Μετάβαση σε περιεχόμενο

PAIDIKO DWMATIO IKEA?!?


Recommended Posts

geia sas koritsia..

eida se ena topic me paidika dwmatia oti polles kopeles eixan agorasei ta epiplakia gia to paidiko dvmatio apo ta IKEA. Oti einai poli oikonomika to xeroyme alla apo poiothta ti lene?? Yparxei poikilia?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απ' όσο ξέρω γενικά για τα έπιπλα του ΙΚΕΑ, η ποιότητα δεν είναι και η πρώτη. Δηλαδή, ο αδελφός μου στην Αγγλία, πήραν επιπλωμένο διαμέρισμα, και είναι όλο, απ' την αρχή μέχρι το τέλος ΙΚΕΑ. Ε, οι δερμάτινοι καναπέδες σκίζονται με το παραμικρό, μια ντουλάπα που πήγαν να μεταφέρουν σε άλλο δωμάτιο τους έμεινε στα χέρια, και άλλα τέτοια...

Τώρα, για παιδικό δωμάτιο, αν πάρεις επιπλάκια, πόσο καιρό θα τα χρησιμοποιήσει το παιδί; Μετά θα μεγαλώσει και θα πάρετε άλλα... Οπότε, μπορεί και να προλάβουν να μη διαλυθούν!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θέλω να γίνω μαμά! έγραψε:

Απ' όσο ξέρω γενικά για τα έπιπλα του ΙΚΕΑ, η ποιότητα δεν είναι και η πρώτη. Δηλαδή, ο αδελφός μου στην Αγγλία, πήραν επιπλωμένο διαμέρισμα, και είναι όλο, απ' την αρχή μέχρι το τέλος ΙΚΕΑ. Ε, οι δερμάτινοι καναπέδες σκίζονται με το παραμικρό, μια ντουλάπα που πήγαν να μεταφέρουν σε άλλο δωμάτιο τους έμεινε στα χέρια, και άλλα τέτοια...

Τώρα, για παιδικό δωμάτιο, αν πάρεις επιπλάκια, πόσο καιρό θα τα χρησιμοποιήσει το παιδί; Μετά θα μεγαλώσει και θα πάρετε άλλα... Οπότε, μπορεί και να προλάβουν να μη διαλυθούν!!! :P

Συμφωνω!!! Δεν ειναι κ πολυ γερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η μαμα μου παντα ελεγε... οτι πληρωνεις παιρνεις

αν παρεις φτηνα επιπλα τυπου ικεα συντομα θα πρεπει να τα αντικαταστησεις

εγω πχ πηρα επιπλα μεχρι το παιδι να γινει 5 ετων αλλα τα πληρωσα και αναλογα

κοινως πρεπει να αποφασισεις ποσο συχνα εισαι διατεθιμενη να πληρωνεις για παιδικα επιπλα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις πηραμε μια ντουλαπιτσα και κατι ραφια απο το ΙΚΕΑ. Κρεβατακι πηραμε απο τα Mothercare. Εχω παρει ομως και μια βιβλιοθηκη, και κατι σποτακια και μερικα πιατικα και κερακια απο το ΙΚΕΑ. Και ειμαι πολυ ευχαριστιμενη. Επισης εχω παρει πολλά ειδη οργανωσης σπιτιου για ντουλαπες κλπ.

Γενικα τα παιδικα ειναι ΟΚ γιατι ολα τα παιδακια μεγαλονωντας σπανε, γραντζουνανε διαλυουν.

Αλλά για το κρεβατακι εγω θα επιμεινω να παρεις ενα καλο. Εμεις αυτο που πηραμε θα του κανει μεχρι 5-6 ετων- επαιρνει στρωμα 70Χ1,40 και τα καγκελα βγαινουν τελειως και απο τις 2 μεριες και μπαινει κοντο ποδι για να γινει κανονικό κρεβατι. Και στρωματακι πηραμε καλο, γιατι τωρα διαμορφωνουν το σκελετο τους. Τα υπολοιπα ειναι μια χαρα για τα πρωτα χρονια. Μετα οταν παει σχολειο, θα του παρουμε καλά επιπλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

frapedia72 έγραψε:

η μαμα μου παντα ελεγε... οτι πληρωνεις παιρνεις

αν παρεις φτηνα επιπλα τυπου ικεα συντομα θα πρεπει να τα αντικαταστησεις

εγω πχ πηρα επιπλα μεχρι το παιδι να γινει 5 ετων αλλα τα πληρωσα και αναλογα

κοινως πρεπει να αποφασισεις ποσο συχνα εισαι διατεθιμενη να πληρωνεις για παιδικα επιπλα :)

συμφωνω απολυτα! :)
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα...!

Εγω εχω επιπλωσει ολο το σπιτι απο το ικεα... τα επιπλα ειναι μια χαρα, πολυ γερα και πολυ καλης ποιοτητας... αν ξερεις να τα συναρμολογησεις σωστα και να τα περιποιησε δεν παθαινουν τιποτα...!!!

Το ικεα αλλωστε εχει και διαφορες ποιοτητες γι'αυτο εχει και αναλογες τιμες...! Εχει τραπεζακια απλα και φτηνα εχει και αλλα απο μασιφ ξυλο λακαρισμενο που ειναι και τα πιο ακριβα του τα οποια εχουν πολυ καλη ποιοτητα και τιμες που δεν θα βρεις αλλου...!!!

Ειδικα με το παιδικο δωματιο εχω μεινει πολυ ευχαριστημενη... η κουνια εχει 2 επιπεδα και γινεται και κρεβατακι... μια φιλη μου που πηγε και πηρε κουνια απο αλλο καταστημα και εδωσε 300 ευρω δεν κατεβαινε πολυ το στρωμα και το μωρο επεσε απο το κρεβατι και τωρα εχει βαλει κατω απο το κρεβατι μαξιλαρια γιατι λυπαται να την πεταξει...!!!

Μπορεις να επισκεφτεις η ιδια το ικεα και να τα δεις και απο κοντα... εχει μεγαλη ποικιλια σε παιδικα... θα ξετρελαθεις...!!!

Φιλακια...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΑΚΙ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΜΕ ΕΠΙΠΛΑ ΙΚΕΑ,ΦΩΤΙΣΤΙΚΑ,ΔΙΑΚΟΣΜΗΤΙΚΑ,ΟΛΑ ΑΠΟ ΚΕΙ....ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ,ΚΟΥΚΛΙΣΤΙΚΟ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΕΧΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ..ΕΙΝΑΙ 3 ΧΡΟΝΩΝ..ΓΕΝΙΚΑ ΤΑ ΜΩΡΑ,ΠΟΣΟ ΝΑ ΧΑΛΑΣΟΥΝ ΕΝΑ ΚΡΕΒΑΤΙ???ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑΝΙ ΠΑΝΕ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ..ΟΙ ΜΕΓΑΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ,ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΚΙ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΤΟΥΣ!!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: ΕΚΕΙ ΔΕΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΙ ΙΚΕΑ!!!!ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΑΛΟΙΦΗ ΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ!!! :laugh: ΑΧ ΤΙ ΛΕΩ,ΜΑΖΕΨΤΕ ΜΕ ΚΑΛΕ!!!!ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΚΑ ΔΩΜΑΤΙΑ ΜΙΛΑΜΕ!!!!ΑΛΛΑ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ, Ο ΝΗΣΤΙΚΟΣ.....ΚΑΡΒΕΛΙΑ ΟΝΕΙΡΕΥΕΤΑΙ :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!

ΕΜΕΙΣ ΟΤΙ ΕΠΙΠΛΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ ΙΚΕΑ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΒΓΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ.ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΑΠΟ ΙΚΕΑ,ΟΧΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΤΟ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΙ,ΑΠΛΑ ΜΕΝΟΥΜΕ ΚΡΗΤΗ Κ ΗΤΑΝ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΑΝΕΒΟΥΜΕ ΑΘΗΝΑ....

ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΠΕΙΣ Κ ΣΤΟ SITE ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΟΝ ΚΑΤΑΛΟΓΟ,ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΙ ΣΧΕΔΙΑ ΕΧΕΙ....

ALKOST MOY ΕΙΣΑΙ ΦΟΒΕΡΗ :woohoo: :laugh: :woohoo: :laugh: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΡΕ ΒΟΥΛΙΤΣΑ,ΧΘΕΣ ΔΕΝ ΑΝΤΕΞΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΤΗΝ ΕΠΕΣΑ!!!ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ!!!!!ΦΟΒΑΤΑΙ ΛΕΕΙ!!!!ΕΓΩ ΝΑ ΚΟΥΝΙΕΜΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΛΥΓΙΕΜΑΙ Η ΚΑΗΜΕΝΗ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΕΚΛΕΙΝΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥ!!!!

ΝΑ ΤΟΥ ΛΕΩ "ΛΙΓΟ ΒΡΕ,ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ",ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ!!!!ΔΕΝ ΠΤΟΗΘΗΚΕ!!!! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: ΤΙ ΤΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΒΡΕ ΤΟΥ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΣΟΥ?????

ΚΡΑΤΗΣΟΥ ΛΙΓΟ....ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΟΙ ΠΡΩΤΟΙ ΜΗΝΕΣ... :laugh: :laugh:

ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΣΕ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΤΟΝ ΚΥΝΗΓΑΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα και απο μενα.και εμεις το κρεβατακι-την αλαξιερα και αλλο ενα επιπλο για το δωματιο του γκογκου μου απο το ικεα τα πηραμε.μεχρι στιγμης παρολο που χοροπηδαει το αγριοκατσικο μεσα στην κουνια δεν εχει παθει τιποτα.αλλα και απο την μαμα μου και τον αδερφο μου που ψωνιζουν τακτικα απο εκει δεν εχουν παραπονο και μεχρι στιγμης ουτε και εγω απο αυτα που εχω παρει.μαλλον ειναι να μην σου τυχει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sweetmammy έγραψε:

Καλησπερα...!

Εγω εχω επιπλωσει ολο το σπιτι απο το ικεα... τα επιπλα ειναι μια χαρα, πολυ γερα και πολυ καλης ποιοτητας... αν ξερεις να τα συναρμολογησεις σωστα και να τα περιποιησε δεν παθαινουν τιποτα...!!!

Το ικεα αλλωστε εχει και διαφορες ποιοτητες γι'αυτο εχει και αναλογες τιμες...! Εχει τραπεζακια απλα και φτηνα εχει και αλλα απο μασιφ ξυλο λακαρισμενο που ειναι και τα πιο ακριβα του τα οποια εχουν πολυ καλη ποιοτητα και τιμες που δεν θα βρεις αλλου...!!!

Ειδικα με το παιδικο δωματιο εχω μεινει πολυ ευχαριστημενη... η κουνια εχει 2 επιπεδα και γινεται και κρεβατακι... μια φιλη μου που πηγε και πηρε κουνια απο αλλο καταστημα και εδωσε 300 ευρω δεν κατεβαινε πολυ το στρωμα και το μωρο επεσε απο το κρεβατι και τωρα εχει βαλει κατω απο το κρεβατι μαξιλαρια γιατι λυπαται να την πεταξει...!!!

Μπορεις να επισκεφτεις η ιδια το ικεα και να τα δεις και απο κοντα... εχει μεγαλη ποικιλια σε παιδικα... θα ξετρελαθεις...!!!

Φιλακια...!!!

συμφωνω μαζι σου! το θεμα ειναι να ξερεις να τα συναρμολογησεις!

εμεις πηραμε γραφειο και συρταριερα και ειμαστε πααααρα πολυ ευχαριστημενοι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ έχω ψωνίσει απο το Ικέα και απο εκεί σκοπευω να πάρω και την κούνια του μωρού ;) Έχουν την λιτή γραμμή που θέλω,καθώς δεν μου αρέσουν οι πολύ φορτωμένες κούνιες για παιδικό :blush:

Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένη και έχει μεγάλη ποικιλία και πολύ καλή ποιότητα σε όλα του τα είδη! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς πήραμε μια συρταριέρα 100 ευρω λευκή και της βάλαμε πάνω παιδικά αυτοκόλλητα και είναι σούπερ. Γιατί οι παιδικές δεν χωράνε τίποτα από τα χειμερινά ρούχα του μωρού μας. Έχουν δε και τα διπλάσια λεφτά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

SAS EUXARISTW OLES KORITSIA GIA TIS APANTHSEIS SAS, THA PAME KAI IKEA NA RIKSOUME MIA MATIA, APLA APO OTI EIDA STON KATALOGO DEN EXEI KAI FOVERI POIKILIA, 3 DIAFORETIKES EKDOXES EIDA MONO.. ISWS APO KONTA NA EXEI PERISSOTERA..

OSO GIA TON ANTROULI SOU ALKOSET SE KATALAVAINW APOLITA GIATI KI EMENA DEN MOU KATHETAI ME TIPOTA XAXAXA.. TI LEME OI MANADES XIXI

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggelina μου εμεις ολο το δωματιο της μικρης μας το πηραμε απο το ικεα και ειμαστε απολυτα ευχαριστημενοι.εκλεισε τα 4 κι ακομα κοιμαται στην κουνια της,η οποια γινεται κανονικο κρεβατακι.βγαινουν τα καγκελα,κατεβαινει,αλλαζουν καπως και τα προσκεφαλα και γινεται souper.επειδη εψαχνα κατι πολυ απλο,σε λευκο χρωμα,ηταν το μονο που ειδα και μου αρεσε παρα πολυ!απλα διαλεξαμε ενα καλο στρωμα απο τη media και ολα τελεια.και αλλαξιερα και συρταριερα,και βιβλιοθηκη,ολα απο εκει.οταν ξαναμεινω εγκυος εκει θα κοιμαται και το δευτερο γιατι ειναι ολοκαινουργιο!τολμησε το!μην μασας!ειδικα για το παιδικο αν δωσεις πολλα λεφτα ολο με τον φοβο να μην παθει κατι θα εισαι,ενω αν ειναι κατι πιο οικονομικο δεν καιγεσαι κιολας!100 ευρω εκανε το κρεβατι και ξυλα για το τζακι να το κανω μετα,τα λεφτα του τα εχει βγαλει και με το παραπανω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...