Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΜΕ ΑΙΣΙΟ ΤΕΛΟΣ Η' ΚΑΙ ΘΑΥΜΑΤΑ!!!


dimitra0

Recommended Posts

Θα σας πω την δικια μου ιστορια μια πυ δεν την εχω ολοκληρωση ποτε στο mammy η μαλλον στα απιστευτα και ομως αληθινα.... εγω που λετε προσπαθουσα 5 χρονια να κανω παιδακι τελικα μενω εγκυος και στους δυο μηνες το χανω φυσιολογικα δεν το βαζω κατω και μετα απο 10 μηνες ξανα μενω εγκυος και το ξανα χανω αυτη τη φορα με παλινδρομη κυηση στο 3 μηνα. Ξανα παλι απο την αρχη μετα απο 1 χρονο μενω ξανα αυτη τη φορα δυδιμα η χαρα απεριγραφτη αλλα για λιγο ....ηταν συαμαια και επρεπε να διακοψω την κυιση στο 5 μηνα.Αυτη τη φορα ομως πισμωσα περισσοτερο και ειπα εγω θα κανω παιδι ξανα μενω εγκυος μετα απο 5 μηνες αυτη τη φορα το μωρο το κρατησα αλλα πως???????κοιταζα το ταβανι του σπιτιου μου σε 24ωρη βαση και ενεσεις στην κοιλια 2 φορες την ημερα (αντιθροβοτικες) και με 5 γιατρους να με παρακολουθουν. τα προβληματα δεν σταματησαν με επισκευτικε και ο ζαχαρωδης διαβητης 4 μηνων, οι εξετασεις καθε μηνα ηταν ενα πακο. Φτανω τελικα στον 9 μηνα δυο εβδομαδες πριν γεννησω κανω μια εξεταση στο μητερα και οι απαντησεις δειχνουν οτι το μωρο εχει πεθανη κανω υπεριχω το μωρο καλα ξανακανω την ιδια εξεταση το απογευμα στο ιασο τα ιδια το μωρο νεκρο ξανα στο λητω το μωρο ζει .Παρακαλαω τον γιατρο να με βαλει να γεννησω δεν αντεχω αλλο μου λεει την αλλη εβδομαδαθα γινει ο τοκετος Σταματαω τις ενεσεις για να κανω επισκληριδιο ξυπαναω το πρωι ο μπεμπης δεν κουνιεται το απογευμα τιποτα παω στο κοντινοτερο νοσοκομειο κανω υπεριχο το παιδι ηταν οκ.Την επομενη μερα κανω εισαγωγη στο μητερα με ραντεβου 8 ωρα χωρις πονους χωρις διαστολη και γενναω χωρις επισκληριδιο στις 10 και μιση το πρωι με δυο δυνατα σπροξιματα ανα υγιες αγορακι 3100 και 55 ποντους. ΤΕΛΙΚΑ ΑΞΙΖΕ ΤΟ ΚΟΠΟ ΓΙΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑ, ΚΟΠΙΤΣΙΑ ΜΗΝ ΤΟ ΒΑΖΕΤΑΙ ΚΑΤΩ ΕΙΜΑΣΤΕ ΔΥΝΑΤΕΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

filis-alex έγραψε:

Θα σας πω την δικια μου ιστορια μια πυ δεν την εχω ολοκληρωση ποτε στο mammy η μαλλον στα απιστευτα και ομως αληθινα.... εγω που λετε προσπαθουσα 5 χρονια να κανω παιδακι τελικα μενω εγκυος και στους δυο μηνες το χανω φυσιολογικα δεν το βαζω κατω και μετα απο 10 μηνες ξανα μενω εγκυος και το ξανα χανω αυτη τη φορα με παλινδρομη κυηση στο 3 μηνα. Ξανα παλι απο την αρχη μετα απο 1 χρονο μενω ξανα αυτη τη φορα δυδιμα η χαρα απεριγραφτη αλλα για λιγο ....ηταν συαμαια και επρεπε να διακοψω την κυιση στο 5 μηνα.Αυτη τη φορα ομως πισμωσα περισσοτερο και ειπα εγω θα κανω παιδι ξανα μενω εγκυος μετα απο 5 μηνες αυτη τη φορα το μωρο το κρατησα αλλα πως???????κοιταζα το ταβανι του σπιτιου μου σε 24ωρη βαση και ενεσεις στην κοιλια 2 φορες την ημερα (αντιθροβοτικες) και με 5 γιατρους να με παρακολουθουν. τα προβληματα δεν σταματησαν με επισκευτικε και ο ζαχαρωδης διαβητης 4 μηνων, οι εξετασεις καθε μηνα ηταν ενα πακο. Φτανω τελικα στον 9 μηνα δυο εβδομαδες πριν γεννησω κανω μια εξεταση στο μητερα και οι απαντησεις δειχνουν οτι το μωρο εχει πεθανη κανω υπεριχω το μωρο καλα ξανακανω την ιδια εξεταση το απογευμα στο ιασο τα ιδια το μωρο νεκρο ξανα στο λητω το μωρο ζει .Παρακαλαω τον γιατρο να με βαλει να γεννησω δεν αντεχω αλλο μου λεει την αλλη εβδομαδαθα γινει ο τοκετος Σταματαω τις ενεσεις για να κανω επισκληριδιο ξυπαναω το πρωι ο μπεμπης δεν κουνιεται το απογευμα τιποτα παω στο κοντινοτερο νοσοκομειο κανω υπεριχο το παιδι ηταν οκ.Την επομενη μερα κανω εισαγωγη στο μητερα με ραντεβου 8 ωρα χωρις πονους χωρις διαστολη και γενναω χωρις επισκληριδιο στις 10 και μιση το πρωι με δυο δυνατα σπροξιματα ανα υγιες αγορακι 3100 και 55 ποντους. ΤΕΛΙΚΑ ΑΞΙΖΕ ΤΟ ΚΟΠΟ ΓΙΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑ, ΚΟΠΙΤΣΙΑ ΜΗΝ ΤΟ ΒΑΖΕΤΑΙ ΚΑΤΩ ΕΙΜΑΣΤΕ ΔΥΝΑΤΕΣ

Πω πω!!!Τι τράβηξες βρέ κοριτσάκι μου!! Τέλος καλά όλα καλά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΟ ΙΣΤΟΡΙΚΟ. Ε ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΟΛΥ LIGHT. ΘΑ ΠΩ ΑΠΛΑ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΕΣ ΣΤΑ ΤΕΛΕΥΑΤΙΑ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΦΤΑΣΩ ΕΔΩ ΠΟΥ ΒΛΕΠΕΤΕ. ΤΟ ΤΙ ΤΡΑΒΗΞΑ ΕΝ ΤΩ ΜΕΤΑΞΥ, ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΦΙΛΗΣ-ALEX ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΣΗΜΑΣΙΑ. ΑΠΛΑ ΘΑ ΠΩ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΙ ΕΠΙΜΟΝΗ. ΜΗΝ ΧΑΝΕΤΕ ΤΟ ΘΑΡΡΟΣ ΣΑΣ ΚΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΠΙΘΥΜΕΙΤΕ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΠΕΤΥΧΕΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλά φιλις-αλεξ είναι απιστευτη

και ομως αληθινη(που λένε) η ιστορια σου!!!!

το μπεμπακι σου (ο παιδαρος να πω καλυτερα)

είναι ΗΡΩΑΣ & ΕΣΥ το ίδιο!!!!!

ΝΙΚΗΤΕΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ!!!!

Τις καλύτερες ευχές μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σας πω και γω μια ιστορία έστω και καθυστερημένα... Η θεία μου είχε συνεχως εξωμήτρια και κάθε φορά που έμπαινε στο χειρουργείο -εκείνα τα χρόνια- τις έκοβαν και απο ενα κομματι ωοθήκες, ενα κομμάτι σάλπιγγες κτλ... Τελικά σήμερα που μιλάμε έχει δυο παιδιά που ουσιαστικά τα γέννησε χωρίς ωοθήκες!! Αυτό δεν είναι θαύμα κορίτσια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειστε ολες τελειες...

Μας δινετε απιστευτο κουραγιο και μας αποδεικνιετε οτι οταν εχεις θεληση και δυναμη ολα γινονται!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια παρτε δυναμη και πολυ θεληση. η γεννηση ενος παιδιου ειναι ενα θαυμα. αννούλα 1981 και ρενάτα θα ηθελα να επισκευτητε τη σελιδα (μπορουμε και εμεις να μεινουμε εγκυος) να πειτε τις ιστοριες σας να παρουν λιγο δυναμη και τα κοριτσια που προσπαθουν εδω και πολυ καιρο και με πολυ τραυματικεσς εμειριες να τους δωσουμε λιγο θαρος. Σε οσες ειναι εκγυος καλη λευτερια κοριτσια αντε και με ενα πονο και μην φοβασται τιποτα ο τοκετος ειναι ανοδυνος πλεον με την επισκληριδιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΡΕΝΑΤΑ-ΑΝΝΟΥΛΑ μπορουμε και εμεις να γινουμε μανουλες αυτος ειναι ο τιτλος λαθος βρε κοριτσια οτι θελω γραφω σημερα

ζαχαρενια εσυ που χαθηκες????????? μας λειπει το χιουμορ σου και η θετικη σου ενεργεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΡΕΝΑΤΑ-ΑΝΝΟΥΛΑ μπορουμε και εμεις να γινουμε μανουλες αυτος ειναι ο τιτλος λαθος βρε κοριτσια οτι θελω γραφω σημερα

ζαχαρενια εσυ που χαθηκες????????? μας λειπει το χιουμορ σου και η θετικη σου ενεργεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, αυτή είναι η ιστορία της γέννησής μου, όπως την έγραψε η μαμά μου: http://tomwro.blogspot.com/2009/11/9.html

Ήμουν και εγώ ένα μωρό-θαύμα για τους γονείς μου... Και όλα αυτά το 1983!

Καλή επιτυχία σε όλες σας! Μην τα παρατάτε και να σκέφτεστε θετικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα σας πω και εγώ την ιστορία της καθηγήτριας μου στο γυμνάσιο που έχει γίνει oikogenieaki μας φιλί και είναι 50 χρονων.

Είχε μια ατυχη sxsei μέχρι τα 40 ο φίλος τις πέθανε αλλα προσπαθούσαν για παιδί.

Μετά παντρεύτηκε αλλα πάλι δεν μπορούσε να συλλάβει άρχισε να κάνει εξωσωματικές αρκετές από τι ξέρω και δεν είχε αποτέλεσμα.

Αλλα φέτος έμεινε έγγειος σε δίδυμα με εξωσωματική και είναι στον 8 μηνα.

Δεν το έβαλε όμως ποτε κάτω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μία κοπελιά που γνωρίσαμε τον Ιούλιο στο Ναύπλιο μας είπε εν συντομία την ιστορία της…..

Ήταν παντρεμένη αρκετά χρόνια…… είχε κάνει 7 αποτυχημένες προσπάθειες εξωσωματικής……

Τελικά….. απογοητεύτηκε κι αποφάσισε να υιοθετήσει ένα κοριτσάκι, 4 χρόνια πριν, αφού ήταν οριακά στα 36….

Λίγο πριν τα 2α Γενέθλια της μικρής…… έμεινε έγκυος φυσιολογικά…… το έβγαλε από το μυαλό της….. γέμισε το κενό της με τη μπουμπού……

Είχε την ιδανική εγκυμοσύνη κι έναν πολύ καλό τοκετό……

Και τώρα πια….. έχει κι έναν πανέμορφο γιο 1 ½ έτους…….

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

PIPITSAZOUZOUNA έγραψε:

Τελικά….. απογοητεύτηκε κι αποφάσισε να υιοθετήσει ένα κοριτσάκι, 4 χρόνια πριν, αφού ήταν οριακά στα 36….

…….

Κοριτσια ,θα σας πω την ιστορια της ξαδερφης μου.Πριν απ αυτο ομως,βρε PIPITSAZOUZOUNA,οριακα στα 36????!!!!!Πολλες γυναικες παντρευονται σε αυτην την ηλικια ή κανουν το πρωτο παιδι τους φυσιολογικα.....

Η ξαδερφη μου,10 χρονια παντρεμενη,δεν εκανε παιδια,δεν το πολυκυνηγουσε κι ολας.Τελος παντων,περισσοτερο λογω της γκρινιας των δικων της παει σε γιατρο στα 34.Ειχε και αυτη και ο αντρας της προβλημα τελικα.Μεχρι τα 37 εξωσωματικες αποτυχημενες,ωσπου τα καταφερνει και κανει το 1ο.Σε 2 χρονια ,παλι με την 2η εξωσωματικη,αφου ο γιατρος της ειχε αποκλεισει αλλον τροπο (και επειδη παω στον ιδιο,δεν ειναι απ αυτους που σου κανουν εξωσωματικη με ευκολια)κανει το 2ο.

Τωρα ειναι 41.Πριν λιγους μηνες ειχε καθυστερηση και πιστευε οτι αρχιζουν τα προεορτια της εμμυνοπαυσης.Λαθος,ειναι εγκυος στον 4ο ,με την φυσικη μεθοδο!Κανενας δεν το πιστευε,κι ομως γινονται θαυματα!Μεχρι τα 37 ηταν μια ατεκνη γυναικα και στα 42 (με το καλο)θα ειναι πολυτεκνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

"διμιτραθ" έγραψε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΝΟΙΞΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ, ΚΥΡΙΟΣ ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΝΧΩΜΕΝΕΣ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΓΚΥΜΟΣΗΝΗΣ ΚΑΙ ΠΟΥ Η ΚΑΘΕΜΙΑ ΕΧΕΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΗΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΝΙΩΣΟΥΜΕ ΜΙΑ ΠΝΟΗ ΑΝΑΚΟΥΦΙΣΗΣ!!

ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΟΜΩΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΝ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑΝ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΑΜΜΕΣΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΕΓΙΝΕ ΤΟ ΘΑΥΜΑ!! ΝΑ ΜΑΣ ΠΟΥΝ ΤΗ ΔΙΚΗ ΤΟΥΣ ΙΣΤΟΡΙΑ/ΘΑΥΜΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑΝΕ ΕΩΣ ΠΟΥ ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ!!

ΟΣΟ ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΜΕΙΝΕΙ ΑΚΟΜΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!

καλημερα δημητρα,μην αγχωνεσαι .το αγχος και το στρες κανει κακο.εχω 2 παιδακια,στο πρωτο παιδι προσπαθουσαμε με τον αντρα μου 2μιση χρονια,εξετασεις και κοντρα εξετασεις ολα καθαρα και στο τελος εκει που ειπαμε τα παραταμε και αρχισα να μην ασχολουμαι εμεινα εγκυος.στο δευτερο παιδι εμεινα με την πρωτη προσπαθεια αλλα ημουν χαλαρη και ηρεμη.ολα θα πανε καλα. :)
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πριν απ αυτο ομως,βρε PIPITSAZOUZOUNA,οριακα στα 36????!!!!!Πολλες γυναικες παντρευονται σε αυτην την ηλικια ή κανουν το πρωτο παιδι τους φυσιολογικα.....

Ναι βρε κούκλα μου..... δε διαφωνώ καθόλου μαζί σου.....

Μετέφερα απλώς τα λόγια της αυτούσια....

Εδώ και στα 50 κάνει μία γυναίκα παιδί σήμερα.... εάν το παλέψει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ θα σας πώ την ιστορία της μαμάς μου και την δική μου. Εγώ γεννηθηκα το 79 όταν ακόμα στην Πάτρα δεν υπήρχαν υπέρηχοι. Η μαμα μου είχε πολλά ορμονολογικά προβλήματα, και έιχε φτάσει να εχει περίοδο κάθε 2 ή 3 μήνες για 1 μέρα. οπότε όταν παντρευτηκαν με τον πατέρα μου, ηταν σίγουρη ότι δεν θα μπορούσε να πιάσει παιδί ευκολα. μέχρι που μια μέρα του νοέμβρη πήγε στο γιατρό με ζαλάδες, αδυναμία, εμετους και πυρετό δέκατα σίγουρη ότι είχε αρρωστήσει... βέβαια ήταν έγκυος, αλλά χωρίς τον υπέρηχο και χοριακή από το αίμα (τότε την έκαναν στα ουρα) και με τελευταία περίοδο τον Ιούνιο ο γιατρός μπορούσε μόνο να κάνει μαντεψια για το πότε θα γεννιομουν. Και βεβαια παρολιγο αυτό να της στοιχίσει την ζωή, αφου με περίμεναν τέλη ιουνίου και 23 μαιου η μαμα μου μπήκε στην εντατική με βαρια σηψαιμία διότι ο πλακούντας είχε σαπίσει... τότε ρωτησαν το πατέραμου ποιον θέλει να σωσουν.... ακου ερώτηση... βεβαια σωθήκαμε ώς εκ θαυματος και οι δύο και εγώ έχασα 1,5 κιλά μεσα στην κοιλιά από την ταλαιπωρία... πάντως τωρα κορίτσια που υπάρχει όλη η τεχνολογία στα πόδια μας δεν πρέπει να αγχωνόμαστε τόσο πολύ!!!! γι αυτό ηρεμία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

PIPITSAZOUZOUNA έγραψε:

Πριν απ αυτο ομως,βρε PIPITSAZOUZOUNA,οριακα στα 36????!!!!!Πολλες γυναικες παντρευονται σε αυτην την ηλικια ή κανουν το πρωτο παιδι τους φυσιολογικα.....

Ναι βρε κούκλα μου..... δε διαφωνώ καθόλου μαζί σου.....

Μετέφερα απλώς τα λόγια της αυτούσια....

Εδώ και στα 50 κάνει μία γυναίκα παιδί σήμερα.... εάν το παλέψει....

Μην με παρεξηγεις ,εχω την μυγα και μυγιαζομαι,γι αυτο....(32 μισο ειμαι, αλλα εχω φοβο με τα χρονια που περνανε και προσπαθω να πεισω τον εαυτο μου οτι η ζωη δεν τελειωνει στα 35!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΕ ΤΙ ΛΕΤΕ ? ΕΙΣΤΕ ΤΡΕΛΛΕΣ ? Η ΖΩΗ ΔΕΝ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΟΧΙ ΣΤΑ 35 ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΣΤΑ 45 ΟΤΑΝ ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΘΕΛΗΣΗ. ΝΟΜΙΖΩ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΝ ΕΧΩ ΞΑΝΑΓΡΑΨΕΙ ΑΛΛΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΩ ΘΑ ΤΗΝ ΓΡΑΨΩ ΚΙ ΕΔΩ. ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΑ ΣΤΑ 35-ΚΛΕΙΣΜΕΝΑ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΑΙΔΙ ΑΜΕΣΩΣ. ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΜΗΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑΣ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ. ΣΤΗΝ 8η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΟΤΙ ΕΙΧΕ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΙΣΕΙ. ΕΚΑΝΑ ΑΠΟΞΕΣΗ ΚΑΙ ΑΛΛΑΞΑ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑΤΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟ ΨΑΞΩ. ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΕΙΑ ΑΛΛΑΞΑ 3 ΓΙΑΤΡΟΥΣ. ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΤΡΙΜΗΝΟ ΑΝΑΜΟΝΗΣ ΜΕ ΤΗΝ 2η ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΜΕΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΞΑΝΑ. ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗΣΕ. ΑΠΟΞΕΣΗ ΞΑΝΑ ΚΑΙ 3ΜΗΝΗ ΑΝΑΜΟΝΗ. ΜΕΤΑ ΠΕΡΣΑΝ 8 ΜΗΝΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΩΝ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΞΑΝΑΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΒΑΖΑ ΚΑΤΩ. ΠΑΛΛΙΝΡΟΜΕΙ ΞΑΝΑ ΜΕ ΑΙΜΟΡΑΓΙΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΟΡΑ. ΕΥΤΥΧΩΣ ΓΛΥΤΩΣΑ ΤΗΝ ΑΠΟΞΕΣΗ. ΑΠΟΦΑΣΙΖΩ ΝΑ ΤΟ ΨΑΞΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΚΑΙ ΔΙΕΞΟΔΙΚΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑΖΩ ΞΑΝΑ ΓΙΑΤΡΟ. ΚΑΝΩ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΑΙ ΑΦΑΙΡΕΣΗ ΠΟΛΥΠΟΔΑ ΚΑΙ ΣΥΝΦΥΣΕΩΝ (ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΠΟΞΥΣΕΙΣ) ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΠΕΙΡΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΟ ΧΡΟΝΟ ΑΝΑΜΟΝΗΣ ΜΕΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΞΑΝΑ ΜΕ ΤΗΝ 3η ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΟΡΑ. ΠΑΙΡΝΩ ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΑΓΩΓΗ ΚΑΙ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΕΧΩ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΟΡΑ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΟΣΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ. ΑΛΛΑ ΣΤΗΝ 8η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΕ ΠΙΑΝΕΙ ΦΟΒΕΡΗ ΠΟΝΟΙ ΚΙ ΕΝΤΟΝΗ ΑΙΜΟΡΑΓΙΑ. ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΜΟΥ ΦΑΙΝΟΤΑΝ ΑΠΙΑΣΤΟ. ΑΥΤΗ ΗΤΑΝ Η ΠΙΟ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΙΚΗ ΦΟΡΑ ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΓΑΙΤΙ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ. ΖΗΤΗΣΑ ΑΚΟΜΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΩΝ ΑΓΙΩΝ ΚΑΙ ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΝΑ ΥΓΙΕΣ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΡΘΕΙ. ΑΛΛΙΩΣ ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ ΕΓΩ ΚΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΙ ΟΠΩΣ ΤΩΡΑ. ΚΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ, ΣΤΙΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΕΣ ΜΑΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΠΙΑΣΑΜΕ ΤΟ ΣΠΟΡΑΚΙ ΜΑΣ. ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΤΕΣΤ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΑ ΟΤΙ ΗΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΝΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑ ΟΥΤΕ ΠΡΗΣΜΕΝΟ ΣΤΗΘΟΣ, ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ. ΣΥΝ ΤΟΥ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΚΑΦΕ ΥΓΡΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ. ΚΑΙ ΝΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΦΤΑΣΕΙ ΤΩΡΑ. ΟΤΑΝ ΑΚΟΥΣΑ ΤΗΝ ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΑ. ΕΚΛΕΙΓΑ ΜΕ ΛΥΓΜΟΥΣ ΣΑΝ ΜΙΚΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ. ΚΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΤΟ ΙΔΙΟ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΦΟΒΗΘΕΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΗ. ΕΧΩ ΚΛΕΙΣΕΙ ΤΑ 38 ΚΑΙ ΣΚΕΠΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΕΧΩ ΧΡΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΤΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΗΔΗ ΕΧΕΙ ΜΠΕΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ Η ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ. ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΜΟΥ. ΠΟΛΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΜΕΤΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΙ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ. ΓΙ ΑΥΤΟ ΛΕΩ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΟΤΙ Ο ΕΠΙΜΕΝΩΝ ΝΙΚΑ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ. ΟΤΑΝ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΠΕΙΣ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΜΜΙΑ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΝΙΚΗΣΕΙΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:):) προς 'ΔΗΜΗΤΡΑ' η δικη μου ιστορια εχει ως εξης ξεκινησα να προσπαθω χωρις επιτυχια γιατι ο γιατρος μου διεγνωσε οτι εχω ενδωμητριωση. Στεναχωρια εγω γιατι ειναι πολυ δυσκολο να κανεις παιδι μετα απο πολυ καιρο κανω το γιο μου δεν το πιστευα. Στη πορεια μενω εγκυος αλλα αποβαλλω δεν με πειραξε και τοσο. Οταν περασαν τα χρονια και ηθελα δευτερο παιδι μου=λεει ο γιατρος δεν μπορεις να κανεις αλλο παιδι γιατι η ενδωμητριωση εχει προχωρησει σε ασχημο βαθμο και σαλπιγγες σου ειναι γεματες συμφησεις κανω και σαλπιγγογραφια και επιβεβαιωνεται αυτο που μου ειπε.Το πηρα αποφαση και εγω. Μετα απο 9 χρονια και μετα απο καποια προβληματα οικογενειακα εγινε ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΘΑΥΜΑ μενω εγκυος στη μπουμπου μου που τωρα ειναι 3 μηνων και την φωναζω το μικρο μου ΘΑΥΜΑΤΑΚΙ μη σταματας με τιποτα να ελπιζεις θαυματα γινονται παντα. :):)
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...