Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΒΗΧΑΣ


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΕΥΓΝΩΜΗ ΕΑΝ ΣΑΣ ΕΧΩ ΠΡΙΞΕΙ.ΑΠΟ ΧΤΕΣ ΕΧΩ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΝΗΧΑ.ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.ΟΛΟ ΜΕ ΜΕΛΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΖΕΣΤΑ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ.ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΠΕΜΠΗ ΜΟΥ? ΕΑΝ ΞΕΡΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΠΕΜΠΗ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kallio μου χθες ημουν σε ενα φιλικο σπιτικαι μιλουσαν ακριβως γι αυτο το πραγμα.ελεγαν για τα "βοτανια της γιαγιας" και μου εδωσαν μια συνταγη η οποια λενε οτι ειναι σωτηρια για τον βηχα.μεσα σε ενα ποτηρι γαλα διαλυεις 1 κουταλακι μελι κι ενα κουταλακι κορν φλαουρ.δεν το εχω δοκιμασει ακομα γιατι ευτυχως δεν χρειαστηκε αλλα ευχομαι να ειναι οντως σωτηριο και να σε βοηθησει!περαστικουλια σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΟΤΑΝ ΒΗΧΕΙΣ.ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΓΚΥΜΟΣΙΝΗΣ ΟΤΑΝ ΕΒΗΧΑ,ΠΟΝΟΥΣΕ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΒΕΛΟΝΙΕΣ ΕΙΧΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ.ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΚΡΥΩΣΑ ΛΙΓΟ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΝ ΕΝΝΑΤΟ ΜΗΝΑ ΒΗΧΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΟΝΑΩ.ΑΛΛΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΠΙΟ ΚΑΤΩ ΓΙΑ ΒΟΤΑΝΑ Κ ΜΕΛΙ.ΑΥΤΑ ΝΑ ΤΑ ΠΡΟΣΕΞΕΤΕ,ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΒΟΤΑΝΑ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΠΕΙΝΕΙΣ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ,ΤΟ ΙΔΙΟ Κ ΤΟ ΜΕΛΙ,ΜΠΟΡΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΛΛΕΡΓΙΑ.ΨΑΞΤΕ ΤΟ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

olya ξερω οτι το μελι μπορει να προκαλεσει αλλεργια σε ενα μωρακι γι αυτο και δεν επιτρεπεται στην αρχη να τα δινουμε,αλλα για την εγκυμοσυνη πρωτη φορα το ακουω!τι να πω!εμενα παντως δεν μου το ειχε απαγορευσει ο γιατρος,ουτε μου το ειχε αναφερει ποτε!το ετρωγα κανονικα!

και παλι περαστικα σου κοριτσακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πεσ στον γιατρο σου να σου συστησει κατι για το βηχα γιατι απ'οσο ξερω κατα την διαρκεια της εγκυμοσυνης δεν κανει ουτε να βηχεις δυνατα ουτε να φτερνιζεσαι δυνατα οπως επισης και οταν πηγαινεις τουαλετα δεν κανει να (sory) ζοριζεσαι .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ ΟΛΕΣ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΜΟΥ ΓΡΑΨΑΤΕ.ΜΑΚΑΡΙ ΟΠΩΣ ΝΙΩΘΩ ΝΑ ΜΗΝ ΝΙΩΘΕΙ ΚΑΜΙΑ.ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΒΗΧΑ.ΠΟΝΑΕΙ Η ΜΕΣΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΟΙΜΙΘΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΝΑΠΝΕΥΣΩ.ΧΑΛΙΑ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου ποπη μου τι κανεις? κρυωσες ε???

εγω στο πρωτο 3μηνο της εγκυμοσυνης μου ημουν με λαρυγγυτιδα και τρομερο βηχα επινα ζεστα με μελι αλλα μου ειχε επιτρεψει ο γιατρος να παρω τις καραμελες strepcils γιατι τοτε ηταν και η αρχη και βοφοταν για αποκολληση με τον βηχα

ρωτα τον δικο σου αν μπορεις να τις παρεις δεν νομιζω να σου πει οχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα,

Την προιγούμενη εβδομάδα ήμουν ακριβώς όπως περιγράφεις kalio + το ότι από τον ωήχα και την μύτη που φυσούσα μου ήρθε λίγο ροζ υγρό και φοβήθηκα φυσικά πήγα στον γιατρό και όλα καλά ευτυχώς. Αυτό που θέλω να σου πω είναι να προσέχεις με τον βήχα σου εμένα η γιατρός μου είπε ότι μπορεί να οφείλεται και στο ότι ζορίστηκα με τον βήχα. Όπως και να έχει να είσαι πολύ προσεχτηκή να πίνεις τσάι με μέλι και πολύ φυσικό χυμό. Εγώ με αυτά έγινα σχεδόν καλά δεν πήρα καθόλου depon που μου είπε η γιατρός να πάρω, και όσο μπορείς να το αποφύγεις και εσύ. Ξέρω είναι δύσκολο αλλά είσαι έγκυος τίποτα δεν είναι εύκολο ιδίως αν είναι το πρώτο σου παιδάκι όπως και μένα. Περαστικά σου εύχομαι, καλή ευκολία να έχεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...