Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γιατί θα γεννήσω τελικά σε δημόσιο μαιευτήριο!


Mamoli

Recommended Posts

ούτε εμένα με πείραζε που παραβρίσκονταν .....όταν έκανα επισκλιριδιο και με έπαιρνε ο ύπνος με τσάτισε που περνούσαν συνέχεια και με ρωτούσαν πως τα πάω ...μα να μην μπορώ να κοιμηθώ λιγάκι!!! :laugh: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 277
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κάσση έγραψε:

Αχ κορίτσια...!

Συμφωνώ οτι τα λαμό..ια..!πρέπει να σταματήσουν να τρέφονται μέσα απο ένα σύστημα εκεμετάλευσης..και φοβίας..που έχουν κατσικώσει και πολλές απο εμάς προωθούμε..και ανυψωνουμε..απο άγνοια..!ή ξερολίαση ή επίδειξη..

Εγω γέννησα σε δημόσιο νοσοκομείο...επι τουτου βρηκα γιατρό..δημοσιου ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΔΙΝΑ ΑΥΤΑ ΛΕΦΤΑ επ ουδενί...στους κλέφτες!

Ο γιατρός μου δε με ενθουσίασε ποτέ σαν άνθρωπος αλλα ποσώς με ενδιέφερε χιχιχιχιχι..γιατί εγώ θέλω γιατρό ..επιστήμονα με εμπειρία..να εχει πιασει τα 50 + (καλα και νεοτερο δεν πειράζει..χαχαχα)να κανει απλά τη δουλειά του σωστα και τιποτα αλλο

ΟΧΙ ψυχολόγο...ούτε ...γουτσου..γουτσου ...και γλυκολογα...οτι και καλά με νιώθει..και πονάει μαζί μου ..και δεν τα μπορω αυτα!

ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΓΝΩΜΗ, ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ ..ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΙΔΑΙΑΤΕΡΟΤΗΤΑ ..μην παρεξηγηθώ προς θεού...!!!!!!!!!!ΜΠΟΡΕΙ ΑΠΛΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΤΡΕΛΗ! :woohoo:

Προσωπική εμπειρία στο νοσοκομείο χάλια (αλεξάνδρας αλλα σε χαλια πτερυγα πριν τις καινουργιες)..δεν ήταν ιδανικά..δεν περασα καλά αλλά ξεχαστηκαν...3 μερες ηταν και περασαν...!!!!!!πάλι θα ξαναπηγανα!!!!!!!ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΠΑΩ ...! ΘΑ ΠΑΩ ΑΤΤΙΚΟ !!!!!!!!!!!!!!!!ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΩ!!!!!που το εζησα ..και που οποια κι αν μου εχει μιλήσει μου λεέι τα καλύτερα..!

τωρα οσο για το ΙΚΑ...συμφωνώ αλλα μην το παίζουμε και τοσο ανώτερες...ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΑ ΚΑΝΑΤΕ ..?ΓΙΑ ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ..? ΥΓΕΙΑΣ??ας πούμε τα παιδιά σας στο ΙΚΑ το πάτε...! τα εμβολια του εκει πατε και τα κανετε ..και στηνεστε στην ουρα με τις ωρες...Στη σοβαρη αρρωστια ..εκει κάνετε τις εξετασεις σας??παιρνετε και κλεινετε ραντεβού ας πούμε σε ενδοκρινολογο να σας βάλουν σε 3 μηνες...!και εσεις αν θελετε φαρμακα να τα αγοραζετε βερεσε????????

Αν τα κανετε οκ ...σας θαυμάζω!!!!!!!!!!!!!

εγω ναι ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΤΗΝ ΑΣΦΑλΙΕΑ ΜΟΥ ..προκειμενου να γλυτωσω 8,000 ευρώ (γιατι για αυτο το έκανα ΟΧΙ ΓΙΑΤΙ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΙ ΤΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΛΕΩ ΨΕΜΜΑΤΑΑΑΑΑΑΑΑ!

σε ολες τις περιπτωσεις σπανια χτησιμοποιω το ικα......συνηθως παω ιδωτικα ...λόγω λιγοτερης ταλαιπωρίας...πάω όμως και στο ικα ...!

Οπως και να εχει αυτα ειναι απόψεις...εγω εν κατακλειδι ..πεταμενα λεφτα δεν εχω για να κοιμηθώ σε ενα κρεβατι ..2 βραδια ...!και δεν τα δινω με την καμία!

φιλιά!!!!!!!!

Κασση μου εγω δεν θεωρω οτι πεταξα τα λεφτα μου...!!! :)

Το παιδακι μου το πηγαινω σε ιδιωτικη παιδιατρο για τους λογους που αναφερεις κι'εσυ...!!! ;)

Τωρα πλεον δεν ειμαστε στο ικα αλλα στο οαεε και νομιζω πως ειναι καλυτερα απο αποψη ταλαιπωριας...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρινάκι μου συμφωνώ ...εσυ εκανες αυτο που θεωρουσες σωστό...αλλα για εμενα είναι λάθος..so simple! :kiss:

εγω τα θεωρω πεταμένα εσύ που τα έδωσες εννοείται οτι είπες χαλάλι ..!και καλά έκανες!

δεν υπάρχει..κανενα θέμα..απλά άλλη οπτικη γωνία..ουτε εγω εσενα μπορώ να πεισω ουτε εσύ εμενα!χιχιχιχι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε παιδια ειναι απλά τα πράγματα και ειλικρινά απορώ πως εφτασε το θεμα αυτο σε τοσες σελίδες.. Ο πιο σημαντικός παράγοντας ειναι ο γιατρος κ καλοι γιατροί ειναι αυτοι που συνεργάζονται κ με το δημοσιο (σου δινουν εναλλακτική).

Το μονο θέμα με τα δημόσια που αξίζει να μιλήσουμε ειναι οτι πολλά δημόσια νοσοκομεία στην επαρχία δεν εφαρμοζουν επισκληριδιο. Ε και οσο ναναι αυτο ειναι ενα σημαντικό προβλημα..Αυτο ειναι σημαντικο και τιποτε αλλο.

Κατα τα αλλα επειδη γεννησα στο Ιασώ και αποφασισα... δεν υπάρχει κανένας μα κανένας λόγος να γεννήσει μια μητέρα σε ιδιωτικό μαιευτήριο.-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια αυτο που λετε οτι πληρωνεις περνεις δεν νομιζω να ισχυει..εγω γεννησα στο ιασω κλεισαμ 6κλινο γιατι δεν θα εδινα περισσοτερα χρηματα...και να ειχα δεν θα τα εδινα.

Μολις ζητουσα κατι ερχοντουσαν κατευθειαν ολες οι κοπελες να φανταστειτε στην διακοπη κυησης που εκανα ερχοντουσαν ολες κ μου κραταγαν το χερι και μου μιλουσαν για να μην κλαιω...η διπλανη μου ηταν μια καριολ@@ κ καθε 5 λεπτα ελεγε την καθε παπαρια της...της φερναν το μωρο κ ζητουσε ξενο γαλα συνεχεια...τι εννοω φερναν το μωρο κ της το βαζαν στο στηθος...μετα απο 5 λεπτα τους χτυπούσε το κουδουνακι κ τους ζητουσε ξενο.της εξηγουσαν οτι πρεπει να θηλασει αυτη στον κοσμο της...φερναν οι κοπελες το γαλα...μετα απο 2 λεπτα ξανα φωναζε τις μαιες...το γαλα κρυωσε...κ της ξαναφερνανε γαλα...τις 2 ωρες που ειχε το μωρο της φερναν 10 γαλατα...

δηλαδη ελεος φταινε κ οι κοπελες αμα δεν την εξυπηρετουν μετα...?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω προσωπικα επειδη ξερω πολλες εξετασεις που γινονται σε νοσοκομειο ακιξερω πολλες περιπτωσεις μια απο αυτη ηταν ακι της νυφης μου που γεννησε στο κρατικο της Νικαιας καιναι μπαινανε μεσα ολοι οι μαθητευομενοι .

Εμενα προσωπικα δεν μου αρεσει αυτο και πολλες φορες οταν πας αν γεννησεις και λειεπι ο γυανικολογος σου σε ανλαμβανει ο υπευθυνος εφημεριας , βεβαια γιανα ειμαι ειλικρινης σε καποιαγνωστη που εσπασαν τα νερα της δεκαπενταυγουστο ακιγενναγε στο Μητερα ο γυναικολοος ελειπε και την πηρε καποιος συνεργατης εγω παντως να μου εκανε κατι τετοιο ο γιατρος μου δεν θα επειρνε δραχμη εκεινη το πληρωσε κανονικοτατα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eley8eria έγραψε:

Βρε παιδια ειναι απλά τα πράγματα και ειλικρινά απορώ πως εφτασε το θεμα αυτο σε τοσες σελίδες.. Ο πιο σημαντικός παράγοντας ειναι ο γιατρος κ καλοι γιατροί ειναι αυτοι που συνεργάζονται κ με το δημοσιο (σου δινουν εναλλακτική).

Το μονο θέμα με τα δημόσια που αξίζει να μιλήσουμε ειναι οτι πολλά δημόσια νοσοκομεία στην επαρχία δεν εφαρμοζουν επισκληριδιο. Ε και οσο ναναι αυτο ειναι ενα σημαντικό προβλημα..Αυτο ειναι σημαντικο και τιποτε αλλο.

Κατα τα αλλα επειδη γεννησα στο Ιασώ και αποφασισα... δεν υπάρχει κανένας μα κανένας λόγος να γεννήσει μια μητέρα σε ιδιωτικό μαιευτήριο.-

Ε καλά, δεν νομίζω ότι σε τόσες σελίδες λέμε βλακείες και ότι τα πράγματα είναι τόσο απλά. Είναι, βέβαια, εξίσου σημαντικά.

Χαίρομαι, πάντως, που έχουμε μια πραγματικά πολιτισμένη συζήτηση! Μπράβο μας!

(Προσπαθώ τώρα να γράψω αναλυτικά την άποψή μου για να τη βάλω και αυτή στο blog μας)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sweetmammy έγραψε:

vivianka έγραψε:

Αν δεν σε πειραζει να απαντησω σε καποια ερωτηματα σου...!!! :)

Για την δευτερη να σου πω οτι για μενα παιζει πρωτευοντα ρολο...!!!

Και για την τριτη, οπως ειπες κι'εσυ, η πολιτεια υποχρεουται να παρεχει καποια πραγματα στον πολιτη και δεν φταιει ο πολιτης αν αυτο δεν συμβαινει... μην ριχνουμε το φταιξιμο στον πολιτη... το φταιξιμο πρεπει να το ριχνουμε στην πολιτεια... και πιο συγκεκριμενα στο κρατος το οποιο δεν ειναι ικανο να διοικησει σωστα τον πολιτη...!!![/quote:2z44wga2]

Ασφαλώς και δε με πειράζει να απαντήσεις σε όσα ερωτήματα θέλεις sweetmammy και είσαι παραπάνω από ευπρόσδεκτη να θέσεις και άλλα τόσα. Συζήτηση κάνουμε και προσπαθούμε να βγάλουμε συμπεράσματα που θα μας βοηθήσουν να κάνουμε την ασφαλέστερη επιλογή.

Όπως τόνισα και στο αρχικό μου μήνυμα, εάν μια συνομιλήτρια καταθέσει τη θετική ή αρνητική μαρτυρία της δεν έχω λόγο ν' αμφιβάλλω. Το εάν κάποιος είναι ή όχι ευχαριστημένος από τις επιλογές του, μόνο ο ίδιος είναι αρμόδιος να το πει και κανένας άλλος. Τώρα για την προσωπική σχέση με το γιατρό, έχω ξαναπεί ότι αν και θεωρώ τη γιατρό μου πολύ καλή γιατρό, τη βλέπω μία φορά το μήνα με ραντεβού και δεν έχω φτάσει ακόμα στο σημείο να νοιώθω άνετα να την ενοχλήσω μέσα στα μεσάνυχτα εάν κάτι κακό μου συμβεί (εννοείται ότι δε θα ενοχλούσα ποτέ για ψύλλου πήδημα). Για το λόγο αυτό, δεν θα έφτανε η αφοσίωση μου σ' εκείνη στο σημείο να πληρώσω όσο- όσο για να με παρακολουθήσει ως το τέλος. Εσύ προφανώς έχεις άλλη εμπειρία και θα το εκτιμούσαμε πολύ αν μας έδινες μία παραπάνω πληροφορία ως προς το γιατί έχεις αυτή την εμπιστοσύνη, εάν το θέλεις φυσικά (γιαυτό είπα κιόλας ότι η κάθε μία πρέπει ν' απαντήσει τα ερωτήματα για λ/σμό της).

Τώρα για την τρίτη ερώτηση, εμένα τουλάχιστον η απάντηση δε μου φαίνεται απόλυτα ξεκάθαρη και λίγο μου θυμίζει το γνωστό εάν έκανε η κότα το αυγό ή το αυγό την κότα. Με αυτό θέλω να πω, ότι σαφώς και φταίει και η Διοίκηση που δεν προσφέρει ανάλογες παροχές στο διοικούμενο, φταίει όμως και ο τελευταίος που αποδέχεται αυτή την κατάσταση, αντί να ρωτάει, να επιμένει και να διεκδικεί. Γιατί ας μη κοροϊδεύομαστε, θεωρείται ως λογικό από τους περισσότερους να πάει στο ιδιωτικό μαιευτήριο η ασφαλισμένη (όπως είπε και κάποια κοπέλα πιο πάνω σε όλα τα σήριαλ ακόμα και οι άνεργοι θα πάνε στο ΛΗΤΩ, το ΙΑΣΩ ή το ΜΗΤΕΡΑ) , όπως θεωρείται και εξίσου αυτονόητο, να κάνει φροντιστήριο ο μαθητής και να θεωρείται εκ προοιμίου ως ανεπαρκής η δημόσια εκπαίδευση.

Παρεμπιπτόντως, η αδελφή μου που είναι γιατρός σε δημόσιο νοσοκομείο, δεν ήθελε ούτε για αστείο να πάει στο Έλενα και πράγματι γέννησε σε ιδιωτικό μαιευτήριο το παιδάκι της. Τώρα,εκ των υστέρων αν και διατηρεί σοβαρές επιφυλάξεις, θα το ξανασυζητούσε....

Βάνια μου, εμένα προσωπικά δε θα με πείραζε καθόλου να είναι παρών και ο ειδικευόμενος στην εξέταση μου, εάν κι εφόσον ήξερα ότι ο γιατρός μου θα κάνει καλή δουλειά. Θεωρώ όμως επιβεβλημένο να ερωτηθεί ο ασθενής πρώτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βανια έγραψε:

Και ρε κοριτσιααν ρωτησω καικατι άλλο ; ποσο ανετα νιωθεις οταν πας να γεννησεις σε καποιο δημοσιο νοσοκομειο και σεαναλαμβανει ο οποιοςγιατρος εχει εφημερεια ; και καλα πες ενας γιατρος ειιναι δνεσας πειραζει που μπαινουν μεσα ολοι οι μαθητευομενοι ; εγω προσωπικα ακομα ακι την καλλιεργεια κολπικου υγρου μου την εκανε ο γυανικολογος μου στο ΝΝΑ,και εγω ειχα αγχος λεω εχει γουστο αν κανουν παρελαση και οταν ηταν μονος του του ειπα δνε πιστευω να περασουν και μου λεει καλα χαζο εισια ; τι ειναι θεαμα;

Νομιζω πως η Βανια για αλλο λογο το ανεφερε... δεν ειναι μονο θεμα ντροπης αλλα και θεμα αξιοπρεπειας, για εμενα τουλαχιστον...!!! Μην με παρεξηγησετε αλλα εκτος απο τον αντρα μου και τον γιατρο μου κανενας αλλος δεν μπηκε μεσα...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και πως οι ειδικευόμενοι θα πάψουν να είναι ειδικευόμενοι και θα εξελιχθούνε σε καλούς γιατρούς αν δεν βλέπουν ζωντανούς ασθενείς και βλέπουν μόνο πεθαμένους ???!!! :P

Εμένα με ρωτήσανε και για τους υπέρηχους και για την γέννα και δεν είχα πρόβλημα .και να φανταστείς ότι πριν είχα γυναίκα γυναικολόγο γιαυτον τον λόγο … :woohoo: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα εγω αν γεννησω ποτε στο δημοσιο...λεω γιατι με τις μεταθεσεις δεν θα ειμαι παντα αθηνα, θα κανω συμφωνια με τον γιατρο....δεν το δειχνω σε κανεναν...δεν μπορω βρε παιδι μου...χαχαχαχα/εδω το γιατρο νρεπομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αφροδιτη μου να παρουν καμια πλαστκη κουκλα η να παρουν γυναικες που δνε χουν προβλημα εγω δεν το θεωρω φυσιολογικο να επερναει απο εκειμεσα ολο το φοιτηταριο ας ερωτηθω πρωτακαι αν κρνω οτι πρπει καλως αλλα δεν ρωτανε :1τουλαχιστον στο Κρατικο της Νικαιας και στο Θριασειο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλέ έχετε ξεφύγει !!!! δεν έρχονται και σε βλέπουν από κάτω ....

παρευρίσκονται και ακούνε τον γιατρό δεν κοιτάζουν εκεί κάτω όλοι τους !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ασχετο καταιβηκε το καρματακι μου....συγνωμη βρε κοριτσακια μην μου το καταιβαζετε...εγω δεν εχω καραιβασει σε καμια.....κριμα δεν ειμαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ραφαέλ έγραψε:

ασχετο καταιβηκε το καρματακι μου....συγνωμη βρε κοριτσακια μην μου το καταιβαζετε...εγω δεν εχω καραιβασει σε καμια.....κριμα δεν ειμαι?

Ραφαελ μου δεν εισαι η μοναδικη... το δικο μου εχει καταποντιστει... χιχιχι... το πρωι ειχα 15 και τωρα 11...!!! :P

Και θα κατεβει κι'αλλο οσο δεν υπαρχουν επιχειρηματα...!!! :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κοριτσια μου γιατι πρεπει να αρεσει σε ολους η απάντηση σας...??

εσεις λέτε τη γνώμη σας όπως και εμείς..σιγα κι αν κατεβει το καρμα μου ...μη σκασω..!χαχχα!

οσες δε συμφωνούν ..σας το δειχνουν..που είναι το κακό..?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάσση έγραψε:

βρε κοριτσια μου γιατι πρεπει να αρεσει σε ολους η απάντηση σας...??

εσεις λέτε τη γνώμη σας όπως και εμείς..σιγα κι αν κατεβει το καρμα μου ...μη σκασω..!χαχχα!

οσες δε συμφωνούν ..σας το δειχνουν..που είναι το κακό..?

Καλή μου Κάσση, ασφαλώς και δεν πρέπει ν΄ αρέσει σε όλους η γνώμη μας. Όμως, εγώ προσωπικά θέλω να μου πει κάποιος ΠΟΥ έχει ένσταση σε αυτά που λέω, να το συζητήσουμε βρε παιδιά και ίσως βγάλουμε κάποια άκρη.

Μορφώνουμε άποψη αυτή τη στιγμή και ΚΑΘΕ ΜΑΡΤΥΡΙΑ είναι χρήσιμη. Το θέμα είναι λεπτό και πρέπει να το ψάξουμε. Εάν ήταν όλα τόσο σαφή και ξεκάθαρα, δε θα συζητούσαμε τόσες μέρες.

Εγώ μαθαίνω ακόμα από αυτά που λέμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω εχω ενσταση!

..πειραζει που δεν διαβασα τι λετε?

χαχαχα

εγω προσωπικα δεν θα γεννησω ποτε ξανα σε δημοσιο διοτι δεν το επιτρεπουν οι γυρω μου...(βλ γονεις,αντρας,αδερφος)

παρολαυτα δεν τα θεωρω υποδιεστερα...ολα εχουν να κανουν με το γιατρο!

οσο για τους ειδικευομενους...ειναι κατι σαν τους προθυπουργους...καπου πρεπει να μαθουν κ αυτοι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βανια έγραψε:

αφροδιτη μου να παρουν καμια πλαστκη κουκλα η να παρουν γυναικες που δνε χουν προβλημα εγω δεν το θεωρω φυσιολογικο να επερναει απο εκειμεσα ολο το φοιτηταριο ας ερωτηθω πρωτακαι αν κρνω οτι πρπει καλως αλλα δεν ρωτανε :1τουλαχιστον στο Κρατικο της Νικαιας και στο Θριασειο.

Πλάκα κάνετε έτσι; Βάνια, οι γιατροί έμαθαν πάνω σε πραγματικούς ασθενείς... Η Ιατρική δεν είναι επιστήμη που μπορείς να μάθεις με βιβλία ή με πλαστικές κούκλες... Πρέπει να μάθεις πάνω στην ασθένεια, πάνω στον πόνο, πάνω στο αίμα και πάνω στη γέννα.

Και ο δικός σου ο γιατρός είδε πόσες γυναίκες μέχρι να φτάσει να εξετάζει εσένα και να μένεις ευχαριστημένη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εεεεεε :(

Συγνώμη... αυτο το θέμα εγινε για να προωθηθεί το blog καποιου?

Γιατι κ εγώ την γνώμη μου εγραψα και συγνώμη δηλαδή.

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...