Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ


ΜΑΒΑ2308

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια του forum. Πραγματικά μαθαίνει κανείς απίστευτα πράγματα εδώ μέσα! Κοριτσάκια μου sarlot και silika, με μία φίλη μου που συζητούσα τις προάλλες, μου είπε πως δεν υπάρχει τίποτε περισσότερο αξιόπιστο από την χοριακή, που μπορείς να την κάνεις (και να σου βγάλει σωστό αποτέλεσμα!) ακόμη και την ημέρα που περιμένεις περίοδο. Γιατί λοιπόν να μην την δοκιμάσετε? Για το νωρίς που σου είπε silika λιγάκι... κουφό μου ακούγεται! Πάντως, κι εγώ θα πάω για χοριακή την 1η μέρα καθυστέρησης (που λογικά θα είναι στις 8 του μηνός) γιατί εδώ και περίπου 10 μέρες έχω απίστευτα συμπτώματα και κάτι μέσα μου μου λέει πως είναι το μπεμπάκι μου! Άντε κορίτσια... καλά αποτελέσματα να έχουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 861
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

KORITSIA KALHMERA!

PARAKOLOYTHO TIS SYZHTHSEIS SAS EDO KAI ARKETO KAIRO- APO TOTE POY KSEKINHSA NA EPITHYMO NA GINO KAI EGO MANOYLA....DYSTYXOS AKOMH DEN TA EXO KATAFEREI...SYNEXEIA ELPIZO- APOGOITEVOMAI- KSANAELPIZO...APOGOITEVOMAI PALI....NOMIZO POS ARKETES APO ESAS TO EXOYN ZHSEI H KAI AKOMH TO ZOYN AYTO TO AGXOS....H ALITHEIA EINAI OMOS OTI EXO PAREI POLY KOYRAGIO APO ARKETES DHMOSIEFSEIS SAS KAI PRAGMATIKA ELPIZO NA MOOU FEREI GOURI KAI MENA TO FORUM...

THA ITHELA LOIPON TH GNOMH SAS GIA TA PARAKATO- H TELEYTAIA MOU PERIODOS KSEKINHSE THN 1/03/09- O KYKLOS MOU EINAI 28-29 HMERON.APO TH DEYTERA LOIPON 30/03/09 EXO STAGONES KAFE POY EXOYN KRATHSEI MEXRI SHMERA.SHMERA MALISTA DYSTYXOS PARATHRO OTI EXOUN GINEI KAI PIO ENTONES ALLA PANTA KAFE KAI ARAIES...NA SYMPLHROSO OTI EXO OLA TA YPOLOIPA SYMPTOMATA PERIODOU (PONO STH MESH KAI STHN KOILIA)...

PAROLA AYTA PERIODOS KANONIKH OS SINITHOS DEN EINAI...PRIKSIMO STO STITHOS DEN EXO ALLA DEN EXO KAI POTE MA POTE STHN PERIODO....YPARXEI PERIPTOSH NA EIMAI...???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γεια σας κι από μένα. Δεν υπάρχει περίπτωση να είσαι έγκυος και να μην δείξει η χοριακή. Είναι η πλέον αξιόπιστη. Ακόμα κι από την πρώτη μέρα καθυστέρησης. Απλώς την πρώτη μέρα ίσως η τιμή να'ναι σχετικά χαμηλή.

Καλά αποτελέσματα σε όλες σας!! Με το καλό ν'ακούσουμε τα ευχάριστα! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

EleNitSa μου όσον αφορά στη θερμοκρασία κι εγώ εδώ και 2-3 μέρες έχω 37... 37,4... και μάλλον είναι κι αυτό καλό σημάδι! Τουλάχιστον έτσι έχω μάθει εδώ στο forum, γιατί δεν το ήξερα πριν! Κι όσο για εσένα alice1979 γιατί δεν κάνεις μία χοριακή? Αφού έχεις ήδη καθυστέρηση! Άντε... να έχουμε καλά αποτελέσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sarlot έγραψε:

Ελενίτσα μ'αρέσει που ρωτάς κιόλας....τί κάνει νιαου νιαου?? Ο ΠΕΛΑΡΓΟΣ!!!!

ρε τη παλιόγατα!! μπλοφάρει κιόλας!! αχαχαχαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Alice1979 καλώς ήρ8ες στη μουρλοπαρέα... και λέω μουρλοπαρέα γιατί πέφτει πολύ γέλιο!

Εύχομαι με το καλό να πάρεις ευχάριστες απαντήσεις, πήγαινε κάνε τη χοριακή, και γω το πήρα απόφαση....να πάω μόνη μου τελικά, γιατί άμα περιμένω απ τον άντρα μου να πάμε μαζί.... μπορεί να γεννήσω που λέει ο λόγος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια εγω στην πρωτη μου εκανα και τεστ και χοριακη στην 4η μερα καθυστερησης και βγηκε θετικο και τωρα στο δευτερο εκανα την 3η μονο το τεστ και βγηκε θετικο. η ξαδερφη μου που μειναμε μαζι εγγυες την "εβαλα" και εκανε το τεστ 2 μερες πριν την αναμενομη περιοδο και της βγηκε θετικο...οποτε καταληγωστο συμπερασμα οτι ειναι λιγο στο οργανισμο ποτε θα στο δειξει!

το παν ειναι να μην αγχωνεσε... οπως και να εχει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια απο αυριο περιμενω περιοδο!και εδω και μερικες μερες εχω τρεληηηηηηηηηηηη συχνοουρια!!!παω μεσα σε 2 ωρες καφε 3 φορες τουαλετα!!!!!!!!!!το διανοηστε????και νιωθω και ενα μικρο πρηξιμο στη κοιλια!αλλα δεν εχω τσουξιμο,φαγουρα και τετοια για να πω πως εχω ουρολοιμοξη!:unsure::dry:

λετε???????????πως σας φενεται?

να παω να κανω μια γενικη ουρων αυριο λετε?

αλλα οποτε εχω ουρολοιμοξη το καταλαβαινω ...τωρα δεν ειναι ετσι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tzouliana μου μήπως να περίμενες 2-3 μερούλες για να έχεις σίγουρα αποτελέσματα για τη χοριακή? Όχι πως είναι εύκολο να περιμένεις... ξέρω τί σου λέω! Αλλά πάντως, η ουρολοίμωξη, έχει απίστευτους πόνους και τσούξιμο, οπότε απέκλεισέ την! Περιμένουμε νέα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμφωνω κι εγώ..στην οιρολοίμωξη θα είχες τουλάχιστον ένα ακομη σύμπτωμα -τσούξιμο ή πόνο. Κάνε υπομονή λίγες μέρες και βουρ για τεστ!

μετράω τις τελευταίες 3 μέρες τη θερμοκρασία μου (έχω ήδη 3 μερες καθυστέρηση) και είναι 37 - 37,2- 37,4.

Αν ήταν να μου έρθει σήμερα-αύριο περίοδος δεν θα είχε πέσει η θερμοκρασία μου?

σκέφτομαι σύριο να την κοπανήσω από το γραφείο και να κάνω μια χοριακή και ας λένε ότι είναι νωρίς. το πολύ πολύ να μην είμαι και να έχω κρυώσει, άλλα συμπτώματα κρυολογήματος δεν έχω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

silika έγραψε:

συμφωνω κι εγώ..στην οιρολοίμωξη θα είχες τουλάχιστον ένα ακομη σύμπτωμα -τσούξιμο ή πόνο. Κάνε υπομονή λίγες μέρες και βουρ για τεστ!

μετράω τις τελευταίες 3 μέρες τη θερμοκρασία μου (έχω ήδη 3 μερες καθυστέρηση) και είναι 37 - 37,2- 37,4.

Αν ήταν να μου έρθει σήμερα-αύριο περίοδος δεν θα είχε πέσει η θερμοκρασία μου?

σκέφτομαι σύριο να την κοπανήσω από το γραφείο και να κάνω μια χοριακή και ας λένε ότι είναι νωρίς. το πολύ πολύ να μην είμαι και να έχω κρυώσει, άλλα συμπτώματα κρυολογήματος δεν έχω..

κοριτσακι μου η θερμοκρασια πεφτει οταν ερχεται η περιοδος!!!αλλα εφοσον εχεις καθυστερηση αυτο ειναι πολυ θετικο!!!!!περιμενουμε τα ευχαριστα!!!!:woohoo:
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι, εκτός και αν έχει σκοπό να έρθει την επόμενη βδομάδα - οπότε δικαιολογημένα δεν πέφτει!-

απλά επειδή έκανα το τεστ του φαρμακειου χθες και ηταν αρνητικό μου έχει κολλήσει πως αποκλείεται να είμαι και έτσι σκέφτομαι διπλά το τσίμπημα : )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι, 3 μέρες έχω...συνήθως έρχεται στις 26-29 μέρες αλλά ωορρηξία είχα σύμφωνα με τον υπέρηχο την 19 μέρα, οπότε η περίοδος λογικά ήταν να έρθει την 33η.

τουλάχιστον θα μου φύγει η ανησυχία. Θα σας ενημερώσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Silika συγχαρητηρια!!!!!!!!Ανοιξε ενα θεμα να μας ανακοινωσεις επισημα την εγκυμοσυνη σου κοπελα μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!Να εχεις ενα υπεροχο 9μηνο!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κοριτσακια αν και με τα συμπτωματα δεν τα πολυ παω καλα ηθελα να ρωτησω....περιμενω περιοδο σημερα αλλα θελω να πιστευω οτι κατι εχω καταφερει....λοιπον εχω πρησμενο στηθος καμποσες μερουλες αλλα το περιεργο ειναι οτι δεν με ποναει καθολου....ειναι κατι αυτο?και η κοιλια πρησμενη....επισης εχω πονακια οχι οπως αυτα που πιστευουμε οτι θα ερθει η περιοδος αλλα δεξια κ αριστερα στο υψος των ωοθηκων μερες τωρα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aristina έγραψε:

Βρε κοριτσακια αν και με τα συμπτωματα δεν τα πολυ παω καλα ηθελα να ρωτησω....περιμενω περιοδο σημερα αλλα θελω να πιστευω οτι κατι εχω καταφερει....λοιπον εχω πρησμενο στηθος καμποσες μερουλες αλλα το περιεργο ειναι οτι δεν με ποναει καθολου....ειναι κατι αυτο?και η κοιλια πρησμενη....επισης εχω πονακια οχι οπως αυτα που πιστευουμε οτι θα ερθει η περιοδος αλλα δεξια κ αριστερα στο υψος των ωοθηκων μερες τωρα....
αριστινα μου!!!!!!!!!!!λεςςςςςςςςςςςς!!!!!!!!!;;;;;;;;;;;;;;;που ξερεις μπορει και να εκανε λαθος το τεστ!!!!!!μακαρι κοριτσακι μου....θα χαρω πολυ!!!!!!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...