Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σπερματέγχυση


zozo1

Recommended Posts

Ειρηνη μου,να σου στειλω και εγω τις ευχες μου για ενα θετικο αποτελεσμα!!Ευχομαι μεσα απο την καρδια μου ολα να πανε καλα!!!Θετικη σκεψη χρειαζετε!Τα εχω περασει κ τα ξερω...

ΜΗΝ ΣΤΑΜΑΤΑΣ ΝΑ ΕΛΠΙΖΕΙΣ ΠΟΤΕ...

ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΕΠΙΦΥΛΛΑΣΕΙ Η ΖΩΗ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!

ΔΥΝΑΜΗ Κ ΕΛΠΙΔΑ!!!!!

Πολλα φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 141
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

σασ ευχαριστω με ολη μου την καρδια ολεσ για τισ ευχεσ σασ. ζουμπι , χρυσα.γιωτα , chri και ολεσ ολεσ. αλλη μια μερα εμεινε και δεν παλεβετε με τιποτα. φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυπάμαι πολύ Ειρήνη μου. :(

Καταλαβαίνω απόλυτα πως θα νιώθεις τώρα. Να σκέφτεσαι πάντα ότι η επόμενη προσπάθεια είναι πολύ κοντά. Θα συνεχίσουμε να το παλεύουμε μαζί παρεούλα.

Σκέφτεσαι να το ξαναπροσπαθήσεις με τη μέθοδο αυτή?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρυσά, γιώτα και chri σάς ευχαριστώ για την στήριξη. η αλήθεια είναι ότι είμαι ράκος και τα δάκρυα τρέχουνε ποτάμι από το μεσημέρι αλλά αύριο θα είναι μια καινούργια μέρα και θα κάνουμε όλες μαζί τις προσπάθειες μάς τις επιτυχημένες προσπάθειες μάς η μια μετά την άλλη. σάς ευχαριστώ όλες και αυτές που γράψατε για συμπαράσταση και όσες ακόμα θα γράψετε αλλά και όσες μου στείλατε ευχές τις προηγούμενες μέρες.

ναι θα κάνω ακόμα μια προσπάθεια σπερματέγχυσης και μετά εξωσωματική. είπε ο γιατρός να περάσουν 1 με 2 μήνες και βλέπουμε.

κορίτσια την πρώτη φορά που έκανα σπερματέγχυση ο γιατρός μου είπε ότι πρέπει να πάρω αντισυλληπτικά για να φύγουν οι κύστες. τώρα ο νέος γιατρός είπε ότι δεν χρειάζεται να με δει τώρα. θα με δει πριν την 3 η προσπάθεια. εσείς που κάνατε σπερματέγχυση τι έγινε μετά σάς εξέτασε ή σάς έδωσε φάρμακα. τι κάνω τώρα απλός σταματάν τα χάπια και περιμένω την περίοδο; έτσι είναι άμα αλλάζεις όλο γιατρούς χάνεις τον μπουσουλα αλλά τι να κάνουμε ελπίδα ψάχνουμε. φιλιά σε όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα ρε Ειρηνακι μου,ποσο σε καταλαβαινω να 'ξερες,τα 'χω περασει κ αυτα κ τα ξερω καλα...Σ'αυτο που ρωτας δεν ξερω να σου απαντησω γιατι οποσδηποτε η καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη...εγω κ μετα τις σπερματεγχυσεις κ κατα τη διαρκεια,εκτος απο τα χαπια για να κανω περισσοτερο ωοθηλακια(serpafar) κ την pregnyl δεν επαιρνα κατι αλλο.

Ευχομαι η επομενη φορα να ειναι η τυχερη κ μεχρι τοτε...υπομονη,δυναμη κ ποτε,μα ποτε μη χανεις την ελπιδα. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι βρε Ειρήνη μου να μπορούσα κ εγώ να σου απαντήσω στις ερωτησούλες σου(εμείς απ τον Μαϊο-Ιούνιο θα ξεκινήσουμε την σπερματέγχυση).Πάντως τον μπούσουλα τον χάνεις όντως αν αλλάζεις γιατρό κ σε τέτοια φάση,άσε!Μήν χάνεις όμως την πίστη σου κ θα δείς οτι η στιγμή σου δεν αργεί..... ;):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Ειρήνη μου,είναι φυσικό να νιώθεις έτσι. Σε λίγες μέρες όμως θα νιώθεις σίγουρα καλύτερα. Όσον αφορά την ερώτησή σου απλά σταματάς τα χάπια και θα έρθει η περίοδος εμένα σε 1-2 μέρες μετά που τα σταμάτησα ήρθε (εξαρτάται βέβαια και από τον κύκλο σου το πότε θα έρθει). Από κει και πέρα δεν ζήτησε ο γιατρός να με δει απλά ξεκινάς τη θεραπεία (χάπια, ενέσεις) για την επόμενη προσπάθεια και ο γιατρός σε βλέπει λίγες μέρες πριν τη σπερματέγχυση. Για τις κύστες που ρωτάς δεν ξέρω να σου απαντήσω, ίσως λόγω της υπερδιέγερσης την προηγούμενη φορά να χρειαζόταν διαφορετική αντιμετώπιση. Γενικότερα όμως είναι απίστευτο στο ότι πάντοτε οι γνώμες των γιατρών διαφέρουν με αποτέλεσμα να πρέπει εμείς να το ψάχνουμε από μόνοι μας για να αποφασίσουμε ποιον θα εμπιστευτούμε ελπίζοντας πως θα πάρουμε τη σωστή απόφαση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από εμένα!

Κοριτσάκια να σας ρωτήσω κάτι…

Την Παρασκευή μάλλον θα κάνω την Σπερματέγχυση (αν σήμερα δούμε καλή ωορρηξία) :silly:

Θα είναι η πρώτη.

Αν δε πετύχει δεν κάνω 2η θα πάω κατευθείαν για εξωσωματική.

Ξέρετε αν μπορώ να πάω κατευθείαν τον επόμενο μήνα ή αν υπάρχει λόγος να περιμένω; :S:S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλή επιτυχία Irene,ελπίζω την παρασκευή να έχεις μια καλή ωορρηξία κ μια επιτυχημένη σπερματέγχυση!!!Εγω δεν ξέρω να σου απαντήσω στις ερωτήσεις σου,αλλά αν μπορείς θα ήθελα να απαντήσεις εσύ στις δικές μου:blush::blush:

Πήρες τίποτα χάπια,έκανες ένέσεις ή πας με φυσιολογικό κύκλο?

κ αν ξέρουν τα κορίτσια αν δεν πετύχει η πρώτη,τον άλλο μήνα μπορείς να κάνεις πάλι σπερματέγχυση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ για τις ευχές σου!

Σου εύχομαι γρήγορα μανούλα!

Σε φυσιολογικό κύκλο πάω.

Αν δούμε πως δε κάνω καλή ωορρηξία δε θα την κάνουμε την σπερματέγχυση και θα πάμε για τον άλλο μήνα όπου θα πάρω κάτι χάπια για καλύτερη ωορρηξία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

chri έγω έκανα τη 2η σπερματέγχυση αμέσως μετά την 1η δηλ. δε χρειάζεται να μεσολαβήσει κάποιο χρονικό διάστημα πριν να προχωρήσεις στην επόμενη προσπάθεια. Τον αμέσως επόμενο μήνα μπορείς να την κάνεις. Και στις δύο προσπάθειες χτησιμοποίησα χάπια και ενέσεις.

Irene εύχομαι να πάνε όλα καλά με την προσπάθεια σου αυτή. Δεν είμαι σίγουρη αλλά φαντάζομαι ότι μπορείς να προχωρήσεις άμεσα στη διαδικασία της εξωσωματικής μετά τη σπερματέγχυση ειδικά αφού τη σπερματέγχυση θα την κάνεις σε φυσικό κύκλο. Καλύτερα όμως να σου απαντήσει και κάποια άλλη κοπέλα γι' αυτό γιατί δεν είμαι καθόλου σίγουρη.

Ελπίζω όμως πως κι οι δυο σας θα τα καταφέρετε με την πρώτη σας προσπάθεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Irena k Chrysa σας ευχαριστώ πολυ για τις άπαντήσεις σας κ τις ευχές σας!!Χάρηκα να πώ την αλήθεια που γίνεται αμέσως γιατι το ¨περίμενε¨με έχει τσακίσει ήδη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλα τα κοριτσάκια!

Να σας πω τα νέα μου;

Δυστυχώς είμαι λίγο «γκαντέμα»!

Η ωορρηξία μου υπολογίζεται μέσα στο ΣΚ.

Το Σαββάτο το Μητέρα είναι κλειστό οπότε … πάει αυτός ο μήνας…!

Τώρα θα μου πείτε μπορεί να είναι και το τυχερό μου και να μην χρειαστεί … ξέρω εγώ … ας σκεφτούμε αισιόδοξα.

Για την επόμενη μου έδωσε να πάρω χάπια …

Τα Seprafar.

Ξέρετε αν έχουν παρενέργειες και εάν παχαίνουν;

Έχω και αυτό το κόλλημα τρομάρα μου.

Όχι πως θα με κωλώσει κάτι τέτοιο, απλά για να ξέρω…

Εύχομαι σε όλες καλή καλή επιτυχία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

IreneValadia έγραψε:

Καλημέρα σε όλα τα κοριτσάκια!

Να σας πω τα νέα μου;

Δυστυχώς είμαι λίγο «γκαντέμα»!

Η ωορρηξία μου υπολογίζεται μέσα στο ΣΚ.

Το Σαββάτο το Μητέρα είναι κλειστό οπότε … πάει αυτός ο μήνας…!

Τώρα θα μου πείτε μπορεί να είναι και το τυχερό μου και να μην χρειαστεί … ξέρω εγώ … ας σκεφτούμε αισιόδοξα.

Για την επόμενη μου έδωσε να πάρω χάπια …

Τα Seprafar.

Ξέρετε αν έχουν παρενέργειες και εάν παχαίνουν;

Έχω και αυτό το κόλλημα τρομάρα μου.

Όχι πως θα με κωλώσει κάτι τέτοιο, απλά για να ξέρω…

Εύχομαι σε όλες καλή καλή επιτυχία!!!

Κοριτσαρα μου ορμονες ειναι αυτα τα χαπια,οσο να'ναι φουσκωνουν!Εμενα τουλαχιστον οταν τα πηρα με πρηξανε λιγακι.

Καλη επιτυχια στις προσπαθειες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συνονόματη είσαι σίγουρη ότι το Σάββατο είναι κλειστό το ΜΗΤΕΡΑ;

Εμένα στην εξωσωματική του (που είναι ο ίδιος χώρος με τις σπερματεγχύσεις) με εξυπηρέτησαν πολλές φορές Σάββατο...είναι θέμα γιατρού, έτσι θα χάνεις τους μήνες;;;; Πάτα πόδι!!!!

Η Χελονίτσα κανένα νέο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ Ζούμπι μου … έχω κάνει πρήξιμο κορτιζόνης. Είμαι σίγουρη πως το πρήξιμο των ορμονών είναι πολύ λιγότερο. Τι τραβάμε και εμείς οι χορεύτριες …

Με τη Χελωνίτσα μας μίλησα εχθές στο τηλέφωνο. Όλα καλά! Την Δευτέρα θα πάει για χωριακούλα. Αχ έχω αγωνία!

Ειρήνη μου αναφέρομαι στο Μητέρα Ηρακλείου. Πήρε τηλέφωνο εχθές ο γιατρός και του είπαν πως δε πηγαίνουν καθόλου το Σαββάτο… :(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...