Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ


ΜΑΒΑ2308

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 861
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα κορίτσια και καλώς σας βρήκα!

Είμαι νέο μέλος αν και παρακολουθώ το forum εδω και δύο μήνες, όταν περίπου ξεκινήσαμε να προσπαθούμε με τον άντρα μου για παιδάκι..

Τον πρώτο μήνα τίποτα... Αδιαθέτησα στις 4/5 κι ο κύκλος μου είναι 30-31 μέρες συνήθως... Εκεί κάπου στην ωορηξία το στήθος μου έγινε σούπερ ευαίσθητο και οι θηλές μου πονούσαν με το παραμικρό. Σημαίνει αυτό κάτι για την ωορηξία; (Λέτε να κάνω δίδυμα; :woohoo: )

Τώρα είμαι λίγες μέρες πριν την ΜΗ αναμενόμενη περίοδο, αλλά από την ωορηξία και μετά το στήθος μου αν και δεν πονάει δεν έχει ξεπρηστεί, αντίθετα έχω πρηστεί ολόκληρη (χωρίς να έχω πάρει βάρος δεν μου κάνουν τα τζιν μου...) με πονάει η μέση μου πολύ, και η θερμοκρασία μου είναι σταθερά 37 με 37.1... Έχω και πονάκια χαμηλά, ζαλάδες κι ανακατωσούρες, αλλά αυτά τα είχα και τον προηγούμενο μήνα και τελικά δεν ήμουν έγκυος. :( (ή μάλλον ήμουν.... στη φαντασία μου :blush: )

Τι λέτε αυτό το μήνα έχω καμιά ελπίδα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Demi μου καθε μηνα εχεις ελπιδα!!!!! Απο συμπτωματα εισαι φουλ αλλα πολλες φορες ειδαμε κοπελες να μην ειναι τελικα εγκυουλες....Προσπαθησε να μην το σκεφτεσαι μεχρι να εχεις καθυστερηση!Ευχομαι να εισαι εγκυος!

Να σκεφτεσαι πως οτι ηταν να γινει εχει ηδη γινει...Δεν μπορεις να κανεις κατι παραπανω...Οποτε...Χαλαρααααααα!!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Demi και καλως ηρθες στο φορουμ. Σαν να ακουω τον εαυτο μου. Και εγω νεο μελος ειμαι. Προσπαθουμε και εμεις μολις δυο μηνες για παιδακι. Λοιπον τον προηγουμενο μηνα απ τα μεσα του κυκλου το στηθος μου πονουσε αφορητα. Λεω κατι περιεργο συμβαινει εδω. Τελικα αδιαθετησα τρεις μερες πριν την αναμενομενη ημερομηνια.:( Αυτο το μηνα το στηθος μου δεν με ποναει ιδιαιτερα, αν και ειναι πρησμενο, κατα τ'αλλα δεν μπορω να διακρινω περεταιρω συμπτωματα. Περιμενω την ακατανομαστη γυρω στις 6/6. Δεν ελπιζω σε πολλα ομως γιατι δεν θελω να απογοητευτω..Ασε που πιστευω πως πολλα συμπτωματα τα δημιουργουμε μονες μας. Σου ευχομαι το καλυτερο και γρηγορα...:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!!

Θέλω κ εγώ να ρωτήσω κάτι:

Εγώ περιμένω στις 2 έως 6 Ιουνίου αλλά δεν έχω κανένα από τα γνωστά συμπτώματα που έχω κάθε μήνα πριν την περίοδο. Σας εχει συμβεί ποτέ κάτι ανάλογο? :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

geia sas ki apo mena..tis teleutaies meres exw kati simptwmata..ponous xamila stin koilia,euaisthisia sto stithos,ygra kai ponokefalous..perimenw periodo stis 13/6 kai sinithws den wxw simptwmata apo toso nwris..egine i epafi stis gonimes meres kai meta apo 6 meres eixa roz kilides..lete an kanw ena test opws to clear blue na mou bgalei apotelesma??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χμμμ αυτες οι ροζ κηλίδες κατι μπορει να σημαινουν!!!!:) Το Clear Blue θα κανεις υπομονη γιατι δεν θα δειξει σιγουρα!Κανε ή χοριακη σε μικροβιολογικο ή ενα τεστ με μεγαλυτερη ευαισθησια οπως το Self Clear.Αυτο δειχνει απο την 5η μερα της συλληψης.Ευχομαι να εισαι εγκυουλα!!!!:silly: Περιμενουμε νεα σου!!!!!!!!!!!!!!!!!:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου Φωτεινή. και εγώ μαζί με σένα περιμένω και μετά την ωορρηξία από συμπτώματα άλλο τίποτα...με το ζόρι κρατιέμαι να μη πάω για χοριακή ή τεστ. μακάρι να έχουμε μωράκια!!! θα μάθουμε πολύ σύντομα .. .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμένα αυτό που είναι διαφορετικό αυτό το μήνα, εκτός από το πολυυυυυύ πρήξιμο και τα πονάκια είναι ο πόνος στις θηλές και ότι τα συμπτώματα άρχισαν πολύ νωρίς...πάντως αν τελικά είναι μωράκι δε θα έχει καμία σχέση με τη πρώτη εγκυμοσύνη που το πρήξιμο δεν ήρθε ποτέ! κοριτσάκι μου αν κάνεις τεστάκι ενημέρωσέ μας μπας και το αποφασίσω και εγώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia geia sas!eimai kenouria sto forum k tha ithela na mpo k go stin parea..exo diavasei tis istories sas k tha ithela na sas po k go ti dikia m k na m peite ti gnomi sas.prospathoume me ton antra m edo k 2 xronia na kanoume pedaki.ton perasmeno septevri apofasisame n kanoume eksetaseis gia na doume an iparxei provlima.den ithela na pistepso oti tha eixame provlima.telika entopistike provlima sto sperma.kaname oles tis eksetaseis (spermodiagrammata,iperixografimata,isterosalpiggografia k.t.l.) o,ti exete kanei k seis.ola se mena leitourgousan apsoga.opote epikentrothikame sto sperma.mas edose o giatros kapoia therapeia (nolvadex kai restadoc) kai ksekinisame spermategxiseis.mexri tora kaname 2 apotiximenes k tora anamenoume ta aspotelesmata tis tritis.oi spermategxiseis eginan se fisiko kiklo.o giatros m eipe oti tha kanoume alli mia (an den piasei afti) k meta eksosomatiki.afta koritsia m sas parakalo na m peite ti gnomi sas.perimeno k go mexri to telos tis evdomadas k exo agxothei apistefta!stis proigoumenes den eixa toso agxos.afti ti fora tha skaso!ipomoni koritsia m k efxomai se oles ta kalitera!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπελα μου σου ευχομαι αυτη τη φορα να εχεις ευχαριστα αποτελεσματα!!!:)

να μας γραψεις τα νεα σου και καλως μας ηρθες.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλησπερα,ειμαι πολυ χαρουμενη γιατι μπορω να μοιραστω προσωπικες αγωνιες μαζι σας που ισως ακομη και με τον αντρα μου να μην μπορω.Προσπαθουμε για μωρακι περιπου 5 μηνες με ενδιαμεσα προβληματα ουρολοιμωξεων αυτες τις τελευταιες 10 μερες νιωθω εγκυος!Πρωτη μερα καθηστερησης θα ειναι 18/06 και εχω πολυ αγχος!:dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αργυρω μου καλως μας ηρθες!!!!!!!!!!!:) :woohoo:

ελπιζω οντως να εισαι εγκυουλα και να εχεις 9 μηνες καθυστερηση.....περιμενουμε τα νεα σου!!!!!!!!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω πολυ,θα ηθελα αν γνωριζεις κατα ποσο ειναι αξιοπιστο το self clear και αν πρεπει να περιμενω μεχρι την πρωτη μερα της καθυστερησης για να το κανω.ευχαριστω πολυ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 months later...

Kalhmera, vrika tuxaia to forum psaxnontas sto google gia symptomata eggymosinis!!! kai h alitheia einai oti diavasa olo to threat (kai tis 52 selides!!!!) kai tha thela kai go thn gnomi sas panw se auto to thema...

Exo stathero kuklo (apo thn proti stigmi pou apektisa periodo) kai polu spania na xalasei gia 2-3 hmeres !! auth thn fora omos exo kathisterisi hdh 6 meres...(vevaia prin 10evdomades egine ena "atyximataki" opote...) apo symptomata ektos apo ta klassika periodou (priximo kilias - stithous kai ponos stin mesh) to mono pou einai diaforetiko einai oti ponaw sta dexia sto ypsos tis wothikis...

Ekana prin 3 meres ena test, edeixe oti to ekana sosta vevaia alla mou bgike arnitiko..stin arxi nomiza oti den erxontan logo agxous alla tora den kserw ti allo na skefto!! Mipos na ksanakanw test? kanena egkyro test yparxei???

Oxi tpt allo alla lypei kai o gunaikologos mou ektos...:blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα mardi και καλωσορισες στο mammyland!πιστευω οτι εχοντας σταθερο κυκλο οι 6 μερες καθυστερησης ειναι αρκετες για να δηλωσουν εγκυμοσυνη!Φυσικα τωρα το καλοκαιρι λογω θαλασσας ο κυκλος μπορει να χαλαει οποτε για να εισαι σιγουρη κανε μια β-χοριακη σε ενα μικροβιολογικο ,τα τεστ δεν ειναι σιγουρα 100%.Αυτο σκεφτομαι να κανω και εγω γιατι εχω κυκλο 25-28 ημερων και τωρα ειμαι στην 32η μερα.Απο συμπτωματα τιποτα εκτος καποιο πρηξιμο στο στηθος και μικροπονακια περιοδου.ευχομαι να εχεις το αποτελεσμα που θελεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Euxaristo polu koritsia :) to logo thalassas to skeftika ki ego alla exo kanei mono 4 mpania (dystixos) alla epidi eixa kapia treximata me axgos kai stenaxoria pisteua oti mporei na einai auto alla 6 meres ontos einai ligo periergo..na rotiso kati (nai nai eimai asxeti teleios) an to "sporaki" einai exomitrio kai pali sto test den fainete h egymosini ? kserw go mipos na ksanakanw test prin paw gia xoriaki ????? (exo panikovlithei ligaki giati den to eixa kai sta amesa sxedia to "sporaki" opote den eimai kai proetoimasmeni psyxologika..!!!)

Vevaia an erthei kalos na erthei :)

eyxaristo koritsia :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν κανεις τεστ και βγει θετικο θα σε στειλει ο γιατρος σου μαλλον και για χοριακη

Αν το τεστ δειξει αρνητικο ..παλι θα πας για χοριακη .για να αποκλεισεις μια εγκυμοσυνη

Επομενως ο δρομος σε οδηγει σε μικροβιολογικο ..γλυτωνεις τα εξοδα των τεστ ..που δυστυχως εχω δει εδω ..οτι πολλες φορες πεφτουν εξω

Πιστευω οτι στο εξωμητριο στην εξεταση αιματος η χοριακη ειναι ανεβασμενη..αλλα δεν ειμαι σιγουρη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...