Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΔΙΚΑ ΤΟ ΕΧΑΣΑ ΤΟ ΜΩΡΟ (ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑ)


Recommended Posts

Φατσουλα θα το προσπαθησω αν και τον θελω πολυ δεν ειμαι οπως ειμουνα πριν σε αυτον τον τομεα δεν τον αποφευγω αλλα και αυτος δεν με πιεζει αλλα δεν ειναι τοσο συχνα οπως πριν...

Ποναει η ψυχη μου πολυ ακομη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 245
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ντάλια μου σε καταλαβαίνω απλά θα πρέπει να σκεφτείς πως το αποτέλεσμα αυτού και όχι απαραίτητα αυτή καθ'αυτή η πράξη, θα σε κάνει τον πιο ευτυχισμένο άνθρωπο του κόσμου...απλά χωρίς να το αφήνεις να σε αγχώνει!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν εχει σημασια ραφαελ θα περασω σιγουρα απο το ιατρειο του με την πρωτη ευκαιρια. :) Σε καμια περιπτωση δεν ειναι ενας τυχαιος γιατρος...εχεις δικιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ ρε κοριτσια εγω καθε φορα που ερχομαστε σε επαφη...σκεφτομαι...οτι πανε χαμενα τοσα σπερματοζωαρια.....και στεναχωριεμαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ενα καρματακι απο εμενα...

ειναι φοβερος εγω το διαπιστωσα οταν πηγα κ σε πολυ γνωστους και ειδα διαφορα.το θεμα ειναι οτι με ειδε σαν ανθρωπο οχι σαν χρημα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ραφαέλ έγραψε:

αχ ρε κοριτσια εγω καθε φορα που ερχομαστε σε επαφη...σκεφτομαι...οτι πανε χαμενα τοσα σπερματοζωαρια.....και στεναχωριεμαι...

κοριτσάκι μου ίσως και εσύ αγχώνεσαι πολύ...

εγώ βρε κορίτσια όταν είχα μείνει έγκυος εκείνη την πρώτη φορά που κάναμε - γιατί έμεινα με τη μια (τόσο τυχερή....λέμε τώρα)- και οι δύο είχαμε πιεί από 2 ποτάκια (είχαμε πάει με παρέα νωρίτερα σε ένα μπαράκι) και ίσως επειδή είμασταν έτσι χαλαροί να πιάσαμε κατευθείαν. βέβαια δεν ξέρω αν θα έπρεπε να προτείνω κάτι τέτοιο αλλά ίσως κανένα ποτηράκι κρασάκι να έκανε καλό... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμεις ειχαμε πιει οταν εμεινα εγκυος ειχαμε επετειο 1 μπουκαλι ηπιαμε...να παω σε καμια καβα καλου κακου...?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φατσουλα εχω σκεφτει κ νατον μεθυσω....μηπως ξεφυγει κανενα γρηγορο κ βρει κ στοχο...αλλα δεν πινει....τι να κανω για να πιει...?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επισης οταν σκεφτομαι τα σπερματοζωαρια...σκεφτομαι κ τα μωρακια....που καταντησα...λεω μετα!!!ΜΩΡΑΚΙΑ...ΜΩΡΑΚΙΑ...ΜΩΡΑΚΙΑ...ΜΩΡΑΚΙΑ

Το μυαλο μου εκει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν εισαι η μονη ραφαελ και εγω μωρακια τα βλεπω κανουνε μωρακια τα ματια μας! :silly: Ασε εγω σκεφτομουνα και τοσα χρονια που προσεχαμε επρεπε να ειχαμε ξεκινησει νωριτερα δεν με πηραν τα χρονια 27 ειμαι αλλα δεν πρεπει να αφηνουμε τα χρονια να περνανε χωρις μωρακια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κ εγω 27 εκανα τον γιο μου κ τωρα θ ειχα κ μια μπεμπα στα 29 μου...μια ευτυχισμενη μεγαλη οικογενεια θα γινομαστε μεχρι τα 35 μου..αχ εχουμε δει την πραξη μωρακια....χαχαχαχα...δεν πειραζει κ ετσι καλα ειναι...ιερος ο σκοπος....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κ εγω 27 εκανα τον γιο μου κ τωρα θ ειχα κ μια μπεμπα στα 29 μου...μια ευτυχισμενη μεγαλη οικογενεια θα γινομαστε μεχρι τα 35 μου..αχ εχουμε δει την πραξη μωρακια....χαχαχαχα...δεν πειραζει κ ετσι καλα ειναι...ιερος ο σκοπος....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κ εγω 27 εκανα τον γιο μου κ τωρα θ ειχα κ μια μπεμπα στα 29 μου...μια ευτυχισμενη μεγαλη οικογενεια θα γινομαστε μεχρι τα 35 μου..αχ εχουμε δει την πραξη μωρακια....χαχαχαχα...δεν πειραζει κ ετσι καλα ειναι...ιερος ο σκοπος....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ...γιατρος???????????αναρωτιεμαι αν ειναι.Καταρχην μασουσε τα λογια του δεν μου εδωσε την ιστολογικη γιατι την εχασε και μου ειπε θα την βρει και θα μου την δωσει εδειξε θρομβωσεις στον πλακουντα δηλαδη θρομβοφιλια του λεω ε ναι μαλλον αυτο αλλα μπορει να ειναι και οτιδηποτε αλλο τι αλλο γιατρε αφου εχω κανει ολες τις εξετασεις μας μενει καμια εξεταση?τα αντιπατρικα μου λεει αλλα αυτο θελει εμβολια και τι θα κανεις θα περιμενεις μισο χρονο για να ξαναμεινεις εγκυος?ναι γιατρε απο το να το ξαναχασω!ειμαι ετεροζυγωτης στην μεταλλαξη factor vh1299(r2) και ομοζυγωτης MTHFR A1298C με αυξημενο κινδυνο θρομβωσεων γιατρε τι κανω τωρα κοιταξε εγω δεν μπορω να παρω την ευθυνη και καλυτερα να πας σε εναν αιματολογο που ερχεται μια φορα το μηνα εδω και θα σου πει σε επομενη εγκυμοσυνη μπορω να σου δωσω οτι δινουμε σε εξωσωματικες και ο θεος βοηθος συνηθως κανουμε κατι ενεσεις μετα τη γονιμη μερα με την πιθανοτητα δηλαδη εγκυμοσυνης το κοιταζα και στο ιντερνετ για θρομβοφιλια ειπα να του πω και εγω μ@@@@κα.

Εχετε αντιμετωπισει αλλα τετεια περιστατικα ναι μου λεει πηγανε καλα του λεω ναι μου λεει ψεμα εννοειται!του λεω κανε μου υπερηχο να δω πως ειμαι καλα μου λεει ωαρια εχεις ενδομητριο 5 ολα καλα.ποτε ξαναπροσπαθω?κοιταξε να δεις αλλες μενουν εγκυες κατευθυαν και πανε καλα αλλες μετα απο ενα η 3 μηνες απλα εγω δεν μπορω να σου αποκλεισω οτι υπαρχει κινδυνος να το ξαναχασεις απο αλλη αιτια!ενας αλλος γιατρος σα να πεταξε τη μασκα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νταλια κααταρχην σε ποια μεα της περιοδου εισαι?το εμβολιο μηντο κανεις στο λεω,επειδη το εχω ψαξει...τα αντιπατρικα σκοτωνουν τα αντικαρκινικα κυτταρα που εχουμε κ υπαρχει ενδεχομενο για καρκινο...στο λεω επειδη εκανε την πρωτη δοση δικος μου ανθρωπος και οταν πηρε την ανοσολογο της ειπε οτι δεν επρεπε και ηταν παρακινδυνευμενο αυτο που εκανε...ειναι σε πειραματικ σταδιο.πως εχασε την ιστολογικη...?εχω απορια..ο δικος μου 5 μηνες την ειχε στο γραφειο του.

μην μεινεις εγκυος αν δεν παρεις σιγουρες απαντησεις απο αιματολογο-ανοσολογο και καλο μαιυτηρα..δικη μου ταπεινη γνωμη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πως εκανα τοσο λαθος αυριο θα παρω τα αποτελεσματα και θα παω και σε εναν αλλο γιατρο εδω δεν αντεχω αλλο θα παρω και τον γιατρο σου ραφαελ ο αντρας μου εχει φρικαρει για το τι θα κανουμε αν ξαναμεινω εγκυος και το κορυφαιο γιατρε αυτη την ορμονη της θρομβοφιλιας την μετραμε καθε μηνα?οχι αν την εχεις υπαρχει δεν σου φευγει ενεσεις απο την αρχη μεχρι το τελος.

ΑΣ ΒΡΕΙ ΟΜΩΣ ΑΛΛΟ ΠΕΙΡΑΜΑΤΟΖΩΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΕΙ! :(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οταν ενας γιατρος ξερει οτι εχει κανει λαθος σε αντιμετωπιζει ετσι γιατι ξερει το λαθος κ πρεπει να σε ξεφορτωθει γιατι εχει τυψεις...ποσο μα ποσο μου θυμιζει τον δικο μου λαλακα...που αν μου ελεγε εχω κανει λαθος θα τον συγχωρουσα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για μένα ντάλια μου πάρε γνώμη και από έναν άλλο γιατρό, πιο συγκεκριμένα και όχι τόσο αφηρημένα, γιατί πιστεύω ότι αυτός είναι λιγάκι στον κόσμο του. Γνώμη μου, μην με παρεξηγήσεις ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντάλια μου είμαι και γω θρομβοφιλική και είχα παλίνδρομη στο πρώτο μου μωράκι πριν από δυόμιση μήνες προφανώς εξαιτίας της θρομβοφιλίας που ανακάλυψα εκ των υστέρων. Σύμφωνα με τους γιατρούς (γυναικολόγο και αιματολόγο) που με παρακολουθούν θεραπεία (με αντιπηκτικές ενέσεις) θα ξεκινήσω μόλις καταλάβω ότι είμαι πάλι έγκυος και θα τις κάνω καθ'όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης. Σ'αυτή τη φάση (που δεν είμαστε έγκυες) και όσο είμαστε σε αναπαραγωγική ηλικία, εμείς οι ίδιες δε διατρέχουμε κανένα κίνδυνο. Το θέμα ίσως θα πρέπει να το ξαναδούμε μετά την εμμηνόπαυση (η αιματολογος μου είπε ότι ίσως τότε χρειαστώ θεραπεία). Η θρομβοφιλία έχει να κάνει με πρόβλημα γονιδίων, έτσι γεννήθηκες και δεν αλλάζει (ούτε αυξάνεται ούτε μειώνεται). Και γω θα ήθελα να το ήξερα πριν χάσω το μωράκι μου αλλά δυστυχώς λόγω κόστους οι συγκεκριμένες εξετάσεις δεν περιλαμβάνονται στον προγεννητικό έλεγχο. Πόσο μάλλον που στη δική μου περίπτωση υπάρχει και οικογενειακό ιστορικό (η μαμά μου έπαθε θρόμβωση πριν δύο μήνες) κι αν οι γιατροί με είχαν ρωτήσει ίσως το μωράκι μου να ζούσε... Όσον αφορά στις ενέσεις δεν προκαλούν κανένα απολύτως πρόβλημα στο έμβρυο.

Μην αγχώνεσαι άλλο. Τα καλύτερα είναι μπροστά μας και μας περιμένουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...