Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΕΤΑ ΤΟ ΠΑΣΧΑ


Χρυσάνθη_

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 319
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ραφαέλ έγραψε:

δεν ξερω βρε κοριτσια αλλα αισθανομαι οτι θα μεινω εγκυος πολυ νωριτερα...ετσι θα μου συμβει...δεν ξερω γιατι αλλα αμα μπει κστι στο μυαλο μου δεν βγαινει με τιποτα...ετσι κ περισυ αρχες ιανουαριου ηξερα οτι θα μεινω εγκυος κ εμεινα...

λες να γινω μεντιουμ να βγαλω κ κανα φραγκο!!!

στο εύχομαι...και για το μωρό και για το μεντιουμ...να μας πεις κι εμας τι μας περιμένει!!!χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τέση το προβλημα ειναι οτι οτι πω χωρις να το σκεφτω βγαινει αλλα κ τα ονειρα...και στην μπεμπα που ημουν εγκυος δεν μου εκατσε καλα απο την αρχη κ ειδα κ ονειρο δυο μερες πριν τον υπερηχο ακριβως οπως και εγινε...αλλα σκεφτομαι θετικα κ μονο....λοιπον εγω ξερω οτι θα μεινω πριν το πασχα....και αμα μεινω θα φερω πολυ γουρι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου επιτρεπετε να μπω κ εγω στην παρεα σας...?

Κ εγω κοριτσια μετα το Πασχα...τοσο μου ειπε ο γιατρος...6 μηνες μετα το εξωμητριο...Εχω λοιπον καιρο να ανασκουμποθω κ να μαζεψω δυναμεις!!!!

Υπομονη λοιπον σε ολες μας...ο καιρος περναει γρηγορα (μερικες φορες δυστυχως στη συγκεκριμενη περιπτωση ευτυχως) :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εγω πιστεύω πολύ στα όνειρα ραφαελίτα μου μου βγαίνουν όλα.Και για τα μωρά κατα βάθος ήξερα ότι θα έχουμε ασχημη εξέλιξη γτ εβλεπα πολύ σημαδιακά και άσχημα όνειρα. Άκόμα και πριν γνωρίσω τον άντρα μου είχα δεί ενα υπέροχο όνειρο,το πιο όμορφο που είχα δει ποτέ και συνέβη...Ελπίζω μετα το Πάσχα που θα ξεκινήσουμε μάλλον(αν είμαστε καλά ψυχολογικά)να βλέπω μόνο χαρούμενα γτ μου βγαίνουν τα άτιμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

thouli έγραψε:

jovi έγραψε:

μια απ[ο τα ιδια ιωαννα μου,

στη δουλεια με ειπαν οτι αν κανω κ 2 παιδακι δε θα μπορεσει αν με κρατησει..κ αν με κρατησει δε θα παρω το 6 μηνο :ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy:

ΕΛΕΟΣ[/quote:wd6oce1q]

Θουλη μου δυστιχως γι΄'αυτων δεν μπορει να σε απολυσει :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: . Ουτε να σου απαγορευσει το εξαμινο :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: Αμαν πια αυτοι οι εργοδοτες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λετε να βαλλω μπρος και εγω για το δευτερο μετα το πασχα!!!

Μπααααα...ο Χριστοφορος κανει για 3 μωρα οχι για δυο!!!

Ας μεγαλωσει λιγο ακομα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια το έχετε σκεφτεί καλά για δεύτερο μωράκι τόσο γρήγορα?

χθες το σκεφτόμουν ότι είπαμε με τον anta μου για μετά τον γάμο (μάιο)και ένιωσα πολύ πιεσμένη με αυτήν την σκέψη .

πριν ανυπομονούσα να ξανά μείνω έγκυος και αυτές τις μέρες (λείπει από το σπίτι ο άντρας μου και έχω ψιλό κλειστεί μέσα)η σκέψη και μονο με ψυχοπλακώνει . :blush:

σκεφτόμουνα ποσο "ωραία' ήμουνα πριν το μωρό ανέμελη πήγαινα όπου ήθελα οποτε ήθελα αν και εμενα μονη στο σπίτι για 2 και 3 μήνες δεν ένιωθα τόσο χαλια είχα ελευθερια να κάνω ότι θέλω .

τώρα νιώθω εγκλωβισμένη στο σπίτι .

είμαι και σε μια περιοχή που δεν έχει καλή συγκοινωνία ,ενώ πριν ήμουνα σε μια που είχε metro και ήταν διαφορετικά .

μπορεί να είναι η ιδέα μου όλο αυτό να μην φταίει η περιοχή .....

νιώθω ότι δεν έχω ούτε μιση ώρα για μένα ,όλα γυρίζουν γύρο από το μωρό .

είμαι εγωίστρια ?εγωπαθής?

από την άλλη είναι υπέροχο να έχεις μωρό ,είναι ο ερωτας μου αλλα δεν έχω και κανέναν και όλο αυτό με κουράζει κάποιες φορες ειδικά όταν λείπει για μέρες και ο κώστας .

θέλω ένα δεύτερο μωρό ,θέλω ένα ακόμα πλασματάκι να δημιουργήσω με τον άνθρωπο μου αλλα μετά θα είμαι μονη μου με δυο μωρά ,θα απαιτούνε τα πάντα όχι ένα αλλα δυο ζευγάρια ματάκια .

ίσος όλα αυτά τα σκέφτομαι τώρα που νιώθω τόσο μονη μου .ίσος όλα αυτά να είναι απορία των ταξιδιών του κώστα .αλλα ποτε δεν θα σταματήσει τα ταξίδια και θα βρίσκομαι πολλές φορες έτσι μονη μου με ένα η δυο μωρά .και όταν λέω δεν έχω βοήθεια καμια το εννοώ .μέχρι τώρα δεν έχω αφήσει ποτε το μωρό πουθενά για να παν κάπου .μιση ώρα στο σαλόνι με τον μπαμπά για να κοιμηθώ κάποιες μέρες και μια φορα όταν πήγα στην μαμά μου για δυο ώρες για να πάμε τροχάδην με την φίλη μου στην αγορά .το μυαλό μου για 2 ώρες ήταν στο μωρό και αν αντέχει μονο του .

είναι παρα πολύ δύσκολο να μην έχεις κανέναν να αφήσει το παιδί έστω για 1-2 ώρες για να ψωνίσεις έστω να πας σε έναν γιατρό κάτι ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ούτε να διαβάσω ένα βιβλίο δεν μπορώ και μου έχει λείψει τόσο αυτό το να χάουν μέσα σε ένα βιβλίο .

δεν μπορώ γιατί η προσοχή μου είναι πάνω στο μωρό ,που μυαλό για το βιβλίο .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ, βρε αφροδιτη!

Και καποιον να ειχες, παλι το μυαλο σου στο μωρο θα ηταν!

Κανε το τωρα που εοναι νωρις!

Ποσο θα ηθελα να ηταν και το δευτερο μου παιδι γυρω στην ηλικια των 2!

Κατι εξοδους που θα εκανα!

Ειναι ωραιο πραγμα η μυτροτητα αλλα απαιτει θυσιες!

Ποσο ζηλευω κοπελες με μικρα παιδια που κανουν και την ζωη τους!

Που δεν νιωθουν το παραμικρο ανχος για το παιδι που αφηνουν πισω!

Εγω δεν μπορω!

Την μεγαλη μου μπορω πλεον να την αφησω!

Δεν ανχονομαι!

Το μωρο ομως δεν γινεται!

Που να κανω και τριτο?

Ποτε θα ζησω?

Ζωη φυσικα δεν ειναι οι εξοδοι, απλα οταν καθε μερα εισαι κλεισμενη μεσα στο σπιτι με 2 παιδια και εναν αντρα κουρασμενο απο την δουλεια,την αναζητας την εξοδο!και που να πας?

Και να πας θα ειναι με τα παιδια!

Μια βολτα στα τζαμπο μου φενεται εξοδος!

Ντυνομαι και φτιαχνομαι λες και παω καπου! :laugh:

Επιξα πραγματηκα!

Δεν ειναι ευκολο!

Εχτες αφησα το μωρο με την πεθερα μου για μιση ωρα και στο τεταρτο με πηρε τηλ. να μου πει πως κλαιει!

Που θα πανε θα μεγαλωσουν!

Θα το πιστεψετε οτι μια φορα μυρισα αρωμα αντρικο απο εναν νεαρο που περασε απο δυπλα μου(ηταν σαββατο βραδυ) και με πιασαν τα κλαματα?

Που ειναι οι εποχες που φορουσα και εγω αρωμα και εβγαινα σαββατο βραδυ εξω?

Αστε!

Πονεμενη ιστορια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

"φρανιτα" έγραψε:

Μπραβο παντως σε οσες αντεχετε κ δευτερο κ τριτο...

Αχ, βρε Φρανιτα!

Ο αντρας μου ζει και αναπνεει για την στιγμη που θα πιασει εναν αγοραρο στα χερια του!

Απο τωρα με προετοιμαζει!

Η αληθεια ειναι πως θελω και εγω ενα αγορακι!

Αν δουλευα πραγματικα θα ξεκινουσα για τριτο!

Να τελειωνω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ "φρανιτα" ...τουλάχιστον βλέπεις τα κιλά να φεύγουν και χαίρεσαι ...ούτε αυτά δεν με εγκαταλείπουν......ούτε αυτήν την χαρά δεν έχω :(

και ούτε την προοπτική να γυρίσω στην δουλειά δεν έχω .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΦΡΟΔΙΤΗ έγραψε:

όπως καταλάβατε και με τα δυο θέματα που γράφω ΜΕ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΣΗΜΕΡΑ
Εδω πηρε εμενα απο κατω,που ημουν μια χαρα!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φραντιτα κ μενα κοσοβο ελειπε ο συζηγος 6 μηνες...και 2 με την εκπαιδευση...ολομαναχη κ με μωρο κ εγκυμοσυνη (που δεν προλαβαμε να φτασουμε εως τελους...

καντινου εμεις θελουμε κορη να κανουμε....αλλα το κοβω μονο αγορια μπαινουν σε αυτο το σοι....παρεπιπτωντος του αρεσε του γιου μου η κορη σου....

αφροδιτουλα εμεινα εγκυος οταν ηταν ο ζουζουνος 10 μηνων....αχ θελω να κανω αλλα 3...αλλα ετσι οπως μου εκατσε η προηγουμενη εγκυμοσυνη εχω αρχισει κ φοβαμαι πολυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ραφαελ

πατάτα77

ζώνη

"νινακι"1

θούλη

"γεοργιασαμαρ"

savropinguinos

έλλεν

ΑΦΡΟΔΙΤΗ (και όχι "αφροδιθι" :lol: )

liberty81

bebsnik

ΝΑΝΙ2004

Παναγιώτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω ειμαι 29...δουλευα απο 19 χρονο μεχρι τον ιανουαριο..τωρα τα παρατησα γιατι δεν αντεχα το μακρυ κ το κοντο του καθενος...μονο σε μια εταιρεια ημουν ευχαριστημενη για να καταλαβεις μολις μου λεγαν κατι σηκωνομου κ εφευγα και επιτοπου την ιδια ημερα εβρισκα αλλου δουλεια...εχω δουλεψει σε πολυ μεγαλες εταιρειες εδω στην αθηνα...αλλα τωρα ειπα φτανει...και μπορει να παιζει κ ρολο η ψυχολογια που εχω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα γαλωτο δεν μου αρεσει καθολου...εκατσα 4 χρονια...δεν ξερω γιατι...αλλα περιοριζομε νομιζω...ισως επειδη δεν ειχα και κανεναν, ισως με το μωρο θα ειναι διαφορετικα.

ο συζηγος μου ξερει τουρκικα κ θα ταξιδευουμε κ εμεις συχνα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εμεις βγαιναμε συχνα τα ξερω ολα απεξω...ισως επειδη εχουμε το σπιτι εδω αθηνα...δεν ξερω...μονο καλοκαιρι μου αρεσει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ραφαελάκο... Εγώ γέννησα πολύ πρόσφατα!! Μόλις 4 μήνες πριν!! Στην αρχή δεν μπορούσα να διαννοηθώ ότι θα κάνω 2ο παιδάκι!!! Τώρα θέλω σαν την τρελή... αλλά μια τα οικονομικά, μια ο μπεμπάκος που είναι ακόμα μικρούλης και μ'έχει ανάγκη όλες τις ώρες της ημέρας... :laugh: Θα περιμένω μέχρι να κλείσει χρόνο ο μπέμπης!! Μπορεί και στους 9 μήνες να ξεκινήσω.... Βέβαια επειδή θέλω να κάνω κι ένα ταξιδάκι με τον άντρα μου και το μωρό .. να ξεδώσουμε λιγάκι .. Θα δείξει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ραφαέλ έγραψε:

ααα....που μενεις ροδο?εμεις θα μεινουμε μεσα στην ροδο η κρεμαστη
Μενω στ'Αφαντου!

Παντος κοριτσια τον χειμωνα η Ροδος και εμενα με πνιγει!

Δεν εχει τιποτα!

Νεκρα!

Παιζει ρολο φυσικα και τι ζωη κανεις!

Τον Χειμωνα δεν μπορω να παω πουθενα!

Σαν τον τοπο σου δεν εχει!

Και εμενα μου αρεσει η Αθηνα!

Ειναι κατι εξω απο εμενα!

Μπουζουκια, θεατρο, αξιοθεατα,ενα αυτοκινητο και πας οπου θελεις!

Σε 4 ωρες εισαι στον Βολο!

Εδω νησι!

Γυρω γυρω θαλασσα!

Που να πας!

Δεν μπορω ομως να ζησω για πολυ στην Αθηνα!

Ουτε καν στο κεντρο!

Θελω το χωριο μου!

Την υσηχια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδυτη μου σε καταλαβαινω απολυτα. Αυτο το ολη μερα τρεχα και να εχεις ενα μωρο συνεχεια κολλυμενο πανω σου ειναι ΜΕΓΑΛΟ ΜΑΝΙΚΗ!!!!

Ξερεις ποσο μου ελειψε να κοπιμηθω...και αντε αυτο το ξεχναω. Θελλω να παω σε μια ταβερνα με τον αντρα μου να φαμε ...θελλω να περπατησψ αμερθμνη στην παραλια...να ποιω εναν καφε της προκοπης, να χωρεσω στα προ μωρου ρουχα μου.

Θελεις δε Θελεις γινεσαι Βεγγος

Να σου πω την αμαρτια μου...θα το σκεφτω παααρα πολυ καλα για δευτερο. Ο Χριστοφορος ειναι ενα ζουζουνι απιστευτο. Ηδη εχει βλεμμα και φατσα τη ζημια να κανει. Και παρολο που εχει πει επειρες φορες η μανα μου να τους το αφισω ΣΚ να ξεκουραστω δεν μπορω να το κανω. Αφενος τον εχει ολη την ευδομαδα και επειδη ξερω τι ειναι την λοιπαμαι, και εφετερου ακομα δεν μπορω χωρις αυτων.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...