΑΠΟ ΛΑΙΚΟ.ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΜΕ ΣΤΙΓΜΑ ΙΔΙΑΣ ΜΟΡΦΗΣ. Α ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ!!!!! ΟΥΤΟ ΛΟΤΟ.ΣΚΑΤΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ,

ΕΓΩ ΤΟ ΠΑΚΕΤΟ ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑΣ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΣΤΟ ΙΑΣΩ. ΣΤΟΙΧΙΖΕΙ ΓΥΡΩ ΣΤΟ ΧΙΛΙΑΡΙΚΟ ΚΑΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΧΕΙΣ ΕΝΤΟΣ 15 ΗΜΕΡΩΝ. ΤΙΣ ΕΚΕΝΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟ, ΕΚΑΝΑΝ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΣΩΣΤΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ.

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ.

ΚΑΛΕΣ ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΟΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΟ ΙΑΣΩ ΟΙ ΚΥΡΙΕΣ ΦΟΙΦΑ ΚΑΙ ΤΖΑΝΑΤΟΥ.

Η ΤΖΑΝΑΤΟΥ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑΣ. ΔΙΑΛΕΓΕΙΣ ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΕΙΣ. ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΣΤΟ SITE ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΩΝΑΣΕΙΟ.

ΓΙΑ ΚΑΛΟ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΚΑΙ ΞΕΡΕΙ ΑΠΟ ΑΠΟΒΟΛΕΣ ΕΧΩ ΑΛΛΑ ΟΝΟΜΑ ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΣΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΜΗΝΥΜΑ. ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ 3 ΠΑΙΔΙΑ ΣΕ ΠΟΛΥ ΠΡΟΧΩΡΗΜΕΝΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ. ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ!!!!

ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έχω πάει σε 3 γυναικολόγους και 2 αιματολόγους. Τι σχέση έχει το πότε θα γίνουν οι εξετάσεις με τον κύκλο???

Η θρομβοφιλία έχει να κάνει με τα γονίδια! Ούτε θεραπεύεται ούτε αλλάζουν οι τιμές. Με τη συγκεκριμένη "βλάβη" γεννηθήκαμε και με την ίδια ακριβώς θα πεθάνουμε! Έχω κάνει δύο πακέτα εξετάσεων για τη θρομβοφιλία και ΚΑΝΕΙΣ δε μου είπε να τις κάνω μετά από δύο κύκλους ή την 20η μέρα του κύκλου!!! Πραγματικά εκπλήσσομαι!!!!!! :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

fatsoula.aik.1981 έγραψε:

κοριτσάκι μου εγώ είμαι αυτή που είπα ότι η εξέταση πρέπει να γίνει μετά την 2η περίοδο και την 20η μέρα του κύκλου, γιατί αυτό μου είπε ο αιματολόγος μου.

Θα σου πρότεινα να πάρεις και 2η γνώμη! Το γεγονός ότι σου είπε να περιμένεις για να κάνεις τις συγκεκριμένες εξετάσεις, δεν το έχω ξανακούσει! Είναι κρίμα να χάνεις χρόνο από τις προσπάθειες σου άδικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΙΦΑ ΤΗΝ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΤΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ.ΟΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ? ΕΣΕΝΑ ΑΥΤΗ ΣΕ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΟΥ ΥΠΕΔΕΙΞΕ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΜΕΝΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΝ ΕΛΕΓΧΟ? ΑΣΕ ΟΣΟ ΓΙΑ ΓΙΑΤΡΟ ΣΤΕΙΛΕ ΟΝΤΩΣ!!! ΕΧΩ ΑΛΛΑΞΕΙ 5 ΜΕ ΕΞΙ.ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ.ΣΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΜΗΝΥΜΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΙΣ ΑΝΗΣΥΧΙΕΣ ΜΟΥ ΓΙ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΤΩΡΑ. ΝΑΙ ΑΥΤΟΥΣ! ΚΑΛΑ ΑΚΟΥΣΕΣ ΠΑΩ ΣΕ ΔΥΟ!!! ΤΙ ΝΑ ΠΩ. ΟΛΟΙ ΣΕ ΞΕΠΕΤΑΝΕ, ΣΗΜΑΣΙΑ ΔΕΝ ΔΙΝΟΥΝΕ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑΣ ΘΑ ΤΙΣ ΚΑΝΩ ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ ΤΙΣ ΑΝΟΣΙΟΛΟΓΙΚΕΣ ΚΑΙ ΚΑΡΥΟΤΥΠΟ ΔΗΜΟΚΡΙΤΟ.ΟΡΕΞΗ ΝΑ ΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΛΕΦΤΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΙΦΑ ΤΗΝ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΤΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ.ΟΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ? ΕΣΕΝΑ ΑΥΤΗ ΣΕ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΟΥ ΥΠΕΔΕΙΞΕ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΜΕΝΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΝ ΕΛΕΓΧΟ? ΑΣΕ ΟΣΟ ΓΙΑ ΓΙΑΤΡΟ ΣΤΕΙΛΕ ΟΝΤΩΣ!!! ΕΧΩ ΑΛΛΑΞΕΙ 5 ΜΕ ΕΞΙ.ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ.ΣΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΜΗΝΥΜΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΙΣ ΑΝΗΣΥΧΙΕΣ ΜΟΥ ΓΙ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΤΩΡΑ. ΝΑΙ ΑΥΤΟΥΣ! ΚΑΛΑ ΑΚΟΥΣΕΣ ΠΑΩ ΣΕ ΔΥΟ!!! ΤΙ ΝΑ ΠΩ. ΟΛΟΙ ΣΕ ΞΕΠΕΤΑΝΕ, ΣΗΜΑΣΙΑ ΔΕΝ ΔΙΝΟΥΝΕ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑΣ ΘΑ ΤΙΣ ΚΑΝΩ ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ ΤΙΣ ΑΝΟΣΙΟΛΟΓΙΚΕΣ ΚΑΙ ΚΑΡΥΟΤΥΠΟ ΔΗΜΟΚΡΙΤΟ.ΟΡΕΞΗ ΝΑ ΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΛΕΦΤΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

098765 μου, τα έχουμε ξαναπεί εμείς αλλα γράφω και για τα υπόλοιπα κορίτσια...

ούτε εμένα μου είχαν πει για τις συγκεκριμένες ημέρες να κάνω της εξέταση, όμως επειδη εμένα δεν έδειξε "ανησυχητικές τιμές" τότε και όταν ξαναέκανα την εξέταση αφού ήμου έγκυος είχε βαρέσει κόκκινα το θρομβοελαστόγραμμα, πιθανολογώ πως ίσως και λόγω των άσχετων ημερών που την έκανα να μην έδειξε...ο αιματολόγος βέβαια μου είπε πως πολλές φορές η διακύμανση αυτή οφείλεται και στις ορμόνες εγκυμοσύνης και πως θα βρούμε την ακριβή αιτία της θρομβοφιλίας (που οφείλετα) αφού γεννήσω πλέον...τι να πω κι εγω ρε κορίτσια...πρώτη φορά μου συμβαίνει όλο αυτό.

Τον γιατρό μου στον έχω γράψει νομίζω...αλλα καλά κάνεις και πας και σε 2 και σε 3 γιατρούς!

όσο για το πακέτο των εξετάσεων εγω το έκανα σε ένα διαγνωστικο και πλήρωσα 600 ευρώ μαζί και του άντρα μου φυσικά τον καρυότυπο,όλα.

Πάντως πολύ φοβάμαι πως απο εμάς ίσως δεν αποκτήσεις ξεκάθαρη γνώμη...ίσως να διαφέρουν τα περιστατικά...τι να πω?!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ότι οι συγκεκριμένες εξετάσεις δεν παίζει ρόλο σε ποια μέρα του κυκλου θα γίνουν είναι ξεκάθαρο. Το ότι το αίμα μας είναι πιο πηκτό κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης, όπως χαρακτηριστικά μου είπε ο γιατρός μου, είναι γεγονός. Γι'αυτό άλλωστε και μόνο τότε ακολουθούμε την αντιπηκτική αγωγή! Κι αυτός προφανώς ήταν και ο λόγος που σε σένα alexdim το αποτέλεσμα ήταν στο "κόκκινο"!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΝΕΝΑ ΓΙΑΤΡΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ.ΤΟ ΠΡΩΙ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑ ΝΣΤΗΝ ΕΚΠΟΜΠΗ ΤΗΣ ΜΕΝΕΓΑΚΗ ΜΙΑ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΜΙΛΟΥΣΕ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΙΣ ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑΣ ΚΑΙ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΤΑΙ ΜΕ ΕΠΙΤΥΧΙΑ.ΜΠΟΡΕΙΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΗΛ ΣΤΟΝ ΑΝΤΕΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ.ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕ ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΕΣ ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΠΑΘΗΣΗ ΔΕ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΗΓΟΥΝ ΣΕ ΑΠΟΒΟΛΗ ΠΑΝΤΑ ΑΛΛΑ ΣΕ ΕΛΛΕΙΠΟΒΑΡΗ ΒΡΕΦΗ ΠΟΥ ΟΜςΣ ΣΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΔΕΝ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΥΝ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗ ΜΕΤΕΠΕΙΤΑ ΖΩΗ ΤΟΥΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

alexdim έγραψε:

098765 μου, τα έχουμε ξαναπεί εμείς αλλα γράφω και για τα υπόλοιπα κορίτσια...

ούτε εμένα μου είχαν πει για τις συγκεκριμένες ημέρες να κάνω της εξέταση, όμως επειδη εμένα δεν έδειξε "ανησυχητικές τιμές" τότε και όταν ξαναέκανα την εξέταση αφού ήμου έγκυος είχε βαρέσει κόκκινα το θρομβοελαστόγραμμα, πιθανολογώ πως ίσως και λόγω των άσχετων ημερών που την έκανα να μην έδειξε...ο αιματολόγος βέβαια μου είπε πως πολλές φορές η διακύμανση αυτή οφείλεται και στις ορμόνες εγκυμοσύνης και πως θα βρούμε την ακριβή αιτία της θρομβοφιλίας (που οφείλετα) αφού γεννήσω πλέον...τι να πω κι εγω ρε κορίτσια...πρώτη φορά μου συμβαίνει όλο αυτό.

Τον γιατρό μου στον έχω γράψει νομίζω...αλλα καλά κάνεις και πας και σε 2 και σε 3 γιατρούς!

όσο για το πακέτο των εξετάσεων εγω το έκανα σε ένα διαγνωστικο και πλήρωσα 600 ευρώ μαζί και του άντρα μου φυσικά τον καρυότυπο,όλα.

Πάντως πολύ φοβάμαι πως απο εμάς ίσως δεν αποκτήσεις ξεκάθαρη γνώμη...ίσως να διαφέρουν τα περιστατικά...τι να πω?!

κορίτσια και μένα ο γιατρός μου είπε ότι η συγκεκριμένη εξέταση επηρεάζεται άμεσα από τις ορμόνες και ότι πρέπει να γίνει σε συγκεκριμένη μέρα του κύκλου για να μην έχουμε λανθασμένα αποτελέσματα, υποθέτω ως προς τις αρνητικές τιμές. φαντάζομαι δηλαδή πως αν κάνω την εξέταση άλλη χρονική στιγμή από αυτή που λέει ο γιατρός και βγει ότι δεν είμαι θρομβοφιλική, τότε ίσως δεν είναι αληθές το αποτέλεσμα. αν όμως την κάνω και βγει ότι είμαι θρομβοφιλική θα είναι και πάλι έγκυρο. για να μου είπε να περιμένω θα το κάνω αλλά εννοείται πως όταν θα έχω τα αποτελέσματα στα χέρια μου θα τα δείξω και σε άλλους γιατρούς να μου πουν τη γνώμη τους και αναλόγως θα δω για τη συνέχεια... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΝΕΓΑΚΗ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ, ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Η ΤΖΑΝΑΤΟΥ ΤΗΝ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΘΟΥΣΕ. ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΕΙΝΑΙ ΠΑΘΟΛΟΓΟΑΝΑΤΟΜΟΣ ΚΑΝΕΙ ΝΕΚΡΟΨΙΕΣ ΣΕ ΕΜΒΡΥΑ, ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΜΕ ΚΑΘ΄ΕΞΙΝ ΑΠΟΒΟΛΕΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΗ ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΟΣ.ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΕΝΑ ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΕΤΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!

Η ΦΟΙΦΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΗ ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΟΣ.

ΜΟΥ ΤΗ ΣΥΣΤΗΣΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΡΕΙΣ ΑΠΟΒΟΛΕΣ ΣΕ ΠΡΟΧΩΡΗΜΕΝΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΑΠΕΙΡΕΣ ΓΝΩΜΕΣ ΑΠΟ ΠΟΛΛΟΥΣ ΑΣΧΕΤΟΥΣ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΥΣ ΤΟΝ ΒΡΗΚΑ!!!!

ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΔΥΣΚΟΛΗ ΣΤΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ (ΘΕΛΕΙ ΛΙΓΗ ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ)ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ.

ΑΥΤΑ ΠΡΟΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΣΑΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα και εγω με την σειρα μου τις εξετασεις τις εκανα στο Ιασω και μου στοιχησαν 1000 ευρω μαζι και με κατι αλλες εξιδικευμενες που μου ειπε η Κ τζανατου να κανω στην αρχη με παρακολουθουσε αυτη αλλα στην πορεια πηγα στην Φοιφα στο ιατρειο της η οποια ειναι πρωτα απο ολα ανθρωπος διοτι η Τζανατου με τρελανε με εβαζε να κάνω κι αλλες εξετασεις λεγοντας μου οτι θελουμε να βγαλουμε ενα παιδακι οπως το δημηουργησατε εσυ και ο αντρας σου και γι αυτο πρεπει να πληρωσεις και και γι αλλες εξετασεις ασε που για να σε δει σε εβλεπε στο Ιασω και πληρωνοταν και 80 ευρω επισκεψη ενω η φοιφα σε βλεπει στο ιατρειο της και παιρνει 50 ευρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια και γω στην διάρκεια της εγκυμοσύνης μου είχα αιματολόγο την Φοίφα και όλα πήγαν καλά μέχρι το τέλος και τώρα έχω την μπεμπούλα μου αγκαλίτσα. Μάλιστα στην Φοίφα με έστειλε ο γιατρός μου (υπέροχος άνθρωπος και επιστήμονας) με το που έμαθε ότι είμαι έγκυος και με έβαλε να κάνω εξετάσεις για την θρομβοφιλία και βρήκαμε ότι έφταιγε αυτό. Και ξεκίνησα θεραπεία αμέσως μόλις ακούσαμε την καρδούλα της μπέμπας. Και έκανα τις εξετάσεις ενώ ήμουν ήδη έγκυος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια αυτό που θα ήθελα να πω είναι ότι ίσως θα ήταν καλύτερο τα αποτελέσματα απο τις εξετάσεις που θα κάνω να δείξουν ότι κάτι έχω το οποίο αντιμετωπίζεται εύκολα όπως η θρομβοφιλία παρά να μου πουν ότι ήταν τελικά τυχαίο γεγονός και στην επόμενη εγκυμοσύνη να υπάρχει πάλι η πιθανότητα αποβολής...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παντως να σου πω οτι εχεις η οχι θρομβοφιλια πολοι γιατροι δινουν την αγωγη με τις ενεσουλες και προληπτικα και ιδιως αν υπαρχει και αποβολη πριν .παντως εγω ειχα μια αποβολη αρχικα μετα εκανα τις εξετασεις και κανω τις ενεσουλες κανονικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η επίσκεψη στη Φοίφα κοστίζει 80 ευρώ!

Φατσούλα να εύχεσαι να μην έχεις τίποτα και πραγματικά η αποβολή σου να οφείλονταν σε τυχαίο γεγονός!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μωρακια έγραψε:

χτες το βραδυ ειχα ραντεβου γιατι?

Μείωσε την επίσκεψή της!!! :woohoo: 26 Οκτωβρίου πήγα και μου πήρε 80 ευρώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τοτε ισως εμενα να κανει καλυτερη τιμη τι να πω παντως αυτο δεν αλλαζει το γεγονος οτι ειναι ανθρωπος και εγω προσωπικα ειμαι πολυ ευχαριστημενη και δεν τη ηξερα πριν ο γιατρος μου μου την συστησει μετα την Τζανατου εφοσον του ειπα τι τραβηξα με αυτην και οτι δεν ηθελα να συνεχισω μαζι της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...